PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3644 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 1
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat PZK nr 02/2019 z dnia 09.01.2019
Opcje newsa
Komunikaty PZK K-PZK
KOMUNIKAT Polskiego Związku Krótkofalowców news: Ikonka_PDF_50px.jpg
NR 02/2019 z dnia 09 stycznia 2019 r.

Witamy wszystkich Słuchaczy i Odbiorców naszych cotygodniowych komunikatów.
Komunikaty PZK są nadawane w każdą środę o godzinie 18:00 czasu lokalnego na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM, oraz publikowane na portalu PZK, a także rozsyłane na listę wysyłkową.

I. Sprawy organizacyjne

II. Wydarzenia

1. WOSP i krótkofalowcy

Już w najbliższą niedzielę 13 stycznia kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kluby Praskiego Oddziału Terenowego PZK zapraszają do Centrum Promocji Kultury w dzielnicy Praga Południe przy ul. Podskarbińskiej 2. Od godz. 11:00 do 18:00 będzie aktywna stacja okolicznościowa SN19WOSP. Serdecznie zapraszamy do łączności i wspólnego grania. SIEMA!

Info. Monika SQ5KWH

2. Zebranie sprawozdawcze Wirtualnego Oddziału Terenowego PZK (OT73)

Zebranie odbyło się w dniu 30.12.2018 r. To trochę nietypowy termin, a jednocześnie biorąc pod uwagę, że dzisiaj w OT PZK występuje dywersyfikacja terytorialna członków frekwencja na zebraniu nie mogła być wysoka.
Zebranie sprawozdawcze OT PZK zwoływane jest głównie z powodu kryteriów statutowych. Jeżeli w trakcie kadencji władz OT PZK nie występują problemy, zwłaszcza problemy organizacyjne to można dojść do wniosku, że tego typu "WZC" jest niepotrzebne. Statut PZK określa zwołanie zebrania sprawozdawczego w okresie kadencji "co najmniej raz". Jak to się mówi "mus, to mus". W drugim terminie liczba członków zebrania jest dowolna, quorum nie jest wymagane.
Na zebraniu OT73 było 11 członków oddziału, co stanowi 13.1% "populacji" OT oraz jeden sympatyczny gość zebrania. Nie byle kto, bo był nim Jacek SP5EAQ znany ekspedycjoner "pacyficzny" i nie tylko.
Zebranie przebiegało bezproblemowo i w niekonwencjonalnej atmosferze - odbywało się w centrum lokalnej rozrywki (i dydaktyki), obiekcie LaserCamp w Piasecznie koło Warszawy.
W obiekcie jest dostęp do sieci Internet, który wykorzystywano w czasie zebrania.
W części dyskusyjnej i wolnych wniosków omówione zostały możliwe sposoby realizacji zadań OT, m.in. przez:
- przeprowadzanie szkoleń w klubach OT,
- zorganizowanie imprezy otwartej typu rognisko np. w Zimnych Dołach, przy współpracy z innymi Oddziałami,
- powołanie kierownika-opiekuna (w tym QSL Managera) stacji klubowej SP73VOT.
Poddano również analizie sprawę wykorzystania i finansowania w OT73 serwera NAS. Serwer ten ma podwójne wykorzystanie: służy członkom OT73, ale również gromadzone na nim są "backupy" serwerów PZK.

Info: Zygi SP5ELA

III. Sport

3. Współzawodnictwo SP Contest Maraton

Na portalu Polskiego Związku Krótkofalowców, w zakładce WSPÓŁZAWODNICTWA, zamieszczone są końcowe, wstępne wyniki we współzawodnictwie w zawodach krajowych SP Contest Maraton 2018. Do końca stycznia br., na adres sp9gfi@wp.pl
można zgłaszać uwagi, reklamacje dotyczące wyników.
Po tym terminie zostaną opublikowane ostateczne wyniki oraz podsumowanie rocznego współzawodnictwa.

