PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3380 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 7
Użytkowników online: 0
RSS

92 rocznica powstania PZK
Opcje newsa
Komunikaty PZK K-PZK92 rocznica powstania Polskiego Związku Krótkofalowców

Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy Krótkofalowcy,

W dniu 24 lutego br. mija 92 lata od powstania Polskiego Związku Krótkofalowców. W dniach 22-24 lutego 1930 roku w Warszawie odbył się założycielski i zarazem pierwszy Zjazd Polskiego Związku Krótkofalowców. Konieczność powstania jednolitej struktury reprezentującej krótkofalowców Rzeczypospolitej została sprecyzowana przez ówczesne władze naszego kraju. PZK powstał jako związek stowarzyszeń, a jego założycielami było 5 radioklubów: Lwowski, Wileński, Warszawski, Poznański i Krakowski. Od tego czasu sporo się zmieniło. Nasza organizacja przeszła wiele zarówno spokojnych jak i burzliwych okresów swojej działalności. Jedno zostało bez zmian: zawsze stoimy na straży obrony naszych praw związanych z uprawianiem tego pięknego hobby oraz wnosimy swój wkład w międzynarodową organizację - Międzynarodowy Związek Radioamatorski czyli IARU. To właśnie za pośrednictwem IARU możemy wywierać znaczący wpływ na nasze możliwości bycia krótkofalowcami. IARU poprzez udział w Światowych Konferencjach Radiokomunikacyjnych czyli WRC, kształtuje ogólnoświatowe przepisy dotyczące krótkofalowców w tym zabiega o nowe pasma i dba o zachowanie istniejących o które starją się podmioty komercyjne. Dba także o czystość eteru, bez której krótkofalarstwo nie mogłoby istnieć. Oby to się dalej nam udawało.

Z okazji przypadającej dzisiaj naszej rocznicy życzymy wszystkim zarówno obecnym jak i przyszłym członkom PZK zdrowia i sukcesów w uprawianiu krótkofalarstwa.

Pamiętajmy, że tylko silne liczebnie i organizacyjnie stowarzyszenie może nam pomóc w stwarzaniu jaknajkorzystniejszych warunków do bycia krótkofalowcami.

Prezydium ZG PZK


ch

ch
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,610,215 Unikalnych wizyt