PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3355 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 4
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat PZK nr 20/2019 z dnia 15.05.2019
Opcje newsa
Komunikaty PZK K-PZK
KOMUNIKAT Polskiego Związku Krótkofalowców news: Ikonka_PDF_50px.jpg
NR 20/2019 z dnia 15 maja 2019 r.


Witamy wszystkich Słuchaczy i Odbiorców naszych cotygodniowych komunikatów.
Komunikaty PZK są nadawane w każdą środę o godzinie 18:00 czasu lokalnego na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM, oraz publikowane na portalu PZK, a także rozsyłane na listę wysyłkową. Zautomatyzowane archiwum komunikatów znajduje się na osobnym serwerze: https://komunikat.pzk.org.pl/


I. Sprawy organizacyjne

1. XXV Nadzwyczajny Zjazd Delegatów PZK

Jak już informowaliśmy w dniu 18 maja w Łodzi przy ul. Leopolda Tyrmanda 4 (DK Zarzewie) odbędzie się XXV Nadzwyczajny Zjazd Delegatów PZK. Początek godz.10.00. Zjazd został zwołany w celu dokonania wyborów do Głównej Komisji Rewizyjnej PZK.

Sekretariat ZG PZK

2. Posiedzenie Prezydium ZG PZK

Sekretariat ZG PZK informuje, że Prezes PZK zwołał na dzień 18 maja o godz.15.00 w Łodzi przy ul. Leopolda Tyrmanda 4 (DK Zarzewie) drugie w tym roku Posiedzenie Prezydium ZG PZK. W porządku obrad: sprawy finansowe, odznaczenia PZK, podjęcie uchwały o zwołaniu Posiedzenia ZG PZK, zmiany w regulaminach wewnętrznych oraz sprawy bieżące wniesione przez członków prezydium.

Sekretariat ZG PZK

3. ŁOŚ 2019- program

Zapraszamy wszystkich, którzy mają czas na XIII SKiR ŁOŚ. Jak zwykle na "łosiowej górce" w pobliżu miejscowości Jaworzno gm. Rudniki. To największa impreza i największa giełda organizowane przez PZK dla wszystkich krótkofalowców.

Poniżej podajemy program najbliższego XIII SKiR "ŁOŚ-2019"

Program XIII Ogólnopolskiego Spotkania Krótkofalowców i Radioamatorów ŁOŚ 2019 25 maja 2019 r. (sobota)

Moduł I

1. 10.30 - Uroczyste otwarcie, wręczenie odznaczeń i wyróżnień

2. 10.45 - Wystąpienia: zaproszonych gości.

3. 11.00 - Prezentacja "Wyprawa na Juan Fernandez - wyspę Robinsona"- Włodzimierz Herej SP6EQZ

4. 12.00 - "Legenda Klimka" - film dokumentalny Julii Kaczorowskiej

5.12.50 - Wzmacniacze tranzystorowe dużej mocy prawie bez tajemnic - Paweł Szmyd SP7SP

6. 14.40- Odbiorniki SDR - możliwości, zastosowanie i porównanie dostępnych urządzeń na rynku - Rafał Plichta SQ5FWR

7. 15.20 - Pomiary skuteczności anten i badania propagacji z wykorzystaniem emisji WSPR - Rafał Pilchta SQ5FWR

8. 15.50. Podsumowanie aktywności stacji okolicznościowych pracujących z okazji 100 lat odzyskania niepodległości przez Polskę. - Grzegorz Rendchen SP9NJ

9. 16.10. Wstępne podsumowanie SP DX Contestu 2019 - Grzegorz Rendchen SP9NJ

10. 16.15- Łączność Bezpieczeństwa jako alternatywna dla profesjonalnych systemów łączności. Omówienie bieżącego stanu organizacji rezerwowej łączności bezpieczeństwa. Sieci amatorskiej łączności kryzysowej - Michał Wilczyński SP9XWM

11. 17.30- Maszt antenowy- kratownica z windą. Instalacja przewoźna i bez zezwolenia.- Michał Wierzbicki SQ9CYD

12. 18.00- konkurs z nagrodami

Moduł II

- Pokaz wyposażenia i funkcjonowania nowoczesnego wozu bojowego Straży Pożarnejr30;.. OSP Jaworzno,

- Pokaz sprzętu łączności Wojska Polskiego.

