PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3298 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 09 lipca 2008.
Opcje newsa
Komunikaty PZK

Komunikat Internetowy Sekretariatu ZG PZK na 9 lipca 2008
Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje. Zaczynam niestety od smutnych:

SP6PH Silent Key.
W dn. 6.07.08 ok. godziny 5.25 w wieku 73 lat po długiej ciężkiej chorobie zmarł kol. Jan Zbigniew  Podlaszewski SP6PH. Długoletni członek PZK. Założyciel klubów SP6PBA, SP6PGP. Wychowawca wielu młodych
adeptów krótkofalarstwa. Konstruktor sprzętu KF i UKF. Czynny nadawca do ostatnich dni.
Cześć jego pamięci, Marian SP6FIG

SP2OVG Silent Key.
Dzisiaj t.j. w dniu 9 lipca  zmarł nagle nasz Kolega Włodzimierz Gocek, SP2OVG z Sopotu-Kamiennego Potoku, członek OT-09, Członek Honorowy Klubu „Błyskawica” SP2PMW.
Pogrzeb odbędzie się w dniu 11.07 ogodz.12.30 na cmentarzu komunalnym w Sopocie przy ul. J. Malczewskiego. Cześć jego pamięci!
Wiadomość od SP2BJM i SP2DX

1. Mistrzostwa i SN0HQ. 
W dniu 12 i 13 lipca 2008 w godz. 12.00 UTC 12.07 do 12.00 UTC 13.07. Mistrzostwa Świata na KF czyli HF Championship IARU 2008. Są to jedyne zawody międzynarodowe, w których uczestniczą oficjalne reprezentacje poszczególnych organizacji.  Nasza startuje pod znakiem SN0HQ w systemie tzw.” multi –multi” . Jest to 12 stacji pracujących z różnych lokalizacji na wszystkich pasmach od 160 do 10 m. Są osobne lokalizacje dla CW i dla SSB stąd 6+6. Są to jedyne zawody, w których ważnym elementem w rywalizacji o najwyższe miejsca w klasyfikacji jest aktywność stacji z danego kraju czyli dla nas stacji z SP. To świadczy o naszej aktywności w eterze, a także o sprawności organizacyjnej oraz o poziomie operatorskim naszych stacji.  Udział w tych mistrzostwach to punkt honoru dla każdego czynnego krótkofalowca.
 Prezydium ZG PZK apeluje zatem do wszystkich zrzeszonych i  nie zrzeszonych w PZK krótkofalowców, którzy mają możliwość pracy na jak największej ilości pasm o udział w mistrzostwach i zaliczanie łączności z o ile to możliwe ze wszystkimi lokalizacjami  stacji SN0HQ na wszystkich pasmach i obiema emisjami.
Zespół SN0HQ liczy prawie 100 osób. Wśród nich są wybitni „contestmani”, którzy we własnym czasie i na przez siebie wyposażonych i specjalnie przygotowanych stacjach walczą o mistrzostwo świata. Przygotowanie do tej rangi zwodów to nie tylko stacje, ale także i potężne zaplecze informatyczne, trwające cały rok z różnym natężeniem treningi w obsłudze programów logujących oraz cały szereg różnych przygotowań. Kończę ten apel pozdrowieniem Kapitana Zespołu SN0HQ Kol. Tomasza SP6T „ Niech moc będzie z Wami”  Piotr SP2JMR & Bogdan SP3IQ
 
2. Nowa jakość współpracy LOK – PZK.
Otwarte Mistrzostwa Polski w Szybkiej Telegrafii.  W dniach 26-29 czerwca 2008 w Zespole Szkół Zawodowych Skierniewicach były się kolejne już Mistrzostwa w HST. Odbywają się one od b. wielu lat i wcześniej miały charakter głównie imprezy młodzieżowej. Po raz pierwszy zyskały one inną rangę. Po raz pierwszy współorganizatorem tych mistrzostw był Polski Związek Krótkofalowców. Także po raz pierwszy Głównym Sędzią Mistrzostw był Przewodniczący Grypy Roboczej I Regionu IARU ds. Szybkiej Telegrafii Oliver Tabakovski Z32TO. Oliver wraz ze swoim przyjacielem Tonim Stanojoskim, autorem programu „Aleksandria” specjalnie opracowanym na użytek mistrzostw w HST stanowili trzon ekipy sędziowskiej mistrzostw. Oprócz ekipy SP startowali zawodnicy z  Litwy i Ukrainy.
Otwarcie Mistrzostw połączono z inauguracją  drugiej organizowanej przez LOK imprezy pod nazwą „Wielobój Łączności Dzieci i Młodzieży”. Odbyło się ono we czwartek 26 czerwca o godzinie 20.00 w sali Domu Kultury w Skierniewicach. Na sali znalazło się ponad 200 osób głównie zawodników, ich rodzin i sporo gości w tym kompletny Zarząd Skierniewickiego OT PZK ( OT 24) . Ceremonię otworzył Kol. Alfred Cwynar SP7HOR,  główny organizator obydwóch imprez. Po tym przyszedł czas na wystąpienia Kol. Włodka Karczewskiego SQ5WWK Szefa Sportów Łączności w GK LOK w Warszawie, Dyrektora LOK w Skierniewicach   oraz Przewodniczącego Grupy roboczej HST I Reg. IARU Olivera Tabakovskiego Z32TO z Macedonii. Minie przypadł zaszczyt tłumaczenia wystąpienia Olivera z j. angielskiego na polski.  Moje wystąpienie było ostatnim  i mnie też przypadło w udziale uroczyste otwarcie obydwóch imprez. Obydwie wystartowały następnego dnia we wczesnych godzinach porannych.
Mistrzostwa HST po raz pierwszy zostały przeprowadzone wg zasad obowiązujących w IARU. Chyba najważniejszym aspektem tych zawodów, poza rywalizacją o jak najlepszy wynik jest duch sportowy i sama rywalizacja. W korytarzu Zespołu Szkół Zawodowych panowało spore napięcie, trwała cały czas dyskusja, wymiana doświadczeń, a nawet treningi w nadawaniu znaków Morse’a....
Ta impreza jest już trzecią w tym roku organizowaną wspólnie przez LOK i PZK . Wcześniej był to wspólny wyjazd na  Mistrzostwa HST I Reg IARU w Pordenone , później wspólne zawody w Amatorskiej Radiolokacji Sportowej w Rudniku k. Grudziądza.
Te trzy imprezy stanowią zalążek nowego oblicza współpracy pomiędzy LOK i PZK, współpracy, na której bardzo obydwu naszym organizacjom zależy, a która głównie z przyczyn informacyjno logistycznych z różnym szczęściem przebiegała. Jaskółką zwiastującą nadejście nowej ery w naszych relacjach była zmiana dotychczasowego charakteru cyklicznych zawodów SPK na Mistrzostwa SP ARKI czyli Mistrzostwa Stacji Amatorskich Klubowych i indywidualnych. Metamorfoza ta dokonała się przy wydatnym udziale wybitnych” contestmanów” z PZK. Ogromną rolę odegrał w tworzeniu nowej jakości naszych relacji Kol. Włodek Karczewski SQ5WWK, który jest jednocześnie skarbnikiem WOT PZK czyli OT 25.
Więcej informacji oraz zdjęcia z imprez w najbliższym wydaniu „Krótkofalowca Polskiego”.

