PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3380 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 13
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat PZK nr 45/2018 z dnia 14.11.2018
Opcje newsa
Komunikaty PZK K-PZK
KOMUNIKAT Polskiego Związku Krótkofalowców
news: ikona_pdf.gif
          NR 45/2018 z dnia 14 listopada 2018 r.

Witamy wszystkich Słuchaczy i Odbiorców naszych cotygodniowych komunikatów.
Komunikaty PZK są nadawane w każdą środę o godzinie 18:00 czasu lokalnego na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM, oraz publikowane na portalu PZK, a także rozsyłane na listę wysyłkową.

Poniżej informacje i ciekawostki z ostatniego tygodnia.

I. Sprawy organizacyjne

1. Posiedzenie ZG PZK

W dniu 13.11.2018 zostały wysłane zgodnie z §22 pkt. 6 Statutu PZK do członków ZG PZK oraz Przewodniczącego GKR podstawowe materiały na Posiedzenie ZG PZK, które odbędzie się w dniu 1 grudnia br. w Łodzi. Materiały zostały wysłane listami poleconymi. Wszystkie materiały wraz z materiałami uzupełniającymi włącznie zostaną wysłane w najbliższym czasie pocztą elektroniczną na adresy członków ZG PZK przekazane sekretariatowi ZG PZK.

Info. SP2JMR

II. Wydarzenia

2. Zaproszenie na LY HamFest 2019

Koledzy krótkofalowcy członkowie LRMD dla Kolegów z SP przekazują informację o LY Hamfest 2019. Informacja ta została nam przesłana przez Broniusa LY5O oraz Tadasa LY2BAW.
Jak można przeczytać na wstępie materiału informacyjnego: rLitewskie Stowarzyszenie Radio Amatorów zaprasza wszystkich krótkofalowców z Litwy
i innych krajów na spotkanie, które odbędzie się 27-28 lipca 2019 r. Gospodarzami tegorocznego złotu są: Radioklub Uniwersytetu Witolda Wielkiego
i radioamatorzy regionu kowieńskiego.r1;

Poniżej link do informacji o HamFeście:

http://rk.vdu.lt/en/events/146-ly-saskrydziai/612-litewski-festival-radioama

Z doświadczenia wiem, że litewski HamFest jest dobrze zorganizowany, a spotkać na nim można wielu Kolegów nie tylko z Litwy, ale także Łotwy, Estonii, Białorusi, Rosji i Ukrainy oraz innych krajów europejskich i nie tylko.

Info. Augustyn SP6BOW & Piotr SP2JMR


3. Polska ekspedycja na Bouvet (Bouvetøya) 3Y0I 2018 (by REBEL DX Group)

Podmiot DXCC Bouvet (3Y0) (AN-002) jest drugim po Korei Północnej (P5) najbardziej pożądanym przez krótkofalowców dx-manów podmiotem Świata. (#2 most wanted DXCC entity).

Od kilku tygodni trwają intensywne przygotowania do polskiej ekspedycji na Bouvet Island (Bouvetøya) 3Y0I. Jest to skomplikowane przedsięwzięcie organizacyjne, logistyczne, finansowe (budżet 225 tys. $) oraz potężny wysiłek ludzki.

Sześciu członków ekspedycji przebywa od kilku tygodni w Cape Town (Kapsztad - RPA). Prace przygotowawcze trwają. Dwa dni temu przybył jeden z dwóch pozostałych członków ekspedycji - Tack JE1CKA, a ostatni "brakujący" - członek ekspedycji - Marcin SP5ES pojawi się w RPA wkrótce. Na Bouvet ruszy ośmiu operatorów i członków ekspedycji.

Bouvet Island (Bouvetøya) to terytorium norweskie. Stąd flaga norweska na koszulkach ekspedycjonerów 3Y0I. Bouvet to niewielka subantarktyczna wulkaniczna wyspa na południowym Atlantyku o powierzchni zaledwie 49 km kwadratowych i wymiarach 9.5 na 7 km.
Wyspa Bouveta jest uważana za najbardziej izolowaną i najbardziej odległą wyspę na świecie. Jest nieprawdopodobnym wyzwaniem dla każdego śmiałka chcącego postawić na niej swoją stopę. Najbliższy ląd to Antarktyda w odległości 1700 km i South Africa odległa o 2600 km. Pomimo położenia geograficznego - 54° South (szerokość geograficzna na naszej półkuli Gdańska) panują na niej surowe warunki atmosferyczne. Roczna temperatura oscyluje wokół wartości -1°C - +1°C (-5°C - +5°C). To południowy Atlantyk!
Jak ustalono, na Bouvet było mniej ludzi, niż na orbicie wokółziemskiej, a na szczycie góry Olaftoppen (780 m n.p.m.) na Bouvet mniej ludzi niż na Księżycu!

Linki do informacji oraz zdjęć:

1. https://bouvetoya.org/
2. https://www.rebeldxgroup.com/

73 Zygi SP5ELA

III. Sport

4. SPDX Contest 2018

Informuję, że wszystkie dyplomy oraz grawertony za SP DX Contest 2018 zostały rozesłane do beneficjentów.

Info. SP2JMR

IV. Silent Key's

__________________________________________________________
Redakcja Komunikatów dziękuje za informacje: Broniusowi LY5O, Tadasowi LY2BAW i Augustynowi SP6BOW, Zygmuntowi SP5ELA.

Materiały do komunikatu na kolejną środę powinny być przesłane nie później niż do wtorku, godz. 15:00. Prosimy je nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl , sp3slu@wp.pl . W przypadku przesłania później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie czyli za tydzień.
Teksty wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być dostarczone przynajmniej 24 godziny wcześniej, czyli do poniedziałku, godz. 15:00.

Uwaga! Dostarczane do publikacji zdjęcia muszą mieć opisy oraz informację dotyczącą praw autorskich. W przypadku wizerunku osób małoletnich wymagana jest zgoda opiekunów ustawowych. Materiał fotograficzny należy dostarczać w postaci plików graficznych niezależnych od opisu tekstowego (osobne pliki).

Autor przekazując swój materiał do publikacji przenosi na Polski Związek Krótkofalowców (zwany dalej Wydawcą) prawa autorskie do publikacji utworu w formie pisanej oraz jego rozpowszechniania za pomocą innych mediów, np. takich jak poczta elektroniczna i Internet. Tekstów nadesłanych nie zwracamy. Nadesłanie tekstu nie jest równoznaczne z jego opublikowaniem.
Komunikaty PZK są nadawane w każdą środę o godzinie 18:00 czasu lokalnego na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM., a materiał w nich zawarty jest wykorzystywany przez redakcję "Krótkofalowca Polskiego".
Redakcja: Piotr SP2JMR, Zygi SP5ELA i Jurek SP3SLU - także nadający komunikaty środowe PZK.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,636,394 Unikalnych wizyt