PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3641 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 4
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat PZK 45/23 z dnia 08.11.2023
Opcje newsa
Komunikaty PZK K-PZK
NR 45/2023 z dnia 08 listopada 2023 r.

Witamy wszystkich Słuchaczy i Odbiorców naszych cotygodniowych komunikatów PZK, które są nadawane w każdą środę, o godzinie 18:00 czasu lokalnego, na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM oraz publikowane na portalu PZK, a także rozsyłane na listę wysyłkową. Zautomatyzowane archiwum komunikatów znajduje się na osobnym serwerze: https://komunikat.pzk.org.pl/ .


I. Sprawy organizacyjne

1. Walne Zebranie Pomorskiego OT PZK -OT 09

Zarząd POT PZK zawiadamia, iż w dniu 18.11.2023 roku, o godz. 10.30 w pierwszym terminie lub o godz. 11.00 w drugim terminie, odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze Pomorskiego Oddziału Terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców w Gdańsku. Zawiadomienie z proponowanym porządkiem obrad znajduje się na stronie www.otpzk.gdansk.pl oraz zostało przesłane do każdego Członka POT PZK.
Zebranie odbędzie się w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. 3-go Maja 27/31 w Gdyni. Przewidywany czas obrad ok. 2 godziny.
Serdecznie zapraszamy Członków POT PZK do udziału w zebraniu Oddziału.

Za Zarząd POT PZK
Dariusz SP2HQY

2. Walne Zebranie Praskiego OT PZK

Na podstawie § 35 pkt. 4b i 5 Statutu PZK oraz zgodnie z Uchwałą nr 7/2023 z dnia 5 listopada 2023 r. Zarząd Praskiego Oddziału Terenowego PZK zwołuje Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Praskiego Oddziału Terenowego PZK, które odbędzie się 9 grudnia 2023 r. o godz. 10.15 (I termin), o godz. 10.30 (II termin), w Dzielnicowym Centrum Promocji Kultury Praga Południe, przy ul. Podskarbińskiej 2 w Warszawie.
W trakcie zebrania Członkowie OT wybiorą delegatów na XXVII KZD PZK.
Proponowany porządek obrad znajduj się na stronie OT37: ot37.pzk.org.pl .

Monika SQ5KWH Prezes OT 37


II. Wydarzenia

3. 105 rocznica Powstania Wielkopolskiego

Odział Terenowy nr 27 Polskiego Związku Krótkofalowców przekazuje informacje na temat akcji dyplomowej z okazji 105 ROCZNICY WIELKOPOLSKIEGO ZRYWU NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO 1918/19, organizowanej przez krótkofalowców z Wielkopolski dla przypomnienia 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości, Powstania Wielkopolskiego i Republiki Ostrowskiej.
Czas trwania akcji dyplomowej: 10 listopada 2023 do 15 stycznia 2024 r.
Dyplomy będą wydawane na podstawie logów stacji dyplomowych.
Będzie wydawany w formie elektronicznej - do pobrania w formacie PDF ze strony: https://logsp.pzk.org.pl.

Pozdrawiamy
Sławek SQ3OOK & Bogdan SP3LD

4. ZADUSZKOWE SPOTKANIE W PSZCZELNIKU

2 listopada 2023 roku w samo południe, na zaproszenie Konsula Honorowego Republiki Litewskiej Wiesława Wierzchosia i Burmistrza Myśliborza Piotra Sobolewskiego, przed pomnikiem lotników litewskich Steponasa Dariusa i Stasysa Girenasa w lesie pszczelnickim spotkali się przyjaciele Litwy, których działalność owocuje nawiązywaniem przyjacielskich stosunków i współpracy.
Przed pomnikiem spotkali się miedzy innymi: Krystyna Korkuć prezes stowarzyszenia "Świteź", Łukasz Lendner dyrektor GDDKiA w Szczecinie, Krzysztof Męciński dyrektor IPN Szczecin, Witold Narkiewicz przewodniczący mniejszości litewskiej w Szczecinie, st. bryg. Marek Popławski zastępca komendanta wojewódzkiego PSP w Szczecinie, Mariusz Norsesowicz reprezentujący Starostę Myśliborskiego i ks. kan. Jerzy Tobiasz.
Przybyli w miejscu tragicznej śmierci Lotników złożyli wiązanki i zapalili znicze.
Polski Związek Krótkofalowców reprezentowany był przez sekretarza PZK Piotra Skrzypczaka SP2JMR i prezesa Myśliborskiego Klubu łączności PZK SP1PMY Stefana Jaworskiego SP1JJY.
Relacja ze spotkania ukaże się w Kurierze Wileńskim reprezentowanym na spotkaniu przez dr Leszka Wątróbskiego redaktora naczelnego gazety.

