PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3641 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 0
RSS

Informacje po Posiedzeniu ZG PZK
Opcje newsa
Komunikaty PZK
Posiedzenie Zarządu Głównego PZK odbyło się 15 czerwca 2019 r. w Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Warszawa Praga Południe. Posiedzenie otworzył ok. godz. 10:00 i dalej prowadził Kol. Waldemar Sznajder 3Z6AEF, Prezes PZK.

Pierwszym punktem było uroczyste wręczenie Złotej Odznaki Honorowej PZK przyznanej uchwałą ZG PZK dla Związku Harcerstwa Polskiego. ZHP reprezentowali: dh. hm. Aleksandra Klimczak – członkini Głównej Kwatery ZHP oraz dh hm. Piotr Stanisławski SP5JRC – szef Inspektoratu Łączności GK ZHP. Złota Odznaka Honorowa PZK została przyznana Związkowi Harcerstwa Polskiego w uznaniu szeroko pojętej współpracy z PZK oraz zasług dla rozwoju krótkofalarstwa, zarówno w latach 1930-1939, jak i po II wojnie światowej.

W posiedzeniu ZG PZK uczestniczyło 22 z 36 aktualnych członkiń/członków ZG PZK co stanowi 61,1 %. Niestety, nie wszyscy nieobecni usprawiedliwili swoją absencję. Na sali obrad byli również obecni goście: pani Sylwia Dąbrowska - księgowa PZK, Krzysztof SP7WME oraz Artur SQ9BDB.

Podczas posiedzenia Zarząd Główny PZK podjął następujące uchwały:

1. ZG PZK przyjął protokół posiedzenia ZG PZK z dnia 1 grudnia 2018 roku.

2. ZG PZK działając na podstawie Ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz.U. z 1994 roku nr 121 poz. 591) oraz Ustawy z dnia 7 kwietnia 1989r – Prawo o stowarzyszeniach (Dz. U. Nr 79 poz. 855 z 2001r), zatwierdził sprawozdanie finansowe za rok 2018, w tym bilans roczny oraz rachunek zysków i strat, zamykających się kwotą sumy bilansowej w wysokości 427 376,93 zł oraz nadwyżką przychodów nad kosztami w wysokości 93 473,52 zł.

3. ZG PZK po zatwierdzeniu rocznego sprawozdania finansowego za rok 2018 postanowił przeznaczyć kwotę 93 473,52 zł stanowiącą wynik finansowy za rok 2018 na zwiększenie przychodów w następnym roku obrotowym.

4. ZG PZK uchwałę o obniżeniu składek członkowskich na 2020 rok wg wniosku Zarządu Gliwickiego OT PZK podjął negatywnie (1 za, 19 przeciw, 2 wstrzymujących się). Składki członkowskie PZK pozostają zatem na dotychczasowym poziomie.

5. ZG PZK podjął uchwałę o przyjęciu tekstu jednolitego „Regulaminu Odznaki Honorowej PZK”. Regulamin zostanie w najbliższym czasie opublikowany na portalu PZK w dziale "Download-Regulaminy" i rozesłany do Oddziałów Terenowych.

6. ZG PZK podjął uchwałę o zatwierdzeniu regulaminu „Ordynacja wyborcza na Krajowy Zjazd Delegatów PZK w 2020 roku”. Regulamin zostanie w najbliższym czasie opublikowany na portalu PZK w dziale "Download-Regulaminy" i rozesłany do Oddziałów Terenowych.

7. ZG PZK podjął uchwały o odznaczeniach Złotymi Odznakami Honorowymi Polskiego Związku Krótkofalowców, które otrzymują:

 Wiktor Gagas, SP7EBM
 Bogdan Szkudlarek, SP3LD
 Jerzy Smoczyk, SP3GEM   
 Jerzy Gomoliszewski, SP3SLU
 Grzegorz Dobrychłop, SP3RNZ
 Tadeusz Jarowicz, SP3XR

8. ZG PZK podjął uchwałę o odznaczeniu Odznaką Honorową Polskiego Związku Krótkofalowców Kol. Andrzeja Pawlaka, SP4DLD.

9. ZG PZK podjął uchwałę o zwiększeniu kwoty w pozycji 2.1.4 budżetu PZK 2019  o 1173,63 zł, która przeznaczona zostanie na zwiększenie wynagrodzenia jednego z pracowników CB QSL a zostanie pokryta z rezerwy budżetowej.

W końcowej części posiedzenia Kol. Zdzisław SP1II poinformował zebranych o posiedzeniu Głównej Komisji Rewizyjnej i zmianach funkcji w organie kontroli wewnętrznej PZK:

Kol. Jerzy Jakubowski  SP7CBG - Przewodniczący GKR,
Kol. Zdzisław Sieradzki SP1II - Zastępca Przewodniczącego GKR,           
Kol. Ireneusz Kołodziej SP6TRX - Sekretarz GKR,               
Kol. Krzysztof Joachimiak  SQ2JK - Członek GKR,           
Kol. Jerzy Najda HF1D - Członek GKR.                

Protokół posiedzenia ZG PZK wraz z załącznikami będzie wysłany do członków ZG PZK oraz opublikowany na portalu PZK w statutowym terminie.


[info: Piotr SP2JMR, Sekretarz PZK]

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,243,955 Unikalnych wizyt