PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3380 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 11
Użytkowników online: 0
RSS

IARU HF Championship
Opcje newsa
SN0HQ
    SN0HQ 2023 i Mistrzostwa Świata IARU  8-9 lipca 2023

Tegoroczny start ekipy SN0HQ odbywa się w cieniu olimpiady krótkofalarskiej WRTC. Nasi na WRTC, od lewej: Bogusław SP7IVO nasz reprezentant, Andrzej SP9KR - jako kibic, Wiesław SP4Z sędzia i Krzysztof SP7GIQ nasz reprezentant (autor zdjęcia - Andrzej SP9KR).

Jak co roku w drugi pełny weekend lipca odbywają się Mistrzostwa Świata IARU na falach krótkich. W tym roku przypada to w dniach 8-9 lipca, w godzinach od 12:00-12:00 UTC, czyli od 14:00-14:00 czasu lokalnego. Mistrzostwa odbywają się emisjami CW i SSB na pasmach 160-10 m (oczywiście bez WARC). Celem tych zawodów jest uaktywnienie jak największej liczba stacji w krajach członkowskich IARU. Każdy krótkofalowiec, który ma dostęp do stacji swojej, klubowej lub kolegi powinien w czasie mistrzostw wyjść w eter i zrobić tyle QSOr17;s na ile mu pozwala czas i możliwości. Poza tym są to zawody, w których punktowane są także łączności ze stacjami ze swoich krajów. Zachęcamy do robienia łączności ze wszystkimi, a szczególnie z naszą reprezentacją SN0HQ.
Jak co roku za zaliczenie 12 QSO's (6 na CW i 6 na SSB) można otrzymać gratis okolicznościową koszulkę z akcentem WRTC 2022, oczywiście po przesłaniu zgłoszenia, przez formularz Zgłoś swoje 12 QSO z SN0HQ! , a ewentualne reklamacje można będzie składać via e-mail koszulki-sn0hq@pzk.org.pl .
W tym roku Mistrzostwa IARU odbywają się w cieniu olimpiady krótkofalarskiej, czyli WRTC, o której pisaliśmy już w Komunikatach PZK nr 25 i 26. Mamy jako PZK powód do dumy ponieważ do WRTC zakwalifikowało się dwóch naszych Kolegów: Krzysztof SP7GIQ oraz Bogusław SP7IVO, którzy spełnili wysokie wymagania Mistrzostw Świata IARU.
Odbywająca się we Włoszech olimpiada spowodowała dość znaczne osłabienie zespołu SN0HQ. Część stacji pracuje pod swoim znakiem z zamiarem uzyskania jak najlepszego wyniku, a niektórzy z nas pojechali do Włoch wspierać naszą reprezentację. Po rezygnacji Włodka SP6EQZ z roli kapitana, w Zespole SN0HQ dotychczas nie wybrano Jego następcy. Funkcję p.o. kapitana i koordynatora SN0HQ przejął Zygmunt SP5ELA, który sporym nakładem czasu i pracy skompletował skład Zespołu na tegoroczny start i zajął się logistyką oraz informatyką z pomocą Kazika SP2FAX, Jerzego SP6ZT, Mariana SP6M, Łukasza SQ8GHY i wielu pozostałych Członków zespołu SN0HQ.
Regulamin IARU HF Championship oraz wszystkie potrzebne informacje znajdziemy na stronie https://sn0hq.org.pl/regulamin.php .
Ważne: ostateczny termin wysyłki logów w formacje Cabrillo poprzez aplikację contest-log-submission.arrl.org to 16 lipca 2023 r. godzina 12.00 UTC.

Niech moc będzie z nami!

Info. Piotr SP2JMR członek zespołu SN0HQ
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,636,657 Unikalnych wizyt