PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3355 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 0
RSS

Kalendarz zawodów krajowych i LOGSP
Opcje newsa
Kalendarz zawodów krajowych
POLSKI ZWIĄZEK KRÓTKOFALOWCÓW
Kalendarz Zawodów Krajowych
Kalendarz Zawodów Krajowych 2020

W roku 2020 Kalendarz zawodów jest prowadzony i opublikowany na płaszczyźnie informatycznej "LOGSP": https://logsp.pzk.org.pl

Kalendarz zawodów krajowych SP będzie w najbliższym czasie poprawiony i uzupełniony. Instalacja LOGSP będzie kontynuowana, jednak z ograniczoną funkcjonalnością.

Aktualnie instalacja LOGSP nie ma prowadzącego managera. Z "urzędu" administrator IT PZK ją nadzoruje (SP5ELA), ale to nie oznacza, że jest w pełni funkcjonującym merytorycznie managerem. Nie jest to możliwe z powodu ograniczeń czasowych.

W pracach dotyczących Kalendarza zawodów krajowych 2020 biorą udział: SP5ELA, SP9GFI, SP9HQJ, SQ9S.

Publikacja Kalendarza na LOGSP umożliwia jego interaktywną i bardziej racjonalną obsługę w stosunku do pseudo-statycznej wersji tabelarycznej publikowanej na portalu PZK w latach minionych.

Proces udoskonalania Kalendarza zawodów krajowych jest procesem ciągłym. Zdarzają się pewne konflikty terminów zawodów, także z terminami zawodów w krajach sąsiednich (na które to nie mamy wpływu). Wymagana jest czasem interakcja.

Kolejnym (i to poważnym) problemem jest niezgłoszenie terminu zawodów przez organizatora w regulaminowym terminie (do 10/15.11 danego roku - poprzedzającego) i samego regulaminu zawodów na rok następny. Powody niezgłoszenia zawodów (i regulaminu) są różne.

Kalendarz zawodów krajowych SP prowadzony przez Polski Związek Krótkofalowców nie dyskryminuje żadnych innych organizacji (LOK, ZHP, ZHR, kluby prywatne, itd.) w zgłoszeniu zawodów do Kalendarza, a wręcz przeciwnie - umożliwia je, ale jednocześnie implikuje to dość poważne utrudnienie w realizacji samego Kalendarza. Z powodu nie objęcia tych "zewnętrznych podmiotów" procedurami (Regulaminem Kalendarza). To prowadzi do pewnej dezorganizacji Kalendarza.
Prowadzenie Kalendarza zawodów jest procesem dynamicznym i nieidealnym w 100%. Kalendarz jest również publikowany każdego roku (na początku roku) w miesięczniku Świat Radio.

Info: Zygi SP5ELA
09-03.2020 r.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,441,055 Unikalnych wizyt