PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3633 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 0
RSS

SN0HQ zaproszenie 2022
Opcje newsa
SN0HQ
Koleżanki i Koledzy,  sn0hq-mapka

Za tydzień (9-10.07.2022 r.) rozegrane zostaną kolejne zawody IARU HF Championship. Oprócz stacji indywidualnych startują w nich organizacje narodowe poszczególnych krajów członkowskich IARU.

Polski Związek Krótkofalowców, od lat, reprezentuje w tych zawodach Zespół SN0HQ, na ogół zajmując miejsca w czołówce klasyfikacji zawodów.
W ubiegłym roku Zespół SN0HQ, mimo niekorzystnego położenia w strefie 28 zajął 5 miejsce w bardzo silnej konkurencji. W tym roku, ze względu na podwyższoną propagację na wyższych  pasmach, liczymy na miejsce w pierwszej trójce stacji HQ, lecz będzie to niezmiernie trudne.
W maju tego roku odbyło się przedcontestowe spotkanie członków Zespołu SN0HQ w Burzeninie w którym uczestniczyło 65 osób.
Po burzliwej dyskusji skorygowana została proponowana lista lokalizacji stacji. Wydaje się, że jest to najlepsza obsada od kilku lat.

Na wyższych pasmach wybrano dodatkowo stacje na terenie całego kraju, do których przekazywana będzie stacja RUN. Umożliwi to stacjom SP nawiązanie większej ilości QSOs ze stacją SN0HQ.
Analizując ubiegłoroczne wyniki specjalną uwagę zwrócono na pasma 21 MHz i 28 MHz, na których w ubiegłorocznych zawodach poszło nam nie najlepiej.

W wyniku licznych kompromisów i zmian lokalizacji ostateczny rozkład stacji wygląda, jak niżej: http://sn0hq.org.pl/graf.php

Lokalizacje stacji głównych, szczególnie na wyższych pasmach będą się okresowo zmieniały, aby umożliwić wszystkim stacjom SP nawiązania z nami QSO. Aktualne częstotliwości pracy stacji SN0HQ będą podawane na stronie: http://sn0hq.org.pl/dxcluster.php

W roku ubiegłym stacje polskie nawiązały z nami w sumie 3001 QSO. Z czego 109 stacji nawiązało po 12 QSO i wysłało logi. Rekordzista nawiązał nawet 24 QSO, aby być pewnym swych cennych QSO i zapomniał wysłać log!
W tym roku liczymy również na liczny udział stacji SP.

Pogoda na razie doskonała i jest to okazja do zorganizowania integracyjnych spotkań plenerowych z czynną radiostacją, z której krótkofalowcy nie posiadający własnej stacji będą mogli nawiązać QSO ze stacjami SN0HQ. Liczymy na Was!

Podobnie, jak w latach ubiegłych za nawiązanie 12 QSO przyznawane będą białe koszulki Worked all SN0HQ Stations 2022 (ufundowane prze PZK) – regulamin tu: http://sn0hq.org.pl/dyplom-sn0hq-i-award.php , a dodatkowo losowane będą cenne nagrody rzeczowe wśród stacji, które nawiążą 12 QSO ze stacjami SN0HQ i w terminie 5 dniowym wyślą log do organizatora.

W tym roku jedną z nagród będą książki Przemka SP7VC „Z radiem przez świat”. Przemek SP7VC spędził 18 lat w podróży, odwiedził 99 krajów i z prawie wszystkich pracował radiowo, a teraz napisał tę książkę! "Z radiem przez Świat" to zbiór wspomnień i porad podróżnika krótkofalowca. Przemek podpowiada czytelnikom, jak korzystnie zorganizować wyprawy do wszystkich zakątków świata, jaki sprzęt (krótkofalarski i nie tylko) może przydać się w podróży, jakie miejsca warto odwiedzić na każdym kontynencie, ale przede wszystkim opowiada o  swoich przygodach w czasie wypraw. Ponad 430 stron i 850 fotografii z różnych zakątków świata.

Pozostałe nagrody to akcesoria i sprzęt krótkofalarski oraz gadżety krótkofalarskie ufundowane przez PZK.

W roku ubiegłym zmieniony został regulamin dyplomu SN0HQ – regulamin tu: http://sn0hq.org.pl/worked-all-sn0hq-stations.php

Podobnie, jak w latach poprzednich do logowania użyty zostanie program N1MM+
w wersji sieciowej. System informatyczny zapewnił SP6ZT (TNX Jurku!). W czasie zawodów do komunikacji pomiędzy stacjami używany będzie komunikator IRC (TNX SP5DXM i SP5ELA). Cluster dla sieci zapewnia SP5ELA.

Obecnie przeprowadzane są próby logowania w sieci, w których uczestniczyła już większość stacji.
Wszyscy członkowie Zespołu SN0HQ udostępniają własne stacje i poświęcają swój czas, umiejętności i pieniądze!, aby nasz wynik był jak najlepszy. Proszę doceńcie to i wołajcie nas w zbliżających się zawodach.

Przykładem narodowej mobilizacji mogą być Niemcy – ekipa DA0HQ, która nawiązuje wielokrotnie więcej QSO ze swoimi członkami DARC (ale ich jest ponad 35 000 a nas około 3 500). Ponadto, podobnie jak my, funduje dyplomy i nagrody dla niemieckich uczestników zawodów.

Ekipa SN0HQ zrobi wszystko, aby osiągnąć jak najlepszy wynik, teraz kolej na stacje SP!
Do usłyszenia w zawodach 09 – 10 lipca 2022 r.


73! Włodek SP6EQZ Kapitan SN0HQ

sn0hq mapka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,212,093 Unikalnych wizyt