PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3355 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 7
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat PZK nr 23/2020 z dnia 10.06.2020
Opcje newsa
Komunikaty PZK K-PZK
KOMUNIKAT Polskiego Związku Krótkofalowców
NR 23/2020 z dnia 10 czerwca 2020 r.


Witamy wszystkich Słuchaczy i Odbiorców naszych cotygodniowych komunikatów. Komunikaty PZK są nadawane w każdą środę o godzinie 18:00 czasu lokalnego na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM, oraz publikowane na portalu PZK, a także rozsyłane na listę wysyłkową. Zautomatyzowane archiwum komunikatów znajduje się na osobnym serwerze: https://komunikat.pzk.org.pl/

I. Sprawy organizacyjne

1. Wspólne posiedzenie Prezydium i GKR PZK

W sobotę, tj. 20 czerwca br. o godz. 11.00 w Sekretariacie ZG PZK w Bydgoszczy odbędzie się wspólne posiedzenie Prezydium i Głównej Komisji Rewizyjnej PZK. Tematem posiedzenia będzie omówienie aktualnych spraw PZK oraz zapoznanie GKR PZK ze sprawozdaniem finansowym PZK za rok 2019.

Prezes PZK Tadeusz SP9HQJ

2. Akcja 90 lat PZK, 95 lat IARU

Wszystkim, którzy spełnili warunki dyplomu jubileuszowego 90 lat PZK - 95 lat IARU przypominam, że według regulaminu mamy jeszcze tylko 20 dni czasu na pobranie dyplomu.

Statystyki wykazują, że w sumie do tej pory było 1538 pobrań dyplomów, natomiast uprawnionych jest 749 stacji SP oraz 3175 stacji z EU oraz kilkanaście spoza EU. Prosimy o zintensyfikowanie wysiłków i pobranie dyplomów.
Lista uprawnionych w SP:
https://90.pzk.org.pl/fullstat.html należy wybrać zakładkę u dołu SP-participation i jest wykaz uprawnionych w kolorze niebieskim (1 kolumna od lewej) pod wykazem w niebieskim kolorze są stacje w kolorze czerwonym którzy nie zdobyli wystarczającej ilości punktów.

Lista uprawnionych w EU:

https://90.pzk.org.pl/fullstat.html należy wybrać zakładkę u dołu EU i jest wykaz wszystkich stacji uprawnionych.

Analogicznie na innych kontynentach.

73 Hubert SP9MDY

3. SN0HQ zaproszenie 2020

Już za miesiąc rozpoczyna się kolejna edycja zawodów IARU HF Championship - nieoficjalnych mistrzostw świata organizacji krajowych IARU. Jak co roku w zawodach tych wystąpi Zespół SN0HQ oficjalna reprezentacja Polskiego Związku Krótkofalowców.
Ekipa SN0HQ już w połowie maja rozpoczęła przygotowania do startu w zawodach. Zazwyczaj przygotowania do startu w kolejnej edycji zawodów rozpoczynały się na spotkaniu Zespołu w Burzeninie po wnikliwej dyskusji i a następnie wyborze poszczególnych stacji o dużym potencjale sprzętowym i operatorskim do obsady wszystkich pasm i emisji. Niestety, z powodu trwającej w kraju sytuacji epidemiologicznej spotkanie to nie odbyło się chyba po raz pierwszy w historii Zespołu. Tym niemniej poprzez telefoniczne i mailowe uzgodnienia udało się skompletować obsady wszystkich stacji głównych i rezerwowych na każdym z pasm i dla każdej emisji rozlokowanych na terenie całej Polski. Uruchomiony został również system informatyczny oraz system komunikacji pomiędzy wszystkimi członkami Zespołu. Zostało już przeprowadzonych kilka prób sieciowania stacji w logu. Podobnie jak w latach ubiegłych używany będzie program N1MM+, który doskonale się sprawdził w poprzednich kilku edycjach zawodów.
Wzorem lat ubiegłych na dwóch górnych pasmach 15m i 10m zostało wybranych kilka stacji głównych w różnych lokalizacjach na terenie kraju pracujących na przemian aby umożliwić stacjom polskim nawiązanie jak największej ilości QSO ze stacjami SN0HQ.
Informacje o aktualnych częstotliwościach pracy stacji SN0HQ na poszczególnych pasmach i emisjach oraz bieżący wynik będzie publikowany na stronie http://sn0hq.org.pl/, tam też można zapoznać się grafem sieci SN0HQ i dokładną lokalizacją stacji.
Podobnie jak rw latach ubiegłych za nawiązanie 12 QSO ze stacjami SN0HQ przyznawane będą białe koszulki Worked all SN0HQ Stations oraz rozlosowane cenne nagrody rzeczowe spośród stacji, które przeprowadziły 12 QSO ze stacjami SN0HQ i wysłały log do organizatora w ciągu tygodnia od daty rozpoczęcia zawodów.
Stacje SP zachęcamy do licznego udziału w zawodach i wsparcie naszej reprezentacji narodowej.
W okresie słabej propagacji na wyższych pasmach każde QSO jest dla nas niezwykle cenne.
Zgłoszenia na białe koszulki będzie można przesyłać bezpośrednio poprzez stronę http://sn0hq.org.pl/formularz_koszulki.php , co pozwoli na wyeliminowanie ewentualnych pomyłek.

