PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3342 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 4
Użytkowników online: 0
RSS

ABC Zawodów. Wersja 2.0
Opcje newsa
ZawodyW 2004 w lipcu światło dzienne ujrzała pierwsza wersja (1.0) podręcznika "ABC Zawodów". Publikacja od początku była przeznaczona przede wszystkim dla początkujących uczestników zawodów, a sam pomysł napisania podręcznika narodził się w gronie operatorów członków Zespołu SN0HQ i SP DX Clubu.

Formatem publikacji od początku był PDF, a kolejne wydania były numerowane. W czerwcu 2008 pojawiła się wersja 1.07 i od tego czasu nastąpiła przerwa. Wersja 1.07 jest cały czas dostępna do pobrania ze strony SP DX Clubu z działu "Download".

W połowie 2018 roku pojawiły się pomysły odświeżenia tekstu publikacji. Świat contestingu znacznie się zmienił przez kilkanaście lat. Skromny osobowo zespół dokonał weryfikacji tekstu i licznych zmian. W opracowaniu są także nowe rozdziały i tematy. Jednocześnie narodził się pomysł, aby publikacji kolejnych materiałów nadać charakter cykliczny i dopiero po zebraniu krytycznych uwag przygotować nową wersję PDF podręcznika.

Opisując to w wielkim skrócie, tak właśnie powstał portal: contest.dxing.pl. Jest to miejsce, gdzie średnio 1 - 2 razy w tygodniu będziemy publikować artykuły, dotyczące pracy w zawodach. Będą to publikacje przeznaczone przede wszystkim dla początkujących contestmanów. Mniej więcej na początku roku 2020 planujemy wydanie kolejnej wersji PDF "ABC Zawodów".

W nadchodzących tygodniach na portalu pojawią się artykuły wprowadzające w tematykę zawodów, wyjaśnienie podstawowych zagadnień i tematów, szczegółowy opis niektórych zapisów regulaminów zawodów, opis kategorii uczestnictwa, opis technik operatorskich, charakterystyka najważniejszych programów contestowych itd. Dość obszernym działem będzie także propagacja, której poświęcimy kilka artykułów. Znajdzie się także miejsce na ciekawe historie, opisujące starty w zawodach. To tylko niektóre z tematów, które zostaną zaprezentowane. Liczmy na to, że Czytelnicy zasugerują nowe tematy. Być może znajdą się także inni autorzy - osoby, które zechcą podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Na początek publikujemy artykuł "Zawody krótkofalarskie. Najczęściej zadawane pytania". Zapraszamy na stronę http://contest.dxing.pl/ i do usłyszenia w zawodach.

Zespół: Tomek SP5UAF, Tomek SP5XO, Maciek SQ6MS/F4VSQ
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,417,785 Unikalnych wizyt