PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3355 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 5
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat PZK nr 44/22 z dnia 02.11.2022
Opcje newsa
Komunikaty PZK K-PZK
KOMUNIKAT Polskiego Związku Krótkofalowców
NR 44/2022 z dnia 2 listopada 2022 r.


Witamy wszystkich Słuchaczy i Odbiorców naszych cotygodniowych komunikatów PZK, które są nadawane w każdą środę, o godzinie 18:00 czasu lokalnego, na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM oraz publikowane na portalu PZK, a także rozsyłane na listę wysyłkową. Zautomatyzowane archiwum komunikatów znajduje się na osobnym serwerze: https://komunikat.pzk.org.pl/.

*Pełna wersja Komunikatu z pełną grafiką zostanie opublikowana na serwerze Komunikatów pod powyższym linkiem.

I. Sprawy organizacyjne

1. Pomoc walczącej Ukrainie

W związku z krytyczną sytuacją po napaści Rosji na Ukrainę apelujemy do wszystkich krótkofalowców SP o wsparcie ludności Ukrainy. Proponujemy dokonywanie wpłat na pomoc Ukrainie poprzez wpłaty na konta stowarzyszeń i fundacji zajmujących się statutowo taką działalnością. Przykładowo są to: Polska Akcja Humanitarna (PAH), Caritas Polska, Polski Czerwony Krzyż (PCK), Fundacja "Siepomaga", Fundacja "Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej" PCPM i wiele innych. Zbiórki prowadzą także niektóre podmioty gospodarcze, w tym sieci sklepów. Część z nich prowadzi także punkty przyjęć pomocy rzeczowej zbierając odzież, artykuły spożywcze, higieniczne oraz sprzęt survivalowy. Szczegółowe informacje znajdziecie na ich stronach internetowych. Aktualne informacje na temat potrzeb w zakresie pomocy podaje Narodowy Instytut Wolności adres: http://cutt.ly/PomocUchodzcomzUkrainy , pod którym znajduje się zaktualizowana baza informacji, gdzie obecnie pomoc uchodźcom z Ukrainy jest najbardziej potrzebna i jaki rodzaj pomocy jest najbardziej pilny. Lista pełnomocników wojewodów jest dostępna pod adresem www.gov.pl/pozytek/dlaukrainy .
Prosimy o zgłaszanie oferowanej pomocy za pośrednictwem rządowej strony internetowej www.pomagamukrainie.gov.p l.

Z góry dziękujemy za każdą formę pomocy i zaangażowania, także poprzez przekazywanie niniejszej wiadomości osobom i organizacjom, które mogą włączyć się w akcję #PomagamUkrainie.

Na bazie informacji Komitetu ds. Pożytku Publicznego NIW.
Prezydium ZG PZK

2. Budżet PZK i dofinansowania

Jak co roku przypominam, że ostateczny termin na składanie wniosków o wsparcie finansowe przedsięwzięć organizowanych przez Oddziały Terenowe PZK oraz kluby PZK (poprzez OT PZK) z budżetu centralnego na 2023 rok upływa 30 listopada 2022 r. Wnioski przesłane po tym terminie mogą nie być rozpatrywane.
Przesłanie wniosku nie oznacza jego przyjęcia przez Prezydium, ponieważ jak co roku każdy wniosek będzie poddany szczegółowej analizie. Zestawienie wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania zostanie opublikowane po przyjęciu przez Prezydium ZG PZK prowizorium budżetowego na rok 2023, tj. w I kw. 2023 roku.