Do zobaczenia,
Organizatorzy


II. Wydarzenia

4. 80. rocznica przekazania sekretu Enigmy przez wywiad RP

Chciałbym poinformować na lamach strony PZK, Kolegów Krótkofalowców w Kraju oraz poza jego granicami, o inicjatywie 4 polskich krótkofalowców mieszkających
w Wielkiej Brytanii (UK). Wojtek G0IDA, Karol G0UNU, Fryderyk M0MLH oraz Krzysztof M0AXH ubiegają się o przyznanie okolicznościowych znaków radiowych GB80ENI, GB4ENI oraz GB2ENI dla uczczenia 80 rocznicy przekazania sekretu Enigmy przez wywiad Polski wywiadom Brytyjskiemu i Francuskiemu. Aktywność radiostacji Enigma będzie w miesiącach lipcu i sierpniu. Każda łączność będzie potwierdzona okolicznościową kartą qsl. Dwadzieścia lat temu z Bletchley Park pracowała okolicznościowa radiostacja GB60ENI nawiązując łączności z radiostacją Enigma w Kraju. Inicjatorami tej akcji byli wówczas Krzysztof M0AXH Simon GW0NVN w UK oraz Kazik SP2FAX i Sylwester SP2FAP w Kraju. Więcej informacji przekażemy bliżej terminu rozpoczęcia aktywności.

Serdecznie pozdrawiam,
73, Krzysztof M0AXH/SP3TUV


5. IX Galicyjskie Spotkanie Krótkofalowców - Głobikowa 2019

To już 9-te coroczne, spotkanie krótkofalowców oraz miłośników łączności radiowej.

Członkowie klubów: SP8KKM, SP8PVV i SP8YAY w dniu 15.06.2019r (sobota), zapraszają wszystkich krótkofalowców i sympatyków łączności radiowej do Stanicy Turystycznej "Rozdzielnia Wiatrów" w Głobikowej.

Spotkanie rozpoczniemy od godz. 9-tej. Tradycyjnie będzie ono okazją do podsumowań, prezentacji sprzętu oraz własnych konstrukcji, wymiany doświadczeń i giełdy urządzeń.

O godz. 10.00 jak co roku w ramach spotkania, odbędzie się egzamin na świadectwo uzdolnienia w służbie radioamatorskiej.

Około godziny 12.00 krótka część oficjalna, ogłoszenie wyników egzaminu i sesja fotograficzna z "Dinozaurami". Tradycyjnie, nie zabraknie też zabawy terenowej.

Na wszystkich uczestników spotkania czekać będą gorące przekąski z grilla, miła atmosfera i dużo dobrego humoru. Myślimy, że jak co roku pogoda będzie nam sprzyjać i uda się wspólnie przeżyć niezapomniane chwile.

Koleżanki i kolegów, którzy chcieli by zaprezentować swoje konstrukcje, rozwiązania, poprowadzić prezentacje lub pomóc przy organizacji spotkania prosimy o kontakt z Jackiem SQ8AQO (sq8aqo@gmail.pl).
Serdecznie zapraszamy w imieniu wszystkich kolegów zrzeszonych w klubach:SP8KKM, SP8PVV i SP8YAY.

Do zobaczenia!