Do usłyszenia na pasmach od 160m do 10m CW i SSB w dniach 11 do 12 lipca!

Kapitan Zespołu SN0HQ

Włodek SP6EQZ

II. Wydarzenia i historia

4. Zjazd SP DX Clubu 2020

Tegoroczny zjazd naszego Stowarzyszenia Miłośników Dalekosiężnych Łączności Radiowych czyli SPDXC odbędzie się w dniach 18-20 września w Ośrodku Wypoczynkowym Max w miejscowości Jarnołtówek, 48-267 Jarnołtówek 32b woj. opolskie. Ośrodek znajduje się 25km od Nysy, 55km od Opola, 110 km od Wrocławia i 110 km od Katowic. Miejsce jest idealną bazą do zwiedzania Gór Opawskich i nie tylko, dlatego też warto zaplanować urlop na dłuższy pobyt.

Miejsce zjazdu można obejrzeć na stronie internetowej: http://maxjar.pl

Spotkanie rozpoczniemy kolacją w piątkowy wieczór 18 września o godz. 18.00,
a zakończymy po śniadaniu w niedzielę 20 września o godz. 12.00.

Całkowity koszt pełnej oferty wynosi 368 zł od osoby. W tym roku będzie możliwa dodatkowa opcja uczestnictwa w zjeździe:
*A* - od obiadu w sobotę do śniadania w niedzielę łącznie z noclegiem - w cenie 210 zł od osoby
*B* - tylko obiad w sobotę - ceny wg. aktualnej karty dań restauracji - bez dodatkowych opłat za zjazd (dla członków z opłaconą składką 2020)

Wpłaty stosowne do wybranej opcji przelewem do 15 sierpnia br. na rachunek:

51 1090 2226 0000 0005 7401 3909
Zakład Usługowy MAX, Adam Maksymów


W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko, znak wywoławczy, wybrane opcje np.- pełna lub A, ewentualnie ilość osób, za które dokonywana jest wpłata. Preferujemy wpłaty od razu w pełnej wysokości, co ułatwi nam ich weryfikację. Potwierdzenie wpłaty i aktualny numer telefonu należy przesłać na adres: sp5adx@czar.pl

Do dyspozycji mamy pokoje 2-3-4 osobowe, basen, salę konferencyjną, restaurację i wszelkie atrakcje ośrodka.

Radiostacja zjazdowa może być zainstalowana już od poniedziałku 14 września.