3. III Piknik Eterowy KONIAKÓW 2008.
III Piknik Eterowy SP-OK-OM odbył się w dniach 5-6 lipca 2008r. w
Pensjonacie "Koronka" w Koniakowie.  Jak zwykle był on imprezą towarzyszącą
Dniom Gminy Istebna. W pierwszym tylko dniu, mimo deszczowej aury wzięło
udział aż 65  licencjonowanych krótkofalowców (w tym SP1, SP3, SP5, SP6, SP9 i OK) wraz z rodzinami. Zawitało do nas również kilku CB-stów.
Podczas rejestracji każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy identyfikator
zawierający motywy góralskie. Pracowała też radiostacja klubowa SP9PKS/9.
Piknik otworzyli: Henryk SP9FHZ (organizator) oraz Prezes ZG PZK Piotr
SP2JMR. Gości przywitał również szef klubu SP9PKS Stanisław SP9QLP.
Pierwszą multimedialną prezentację będącą bardzo ciekawą relacją z wyprawy
na ZL7 (Nowa Zelandia), którą przedstawił jej uczestnik Marek SP9BQJ.
Kolejny temat dotyczący "Naszego prawa do instalacji anten" przedstawił
Piotr SP2JMR. Jako że dotyczy on wielu z nas, cieszył się on dużym
zainteresowaniem. Konstrukcje i szczegółowe funkcjonowanie TRX-a o bezpośredniej przemianie przedstawił multimedialnie i zaprezentował wykonany egzemplarz Piotr SP9FKP. "Ochrona odgromowa i przepięciowa urządzeń nadawczo-odbiorczych" była tematem ciekawej prezentacji przedstawionej przez Piotra SP9TPZ.
Po każdej prezentacji wręczaliśmy nasze klubowe OSKARY:
*         SP2JMR - za walkę o nasze prawa do instalacji anten w niezbyt
tolerancyjnym niestety społeczeństwie
*         SP9BQJ - i zaocznie dla SP9PT - za niezawodne relacjonowanie
uczestnikom Pikniku wrażeń z licznych wypraw krótkofalarskich 
*         SP9FKP i SP9GO - za działalność konstrukcyjną - ze szczególnym
uwzględnieniem nowych technik formowania sygnału - prezentacja "TRX o
bezpośredniej przemianie" –info . Henryk SP9FHZ.
Oczywiście jak zwykle przy takich okazjach była dość spora giełda oraz bardzo urozmaicona cześć kulturalno-rozrywkowa łącznie z kapelą góralską , a to dzięki uprzejmości Pani Barbary Rabin Wójta Gminy Istebna.
W imieniu organizatorów zapraszam już na następne takie spotkanie za rok tj. w 2009 roku. Obszerna relacja oraz fotoreportaż ukażą się w Krótkofalowcu Polskim nr 8/2008.

4. HamFest Frierdrchshafen 2008.
Jak co roku nad jeziorem Bodeńskim odbył się największy w Europie festyn krótkofalarski. Impreza główna czyli targi i prezentacje poszczególnych organizacji to tylko jedna strona tego wydarzenia. Jak co roku były także bardzo ważne dla przyszłości krótkofalarstwa spotkania. W tym roku najważniejszym chyba była GAREC  czyli Światowa Konferencja Amatorskiej Łączności Bezpieczeństwa. Z ramienia PZK uczestniczył w niej Kol. Marek SQ2GXO EmCom Manager PZK oraz Wiesław SP2DX Oficer Łącznikowy IARU –PZK. Obsadę naszego stanowiska zapewnili Bogdan SP3IQ oraz Andrzej SP3TYC. Pełna relacja z HamFestu łącznie ze zdjęciami  ukaże się w Krótkofalowcu Polskim 8/2008.

W okresie wakacyjnym tj do końca sierpnia br. jak co roku ukazywać się będą nieregularne komunikaty internetowe. Również we środy o godz.18.00 komunikaty te przeważnie nie będą odczytywane.


Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK


 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,269,625 Unikalnych wizyt