PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3342 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat PZK nr 18/2019 z dnia 01.05.2019
Opcje newsa
Komunikaty PZK K-PZK
KOMUNIKAT Polskiego Związku Krótkofalowców news: Ikonka_PDF_50px.jpg
NR 18/2019 z dnia 01 maja 2019 r.

Witamy wszystkich Słuchaczy i Odbiorców naszych cotygodniowych komunikatów.
Komunikaty PZK są nadawane w każdą środę o godzinie 18:00 czasu lokalnego na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM, oraz publikowane na portalu PZK, a także rozsyłane na listę wysyłkową. Zautomatyzowane archiwum komunikatów znajduje się na osobnym serwerze: https://komunikat.pzk.org.pl/

I. Sprawy organizacyjne

1. "ŁOŚ 2019" pod patronatem

Tegoroczna 13 edycja OSKiR ŁOŚ 2019 została objęta patronatem medialnym TVP Opole. Nie jest to jedyny patronat medialny o który wystąpiliśmy. Czekamy na kolejne.

Info. SP2JMR

2. "ŁOŚ" tonie w śmieciach

W trakcie załatwiania spraw logistycznych na potrzeby Łosia 2019 odwiedziliśmy też naszą górkę. To co tam zastaliśmy woła o pomstę do nieba, butelki, papiery i wszystko co zwie się śmieciami - obraz nędzy i rozpaczy.
Nagromadzone to zostało od naszego ostatniego pobytu mimo, że my zostawiliśmy to miejsce dokładnie posprzątane. W związku z powyższym organizatorzy ogłosili że w dniu 1 maja o godzinie 16.00 zebraliśmy się na górce i sprzątaliśmy. Innego wyjścia nie było... Nasi goście muszą być przyjęci miło, serdecznie i w czystej okolicy.
Na koniec, dzięki sprzyjającej aurze rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski. Wszystkich chętnych zapraszamy mimo że praca ta do wdzięcznych nie należy.

Organizatorzy; Kazik SP7SZN, Marek SP9UO

3. Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze Lubuskiego OT32

Zarząd Lubuskiego Oddziału Polskiego Związku Krótkofalowców zawiadamia, że w dniu 8 czerwca 2019 r. o godzinie 10.00 w Świebodzińskim Domu Kultury przy ul. Piłsudskiego 39/41 w Świebodzinie odbędzie się Walne Zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków Oddziału 32 PZK

Info. Marek SP3AMO prezes LOT PZK


II. Wydarzenia

4. Krótkofalowcy w "Święcie Flagi RP"

W dniach 1-3 maja 2019 r. z latarni morskiej w Świnoujściu będzie pracowała radiostacja pod znakiem 3Z1OD z okazji "Święta Flagi RP".
Grupa krótkofalowców Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego PZK po raz drugi będzie brała udział w uroczystości zawieszeniu flagi RP na latarni morskiej w Świnoujściu. Zostaliśmy zaproszeni do udziału przez Stowarzyszenie Miłośników Latarń Morskich w Szczecinie. Latarnia w latach 1958-1999 r. była również radiolatarnią, nadawała wówczas na częstotliwości 287,3 kHz emisją A2A sygnał Morse "OD". Jest to znakomita okazja do promowania krótkofalarstwa w gronie uczestników tej imprezy, jak i wśród turystów odwiedzających latarnię.

Info. Janusz SP1TMN

5. Pielgrzymka Krótkofalowców

Grupa organizacyjna, członkowie Klubu SP9KAJ i grono krótkofalowców Ziemi Częstochowskiej zapraszają na 17 Pielgrzymkę Krótkofalowców na Jasną Górę
w dniu 11 maja 2019 roku.

Program Pielgrzymki znajduje się na stronie klubowej www.sp9kaj.com . Częstotliwości radiowe do kontaktu dla przyjeżdżających: 145.300 simplex oraz przemienniki 145 787.50 i 439 562.50 (ton 67 Hz dla przemiennika na 439 562.50 i ton dla nadajnika i odbiornika 123 Hz dla przemiennika na 145 787.50).

Z pozdrowieniami
Bohdan SP9VJ

6. Opuszczony ośrodek łączności

Przy okazji zbierania materiału do życiorysu Władka SP9DF w/w prosił
o zainteresowanie ZG tematem opuszczonego ośrodka wybudowanego przez ZHP przed wojną w m. Górki Wielkie koło Bielska Białej. Budynek składa się m.in.
z wysokiej wieży na anteny itp. Może któryś OT lub klub będzie zainteresowany.