Piotr SP2JMR sekretarz PZK

3. Nowe możliwości w ramach systemu informatycznego PZK.

Wychodząc naprzeciw rosnącym cenom hostingu, które nie zawsze są opłacalne dla utrzymania małej strony poświęconej naszemu hobby, PZK oferuje dla swoich członków, Oddziałów Terenowych PZK oraz klubów PZK możliwość otrzymania części powierzchni magazynowej i małej bazy danych na potrzeby serwowania stron związanych z krótkofalarstwem. Razem z hostingiem w domenie znak.pzk.org.pl, oferujemy adres poczty elektronicznej wg schematu: znak@pzk.org.pl. Niestety nie możemy zapewnić dla wszystkich członków PZK domen znak@znak.pl, natomiast jeśli ktoś posiada własną domenę mogę pomóc w przekierowaniu nazw serwerów na serwer PZK, w takim wypadku należy utrzymywać tylko koszt domeny, natomiast hosting nadal może być udostępniony i utrzymywany przez PZK. Jeśli ktoś będzie zainteresowany tą ofertą, proszę o kontakt e-mailowy z zapytaniem na adres admin@pzk.org.pl.

73! Jakub SQ2PMN administrator SI PZK - admin@pzk.org.pl

II Wydarzenia

4. "Pamięci Tych, którzy odeszli - Silent Key Memorial 2022 "

Redakcja Komunikatów PZK w swojej pracy wyjątkowo blisko styka się z informacjami o Kolegach, którzy odeszli z naszej radioamatorskiej rodziny do wieczności. Szczególnie w ostatnich latach ilość takich komunikatów, skłania do refleksji. Niemal każdy krótkofalowiec ma w pamięci jakiś znak SK, czyli nadawcy, którego klucz umilkł na zawsze.
Akcja "Pamięci Tych, którzy odeszli - Silent Key Memorial 2022" ma na celu wspomnienie i upamiętnienie naszych zmarłych Kolegów. Organizatorem akcji jest Redakcja Komunikatów PZK. Radiostacja memoriałowa SP0SKM będzie aktywna w pasmach 80m-40m-20m-2m, emisjami CW, SSB, FM, w okresie od 1 do 6 listopada 2022 r.

Zasady akcji w telegraficznym skrócie:
- podczas QSO z radiostacją SP0SKM, korespondent przekazuje znak Koleżanki lub Kolegi SK, którego chciałby wspomnieć i upamiętnić,
- za QSO spełniające powyższy warunek korespondent otrzymuje pamiątkowy certyfikat elektroniczny,
- znaki wywoławcze Kolegów SK zebrane podczas akcji tworzą Listę Pamięci SK,
- Lista Pamięci SK trafia na pamiątkowe certyfikaty oraz zostanie opublikowana.

Krótkofalowcy przystępujący do akcji nawiązują łączności z SP0SKM, podczas których przekazują w raporcie znak operatora SK, którego chcieliby upamiętnić. Mile widziane jest również krótkie wspomnienie o nieobecnym już Koledze. Radiostacja memoriałowa potwierdza upamiętniony znak słowami np. "Cześć Jego pamięci". Każdy nadawca spełniający warunki regulaminowe akcji otrzymuje indywidualny, pamiątkowy certyfikat.
Operatorzy radiostacji memoriałowej SP0SKM tworzą na podstawie dziennika łączności Listę Pamięci SK. Wszystkie znaki SK przekazane w celu upamiętnienia podczas QSO ze stacją SP0SKM trafiają w kolejności alfabetycznej na pamiątkowy certyfikat. Po zakończeniu akcji, certyfikaty elektroniczne są do pobrania na stronie organizatora.
W ten sposób ożywimy i uczcimy pamięć o tych, których już nie słychać na amatorskiej fali.

Uwagi: Podczas jednego QSO można przekazać jeden znak SK. W celu przekazania większej ilości znaków SK do upamiętnienia, można powtarzać QSO z SP0SKM w innym dniu, lub w innym paśmie, lub innym rodzajem emisji. Uczestnik zdobywa Certyfikat jednorazowo za pierwsze QSO spełniające regulamin. Certyfikat pobierzesz ze strony https://logsp.pzk.org.pl/?page=award&id=106 portalu radioamatorskiego PZK po 15 listopada.
Przykład informacji podawanych podczas łączności w ramach akcji.

