PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3381 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 8
Użytkowników online: 0
RSS

Oświadczenie Prezesa PZK
Opcje newsa
Informacja Prezesa PZK (SP9HQJ)Szanowne Koleżanki i Koledzy,
Członkowie Polskiego Związku Krótkofalowców

W związku z informacjami, które ukazały się w ostatnich tygodniach w różnych mediach, o zakłóceniu drogą radiową ruchu w transporcie kolejowym, oświadczam, co następuje:

Zdecydowanie naganne wykorzystanie pasm radiowych, polegające na zakłóceniu ruchu w transporcie kolejowym, dokonane przez dwie osoby będące krótkofalowcami, spowodowało duże zainteresowanie naszym środowiskiem krótkofalarskim ze strony mediów i właściwych służb państwowych.

Nasze jednoznaczne stanowisko zostało przekazane zainteresowanym:
Polski Związek Krótkofalowców potępia takie zachowania oraz odcina się od nich i od osób, które w sposób nieprawidłowy wykorzystują urządzenia radiowe.
Mamy świadomość, że mimo braku naszej akceptacji dla takich nagannych zachowań, obecnie media oraz społeczeństwo bacznie obserwują naszą pracę na falach eteru i działania krótkofalowców.
Zatem w naszym interesie leży zdyscyplinowanie środowiska krótkofalowców w taki sposób, aby w przyszłości takie zdarzenia nie powtórzyły się.
Przypadki zakłócenia ruchu kolejowego przy użyciu radia, niezależnie od tego jaki rzeczywisty udział mają w tym krótkofalowcy, bardzo negatywnie wpływa na reputację ruchu amatorskiego, oprócz mogących wystąpić negatywnych skutków gospodarczych i społecznych takiego postępowania.

Opisana sytuacja może mieć negatywny wpływ na współpracę z organami państwowymi, które współdziałają z nami i wspierają służbę amatorską.
Mając powyższe na uwadze proszę, aby w przypadku pojawienia się nagannych zachowań na pasmach radiowych lub uzasadnionych podejrzeń takiego działania, Koleżanki i Koledzy niezwłocznie informowali o takich faktach Oddziały Terenowe PZK i Prezydium ZG PZK.

Tadeusz Pamięta SP9HQJ prezes PZK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,710,737 Unikalnych wizyt