PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3342 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 0
RSS

Przekaż 1% podatku OPP
Opcje newsa
1% OPPPolski Związek Krótkofalowców ma status Organizacji Pożytku Publicznego - KRS 0000088401 W roku 2018 (czyli za rok 2017) urzędy skarbowe przekazały na konto PZK z tytułu odpisów 1% OPP ponad 55 tys. zł co stanowi poważną pozycję w budżecie naszego stowarzyszenia. Środki te zostały wykorzystane na finansowanie celów pożytku publicznego, zgodnie z naszą działalnością statutową PZK oraz zapisami art. 4.1 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, np. wyposażanie klubów krótkofalowców w sprzęt służący szkoleniom i łączności ratunkowej, utrzymanie przemienników, dofinansowanie ogólnodostępnych spotkań radioamatorów (ŁOŚ, Burzenin) i wiele innych.

Dziękujemy wszystkim 698 osobom, które zadecydowały w ubiegłym roku o wypełnieniu w swoich deklaracjach podatkowych wniosku o przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz Polskiego Związku Krótkofalowców.

W tym roku zmieniły się zasady składania deklaracji podatkowych i rozliczania PIT za rok 2018. Zeznanie podatkowe zostanie automatycznie przygotowane przez urząd skarbowy i trafi do usługi Twój e-PIT na stronie Ministerstwa Finansów https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/ . Jeśli podatnik wcześniej rozliczał 1% procent podatku i wskazywał organizację pożytku publicznego, to urząd skarbowy wyliczy wysokość wpłaty za rok 2018 i przekaże ją tej samej organizacji pożytku publicznego i na ten sam cel, co w roku ubiegłym. Na stronie usługi Twój e-PIT można łatwo dokonać korekty zarówno KRS organizacji, jak i celu szczegółowego.

Zachęcamy wszystkich, którzy składają swoje deklaracje podatkowe, do wypełniania rubryk z wnioskiem do Urzędu Skarbowego o przekazanie 1% należnego podatku dochodowego na rzecz Polskiego Związku Krótkofalowców - KRS 0000088401.


Waldemar Sznajder, 3Z6AEF
Prezes PZK

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,418,141 Unikalnych wizyt