PHONE:
SP0SKM tu SP3SLU, witam serdecznie, raport....., imięr30;.., QTHr30;.
Upamiętniam Kolegę Andrzeja SP2FXI.
SP3SLU tu SP0SKM, potwierdzam - SP2FXI Andrzej. Cześć Jego pamięci!

CW:
SP0SKM DE SP3SLU GA RST...... / SK SP2FXI ANDRZEJ RIP
SP3SLU DE SP0SKM CFM SK SP2FXI RIP

Info: Jerzy SP3SLU, Redakcja Komunikatów PZK

5. "PAMIĘTAMY O PRZYJACIOŁACH" edycja 2022

Zbliża się listopad, a z nim okres zadumy i wspomnień o bliskich i przyjaciołach, których niestety nie ma już wśród nas, a którzy byli dla nas kimś ważnym, kimś wyjątkowym. Wpisując się w tę uroczystą atmosferę listopadowych dni Bydgoski Klub Krótkofalowców SP2PBY przy wsparciu i we współpracy z bydgoską firmą TELDAT Sp. z o.o. Sp.k. organizuje wzorem lat ubiegłych, w dniach od 07.11.2022 do 20.11.2022, akcję dyplomową pod nazwą "Pamiętamy o przyjaciołach" edycja 2022. Akcja ta ma na celu przypomnienie środowisku krótkofalarskiemu sylwetek naszych klubowych kolegów Henryka SP2BUW, Ryszarda SP2IW, Zbigniewa SP2IU i Bolesława SP2ESH. Krótki rys biograficzny każdego z nich zostanie umieszczony na stronie www.qrz.com pod profilem każdego ze znaków okolicznościowych.

W czasie trwania akcji dyplomowej czynne będą cztery znaki okolicznościowe: SN2BUW, SN4IW, SN5IU oraz SN5ESH. Dyplom okolicznościowy wydawany będzie w formie elektronicznej PDF, a dzienniki on-line będą uzupełniane raz na dobę. Wszystkie łączności będą potwierdzane kartą QSL po zakończeniu akcji dyplomowej. Regulamin akcji oraz wszelkie niezbędne informacje pojawiać się będą na naszej stronie klubowej www.sp2pby.pl

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji.

Info. Andrzej SP2GJI

6. Promocja krótkofalarstwa na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

Podczas targów w Krakowie, które odbyły się w dniach 27-30.10.2022 r., promowałem krótkofalarstwo poprzez dwie prezentacje. Pierwsza była o moich przygodach z radiem w Skandynawii a druga zawierała cztery wyprawy z radiem na Karaiby.

Wystąpieniom towarzyszyło promowanie mojej książki "Z radiem przez Świat", która oprócz przygód z 99 krajów zawiera również wiele dodatkowych informacji o krótkofalarstwie i podróżach.

Relacja z prezentacji o Skandynawii:
https://www.facebook.com/100064532960813/videos/343789434630492/

Info. Przemek SP7VC

III. SPORT

7. Wiadomości nie tylko DX-owe

4X - Izrael: Stacje okolicznościowe 4X01R i 4X02R będą QRV w dniach 4 i 5 listopada z historycznych stacji kolejowych Elroi i Kfar Yehoshua. To część aktywności Jezreel Valley Railway https://iarc.org/railway/ QSL via 4X6ZM.

5H - Tanzania: Jeff K5DRJ od 2 do 9 listopada będzie przebywał w mieście Same w Tanzanii, skąd będzie aktywny jako 5H2JC. QSL via LOTW.

5R - Madagaskar: Eiki JH8JWF do 6 listopada nadaje jako 5R8AS z Talatamaty AF-013. QSL via LoTW.

7P - Lesotho: Planowana w terminie od 2 do 7 listopada wyprawa 7P8CW została przełożona na 2023 rok, ponieważ jeden z członków zespołu i jego rodzina zostali ranni w wypadku samochodowym.

