PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3298 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 1
RSS

Przyszłość krótkofalarstwa
Opcje newsa
IARU News
W październiku 2021 w I Regionie IARU odbyła się Konferencja i Warsztaty pod nazwą "Kształtowanie przyszłości". Zawarte w dokumentach treści są bardzo ważne dla przyszłości krótkofalarstwa nie tylko u nas, ale i na świecie. Zdefiniowano w nich m.in. kluczowe dla krótkofalarstwa wartości, czyli: Zabawa, rozrywka, pasja, hobby; Globalna społeczność radioamatorska; Eksperymenty techniczne; Innowacja; Uczenie się i edukacja; Wartości dla społeczeństwa.

Końcowy 7-stronicowy dokument w języku angielskim, podsumowujący warsztaty, jest dostępny.

Poniżej znajduje się tłumaczenie listu Sylvaina F4GKR. Bardzo prosimy o uważne wczytanie się w zawarte tam treści i wyciągnięcie wniosków. List Sylvaina F4GKR to zaproszenie dla członków naszej społeczności do bezpośredniej współpracy w gronie międzynarodowym. Wszystkie osoby chętne do włączenia się do zainicjowanych propozycji, szczególnie z młodszego pokolenia, proszone są o kontakt z Prezydium ZG PZK (poprzez sekretariat).

"Drogie koleżanki, drodzy koledzy,
Dziękujemy wielu stowarzyszeniom członkowskim, które wzięły udział w niedawnej Konferencji i Warsztatach "Kształtowanie przyszłości".
Piszę teraz do wszystkich stowarzyszeń członkowskich (zarówno tych, które uczestniczyły w warsztatach, jak i tych, które nie uczestniczyły), potwierdzając wynik warsztatów i wyjaśniając kilka kolejnych kroków.

Poprzez łącznie siedem sesji roboczych budowaliśmy obraz przyszłości krótkofalarstwa, jaki chcielibyśmy widzieć i zatwierdziliśmy kluczowe kroki, które nas tam zaprowadzą.
- Omówiliśmy i wymieniliśmy wartości, które uważamy za kluczowe dla krótkofalarstwa w przyszłości,
- Zgodziliśmy się, w jakim celu istnieje krótkofalarstwo i określiliśmy nasz nadrzędny cel,
- Następnie rozważaliśmy, co urzeczywistniłoby tę ambicję i zidentyfikowaliśmy osiem kluczowych obszarów (Cele strategiczne), które należy wprowadzić,
- Na końcu zainicjowaliśmy wykonanie serii kluczowych kroków, które doprowadzą nas do tego celu.

W końcowym dokumencie można znaleźć różne wnioski wynikające z warsztatów.
Jest teraz czas na dyskusję i czas na przekucie słów w czyn: nadszedł czas na efektywną pracę nad realizacją naszych strategicznych celów.

Niektórzy z delegatów Warsztatów zaoferowali już udział w bieżącej pracy nad rozwojem oraz nad wdrażaniem działań w stowarzyszeniach członkowskich, lecz potrzebujemy więcej wolontariuszy realizujących wspólny cel: kształtowanie przyszłości krótkofalarstwa.
Dołącz do nas w celu kształtowania przyszłości krótkofalarstwa!

Obecnie poszukujemy więcej osób chętnych do udziału w pracy, oraz osób prowadzących, przynajmniej w początkowych fazach projektów. Wstępnym zadaniem tych zespołów będzie ogólny przegląd zestawu kluczowych kroków i zatwierdzenie ich organizacji w rozsądne grupy projektowe.

Poszukiwani:
- Kierownicy projektów: ludzie, którzy są dobrze zorganizowani i potrafią koordynować pracę zespołu projektowego i rozwijać ją. Nie ma potrzeby posiadania głębokiej wiedzy w zakresie zarządzania projektami, chcielibyśmy dać możliwość dołączenia do zespołów również osobom młodszym i nowym. To wyjątkowa szansa na dołączenie i uczestnictwo w przeprowadzaniu zmian.

- Członkowie zespołu: w ramach projektów poszukujemy osób o różnych umiejętnościach: osób zainteresowanych jednym z celów strategicznych i mogących wnieść wkład w jeden z tematów. Jest to TWOJA okazja, aby zmienić sposób, w jaki rozwija się krótkofalarstwo i jak IARU to wspiera.

Zastanów się, czy możesz pomóc - jeśli chcesz nieformalnej dyskusji, aby dowiedzieć się więcej o tym, co będzie się z tym wiązać, skontaktuj się ze mną.

Sylvain F4GKR "

Info: Mirek SP5GNI


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,270,133 Unikalnych wizyt