Vy 73 Jacek SQ8AQO

6. Międzyoddziałowe Spotkanie Krótkofalowców "RENIFER" w Bachorzu po raz szósty (7-9 czerwca 2019 r.)

W zeszłym roku minął hucznie nieobchodzony jubileusz zorganizowania po raz piąty na północy Polski międzyoddziałowych spotkań krótkofalowców. Również mało hucznie będziemy obchodzili fakt organizowania ich po raz szósty. Drugi weekend czerwca to już (na razie - diabli wiedzą, co życie przyniesie) stały termin spotkań. Czyli w tym roku przypada na 7 - 8 - 9. Oczywiście dniem głównym jest sobota. Ci, którzy chcą przyjechać wcześniej, by sobie na spokojnie pogadać, przyjeżdżają już w piątek po 16.00 i wyczerpani rozmowami nocują. W sobotę zaczynamy o 900 otwarciem sekretariatu, z imprezą oficjalnie ruszamy o 1100. Jak zwykle będą prelekcje, namiot na spotkania i mały lub większy handelek, kawa, herbata, ciastka, posiłki, ognisko. Oczywiście z soboty na niedzielę można też nocować. To nawet rozsądne, bo jak kto zażyje świeżego powietrza z jakimiś tam procentami (teraz pełno świństwa w powietrzu lata), to nie musi siadać za kółko i jechać ze szkodą dla siebie i innych. W tym roku są dwie organizacyjne zmiany. Pierwsza z ogniskiem - futer do grillowania zapewnią organizatorzy, udział w ognisku będzie kosztował symboliczną złotówkę (słownie - 1 zł), w myśl zasady, że jak coś jest bezpłatne, to potem nikt tego nie szanuje. Płatne przy wejściu na imprezę u wykidajły pilnującego kulturalnego zachowania w czasie nocnych harców.

Oto jak wyglądają inne koszty.

Opcja - Opis opcji - Cena
A Przyjazd w piątek (kolacja), nocleg, wyjazd w sobotę (śniadanie, obiad) 102 zł
B Przyjazd w sobotę (obiad, kolacja), nocleg, wyjazd w niedzielę (śniadanie) 102 zł
C Przyjazd w piątek (kolacja), cała sobota (śniadanie, obiad, kolacja), wyjazd w niedzielę (śniadanie) = dwa noclegi 171 zł
D Dla osób, które przyjeżdżają i wyjeżdżają w sobotę r11; obiad 28 zł
E Dla osób, które przyjeżdżają i wyjeżdżają w sobotę r11; obiad i kolacja 45 zł

Dzieci do lat 4 bezpłatnie.
Ze względów organizacyjnych innych opcji z noclegami i posiłkami nie przewidujemy. Jedyne, co może się zmienić (i pewnie to nastąpi), to niższa opłata za posiłki dla dzieci do lat 12. Ale przyznaję się bez bicia, zapomniałem o tym w czasie negocjacji i muszę porozmawiać w tej sprawie dodatkowo. Od osób dorosłych, poza tymi, które uczestniczą w spotkaniu w ramach opcji A, B, C, D i E, będziemy przyjmowali darowiznę-wkład własny na rzecz organizacji MSK w wysokości 5 zł. Dzieci to nie dotyczy.
Wpłaty dokonujemy na konto Kuźnia Petroniusza - Usługi i Szkolenia Piotr Eichler, nr konta 10 1940 1076 3003 7195 0000 0000 z dopiskiem MSK Bachorze oraz jakie opcje i ile np. 2xA, 3xD, itp. Termin wpłat mija we wtorek 4 czerwca 2019 r. Osoby dokonujące wpłaty proszę o potwierdzenie tego faktu na maila mskbachorze@gmail.com z podaniem za kogo zrobiono zapłatę - z doświadczenia wiem, że jedna osoba płaci czasami za kilka. W mailu jest okazja złożenia życzeń do złotej rybki, typu kto z kim śpi.
UWAGA! Po zeszłorocznych perturbacjach kuchennych (bardziej przykrościach i nieporozumieniach oraz pretensjach do organizatorów - może i słusznych) W TYM ROKU NIE BĘDZIE MOŻLIWOŚCI WYKUPIENIA POSIŁKÓW NA MIEJSCU! Posiłki sobotnie w opcjach opłat D i E przygotowane, zagwarantowane, zapewnione - nazwijcie to jak chcecie - będą tylko dla osób, które dokonają wpłaty do 4 czerwca br. To druga, bardzo istotna, poza udziałem w ognisku, zmiana organizacyjna.
Osobom decydującym się na nocleg przypominam, że w pokojach nie wolno palić i używać czajników (są w budynkach miejsca wydzielone do zrobienia kawy czy herbaty). Napoje mocniejsze we własnym zakresie - organizatorzy są abstynentami ograniczonymi przepisami ruchu drogowego, a ośrodek nie prowadzi wyszynku.
Do stołówki pójdziemy w następujących godzinach (ci, którzy mają te posiłki wykupione, to chyba jasne):