9L - Sierra Leone: John G0EWI od 15 października przebywa w Congo Cross - Sierra Leone, skąd jest QRV jako 9LYJD1 do 3 listopada. QSL via znak domowy.

A3 - Tonga: Stan LZ1GC i Ivan LZ1PM będą aktywni jako A35GC z Nuku'alofa & Tongatapu OC-049 od 2 do 20 listopada. Szczegóły na stronie http://www.c21gc.com/index.php/t2gc-plans

CN - Maroko: Stacja okolicznościowa CN47MS jest aktywna od 10 listopada z okazji 47 rocznicy Zielonego Marszu. QSL via CN8WW.
https://en.wikipedia.org/wiki/Green_March

CX - Urugwaj: Pierwsza broadcastingowa transmisja radiowa w Urugwaju przez Radio Paradizabal miała miejsce 6 listopada 1922 roku. Z tej okazji przez cały listopad będzie aktywna stacja CX100B. QSL via CX1AA.

F - Francja: Z okazji 15-lecia programu SOTA (Summits On The Air) we Francji od 1 listopada do 30 grudnia aktywna będzie stacja TM15SOTA. QSL tylko via eQSL.

HS - Tajlandia: Lars SM6NT od 1 listopada do 2 kwietnia 2023 r. będzie ponownie aktywny jako HS0ZME z Hua Hin w Tajlandii. QSL via znak domowy.

I - Włochy: Stacja okolicznościowa IR3MD ARI Rovereto będzie aktywna przez cały listopad. Sufiks Maria Dolens to nazwa potężnego dzwonu odlanego po I wojnie światowej dla upamiętnienia poległych we wszystkich wojnach.
QSL via IN3MDR. Więcej informacji na temat dyplomu na qrz.com.

KH0 - Mariany: Harry JG7PSJ od 2 do 6 listopada ponownie będzie nadawać jako WH0RU z Saipan OC-086. QSL direct na znak domowy.

PY - Brazylia: Przez cały listopad aktywna będzie stacja okolicznościowa ZW200ESQ z okazji dwusetnej rocznicy brazylijskiej marynarki. Operatorzy będą aktywni z siedziby klubu PY1BJN. QSL via PY1JR.

SP - Polska: Członkowie klubu SP2PBY od 7 do 20 listopada będą aktywni jako SN2BUW, SN4IW, SN5ESH i SN5IU w akcji "Pamiętamy o przyjaciołach".
Akcja ta ma na celu przypomnienie środowisku krótkofalarskiemu sylwetek naszych klubowych kolegów Henryka SP2BUW, Ryszarda SP2IW, Zbigniewa SP2IU i Bolesława SP2ESH. QSL via SP2PBY. Do zdobycia okolicznościowe dyplomy http://www.sp2pby.pl/

SP - Polska: SN10PWS to specjalny znak okolicznościowy dla uczczenia 10-lecia powstania i aktywności w eterze Wrocławskiego Klubu Krótkofalowców SP6PWS.
Stacja będzie aktywna od 1 listopada do końca 2022 roku. Do zdobycia dyplom, którego regulamin na qrz.com
SV - Grecja: Przez cały listopad z okazji Dnia Greckich sił powietrznych aktywna będzie stacja SX22HAF. Do zdobycia okolicznościowe dyplomy. Szczegóły na https://www.qrz.com/db/SX22HAF

T8 - Palau: Amerykanie N7QT, WA7CPA, N7JP, K5EM i N9ADG będą aktywni jako T88WA od 2 do 14 listopada. Szczegóły na stronie https://www.qrz.com/db/t88wa

VK9C - Wyspy Kokosowe: Do 3 listopada trwa wyprawa VK9CM na Wyspy Kokosowe OC-003. Wyprawa została opóźniona. Po wylocie z Perth zgodnie z harmonogramem 25 października w połowie drogi na Wyspy Kokosowe kapitan ogłosił, że wracają do Perth z powodu burz tropikalnych. Szczegóły na stronie https://www.qrz.com/db/VK9CM.