Osoby zamierzające przyjechać kilka dni wcześniej prosimy o załatwianie wszelkich formalności we własnym zakresie poprzez bezpośredni kontakt z Ośrodkiem "Max Jarnołtówek"

Info. Radek SP5ADX

5. Spotkanie w Dowództwie WOT

W dn. 04.06.2020 na zaproszenie Dowództwa W.O.T. uczestniczyłem w spotkaniu z dowódcami i szefami szkolenia brygad OT. Głównym tematem spotkania było omówienie nowej strategii działania służb antykryzysowych. Interesowało ich bardzo, jak wyglądają nasze testy łączności, uzyskiwane zasięgi. Pytali, jakie mamy uwagi i wnioski z obserwacji dotychczasowego działania służb antykryzysowych, jakie są nasze propozycje ewentualnych zmian.
Z zainteresowaniem przyjęli informacje, że możemy służyć pomocą w rozwiązaniu wielu problemów z łącznością, które służby mają. Rozmowa dotyczyła również ewentualnego, dodatkowego / uzupełniającego szkolenia pracowników tychże służb, którzy bezpośrednio mają do czynienia z łącznością, a niekoniecznie sobie ze wszystkim radzą. Ponadto odbyłem również rozmowę z Mobilnym Zespołem Szkoleniowym W.O.T. na temat specjalistycznego szkolenia z radiołączności w tematach, które dowództwo uznało za niezbędne, a nie są ujęte w ich dotychczasowych materiałach szkoleniowych. Pierwsze szkolenia są planowane na okres wakacyjny.

Info. Krzysztof SP7WME

6. SN0LED zmiana terminu

W dniu dzisiejszym zostałem poinformowany o wprowadzonej kwarantannie w miejscu pracy stacji okolicznościowej SN0LED z Pól Lednickich. W dniu 15.06.2020 roku odbędzie się ponowne badanie na obecność koronawirusa Covid-19. Jeśli wynik badania będzie ujemny to planujemy uruchomienie stacji okolicznościowej SN0LED w dniach 19-21.06.2020 r.

Za klub SP3POH Damian Bogdański SP2OL


7. Zaproszenie do Łagowa Lubuskiego na XXV Spotkanie Krótkofalowców Miłośników Radia i Eteru w 90 rocznicę powstania Polskiego Związku Krótkofalowców

Termin i miejsce spotkania:

18-19 lipca 2020 r. od wczesnych godzin porannych,
Jest to drugi termin wyznaczony z powodu pandemii.
Główne spotkanie w niedzielę 19 lipca 2020 r.
66-300 Łagów Lubuski, ul. Kolonia 13, loc. JO72pi, 52°20,88r17; N, 15°17,90r17; E

Ryszard SP3HBF wraz z gospodarzem terenu oraz członkami klubu SP3PLD zapraszają krótkofalowców miłośników radia na kolejne XXV Spotkanie Krótkofalowców do Łagowa Lubuskiego.
Organizator zapewnia miejsce na postawienie namiotów, przyczep Campingowych oraz parking do dyspozycji. Media (Woda, WC, prąd ~230 V) na miejscu.

W programie spotkania:

1. Tradycyjna jajecznica z 360 jaj na pysznym bekonie 19 lipca, około godz.14-tej.
2. Giełda krótkofalarska - zapraszamy wystawców 18-19 lipca 2020 r.
3. Prezentacja łączności satelitarnych via Qatar Oscar -100
4. Prezentacja anten i sprzętu łączności.
5. Zawody strzeleckie.
6. Inne atrakcje związane z naszym hobby.

Z terenu spotkania (Łagowski Park Krajobrazowy SPFF-0590) będzie pracowała stacja KF/UKF - chętni operatorzy mile widziani.

Kontakt radiowy:

1. 145,275 MHz FM simplex - kontakt bezpośredni z miejscem spotkania.
2. SR3ZJ przemiennik FM w Jemiołowie 438,750/431,150 MHz CTSS 77.0 Hz
i 1750 Hz.
3. SR3Z przemiennik w Zielonej Górze 145,712,5/145.112,5 MHz CTSS 71,9 Hz.
4. SR3GO przemiennik DV, D-Star w Gorzowie Wielkopolski 439.175/431.575 MHz.