Info. Stefan SP1JJY

5. Zaproszenie na Rymer

Zarząd Rybnickiego Oddziału Terenowego PZK oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa Oddział w Rybniku zapraszają w piątek 1 grudnia 2023 roku o godzinie 16.30 na spotkanie wszystkich krótkofalowców i miłośników radia do restauracji klubu NOT w Rybniku-Niedobczycach przy ulicy Józefa Rymera 54. Program spotkania przewiduje prelekcje z wypraw DX-owych, omówienie możliwości nowych technologii radiowych, budowy anten w trudnych warunkach lokalowo środowiskowych, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród za Zawody Rybnickie 2023, sprawy oddziałowe oraz rozmowy na tematy krótkofalarskie.
Zapisy na zebranie do niedzieli 19.11.2023 prowadzi kolega Andrzej SP9N (sp9aqf@gmail.com). Liczba miejsc jest ograniczona wielkością restauracji.
Gospodarzem i prowadzącym spotkanie będzie tradycyjnie kolega Wojciech SP9PT.

W imieniu Zarządu OT-31 PZK
Gienek SQ9HZM

6. Ćwiczenia EMCOM

Stowarzyszenie Rzeszowska Krótkofalarska Sieć Ratunkowa, członek federacji EMCOM Poland, ma przyjemność zaprosić wszystkich chętnych krótkofalowców i nie tylko do udziału w ćwiczeniach łączności kryzysowej.
Zaczynamy w sobotę 18 listopada o godz. 10:00 czasu lokalnego. Ćwiczenia będą trwały do godz.13:00. Wykorzystamy pasma:145,500 MHz; 433,500 MHz; 7,110 MHz - SSB; oraz 27,060 MHz (kanał 9 CB) i 446,03125 (kanał 3 PMR).
Więcej informacji na naszym profilu na FB: https://www.facebook.com/RKSREmCom
oraz na stronie emcom.net.pl w zakładce ćwiczenia.

Zapraszam serdecznie do udziału!
Pozdrawiam
Paweł SP8DAJ

7. Maraton Komandosa czyli Maraton Krótkiej Fali

Załoga stacji SNØRUN zaprasza na Maraton Komandosa oraz 751 lecie Miasta Lubliniec - będziemy na pasmach HF w dniu 24 listopada 2023, w godzinach popołudniowych, wszystkie emisje.
Dodatkową atrakcją dla posiadaczy niniejszej karty QSL - Bieg Katorżnika - będzie osobisty odbiór okolicznościowej monety w Urzędzie Miasta Lubliniec.
SP-PGA: LX01