YB - Indonezja: Amir YB9IPY/P będzie QRV z wyspy Rajaampat OC-239 do 8 listopada br. QSL direct via IK2DUW.

ZD7 - Wyspa Świętej Heleny: Christopher HB9FIY od 5 do 26 listopada będzie aktywny jako ZD7CA z Wyspy Świętej Heleny AF-022. QSL via EA5GL.

Zawody 5-6 listopada 2022 roku: Zawody Rybnickie
https://ot31.pzk.org.pl/index.php/zawody-rybnickie/

HSC Contest https://hsc.lima-city.de/en/contests.html

W dniu 1 listopada odbędą się zawody Silent Key Memorial Contest 2022.
Regulamin na stronie https://skmc.hu/en/rules.html.

Wstępne wyniki Worked All Germany:
https://www.dxhf2.darc.de/~waglog/user.cgi?fc=loglist&form=referat&lang=en

Po zawodach CQ WW SSB Contest w pliku cabrillo członkowie wpisują poprawną nazwę klubu SP DX Club. Każdy, kto prawidłowo wpisze nazwę klubu przyczyni się do lepszej pozycji naszego klubu w CQ WW Club Competition. W przypadku błędnie wpisanej nazwy np. SPDXC itd. punkty nie zostaną zaliczone. Planowane aktywności i QSL informacje na stronie https://www.ng3k.com/Misc/cqs2022.html

Od 1 do 6 listopada startuje akcja dyplomowa "Pamięci Tych, którzy odeszli - Silent Key Memorial 2022". Regulamin na profilu qrz.com stacja okolicznościowej SP0SKM i stronie: https://logsp.pzk.org.pl/index.php?page=award&id=106

Film z wypraw D60AE na Komory AF-007 zespołu F6KOP. Film został przygotowany przez Patricka F2DX i trwa 23 minuty.
https://www.youtube.com/watch?v=4vjxmz6fBfQ&t=139s

Pozdrawiam Adam SQ9S

8. Zawody Rybnickie 2022

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznych Zawodach Rybnickich (ZR), które odbędą się w sobotę i niedzielę 5 i 6 listopada 2022 r.
Zawody Rybnickie znajdują się na liście polskich contestów zaliczanych do Współzawodnictwa SP Contest Maraton (SPCM) prowadzonego przez PZK. Organizatorem zawodów jest Rybnicki Oddział Terenowy PZK. Są one wyjątkowe, bo trwają dwa dni (dwie godziny w sobotę i dwie godziny w niedzielę), na dwóch pasmach (80 i 40m), emisjami CW, SSB i mają ciekawą punktację, w której wynik jest zależny od uzbieranej sumy lat posiadania licencji nadawczych naszych korespondentów (w raporcie oprócz RS(T) podajemy ilość lat posiadania naszej licencji nadawczej). Dodatkowo stacje z OT-31 PZK i Rybnickiego Okręgu Przemysłowego w raporcie podają literę R, co daje dodatkowe 5 punktów.
Spośród 6 kategorii, w których klasyfikowane są stacje, zostaną przydzielone według Regulaminu puchary, dyplomy i ciekawe nagrody. Dodatkowo wśród wszystkich uczestników (oprócz 1 miejsc) rozlosowana zostanie nagroda specjalna.
Dziękujemy wszystkim 161 stacjom, które wzięły udział w zeszłorocznych ZR i mamy nadzieję, że idea przyciągnięcia do polskich zawodów stacji z różnym stażem krótkofalarskim oraz stacji związanych z naszym OT PZK i regionem Polski, zgromadzi jeszcze więcej uczestników.
Link do regulaminu Zawodów Rybnickich 2022:

W imieniu organizatorów z OT-31 PZK serdecznie zapraszam!