Kontakt z organizatorem: telefon GSM: +48 888 879 884 Ryszard SP3HBF
Link do filmu na YouTube z XXIV Spotkania: https://youtu.be/DYaPT6_aBWs
lub wcześniejsze spotkania też na YouTube - profil: sp3cmx

Serdecznie zapraszamy krótkofalowców miłośników radia wraz z rodzinami i wystawców sprzętu krótkofalarskiego.

73 - Ryszard SP3HBF oraz Klub SP3PLD

III. Sport

8. SP DX Contest 2020 - z prac Komisji

Przyjęta koncepcja pracy Komisji SP DX Contest 2020 jest koncepcją pracy "w świetle reflektorów". Komisja działa zgodnie z przyjętym harmonogramem ścisłych terminów. 15 maja 2020 r. Komisja ujawniła do publicznej wiadomości tzw. wyniki wstępne (preliminary scores). Reklamacje były przyjmowane w terminie 30 maja 2020, a wyniki oficjalne pojawią się w dniu 15.06.2020 r.
Niestety część zawodników i obserwatorów nie rozumie pojęcia "wyniki wstępne". Opublikowanie tych wyników podziałało na nich jak przysłowiowa "płachta na byka". Klasycznie komisja zawodów nie ujawniała czegokolwiek, pracowała "za zamkniętymi drzwiami". Wyniki były tradycyjnie ogłaszane na zjeździe SP DX Clubu we wrześniu lub październiku, na reklamacje były 2 dni, potem nie "było już o czym gadać". Przez 20 lat były tylko dwie "duże reklamacje", błędy pozostawiano, nie było możliwości ich poprawy.
Oczywiście dzisiaj mamy inne standardy, logistyczne, informatyczne, i inne przepisy prawa ogólnego.
Reasumując - Komisja SP DX Contest 2020 prosi o konstruktywne wnioski, hejtu nie potrzebujemy.
Kontakt z Komisją SP DX Contest: committee@spdxcontest.pzk.org.pl

Komisja SP DX Contest 2020

9. Wiadomości nie tylko DX-owe

G - Anglia Od 1 do 13 czerwca Chip G1FJD będzie używał znaku GB0DDA dla upamiętnienia D-Day. Nadawać będzie z jego QTH w pobliżu Peterborough
(WW Loc. IO92uq, WAB TF11).

Z okazji 100 rocznicy pierwszej brytyjskiej transmisji od 13 do 21 czerwca usłyszymy stacje okolicznościowe GB100MZX i GB0MZX.
Transmisja została nadana 15 czerwca 1920 roku tuż po godzinie 19 przez firmę Marconi. Recital został nadany na żywo autorstwa profesjonalnego muzyka - legendarnej australijskiej divy, Dame Nellie Melba.

PY - Brazylia
Kilka stacji z Santa Catarina będzie używać w czerwcu znaku ZZ60CRASMO
z okazji 60 rocznicy klubu. QSL via PP5AA - direct i PP5DZ - biuro.

UA - Rosja. Z okazji 100-lecia Republiki Karelia nadaje stacja R100RK.
Do zdobycia dyplom https://r1n.hamlog.ru/diploms/rk100/

Nowa nazwa kraju Federacja Rosyjska została przyjęta 25 grudnia 1991 r.
W 1992 r. Najwyższa Rada Rosji ogłosiła 12 czerwca świętem narodowym.
Dekretem prezydenckim z 2 czerwca 1994 r. data ta została ponownie ogłoszona świętem narodowym Rosji.
Na mocy kolejnego dekretu prezydenckiego z 16 czerwca 1998 r. Święto oficjalnie nazwano "Dniem Rosji".
Z tej okazji na pasmach nadają członków MDXC pod znakami R20RUS i RU20RU.
Do zdobycia okolicznościowy dyplom https://mdxc.hamlog.ru/?locale=en

YN - Nikaragua
Trevis YN7ZTR pracuje jako misjonarz przez następne dwa lata w Gaunacastillo.
Ze względu na klasę licencji może zużywać tylko 50 watów. Jego stacja składa się z TS570D i anten drutowych. QSL bezpośrednio do YN7ZTR, LoTW i eQSL.

