PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3355 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 1
RSS

8. Zjazd Techniczny Krótkofalowców SP - podziękowania
Opcje newsa
ZJAZD TECHNICZNY SP
8. Zjazd Techniczny Krótkofalowców SP odbył się w dniach 6-8 września 2019 r. (piątek-sobota)  w Burzeninie. Odnotowano obecność 250 uczestników, którzy nocowali w Ośrodku "Sportowa Osada" (niektórzy już od czwartku). Ponadto zarejestrowało się ok. 250 uczestników bez noclegów oraz ok. 100 odwiedziło spotkanie tylko w sobotę, bez wcześniejszej rejestracji. W programie zjazdu były tradycyjnie wykłady i prelekcje (10), warsztaty, gry i zabawy (łowy na lisa, budowa anten), wypuszczanie balonu stratosferycznego, łączności satelitarne i inne atrakcje.

Na warsztatach SENIOR budowano cyfrowe oscyloskopy, a kilkanaście harcerzy i harcerek ZHP na warsztatach JUNIOR zbudowało i uruchomiło jeżdżące mini-roboty.

W jubileuszowym 10. konkursie na Przydatne Urządzenie Krótkofalarskie wzięło udział 16 autorów, którzy przedstawili rekordową liczbę 21 projektów/prac w czterech kategoriach.  W głosowaniu publiczności najwięcej głosów uzyskał projekt "EmCom Digi APRS" Kol. Ryszarda SQ9MDD, zaś nagroda Prezesa PZK za pracę, która najlepiej służy promocji samodzielnej budowy urządzeń wśród początkujących radioamatorów i krótkofalowców przypadła w udziale Kol. Jerzemu SQ9RFC za jego modułowy TRX, który jest doskonałą platformą do samodzielnych eksperymentów radiowych i elektronicznych.

Otwarcie zjazdu było też dobrą okazją do uroczystego wręczenia Odznak Honorowych PZK. Otrzymali je: Kol. Roman Bal SP9MRN (OH) oraz Kol. Jerzy Smoczyk SP3GEM (ZOH) i Bogdan Szkudlarek SP3LD (ZOH).

Dziękuję wykładowcom, prelegentom i prowadzącym warsztaty za ich zaangażowanie i chęć dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem: SQ9PBS, SQ5NWI, SQ9MDD, SQ7IQA, SP3CAI, SO5HME, SQ9SAT, SP5XMI, SQ6BBA, SP3NYR, SP6MLF, DL6KAL, SP2HQY, SQ9RFC.

Dziękuję uczestnikom konkursu PUK-2019 za pracowitość, wspaniałe pomysły i odwagę w prezentowaniu swoich osiągnięć: SP2FP, SP4LVC, SP2CNW, SP2Z, SQ1GU, SQ7OVV, SP2OFS, SP2Z, SP3JML, SP7NJ, SQ7BFS, SQ3MVE, SQ5KVS, SP6-01-446, SP6LTP, SQ7HJB.

Dziękuję sponsorom nagród i wspierającym spotkanie w Burzeninie 2019: HamRadioShop.pl, Wydawnictwo HELION, AR-System, ERcomER, Avanti, Enavi.pl, osiem.net.pl, RFlabo, miesięcznik Swiat Radio, Ośrodek Sportowa Osada, Oddziały Terenowe PZK: Dolnośląski (OT-01), Gliwicki (OT-50) i Łódzki (OT-15), OE1KDA, SP2FP, SQ7OVV, SQ7MZL, SQ7HJB, SP7SP.

Dziękuję wszystkim organizatorom i współorganizatorom Zjazdu, a szczególnie Maćkowi SP9MRN, Waldkowi SP3NYR, Jerzemu SQ6BBA i grupie Hackerspace z Krakowa.

Dziękuję uczestniczkom i uczestnikom 8. Zjazdu Technicznego Krótkofalowców SP za chęć pogłębiania wiedzy technicznej i wspaniałą atmosferę podczas spotkania.

Zapraszam wszystkich do spotkania w roku 2020 na 9. Zjeździe Technicznym Krótkofalowców Polskich w Burzeninie.

Waldemar Sznajder 3Z6AEF
Prezes PZK


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,440,986 Unikalnych wizyt