73! Gienek SQ9HZM

9. UKF - zawody

W najbliższym czasie:

MMC - 50th Marconi Memory Contest, zawody telegraficzne organizowane przez włoskich krótkofalowców (ARI) pod patronatem IARU R1, pasmo 144 MHz, sobota/niedziela 5/6 listopada, godz.14:00-14:00 UTC.
Regulamin: http://www.ari.it/english-area/vhf/6495-49th-marconi-memorial-contest-vhf.html.
Dzienniki prosimy wysyłać na adres https://iaru.oevsv.at/ (to adres wskazany przez organizatora) oraz do krajowego managera http://vhfcontests.pk-ukf.pl/.

Przed zawodami została uruchomiona funkcja "Kto i skąd będzie QRV". Bezpośredni link: https://pk-ukf.pl/zawody/kalendarz-zawodow-vhf-uhf-shf/kto-i-skad-bedzie-qrv/.

Guglielmo Marconi 1874-1937 -zdjęcie widoczne w wersji PDF

SPAC - 432 MHz - zawody aktywności UKF - wtorek, 8 listopada 2022, godz. 18:00-22:00 UTC

Regulamin: https://pk-ukf.pl/wp-content/uploads/2020/05/SPAC_regulamin_PL.pdf

SPAC-50 MHz - zawody aktywności UKF - czwartek, 10 listopada 2022, godz. 18:00 - 22:00 UTC. Regulamin: https://pk-ukf.pl/wp-content/uploads/2020/05/SPAC_regulamin_PL.pdf.
Zawody SPAC prowadzi i rozlicza Stowarzyszenie Polski Klub UKF. Dzienniki w formacie EDI prosimy wysyłać na adres: http://spac.pk-ukf.pl/.

UHF-FT8 Activity r11; 432 MHz, środa 9 listopada 2022, godz. 17:00-21:00 UTC, organizator BANAT, regulamin: https://www.ft8activity.eu/index.php/en/.

Stanisław SQ2EEQ


____________________________________________________
Redakcja Komunikatów PZK dziękuje za przesłane materiały: Adamowi SQ9S, Stanisławowi SQ2EEQ, Eugeniuszowi SQ9HZM, Andrzejowi SP2GJI, Jakubowi SQ2PMN

Informujemy, że Prezydium ZG PZK podjęło decyzję, aby wszyscy członkowie PZK zarejestrowani w bazie systemu OSEC otrzymywali Komunikat PZK "z urzędu", jako tzw. wartość dodaną. Komunikaty są od lat robione i nadawane w paśmie 80 m sporym wysiłkiem osób będących w składzie Redakcji.
Jednocześnie Redakcja Komunikatu prosi o niewysyłanie na adres dystrybucyjny odpowiedzi i listów. Prosimy je kierować na indywidualne adresy e-mail członków Redakcji: sp2jmr@pzk.org.pl, sp5ela@rf.pl, sp5e@krotkofalow.cy

Materiały do Komunikatu PZK na kolejną środę powinny być przesłane nie później niż do wtorku, godz. 15:00. Materiały prosimy nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, sp5ela@rf.pl, sp5e@krotkofalow.cy.
W przypadku przesłania ich później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie, czyli za tydzień.
Teksty wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być dostarczone przynajmniej 24 godziny wcześniej, czyli do poniedziałku, godz. 15:00.

Uwaga! Dostarczane do publikacji zdjęcia muszą mieć opisy oraz informację dotyczącą praw autorskich. W przypadku wizerunku osób małoletnich wymagana jest zgoda opiekunów ustawowych. Materiał fotograficzny należy dostarczać w postaci plików graficznych niezależnych od opisu tekstowego (osobne pliki jpg, png, niezagnieżdżone w strukturze tekstu), zdjęcia muszą być opisane.