Koronawirus i kolejne znaki pozostań w domu: A43STAYHOME, A45STAYHOME, AU9VV, CV7STAYHOME, GB8SH, GB9LQV, TC7STAY, VK20HOME, ZX5STAYHOME.

Zawody 13-14 czerwca
GACW WWSA DX Contest http://www.contest.com.ar/images/Concurso /wwsa/wwsa_2020_ingles.pdf
Portugal Day Contest http://portugaldaycontest.rep.pt/rules.php

Wyniki zawodów:
WPX CW https://cqwpx.com/raw.htm?mode=cw
Gratulacje! Mamy bardzo dużo znaków SP w czołówce każdej z kategorii!

OK-OM SSB http://okomdx.crk.cz/index.php?page=2020-2

Wyprawa VK0IR na wyspę Heard według głosujących została wybrana najlepszą DX-Pedycją minionych 30 lat.

Pełne wyniki na stronie https://www.dx-world.net/swodxa-dxpedition-of-dxpeditions/

Film z wyprawy RI0B AS-068 https://www.youtube.com/watch?v=s8CQoHWV_Mg&feature=emb_title

Strona z dyplomami http://hamclub.ru/

Pozdrawiam Adam SQ9S

IV. Technika


10. Kask rowerowo-hulajnogowy (z Forum VOT PZK)

Kask rowerowy z mikrofonem i głośnikami BT. Jeśli ktoś szuka rozwiązania do prowadzenia korespondencji w trakcie jazdy rowerem czy hulajnogą (w tym ostatnim przypadku KONIECZNY PTT na kierownicy ) to polecam kask Livall model MT1. maxsklep.pl/p/351/121945/kask-rowerowy-i...erowe-akcesoria.html.
Używam go od ok 2 miesięcy w zestawie z telefonem. Dzisiaj postanowiłem zrobić eksperyment z podpięciem go do pracującego w DMR ręczniaka AT878 UV Plus za pośrednictwem BT. W trakcie godzinnej przejażdżki wokół kawęczyńskiego komina w zróżnicowanych warunkach (ruchliwa droga, leśne drogi i bezdroża, w terenie osłoniętym i zupełnie otwartym,
z wiatrem i pod wiatr) przeprowadziłem szereg łączności z kolegami Piotrem SQ5JUP i Wojtkiem SQ5MBG. Piotr działał "nomadycznie" - również z roweru. Wojtek stacjonarnie.
Jak Koledzy mnie słyszeli najlepiej niech sami napiszą, ale zasadniczo raporty były pozytywne, a Wojtek nawet podsunął pomysł na ten wpis.
W trakcie łączności cały czas byłem w ruchu. Korespondencję obu Kolegów odbierałem czytelnie, nawet przy ruchliwej ulicy dało się wyraźnie wyodrębnić przekazywane mi treści równolegle do szumu przejeżdżających samochodów.
Jest to o tyle ciekawe, że rozwiązanie nie używa słuchawek - małe prostokątne głośniki kierunkowe wbudowane są bezpośrednio w kask nad uszami i to one odpowiadają za odbiór głosu.
Nadawanie głosu realizowane jest z mikrofonika umieszczonego w części czołowej kasku, pod krótkim daszkiem. Otwór mikrofonu jest ukryty za czymś na kształt łezkowatego "okopu" - co prawdopodobnie wpływa korzystnie na redukcję szumów pochodzących bezpośrednio od pędu powietrza. Kask jest lekki i solidny, ma wygodne zapięcie pod szyją i dopasowanie do szerokości głowy pierścieniem z tyłu. Jedynym minusem rozwiązania jest to, że nie może ono pracować równolegle z telefonem i radiotelefonem. A przynajmniej mi się nie udało tego uruchomić. Aczkolwiek nie wiem, czy dlatego że mam limit jednego urządzenia, czy dlatego, że mam już do tego kasku podłączony sterownik (ten z linkowanego wyżej zestawu) pozwalający na sterowanie dodatkowym oświetleniem wmontowanym w ten kask (LEDy - migające w zadanej sekwencji, mogą działać też jak kierunkowskaz lub stop).
I to byłoby tyle recenzji. Nie jestem w żaden sposób powiązany z producentem ani sklepem. Link do wideo: https://youtu.be/pkaXfcHoICg