Kazik SP9GFI

4. SPCM 2019

W tym samym miejscu, zakładka WSPÓŁZAWODNICTWA, został opublikowany regulamin współzawodnictwa SPCM 2019. W obecnym regulaminie dokonano drobnych zmian, w tym w liście zawodów zaliczanych do współzawodnictwa.
Jednym z celów współzawodnictwa jest wyłonienie najlepszych operatorów, reprezentujących wysoki poziom sportowy. W imieniu komisji SP Contest Maraton, zwracam się z prośbą o przestrzeganie: zapisów regulaminów zawodów (np. nie przekraczanie mocy), zasad Ham Spirit (np. pracy jednego operatora pod kilkoma rożnymi znakami, tylko z wybranymi uczestnikami zawodów).
Zapraszamy do udziału we współzawodnictwie oraz życzymy jak najlepszych wyników.

Kazik SP9GFI

P.S.

Praca jednego operatora pod kilkoma rożnymi znakami, tylko z wybranymi uczestnikami zawodów jest po za łącznościami "na telefon" jedną z najczęściej stosowanych metod oszustwa w zawodach krajowych. Jest to widoczne, gdy uczestnik zawodów krajwych (stacja indywidualana) w 2 minucie podaje nr QSO 15.

spostrzeżenie własne Piotra SP2JMR

IV. Technika i oprogramowanie

V. Silent Key's
__________________________________________________________________________
SP3VAO s.k.

Ze smutkiem muszę poinformować, że w Wigilię odszedł od nas nagle kol. Leszek Buliński SP3VAO. Odprowadziliśmy Go na miejsce wiecznego spoczynku
28.12.2018 r. Z Leszkiem wiąże się taka ciekawostka krótkofalarska: cała rodzina posiadała pozwolenia i stanowiła ekipę rodzinnego klubu krótkofalowców SP3YCO.

Odszedł od nas też Wowa DL8UAA, SO3UAA, ale dowiedziałem się dopiero teraz, że zmarł 28 maja 2018 roku. Informację znalazłem na stronie DARC-u.

Niech spoczywają w pokoju!

Marek SP3AMO
___________________________________________________________________________
__________________________________________________________
Redakcja Komunikatów dziękuje za informacje: Monice SQ5KWH, Markowi SP3AMO, Kazikowi SP9GFI,

Materiały do komunikatu na kolejną środę powinny być przesłane nie później niż do wtorku, godz. 15:00. Prosimy je nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, sp5ela@rf.pl. W przypadku przesłania później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie czyli za tydzień.
Teksty wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być dostarczone przynajmniej 24 godziny wcześniej, czyli do poniedziałku, godz. 15:00.

Uwaga! Dostarczane do publikacji zdjęcia muszą mieć opisy oraz informację dotyczącą praw autorskich. W przypadku wizerunku osób małoletnich wymagana jest zgoda opiekunów ustawowych. Materiał fotograficzny należy dostarczać w postaci plików graficznych niezależnych od opisu tekstowego (osobne pliki).

Autor przekazując swój materiał do publikacji przenosi na Polski Związek Krótkofalowców (zwany dalej Wydawcą) prawa autorskie do publikacji utworu w formie pisanej oraz jego rozpowszechniania za pomocą innych mediów, np. takich jak poczta elektroniczna i Internet. Tekstów nadesłanych nie zwracamy. Nadesłanie tekstu nie jest równoznaczne z jego opublikowaniem.
Komunikaty PZK są nadawane w każdą środę o godzinie 18:00 czasu lokalnego na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM., a materiał w nich zawarty jest wykorzystywany przez redakcję Krótkofalowca Polskiego.

Redakcja Komunikatów PZK: Piotr SP2JMR, Zygi SP5ELA i Jurek SP3SLU - także nadający komunikaty środowe PZK.

             Dodatek- Opłatek Krótkofalowców

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,254,030 Unikalnych wizyt