Załoga SNØRUN

Info. Andrzej SQ5NAP

8. Spotkanie w Celestynowie

W dniu 22 października 2023 roku, mimo deszczowej pogody, mieliśmy zaszczyt zorganizować 6. Mazowiecki Piknik Radiowy na terenie Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie. To wydarzenie stało się już tradycją organizowaną przez kluby SP5POT oraz SP5MASR, działające przy 37 Oddziale Terenowym Polskiego Związku Krótkofalowców. Naszym celem jest integrowanie społeczności krótkofalowców oraz miłośników łączności radiowej, a także promowanie naszej pasji oraz edukacja poprzez liczne warsztaty i prezentacje przygotowane przez i dla krótkofalowców. Uroczyste otwarcie imprezy rozpoczęło się od serdecznego powitania przybyłych gości przez Prezes Oddziału Terenowego nr 37 - Monikę SQ5KWH. Następnie głos zabrali Tomasz SQ5T Prezes Stowarzyszenia Mazowiecka Amatorska Sieć Radiowa reprezentujący klub SP5MASR oraz Michał SP5OSP inicjator tego przedsięwzięcia. Jak co roku naszymi gośćmi byli Strażacy reprezentujący OSP Wiązowna, z którymi od wielu lat współpracujemy.
Po kilku słowach wstępu przeszliśmy do fascynujących prezentacji. Pierwszą z nich przedstawił Maciej SQ5MPG, który zaprezentował technologię Meshtastic oraz technologię LORA umożliwiającą lokalną komunikację między krótkofalowcami. Podzielił się swoimi doświadczeniami z zebranymi słuchaczami.
Kolejną prezentację przygotowała grupa Plan Awaryjny, skupiająca się na łączności w paśmie obywatelskim na pasmach CB i PMR. Dominik SP5DKJ zaprezentował temat "Łączność awaryjna dla każdego w paśmie obywatelskim". Łączność w paśmie obywatelskim to dobry start dla przyszłych krótkofalowców.
Następnie Marcin SQ5RIQ opowiedział o znanej akcji radiowej "Łączność przez całą Polskę", jej genezie oraz celach. Dodatkowo omówił obecny sposób prowadzenia akcji dyplomowej, w ramach której można zdobywać punkty za łączności w każdy wtorek.
Jednym z najbardziej znanych elementów Pikników Radiowych w Celestynowie jest przygotowanie balonu stratosferycznego z amatorskim osprzętem, transmitującego APRS, 4FSK oraz popularne SSTV/SSDV. Kolejną misję stratosferyczną przygotowali Tomasz SP5LOT oraz Robert SQ5RB. W tym roku balon wykonywał zdjęcia w rozdzielczości 4K, reagując na wiadomość "takephoto", po otrzymaniu jej poprzez APRS. Podczas przygotowań balonu do startu Krzysztof SQ5NWI przedstawiał planowaną misję, działanie sprzętu uczestniczącego w locie oraz odpowiadał na pytania obserwujących, prowadząc również transmisję na żywo na Facebooku. W trakcie prac nad balonem do naszego spotkania dołączył Pan Robert Nowakowski, reprezentujący Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii. Na swoim stanowisku prezentował widoki z profesjonalnych teleskopów i opowiadał o wielu zjawiskach niewidocznych dla ludzkiego oka.
Pomimo kapryśnej pogody, udało nam się przygotować misję stratosferyczną. Perfekcyjnie wyważony balon wystartował zgodnie z planem około godziny 13:00, a ładunek wyposażony był w odcinacz, aby uniknąć lądowania za wschodnią granicą.
Po wypuszczeniu balonu uczestnicy mogli wrócić pod altanę, by przygotować sobie ciepły napój i podgrzać na grillu przekąski. W tym czasie Agnieszka SQ5EMA, nasza klubowa Koleżanka, zaprezentowała swój udział w Symulacji Misji Kosmicznych. Takie doświadczenie to wyjątkowy test organizmu przed prawdziwą misją poza Ziemią. Po jej fascynującej prezentacji pogoda pozwoliła nam na wspólne zdjęcie pamiątkowe.
Ostatnią zaplanowaną prezentacją było wystąpienie pt. "FM Poland - jako uzupełnienie propagacji". Celem prezentacji było przybliżenie projektu linkowania lokalnych przemienników oraz nodów simplexowych pracujących w modulacji FM na terenie całej Polski. W trakcie wystąpienia można było dowiedzieć się jak działa taka sieć, co umożliwia linkowanie, jaki jest zasięg pracy FM Poland oraz jakie dodatkowe usługi mogą być dostępne na przemiennikach. To wydarzenie zakończyło szóste spotkanie w Celestynowie, w którym wzięło udział około 150 osób. Goście przyjechali z odległych miejscowości, takich jak Lublin, Łomża, Zamość, Tarnobrzeg, Orzysz czy Nysa.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na tegoroczną edycję Mazowieckiego Pikniku Radiowego w Celestynowie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku pogoda będzie nam sprzyjać i spotkamy się w jeszcze większym gronie.
W organizacji pikniku aktywny udział brały następujące osoby: Agnieszka SQ5EMA, Monika SQ5KWH, Andrzej SP5ABI, Ksawery SP5GAD, Maciek SP5IDC, Tomasz SP5LOT, Michał SP5OSP, Tomasz SP5RT, Adrian SQ5AM, Przemysław SQ5APT, Paweł SQ5E, Krzysztof SQ5KL, Tomasz SQ5T, Tomasz SQ5TK, Robert SQ5RB.

Info. Monika SQ5KWH

III. Sport

9. Informacje nie tylko DX-owe

Wiadomości 6.11.2023

3A - Monako: Gianni I1UWF będzie aktywny jako 3A/I1UWF dnia 14 listopada na SSB i może RTTY, pasma 40 r11; 10 m. QSL via znak domowy.

3B9 - Rodrigues Island: Kazu M0CFW będzie aktywny jako 3B9/M0CFW od 19 listopada do 1 grudnia. Weźmie udział w CQ WW DX CW Contest jako 3B9KW. QSL via LoTW, Club Log OQRS.