w piątek:

- kolacja od 18.00 do 19.00

w sobotę
- śniadanie od 8.00 do 9.00
- obiad od 14.00 do 15.00
- kolacja od 18.00 do 19.00
- ognisko od 21.00
w niedzielę:
- śniadanie od 9.00 do 10.00

Oczywiście na terenie ośrodka, jak zawsze, będzie można sobie porozwieszać anteny, popracować z Zaborskiego Parku Krajobrazowego i Parku Narodowego "Bory Tucholskie", wyskoczyć na pobliskie zamki (np. Charzykowy, Chojnice, Człuchów, Tuchola, Raciąż, Żalno, Debrzno, Kamień Krajeński) oraz takie różne inne. To chwilowo tyle, jak coś mi się przypomni  to dam wszystkim znać. Zapraszam na VI Międzyoddziałowe Spotkania Krótkofalowców "RENIFER" w Bachorzu.

Nadzorca ogniskowego wykidajły
Piotr Eichler SP2LQP

(nr telefonu można namierzyć w Internecie, ale proszę nie dzwonić przed 1500, bo w pracy nie odbieram.)

7. XXIV Spotkanie Krótkofalowców i Miłośników Radia oraz Eteru w Łagowie Lubuskim

Jak co roku, od 24 lat 1-go maja w Łagowie Lubuskim odbyło się już XXIV Spotkanie Krótkofalowców Miłośników Radia i Eteru, zlokalizowane w Rezerwacie Przyrody nad Jeziorem Trześniowskim, którego organizatorem był Ryszard SP3HBF przy współudziale m.in. Lubuskiego Oddziału Terenowego PZK OT-32. Pogoda dopisała. Punktem kulminacyjnym spotkania była tradycyjna wielka jajecznica, tym razem z 360 jaj i grochówka przygotowana przez Ryszarda oraz koleżanki i kolegów z klubu krótkofalowców SP3PLD w Świebodzinie. Odbyła się giełda krótkofalarska. Przez spotkanie przewinęło się ok. 350 osób z prawie wszystkich okręgów SP oraz z Niemiec i Anglii, Z terenu spotkania pracowało wiele radiostacji na falach krótkich i ultrakrótkich, różnymi emisjami analogowymi i cyfrowymi. Odbyło się wiele pokazów technik łączności, prezentacje anten i sprzętu radioamatorskiego.
Mietek SP3CMX przedstawił zainteresowanym działanie Remote Control RCForb na Androidzie, operując zdalnie bardzo dobrze wyposażoną stacją Remote SP w centrum Polski. Zainteresowani mogli też usłyszeć informacje z pierwszej ręki na temat wyprawy na Bouvet Island i przygotowywanych następnych wyprawach. Jak zwykle ładnie zaprezentował się klub SP3PWL z Wolsztyna i przedstawiciele klubu SP3PLD ze Świebodzina. Było też coś dla miłośników strzelania sportowego.
Można było powędkować i ponadawać z Parku Krajobrazowego SPFF-0059. Do dyspozycji był też przemiennik FM SR3ZJ i Digi APRS SR3NJE w pobliskim Jemiołowie i HotSpoty D-Star i DMR. Takie spotkania są bardzo interesujące i potrzebne, gdyż prowadzą do osobistego, wzajemnego, lepszego poznania się i wymiany doświadczeń.
Ryszard SP3HBF zaprasza wszystkich za rok 1-go maja do Łagowa Lubuskiego, ul. Kolonia 13.
Do zobaczenia!