Autor przekazując swój materiał do publikacji przenosi na Polski Związek Krótkofalowców (zwany dalej Wydawcą) prawa autorskie do publikacji utworu w formie pisanej, materiału fotograficznego oraz ich rozpowszechniania za pomocą innych mediów, np. takich jak poczta elektroniczna i Internet. Przeniesienie praw autorskich jest nieodwracalne. Tekstów nadesłanych nie zwracamy. Nadesłanie materiału / tekstu nie jest równoznaczne z jego opublikowaniem. Zamieszczenie publikacji i innych materiałów w Komunikatach PZK i na portalu PZK jest nieodpłatne.
Redakcja Komunikatu PZK zastrzega sobie prawo do dokonywania skrótów i korekt otrzymanego materiału, także prawo do dokonywania w nadesłanych materiałach zmian tytułów, skrótów, poprawek stylistyczno-językowych oraz do usuwania usterek innego typu (np. terminologicznych lub dotyczących warstwy dokumentacyjnej), a także do odrzucenia artykułu bez podania przyczyny.
Nie będą przyjmowane teksty nie spełniające podstawowych wymogów poprawności językowej.
Komunikaty PZK są nadawane w każdą środę, o godzinie 18:00 czasu lokalnego, na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM, a materiał w nich zawarty jest wykorzystywany przez Redakcję Krótkofalowca Polskiego.

Redakcja Komunikatów PZK: Piotr SP2JMR, Zygi SP5ELA, Krzysztof SP5E i Jurek SP3SLU - także nadający komunikaty środowe.

*Motto Redakcji

Odpowiedzialność za słowo jest ważnym etycznie wymaganiem odnoszącym się do człowieka, szczególnie kiedy występuje w przestrzeni publicznej i także w stowarzyszeniu. Służba prawdzie jest zatem nie tylko słusznym oczekiwaniem od Władz PZK i osób funkcyjnych ze strony wszystkich członków i niezrzeszonych radioamatorów, ale i jej moralnym obowiązkiem. Dotyczy to również Redakcji Komunikatów PZK.
W nawiązaniu do tej zasady informujemy, że Redakcja Komunikatów PZK dokłada wszelkich starań, aby ww. kryteria zostały spełnione. Otrzymywany materiał "z terenu" często jest obarczony błędami, zawiera pewne nieścisłości. Korekty materiału wymagane są w prawie każdym co środowym wydaniu Komunikatu PZK.
Piotr SP2JMR od KZD PZK w Kołobrzegu w 2000 roku, kiedy został wybrany Prezesem PZK rozpoczął wydawanie Komunikatu PZK (nazywanego wcześniej "Komunikatem sekretariatu ZG PZK" ). Od 2009 roku do redakcji dołączył Zygmunt SP5ELA, a od roku 2013 Jurek SP3SLU nadający komunikaty przez radio na 3702.5 KHz o godz. 18-tej z lokalizacji Mariantów). Od lutego 2022 r. członkiem Redakcji jest Krzysztof SP5E, który odpowiada za nową szatę graficzną Komunikatów.

Redakcja Komunikatów PZK

UWAGA! Komunikaty środowe PZK - subskrypcja

Komunikaty PZK (środowe), wcześniej tzw. Komunikaty sekretariatu ZG PZK, są wysyłane pocztą elektroniczną w ramach subskrypcji (e-mail), do osób zainteresowanych wiadomościami organizacyjnymi Polskiego Związku Krótkofalowców oraz informacjami dotyczącymi innych podmiotów, ale związanymi z krótkofalarstwem.
Do roku 2018 adresy e-mail subskrybentów (około 400) dopisywał administrator. Od marca 2018 r. subskrypcja komunikatów została zautomatyzowana.
Aby otrzymywać Komunikat PZK, należy wysłać wiadomość (e-mail) na adres:
komunikat-pzk@pzk.org.pl w temacie wiadomości z tekstem "subscribe" (subscribe - bez apostrofów). Aby zrezygnować z subskrypcji należy wysłać wiadomość z tekstem "unsubscribe".
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,441,030 Unikalnych wizyt