7O - Jemen: Ken LA7GIA i Shani HA5DDX są aktywni z Socotra Island (AF - 028) od 3 do 16 listopada jako 7O8AD i 7O8AE. Jest to praca z namiotu i pod generatorem. W planach trzy stacje, pasma 160 do 10 m, 100 W mocy. 7O8AE pracuje na SSB, 7O8AD na CW. QSL via M0OXO OQRS i LoTW.

9L - Sierra Leone: Shabu M0KRI będzie aktywny jako 9L5M z Freetown w Sierra Leone od 24 listopada do 9 grudnia. Niestety jego QSL manager zmarł w zeszłym tygodniu (Fred Curtis G3SVK), nowy zostanie ogłoszony w odpowiednim czasie.

FG - Guadeloupe: Vaclav OK6RA będzie aktywny w stylu wakacyjnym jako FG/OK6RA od 8 do 27 listopada na CW, SSB i digi, pasma 40 do 10m (może 6m). Główna aktywność podczas zawodów CQ WW DX CW Contest (SOSB 15m). QSL via znak domowy.

HB9 - Szwajcaria: Stacja HB8DELOY będzie aktywna od 1 listopada do 31 grudnia celem uczczenia setnej rocznicy pierwszego kontaktu transatlantyckiego pomiędzy radioamatorami Leonem Deloy F8AB i Fredem Schnellem 1MO (28 listopada 1923). QSL via HB9ACA (preferowane biuro).

HK - Kolumbia: Z okazji 90-lecia Liga Colombiana de Radioaficionados 11 znaków okolicznościowych będzie aktywnych 18 i 19 listopada - 5K0LR, 5K1LR, 5K2LR, 5K3LR, 5K4LR, 5K5LR, 5K6LR, 5K7LR, 5K8LR, 5K9LR i 5J3L (YL). Aktywność w pasmach od 40 do 10 m na CW, SSB i FT8. QSL via LoTW, eQSL, qrz.com, ClubLog lub HK3LRB.Szczegóły: https://www.qrz.com/db/5K1LR.

KH8 - American Samoa: KH8/AA7JV jest aktywny od 3 do 9 listopada używając systemu RIB (Radio In a Box). Główna aktywność na pasmach 160 i 80 m CW i FT*, trochę aktywności za dnia na pasmach 10, 12 i 15 m.

KL - Alaska: Team KL7RRC (Alex KL5CX, Yuri N3QQ i Tim NL8F) będzie aktywny z Pribilof Islands (NA - 028) od 7 do 15 grudnia na CW, SSB i digi w pasmach od 80 do 10 m. ClubLog Live Stream będzie aktywny. QSL via ClubLog OQRS. Log na LoTW zostanie wrzucony po 6 miesiącach. Więcej informacji na:
https://www.qrz.com/db/KL7RRC.

LU - Argentyna: Radio Club QRM Belgrano LU4AAO będzie aktywny na pasmach KF, emisjami SSB, FT8 i CW od 4 do 12 listopada celem uczczenia Argentine Tradition Day.

PY - Brazylia: Stacja ZZ2RB będzie aktywna od 4 do 11 listopada z okazji Brazilian Radioamateur Day. QSL via LoTW.

PY0T - Trindade & Martim Vaz: Stacja PR0T będzie aktywna z Trindade Island (SA - 010) od 16 do 19 listopada. Trzy osoby będą na miejscu pracować emisjami SSB i CW, stacja FT8 będzie obsługiwana zdalnie przez innych radioamatorów. Aktywność w pasmach od 40 do 10m. QSL via M0OXO OQRS.

SP - Polska: Bydgoski Klub Krótkofalowców SP2PBY będzie aktywny jako SN3BUW, SN3IW, SN6ESH i SN6IU od 6 do 19 listopada celem uczczenia pamięci krótkofalowców Henryka Kruszyńskiego SP2BUW (1957 - 2020), Ryszarda Czerwińskiego SP2IW (1932 - 2018), Bolesława Krzyminia SP2ESH (1936 - 2016) i Zbigniewa Gorgolewskiego SP2IU (1933 - 2017). QSL via SP2PBY.
Więcej informacji na stronie klubowej: http://www.sp2pby.pl/.

T8 - Palau: Nobu JA0HJH będzie aktywny jako T88PB z Koror (OC - 009) od 10 do 13 listopada. QSL via LoTW lub direct do JA0JHQ.