73 - Mietek SP3CMX


8. Skrócony spis treści Świata Radio 6/2019:

AKTUALNOŚCI: Wiadomości DX-owe dla krótkofalowców, Zawody
ANTENY: Płaska antena na 2 m
TEST: Icom IC-9700
PREZENTACJA: Cyfrowe modulatory DVB-T, Uniden SDS-200E
ŁĄCZNOŚĆ: Mikroprzemiennik OpenSpot 2, BHP w radiokomunikacji, Mapa QTH Lokatorów Europy
Świat KF/UKF: Z życia klubów i oddziałów PZK, ABC przyszłego krótkofalowca
RETRO: Odbiornik Philips H2L/7
WYWIAD: Moja droga w krótkofalarstwie
HOBBY: Transceiver SSB/80 m wg VK3AJG
DIGEST: Analizatory antenowe i obwodów
DYPLOMY: Krajowe akcje dyplomowe
FORUM CZYTELNIKÓW: Porady, Listy
RYNEK I GIEŁDA

9. KRÓTKOFALOWIEC POLSKI 6/2019

Spotkanie przedstawicieli PZK z dowódcą WOT
Krótkofalowcy 24 raz w Łagowie
Krótkofalowiec - podróżnik SP7VC
70-lecie URE
Laureaci nagrody im. SP6LB
Krótkofalowcy na Święcie Flagi
Z kart historii krótkofalarstwa
Silent Keyr17;s

III. Sport

10. X Zawody QUO Vadis

W imieniu organizatora zapraszam wszystkich nadawców SP do udziału w X Jubileuszowych, Krajowych Zawodach Krótkofalarskich
QUO VADIS 2019.

Bardzo proszę o udział jak największej ilości stacji z województwa lubelskiego ponieważ łączności z gminami lubelszczyzny są podwójnie punktowane.

Najważniejsze punkty regulaminu.

Zawody trwają tylko 1 godzinę i jeśli możesz poświęć ją dla upamiętnienia wielkiego polaka, nowelisty, powieściopisarza i publicysty Henryka Sienkiewicza. Laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1905

Cel zawodów: Upamiętnienie 173. rocznicy urodzin, wielkiego, polskiego pisarza, Syna Ziemi Łukowskiej, laureata nagrody Nobla - Henryka Sienkiewicza, oraz popularyzacja historycznych miejsc ziemi Łukowskiej z nim związanych.
Termin zawodów:
18 maja 2019 (sobota) od godz. 06:00 do 06:59 UTC
czyli (08.00 do 08.59 czas lokalny) logujemy w czasie UTC.
Emisje i pasmo:
- CW i SSB w paśmie 80m,
Nagrody:
- zdobywcy czołowych miejsc otrzymują Statuetkę Henryk Sienkiewicz oraz Dyplom,
- zdobywcy II i III miejsc we wszystkich kategoriach otrzymują Dyplom.
- dzięki sponsorom mamy też wiele nagród krótkofalarskich (patrz regulamin) które zostaną rozlosowane wśród wszystkich uczestników zawodów niezależnie od zajętego miejsca.
Logi:
- zawody będziemy rozliczali z użyciem ROBOTA więc przyjmujemy logi tylko elektroniczne ale jak to było w latach poprzednich w drodze WYJĄTKU od SENIORÓW przyjmiemy i rozliczymy logi papierowe które dotrą przed upływem 6 dni (144 godz) po zawodach na adres: Krzysztof Patkowski, P.O. Box 45, 21-400 Łuków 1

Pełny regulamin zawodów QUO VADIS znajduje się na stronie PGA-ZAWODY: http://pga-zawody.pzk.pl/articles.php?article_id=16