Mariusz SP5ITI

V. Informatyka

11. LogSp - reaktywacja

W dniach 01-06.06.2020 prowadziłem prace informatyczne związane z uruchomieniem instalacji LOGSP. Przerwa w działaniu LOGSP trwała 17 dni.
Od dnia 07.06.2020, od 02:30 instalacja LOGSP jest uruchomiona na całkowicie nowym serwerze zakupionym przez PZK.
Instalacja jest nadal pod adresem: https://logsp.pzk.org.pl/

Administratorem i managerem instalacji jest kolega Andrzej SP8AB, który od chwili ponownego uruchomienia przejmuje nadzór nad tą instalacją. Prowadzenie tej instalacji wymaga jeszcze wielu prac logistycznych, porządkowych i informatycznych.
Dotychczasowa instalacja "LOGSP" zostaje, jako instalacja badawcza. Oraz jak się okazało do obsługi innych subportali "ukrytych": 100np.pzk.org.pl, 1918.pzk.org.pl, 1918np.pzk.org.pl.
Projektant instalacji Spike SP9NJ nie pozostawił żadnej dokumentacji technicznej, również żadnej dokumentacji dotyczącej obsługi instalacji. Jedyne "instrukcje", które istnieją są w zakładce "pomoc" i zostały one poprawione.
Dlatego też trzeba wspólnymi siłami " użytkownicy "- manager zrobić choćby minimalną instrukcję. To taka moja sugestia.

73 Zygi SP5ELA Admin IT PZK
______________________________________________
VI. Prawo i przepisy

VII. Humor w PZK


12. Humor

13. Humorystyczne rysunki otrzymane od Jurka SP8TK widoczne jak zwykle w wersji PDF

Humor oczywiście dzięki uprzejmości Jurka SP8TK. Dziękujemy

VIII. Silent Key's
_________________________________________________________________

_______________________________________________________
Redakcja Komunikatów dziękuje za informacje: Adamowi SQ9S, Damianowi SP3OL, Jerzemu SP8TK, Mieczysławowi SP3CMX, Ryszardowi SP3HBF, Radkowi SP5ADX, Mariuszowi SP5ITI, Komisji SP DX Contest 2020.
Materiały do Komunikatu PZK na kolejną środę powinny być przesłane nie później niż do wtorku, godz. 15:00. Materiały prosimy nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl , sp5ela@rf.pl . W przypadku przesłania ich później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie czyli za tydzień.
Teksty wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być dostarczone przynajmniej 24 godziny wcześniej, czyli do poniedziałku, godz. 15:00.