VP2V - Kevin W1DED będzie aktywny jako VP2V/W1DED od 11 do 19 listopada. QSL via LoTW lub direct na znak domowy. Wyniki zawodów CQ WW SSB Raw Scores: https://www.cqww.com/raw.htm.

Worked All Germany 2023 Raw Scores:
https://www.dxhf2.darc.de/~waglog/user.cgi?fc=loglist&form=referat&lang=en.

Pozdrawiam
Marcin SP3BBS

10. UKF - zawody

W najbliższym czasie:

YL VHF Contest 144/432 MHz, CW, SSB, FT8, 11 listopada 2023 r., godz. 16.00-22.00 UTC - są to zawody łotewskie dla uczczenia rocznicy uzyskania niepodległości. Zawody odbywają się corocznie 18 listopada lub w sobotę przed 18 listopada, to znaczy przed Dniem Proklamacji Republiki Łotewskiej. Regulamin w kalendarzu zawodów PK UKF: https://pk-ukf.pl/kalendarz-zawodow-2023/.

SPAC 432 MHz, zawody aktywności UKF odbędą się we wtorek, 14 listopada 2023, godz. 18:00-22:00 UTC. Regulamin:
https://pk-ukf.pl/wp-content/uploads/2020/05/SPAC_regulamin_PL.pdf.

UHF FT8 Activity 1.3 GHz odbędą się w środę 15 listopada 2023, godz. 17:00-21:00 UTC, organizator BANAT (YO). Regulamin:
https://www.ft8activity.eu/index.php/en/.

SPAC 70 MHz, zawody aktywności UKF odbędą się w czwartek, 16 listopada 2023, godz. 18:00 - 22:00 UTC. Regulamin:
https://pk-ukf.pl/wp-content/uploads/2020/05/SPAC_regulamin_PL.pdf
Zawody SPAC prowadzi i rozlicza Stowarzyszenie Polski Klub UKF.
Dzienniki w formacie EDI prosimy wysyłać poprzez stronę o adresie: http://spac.pk-ukf.pl/.

Info. Stanisław SQ2EEQ


IV. Silent Keys
__________________________________________________________

SP5BBG SK

Po długiej i ciężkiej chorobie odszedł do krainy wiecznych DX Tadeusz SP5BBG, wieloletni członek Warszawskiego Klubu Łączności SP5KAB oraz WOT PZK. Doskonały telegrafista i konstruktor, uczestnik wielu zawodów krótkofalarskich, zawsze pomocny w udzielaniu porad dla początkujących adeptów krótkofalarstwa. Uroczystości pogrzebowe Tadeusza SP5BBG odbyły się w poniedziałek, 6 listopada 2023r. w Kaplicy Halpertów na Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim przy ul. Młynarskiej 54/56/58 w Warszawie.
Wyrazy najgłębszego współczucia z powodu utraty najbliższej osoby składają Koleżanki i Koledzy WOT PZK.

Info. Jerzy Szawarski SP5SSB

__________________________________________________________

Redakcja Komunikatów PZK dziękuje za przesłane materiały: Monice SQ5KWH , Marcinowi SP3BBS, Eugeniuszowi SQ9HZM, Stanisławowi SQ2EEQ, Dariuszowi SP2HQY, Pawłowi SP8DAJ, Andrzejowi SQ5NAP, Stefanowi SP1JJY, Jerzemu SP5SSB,

Informujemy, że Prezydium ZG PZK podjęło decyzję, aby wszyscy członkowie PZK zarejestrowani w bazie systemu OSEC otrzymywali Komunikat PZK "z urzędu", jako tzw. wartość dodaną. Komunikaty są od lat robione i nadawane w paśmie 80 m sporym wysiłkiem osób będących w składzie Redakcji.
Jednocześnie Redakcja Komunikatu prosi o niewysyłanie na adres dystrybucyjny odpowiedzi i listów. 

Prosimy je kierować na indywidualne adresy e-mail członków Redakcji: sp2jmr@pzk.org.pl, sp5ela@rf.pl, sp5e@krotkofalow.cy.


Materiały do Komunikatu PZK na kolejną środę powinny być przesłane nie później niż do wtorku, godz. 15:00. Materiały prosimy nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, sp5ela@rf.pl, sp5e@krotkofalow.cy.

W przypadku przesłania ich później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie, czyli za tydzień.
Teksty wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być dostarczone przynajmniej 24 godziny wcześniej, czyli do poniedziałku, godz. 15:00.

