PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3644 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 0
RSS

Obrazy SSTV z ISS -ciag dalszy
Opcje newsa
ARISSSSTV z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

ARISS planuje kolejne transmisje SSTV z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Wydarzenie ma się rozpocząć w piątek, 15 lutego o godz. 8:45 UTC i potrwać do niedzieli, 17 lutego godz. 17:25 UTC.

Transmisja SSTV to proces, w którym obrazy są wysyłane z pokładu ISS za pośrednictwem radiostacji amatorskiej i odbierane przez radioamatorów na Ziemi, podobnie jak zdjęcia udostępniane na telefonach komórkowych za pomocą Twittera lub Instagramu.

Obrazy SSTV będą nadawane z ISS na częstotliwości 145,800 MHz FM w trybie PD120 i mogą być odbierane za pomocą urządzeń radioamatorskich oraz nasłuchowych obejmujących pasmo radiowe 2m. Do dekodowania można wykorzystać np. program MMSSTV podłączając wyjście audio odbiornika do wejścia karty dźwiękowej komputera.

Wśród transmitowanych obrazków, osiem z nich będzie dotyczyć jubileuszu NASA On The AIR - NOTA (https://nasaontheair.wordpress.com/ ). Pozostałe cztery obrazy tej serii są poświęcone wydarzeniom ARISS. Po odebraniu i zdekodowaniu obrazy mogą być publikowane pod adresem
http://www.spaceflightsoftware.com/ARISS_SSTV /index.php za co można otrzymać nagrodę "SSTV ARISS Award" - szczegóły na https://ariss.pzk.org.pl/sstv/ .

Należy pamiętać, że wydarzenie jest zależne od obowiązków załogi na ISS i może ulec zmianie w dowolnym momencie. Należy sprawdzać aktualne informacje na stronach amsat.org i ariss.org oraz w mediach społecznościowych.

Info Armand SP3QFE
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,251,398 Unikalnych wizyt