Telefon do Władka 12 274 73 83.
73! SP3CUG

7. Ze świata. Maximilian Kolbe - patron amatorskiego radia

Od krótkofalowca K3RMW z USA nadszedł list.

"Witam. Chciałbym abyście wiedzieli, że w marcu 2019 roku opublikowałem książkę o życiu św. Maksymiliana Kolbe - patronie krótkofalowców. Poniżej znajduje się link, pod którym możecie znaleźć książkę na Amazonie / Kindle. Czy możecie przekazać innym krótkofalowcom w Polsce, że książka jest dostępna. Mam nadzieję, że dzięki tej książce wzbudzę większe zainteresowanie naszym hobby i kanonizowanym świętym, który był także licencjonowanym operatorem radiowym.
Niestety książka jest jak na razie dostępna wyłącznie w wersji angielskiej.
Dziękuję i niech Was Bóg błogosławi."

Bill LaMay - K3RMW


Tłumaczenie oryginalnego tekstu listu - Iza SP5-73-002

III. Sport

8. SP DX Contest - logi

Minął termin nadsyłania logów za zawody SP DX Contest (30.04.2019, 23:59 UTC).
Udział w zawodach wzięło 1700 stacji zagranicznych oraz 790 stacji polskich. Wpłynęło 1200 logów od stacji ze świata i 750 logów stacji polskich.
Biorąc pod uwagę słabe warunki propagacyjne nie jest to zły wynik.

Reklamacje, uwagi i wnioski można zgłaszać do Komisji SP DX Contest poprzez adres e-mail: spdxc-logs@pzk.org.pl (ten sam adres e-mail, który służy do wysyłki logów).

Komisja SP DX Contest 2019

IV. Technika i oprogramowanie


V. Silent Key's
________________________________________________________________
________________________________________________________________
SP7AAK s.k

W dniu 30 kwietnia 2019 r. odszedł od nas na zawsze Kolega Wiesław Strengel SP7AAK. Niegdyś bardzo aktywny krótkofalowiec, członek PZK w Łódzkim OT PZK oraz aktywny działacz Klubu Seniorów PZK (SPOTC).

Cześć jego pamięci!

Info. SP2JMR (na podstawie informacji Tel. Jana SP2X)
_________________________________________________________________________
________________________________________________________________
Redakcja Komunikatów dziękuje za informacje: Bohdanowi SP9VJ, Januszowi SP1TMN, Ryszardowi SP3CUG, Markowi SP3AMO, Markowi SP9UO, Kazikowi SP7SZN, Jankowi SP2XIzie SP5-73-002.

Materiały do komunikatu na kolejną środę powinny być przesłane nie później niż do wtorku, godz. 15:00. Prosimy je nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl , sp5ela@rf.pl . W przypadku przesłania później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie czyli za tydzień.
Teksty wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być dostarczone przynajmniej 24 godziny wcześniej, czyli do poniedziałku, godz. 15:00.

Uwaga! Dostarczane do publikacji zdjęcia muszą mieć opisy oraz informację dotyczącą praw autorskich. W przypadku wizerunku osób małoletnich wymagana jest zgoda opiekunów ustawowych. Materiał fotograficzny należy dostarczać w postaci plików graficznych niezależnych od opisu tekstowego (osobne pliki).

Autor przekazując swój materiał do publikacji przenosi na Polski Związek Krótkofalowców (zwany dalej Wydawcą) prawa autorskie do publikacji utworu w formie pisanej oraz jego rozpowszechniania za pomocą innych mediów, np. takich jak poczta elektroniczna i Internet. Tekstów nadesłanych nie zwracamy. Nadesłanie tekstu nie jest równoznaczne z jego opublikowaniem.
Komunikaty PZK są nadawane w każdą środę o godzinie 18:00 czasu lokalnego na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM., a materiał w nich zawarty jest wykorzystywany przez Redakcję Krótkofalowca Polskiego.

Redakcja Komunikatów PZK: Piotr SP2JMR, Zygi SP5ELA i Jurek SP3SLU - także nadający komunikaty środowe PZK.

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,415,567 Unikalnych wizyt