Link do pobrania druku logu papierowego:
https://pga-zawody.pzk.pl/Nowy/Pobierz/Druk_logu_QV_2019.zip

Link do listy gmin wraz z oznaczeniem PGA:
http://pga-zawody.pzk.pl/lista.php


Manager QUO VADIS 2019
Krzysztof Patkowski, SP5KP -  sp5kp@wp.pl

11. Zaproszenie do udziału w Lwowskich zawodach

Koledzy z "Lwowskiego Klubu Krótkofalowców" zapraszają do udziału w Zawodach o Puchar Lwa Łączności. Zawody odbędą się w piątek 24 maja w godz. 19-20 UTC (21-22 czasu lokalnego). Regulamin stanowi załącznik do niniejszego komunikatu.

Info. Zbyszek SP8AUP

12. Wyniki SPDX RTTY Contest 2019


Na stronie https://pkrvg.org/ opublikowano wyniki SP DX RTTY CONTEST 2019!!!
Gratulacje dla zwycięzców!

Adam SQ9S

13. Stacje AM

Na stronie http://www.wrth.com/_shop/wp-content/uploads/WRTH2019IntRadioSuppl2_A19Schedules.pdf jest do pobrania wykaz stacji radiowych pracujących na falach krótkich emisją AM. Sezon A19!

Pozdrawiam Adam SQ9S
https://sq9s.pzk.pl/

14. SPQRP-de OT10 MSK

Informuję, że logi za zawody QRP są dostępne na stronie www.sp9pkz.cba.pl
w zakładce zawody.
Adres e-mail do organizatora uległ zmianie i obecnie należy pisać na sp9pkz@gmail.com .

Info. tel. Bożena SP9MAT

IV. Technika i oprogramowanie

V. Silent Key's
_____________________________________________________________________________
SP5BIC s.k.

W dniu 12.05.2019 r. odszedł do krainy wiecznych DX nasz kolega Andrzej SP5BIC. Był w przeszłości wieloletnim członkiem Warszawskiego OT PZK - OT25.
Pożegnanie nastąpi 20 maja, w poniedziałek godz. 10.30 w Warszawie na cmentarzu Bródnowskim, kościół murowany.

Marcin SP5ES, Lucjan SP5ENM i koledzy z dawnego klubu SP5PTR

info. Zygi SP5ELA
____________________________________________________________________________________
Redakcja Komunikatów dziękuje za informacje: Bożenie SP9MAT, Krzysztofowi M0AXH/SP3TUV, Adamowi SQ9S, Zbyszkowi SP8AUP, Mietkowi SP3CMX, Krzysztofowi SP5KP, Jackowi SQ8AQO, Piotrowi SP2LQP, Andrzejowi SP5AHT.

Materiały do komunikatu na kolejną środę powinny być przesłane nie później niż do wtorku, godz. 15:00. Prosimy je nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, sp5ela@rf.pl . W przypadku przesłania później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie czyli za tydzień.
Teksty wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być dostarczone przynajmniej 24 godziny wcześniej, czyli do poniedziałku, godz. 15:00.

Uwaga! Dostarczane do publikacji zdjęcia muszą mieć opisy oraz informację dotyczącą praw autorskich. W przypadku wizerunku osób małoletnich wymagana jest zgoda opiekunów ustawowych. Materiał fotograficzny należy dostarczać w postaci plików graficznych niezależnych od opisu tekstowego (osobne pliki).

Autor przekazując swój materiał do publikacji przenosi na Polski Związek Krótkofalowców (zwany dalej Wydawcą) prawa autorskie do publikacji utworu w formie pisanej oraz jego rozpowszechniania za pomocą innych mediów, np. takich jak poczta elektroniczna i Internet. Tekstów nadesłanych nie zwracamy. Nadesłanie tekstu nie jest równoznaczne z jego opublikowaniem.
Komunikaty PZK są nadawane w każdą środę o godzinie 18:00 czasu lokalnego na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM., a materiał w nich zawarty jest wykorzystywany przez Redakcję Krótkofalowca Polskiego.

