PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3355 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 0
RSS

1% podatku dla PZK KRS 0000088401
Opcje newsa
1% OPP1% podatku dla PZK KRS 0000088401

Od początku lutego możliwe jest rozliczanie się z podatków za 2021 rok. Jest to ostatni rok w którym obowiązują dotychczas znane zasady opodatkowania.
Apelujemy do naszych członków oraz sympatyków o wsparcie Polskiego Związku Krótkofalowców swoim 1% od należnego podatku oraz o promocję wpłat na nasze stowarzyszenie wśród znajomych. Pozwoli nam to na sfinansowanie lub dofinansowanie przedsięwzięć w sferze działań publicznych. W szczególności w zakresie: podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej; działalności wspomagającej rozwój techniki, wynalazczości i innowacyjności oraz rozpowszechnianie i wdrażanie nowych rozwiązań technicznych w praktyce gospodarczej, działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży, kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, porządku i bezpieczeństwa publicznego, ratownictwa i ochrony ludności.

Środki z odpisu 1% od podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego nie są dla Związku. To są pieniądze na działalność społeczną Związku. Wasz 1% to poza składkowe środki, którymi możemy wesprzeć najróżniejsze zadania realizowane na poziomie lokalnych społeczności krótkofalarskich, klubów krótkofalowców, oddziałów terenowych PZK oraz finansowane centralnie jak np. ŁOŚ czy Konferencja ARISS.

W ubiegłym roku ze środków 1% wydatkowaliśmy nieco ponad 31 000 zł na 30 przedsięwzięć. Najważniejszym z nich była możliwość utrzymywania urządzeń bezobsługowych na obiektach Emitel S.A., które służą wszystkim i stanowią ważny element systemu łączności rezerwowej w sytuacjach kryzysowych. Można było wydać więcej, ale poprzedni rok był trudny ze względu na sytuację epidemiczną.
Mamy nadzieję, że ten rok będzie lepszy, czego wszystkim odbiorom naszych komunikatów i sobie życzę.

Jak przekazać 1%?
W formularzu PIT właściwym dla nas (do pobrania z portalu: www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit wystarczy we wskazanym polu wpisać numer KRS 0000088401 Polskiego Związku Krótkofalowców, a w rubryce "cel szczegółowy" podać znak klubu lub nr Oddziału Terenowego PZK. Innych elektronicznych urządzeń do rozliczania PIT-ów nie polecamy, ponieważ większość z nich wymusza deklarowanie beneficjenta.

Jeśli jesteś na emeryturze lub rencie, to z podatku rozliczył cię organ rentowy na formularzu PIT-40A.  Pamiętaj, że w łatwy sposób możesz pomóc. Przekaż 1% swojego podatku Polskiemu Związkowi Krótkofalowców. Złóż PIT-OP wskazując KRS: 0000088401. W celu szczególnym możesz dodatkowo wpisać "OT-xx PZK", gdzie "OT-xx", to numer OT. Dzięki temu będziesz dodatkowo wspierać wybrany Oddział Terenowy. Deklarację PIT-OP możesz przesłać do Urzędu Skarbowego elektronicznie, listownie lub złożyć osobiście. Więcej informacji na stronie: /https://www.gov.pl/web/gov/przekaz-1-podatku-jako-emeryt-lub-rencista.

Jan SP2JLR skarbnik PZK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,434,846 Unikalnych wizyt