PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3381 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 6
Użytkowników online: 0
RSS

WRC 2019 - tydzień trzeci
Opcje newsa
IARU NewsWRC 2019 - tydzień trzeci

Pozostało już tylko 3 i pół dnia pracy merytorycznej - ostatnia sesja plenarna mająca na celu zatwierdzenia tekstów, które mają zostać włączone do aktów końcowych, ma się zakończyć w południe, 21 listopada - delegaci na WRC-19 stoją w obliczu poważnego obciążenia pracą, ponieważ  starają się osiągnąć porozumienie w kilku pozostałych kwestiach, w tym w sprawie agendy następnej WRC.

Przyszłe punkty porządku obrad: Na dzień dzisiejszy nie dokonano wyboru, który z ponad trzech tuzinów proponowanych tematów zostanie umieszczony w porządku obrad WRC-23. Każdy z proponowanych punktów porządku obrad wymagałby przeprowadzenia badań w ramach czasowych na lata 2020-2023, ale ITU nie uwzględni więcej niż połowy z nich. Niektóre z nich spotykają się z silnym sprzeciwem, a inne pozostają niejasne nawet na tak późnym etapie konferencji. Odpowiedzialna za to komisja ma zakończyć prace w jeszcze jeden dzień. To będzie ciężki dzień.

Satelity krótkoterminowe: Nadal nie ma porozumienia co do sposobu ochrony istniejących służb i wykorzystania pasma do uplinku zaproponowanego dla telemetrii, śledzenia i dowodzenia tymi "prostymi" satelitami. 5725-5850 MHz: Ta część amatorskiego przydziału drugiej ważności, która obejmuje amatorskie satelitarne łącze downlink na częstotliwości 5830-5850 MHz, jest przedmiotem nierozwiązanego konfliktu dotyczącego parametrów systemów dostępu bezprzewodowego, w tym radiowego LANu.

Częstotliwości powyżej 275 GHz: Ten górny zakres częstotliwości nie jest przydzielany, ale kilka pasm zidentyfikowano do pasywnego (tylko do odbioru) wykorzystania i zachęca się administrację do ochrony przed szkodliwymi zakłóceniami. Mając to na uwadze, WRC-19 określiła inne pasma powyżej 275 GHz do celów wdrożenia naziemnych zastosowań w telefonii komórkowej i stacjonarnej. Wykorzystanie tych pasm do zastosowań w innych usługach, w tym eksperymentów amatorskich, nie jest wykluczone.

50 MHz w Regionie 1: Przedstawione w zeszłym tygodniu kompromisowe porozumienie przeszło przegląd na poziomie grupy roboczej i komitetu i oczekuje na zatwierdzenie na posiedzeniu plenarnym.

Ponieważ kwestię 50MHz można uznać za zasadniczo rozwiązaną, zespół IARU poświęca większość swojej energii na wyjaśnienia dlaczego proponowany punkt porządku obrad dla 1240-1300 MHz opisany w zeszłotygodniowym wydaniu jest niepotrzebny i niepożądany.

Pomimo tego, że Tim Ellam, VE6SH, Przewodniczący IARU opuścił konferencję pod koniec drugiego tygodnia, jego obecność  jest nadal widoczna, jako że sześciominutowy wywiad z nim jest odtwarzany na monitorach rozmieszczonych na obszarze sal centrum konferencyjnego.
Zapraszamy do obejrzenia https://www.youtube.com/watch?v=gqphjb0Cds4&t=6s


Info: Dave, K1ZZ - IARU Secretary
Tłumaczenie: Maciek, SP9MRN (TNX)
Konsultacja: Paweł, SP7TEV
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,668,059 Unikalnych wizyt