Uwaga! Dostarczane do publikacji zdjęcia muszą mieć opisy oraz informację dotyczącą praw autorskich. W przypadku wizerunku osób małoletnich wymagana jest zgoda opiekunów ustawowych. Materiał fotograficzny należy dostarczać w postaci plików graficznych niezależnych od opisu tekstowego (osobne pliki jpg, png, niezagnieżdżone w strukturze tekstu), zdjęcia muszą być opisane.

Autor przekazując swój materiał do publikacji przenosi na Polski Związek Krótkofalowców (zwany dalej Wydawcą) prawa autorskie do publikacji utworu w formie pisanej, materiału fotograficznego oraz ich rozpowszechniania za pomocą innych mediów, np. takich jak poczta elektroniczna i Internet. Przeniesienie praw autorskich jest nieodwracalne. Tekstów nadesłanych nie zwracamy. Nadesłanie materiału / tekstu nie jest równoznaczne z jego opublikowaniem. Zamieszczenie publikacji i innych materiałów w Komunikatach PZK i na portalu PZK jest nieodpłatne.
Redakcja Komunikatu PZK zastrzega sobie prawo do dokonywania skrótów i korekt otrzymanego materiału, także prawo do dokonywania w nadesłanych materiałach zmian tytułów, skrótów, poprawek stylistyczno-językowych oraz do usuwania usterek innego typu (np. terminologicznych lub dotyczących warstwy dokumentacyjnej), a także do odrzucenia artykułu bez podania przyczyny.
Nie będą przyjmowane teksty nie spełniające podstawowych wymogów poprawności językowej.
Komunikaty PZK są nadawane w każdą środę, o godzinie 18:00 czasu lokalnego, na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM, a materiał w nich zawarty jest wykorzystywany przez Redakcję Krótkofalowca Polskiego.

Redakcja Komunikatów PZK: Piotr SP2JMR, Zygi SP5ELA, Krzysztof SP5E i Jurek SP3SLU - także nadający komunikaty środowe.

*Motto Redakcji

Odpowiedzialność za słowo jest ważnym etycznie wymaganiem odnoszącym się do człowieka, szczególnie kiedy występuje w przestrzeni publicznej i także w stowarzyszeniu. Służba prawdzie jest zatem nie tylko słusznym oczekiwaniem od Władz PZK i osób funkcyjnych ze strony wszystkich członków i niezrzeszonych radioamatorów, ale i jej moralnym obowiązkiem. Dotyczy to również Redakcji Komunikatów PZK.
W nawiązaniu do tej zasady informujemy, że Redakcja Komunikatów PZK dokłada wszelkich starań, aby ww. kryteria zostały spełnione. Otrzymywany materiał rz terenur1; często jest obarczony błędami, zawiera pewne nieścisłości. Korekty materiału wymagane są w prawie każdym co środowym wydaniu Komunikatu PZK.
Piotr SP2JMR od KZD PZK w Kołobrzegu w 2000 roku, kiedy został wybrany Prezesem PZK rozpoczął wydawanie Komunikatu PZK (nazywanego wcześniej "|Komunikatem sekretariatu ZG PZK"). Od 2009 roku do redakcji dołączył Zygmunt SP5ELA, a od roku 2013 Jurek SP3SLU nadający komunikaty przez radio na 3702.5 KHz o godz. 18-tej z lokalizacji Mariantów). Od lutego 2022 r. członkiem Redakcji jest Krzysztof SP5E, który odpowiada za nową szatę graficzną Komunikatów.

Redakcja Komunikatów PZK

UWAGA! Komunikaty środowe PZK - subskrypcja

Komunikaty PZK (środowe), wcześniej tzw. Komunikaty sekretariatu ZG PZK, są wysyłane pocztą elektroniczną w ramach subskrypcji (e-mail), do osób zainteresowanych wiadomościami organizacyjnymi Polskiego Związku Krótkofalowców oraz informacjami dotyczącymi innych podmiotów, ale związanymi z krótkofalarstwem.
Do roku 2018 adresy e-mail subskrybentów (około 400) dopisywał administrator. Od marca 2018 r. subskrypcja komunikatów została zautomatyzowana.
Aby otrzymywać Komunikat PZK, należy wysłać wiadomość (e-mail) na adres:
komunikat-pzk@pzk.org.pl w temacie wiadomości z tekstem "subscribe" (subscribe - bez apostrofów). Aby zrezygnować z subskrypcji należy wysłać wiadomość z tekstem "unsubscribe".

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,243,005 Unikalnych wizyt