Uwaga! Dostarczane do publikacji zdjęcia muszą mieć opisy oraz informację dotyczącą praw autorskich. W przypadku wizerunku osób małoletnich wymagana jest zgoda opiekunów ustawowych. Materiał fotograficzny należy dostarczać w postaci plików graficznych niezależnych od opisu tekstowego (osobne pliki jpg, png, niezagnieżdżone w strukturze tekstu), zdjęcia muszą być opisane.
Autor przekazując swój materiał do publikacji przenosi na Polski Związek Krótkofalowców (zwany dalej Wydawcą) prawa autorskie do publikacji utworu w formie pisanej, materiału fotograficznego oraz ich rozpowszechniania za pomocą innych mediów, np. takich jak poczta elektroniczna i Internet. Przeniesienie praw autorskich jest nieodwracalne. Tekstów nadesłanych nie zwracamy. Nadesłanie materiału / tekstu nie jest równoznaczne z jego opublikowaniem. Zamieszczenie publikacji i innych materiałów w Komunikatach PZK i na na portalu PZK jest nieodpłatne.
Redakcja Komunikatu PZK zastrzega sobie prawo do dokonywania skrótów i korekt nadsyłanego materiału, także prawo do dokonywania w nadesłanych materiałach zmian tytułów, skrótów, poprawek stylistyczno-językowych oraz do usuwania usterek innego typu (np. terminologicznych lub dotyczących warstwy dokumentacyjnej), także do odrzucenia artykułu bez podania przyczyny.
Nie będą przyjmowane teksty nie spełniające podstawowych wymogów poprawności językowej.
Komunikaty PZK są nadawane w każdą środę o godzinie 18:00 czasu lokalnego na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM., a materiał w nich zawarty jest wykorzystywany przez Redakcję Krótkofalowca Polskiego.

Redakcja Komunikatów PZK:
Piotr SP2JMR, Zygi SP5ELA i Jurek SP3SLU - także nadający komunikaty środowe.

Motto Redakcji*.
Odpowiedzialność za słowo jest ważnym etycznie wymaganiem odnoszącym się do człowieka, szczególnie kiedy występuje w przestrzeni publicznej i także w stowarzyszeniu. Służba prawdzie jest zatem nie tylko słusznym oczekiwaniem od Władz PZK i osób funkcyjnych ze strony wszystkich członków i niezrzeszonych radioamatorów, ale i jej moralnym obowiązkiem. Dotyczy to również Redakcji Komunikatów PZK.
W nawiązaniu do tej zasady informujemy, że Redakcja Komunikatów PZK dokłada wszelkich starań, aby ww. kryteria zostały spełnione. Otrzymywany materiał "z terenu" często jest obarczony błędami, zawiera pewne nieścisłości. Korekty materiału wymagane są w prawie każdym cośrodowym wydaniu Komunikatu PZK.
Piotr SP2JMR od KZD PZK w Kołobrzegu w 2000 roku, kiedy został wybrany Prezesem PZK rozpoczął wydawanie Komunikatu PZK (nazywanego wcześniej rKomunikatem sekretariatu ZG PZKr1;). Od 2009 roku do redakcji dołączył Zygmunt SP5ELA, a od roku 2013 Jurek SP3SLU nadający komunikaty przez radio na 3702.5 KHz o godz. 18-tej z lokalizacji Mariantów).
Redakcja Komunikatów PZK

UWAGA! Komunikaty środowe PZK - subskrybcja

Komunikaty PZK (środowe), wcześniej tzw. Komunikaty sekretariatu ZG PZK są wysyłane pocztą elektroniczną w każdą środę w ramach subskrypcji (e-mail) do osób zainteresowanych wiadomościami organizacyjnymi Polskiego Związku Krótkofalowców oraz informacjami dot. innych podmiotów, ale związanymi z krótkofalarstwem. Do roku 2018 adresy e-mail subskrybentów (około 400) dopisywał administrator. Od marca 2018 r. subskrypcja komunikatów została zautomatyzowana.

Aby otrzymywać Komunikat PZK (środowy), należy wysłać wiadomość (e-mail) na adres: komunikat-pzk@pzk.org.pl z tekstem "subscribe" w temacie wiadomości (subscribe - bez apostrofów).

Aby zrezygnować z subskrypcji należy wysłać wiadomość z tekstem "unsubscribe"
w temacie (unsubscribe - bez apostrofów).
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,441,141 Unikalnych wizyt