PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3381 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 18
Użytkowników online: 0
RSS

Królewskie Źródła 2021. Spotkanie Krótkofalowców.
Opcje newsa
Królewskie Żródła - spotkaniaKrólewskie Źródła 2021. Spotkanie Krótkofalowców.

06-11-2021 Zaczynamy o godzinie 10:00.

Zapraszamy na coroczne jesienne spotkanie krótkofalowców w Puszczy Kozienickiej.

Będzie to już czternaste spotkanie, którego pomysłodawcą i pierwszym organizatorem był nasz serdeczny kolega Paweł SQ5LTL. Kontynuując tradycję ja Piotr SQ5EF i Mariusz SQ7HGN postanowiliśmy też w 2021 roku zorganizować nasze doroczne spotkanie.

W tym roku odbędzie się w nieco zmienionej formie ze względu na remont drogi dojazdowej do rezerwatu Królewskie Źródła, remont ma potrwać do końca tego roku. W związku z tym Nadleśnictwo Kozienice zaproponowało zorganizowanie spotkania przy Szkółce Leśnej Przejazd i jednocześnie na początku Ścieżki Dydaktycznej rŚródborzer1;. Na miejscu jest wiata, stoły, ławki, oczywiście miejsce na ognisko, duży parking, droga dojazdowa szlakowa, ale w dobrym stanie. W trakcie spotkania o godz. 13:00 spacer ścieżką przyrodniczo-leśną rŚródborzer1; z Panią przewodnik.

Zapraszamy aktywatorów, jest miejsce na powieszenie anten. KO01QM. PGA KE02 Gmina Głowaczów, mało aktywna. SPFF-0476 Kozienicki Park Krajobrazowy.

Jest też propozycja zorganizowania mini giełdy krótkofalarskiej.

Na miejscu będzie jak zwykle na naszych spotkaniach, ognisko, małe zaplecze gastronomiczne, kawa, herbata, naczynia jednorazowe. Oczywiście nie może zabraknąć super atmosfery, którą sami tworzymy.

Co do pogody. Spotkanie jesienne. Przypominam nasze stare powiedzenie r Nie ma złej pogody, są tylko nieodpowiednio ubrani ludzier1;. Może to dobra okazja na przetestowanie naszych ubrań przed nadchodzącym okresem zimowym. Więc wyciągamy z szafy kurteczki, czapeczki, szaliki, rękawiczki i dobre buty, bo w planie wycieczka po lesie z przewodnikiem. Jesień ma swoje uroki i kaprysy. Może być ładnie, ciepło i słonecznie. Ale może też być zimno, wiać, padać deszcz ze śniegiem. Spotkania w tak parszywej pogodzie na pewno nie zapomnimy do końca życia. Może poniekąd na tym też polega cały urok tego spotkania. Puszcza Kozienicka jesienią, w całej swojej okazałości. Zresztą stałych bywalców chyba już nic nie jest w stanie zaskoczyć.

Dojazd nie jest skomplikowany. Jadąc drogą 737 Radom r11; Kozienice, skręcamy na miejscowość Brzóza (przy znaku rBrzóza 12r). Po 4 km jazdy drogą asfaltową, przed wsią Przejazd skręcamy w lewo w oznakowaną drogę szlakową Szkółka Leśna rPrzejazdr1; i Ścieżka dydaktyczna rŚródborzer1;. Po 700 m jazdy tą drogą docieramy na miejsce. Współrzędne w układzie WGS 84 to: 51,52633 N 21,40241 E. Dla ułatwienia dodałem też mapkę i zdjęcia. W razie jakby jednak ktoś nie mógł do nas trafić, proszę wołać na 145.550 MHz.

Oczywiście nie jest to spotkanie tylko dla krótkofalowców. Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane, znajomych, kolegów. Osoby zainteresowane krótkofalarstwem, tych, którzy chcieliby nas poznać, zgłębić temat czy zobaczyć prace radiostacji krótkofalowej w warunkach terenowych. Na pewno podpowiemy jak zrobić licencje i przyłączyć do nas.

Proszę o udostępnianie, powiadamianie znajomych i jak najszersze rozpowszechnienie.

Chęć przybycia można zgłaszać na stronie. https://krolewskie-zrodla.eu

Chętnie odpowiem na wszelkie dodatkowe pytania.

530 537 335. sq5ef-poland@o2.pl

Zapraszam i serdecznie pozdrawiam Piotr SQ5EF.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,666,218 Unikalnych wizyt