Redakcja Komunikatów PZK: Piotr SP2JMR, Zygi SP5ELA i Jurek SP3SLU - także nadający komunikaty środowe PZK.

Załącznik

REGULAMIN zawodów " O Puchar Lwa Łącznośći na KF 2019"

1.Cel zawodów :
Popularyzacja krótkofalarstwa oraz miasta Lwowa.
2. Organizator zawodów i patronat zawodów.
2.1. Organizatorem zawodów jest społeczna organizacja -Lwowski Klub Krótkofalowców - LKK.
2.2. Patronem zawodów jest Główne Sędziowskie Kolegium (GSK) wybrane przez organizatora zawodów.
2.3. Wywołanie w zawodach:
- na CW-CQ LV TEST
- na SSB - Wywołanie w zawodach "Puchar Lwa".
3.Termin zawodów
3.1. 24 maja 2019 roku
3.2. Zawody od 19.00 do 19.59 UTC (analog GMT) w dwie tury:
- Pierwsza tura na CW od 19.00 do 19.29 UT
- Druga tura na SSB od 19.30 d0 19.59 UT
W każdej turze z tym samym uczestnikiem można przeprowadzić tylko jedno QSO.
3.3. Pasmo-80 metrów. Zgodnie z BAND-PLANEM: 3530-3560 kHz-CW oraz 3610-3640 kHz-SSB.
4. Uczestnicy zawodów
4.1. Licencjonowane radiostacje zarówno ukraińskie jak i zagraniczne z całego świata.
4.2. Kategorie uczestników:
A-tylko stacje indywidualne na CW
B-tylko stacje indywidualne na SSB
C-tylko stacje indywidualne MIX (SSB+CW)
D-tylko stacje klubowe MIX (SSB+CW)
5. Grupy kontrolne.
Uczestnicy zawodów wymieniają grupy kontrolne złożone z raportu RS(T),numeru kolejnego QSO z 001.
Numeracja QSO - ciągła we wszystkich turach.
6.Punktacja.
6.1. Za każde bezbłędne QSO - 1pkt.
6.2. Wynik końcowy stanowi suma punktów w zawodach.
7. Dziennik zawodów.
7.1. Log jest sporządzany w jako plik w formacie CABRILLO. Nazwa pliku-to znak stacji oraz kategoria-np.UR0WWW_D.cbr
7.2. Termin ostateczny do wysłania logu-31.05.2019 do 20.59 UTC.
7.3. Logi wysyłamy na adres GSK: lion.cup@ukr.net
7.4. W temacie listu prosimy podać znak oraz kategorię -np. UR0WWW kategoria D.
8. Sędziowanie i rozliczanie zawodów-za pomocą komputera.
8.1. Główny sędzia zawodów - Smiyan V. (UR7QM). Pozostali członkowie GSK-według decyzji głównego sędziego.
8.2. QSO nie zalicza się dla obu uczestników w przypadku:
- niezgodności w obu logach danych o QSO
- rozbieżności czasu ponad 3 min.
8.4. GSK opublikuje wyniki zawodów do 01 lipca 2019 r.
8.5. Wyniki zawodów będą podane na stronie LKK oraz za pomocą innych zasobów informacyjnych.
9. Nagrody:
9.1. Wielkim pucharem zostanie nagrodzony uczestnik zawodów z maksymalną sumą punktów.
9.2. Małymi pucharami zostaną nagrodzeni uczestnicy z maksymalną sumą punktów w swoich kategoriach.
9.3. Za zajęcie 2-3 miejsca w swoich kategoriach-dyplom.
9.4. Wszystkim uczestnikom zawodów będą wysłane pamiątkowe certyfikaty.

Organizatorzy.

Info. Zbyszek SP8AUP


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,434,559 Unikalnych wizyt