PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3309 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat PZK nr 27e/2018 z dnia 6.07.2018
Opcje newsa
Komunikaty PZK K-PZK
KOMUNIKAT Polskiego Związku Krótkofalowców
NR 27 e/2018 z dnia 6 lipca 2018 r.

Witamy wszystkich Słuchaczy i Odbiorców naszych cotygodniowych komunikatów. W związku z okresem wakacyjnym i wzorem lat ubiegłych od początku lipca do końca sierpnia nie będzie radiowych komunikatów czytanych. Komunikaty będą wydawane nieregularnie w formie elektronicznej i umieszczane na portalu PZK oraz rozsyłane na listę komunikatową. Będą to "nieregularniki".
Poniżej informacje o wydarzeniach, które dopiero nastąpią i ciekawostki z ostatniego okresu:

1. Posiedzenie Głównej Komisji Rewizyjnej PZK

W dniu 30 czerwca br. w Łodzi odbyło się Posiedzenie GKR PZK. Uczestniczyli w nim wszyscy członkowie GKR oraz jako gość Prezes PZK Waldemar Sznajder 3Z6AEF.
Posiedzenie było kontynuacją posiedzenia z dnia 16.06.2018 odbytego przed Posiedzeniem ZG PZK.
Protokół z posiedzenia otrzymali wszyscy członkowie Zarządu Głównego PZK oraz delegaci na KZD. Niebawem z pewnością będzie on dostępny w dziale download - dokumenty organizacyjne- protokoły i sprawozdania GKR na portalu PZK.

Info. Piotr SP2JMR

2. Zaproszenie na XIII Piknik Eterowy SP-OK-OM Koniaków 14-15 lipca 2018

Serdecznie zapraszamy w dniach 14 i 15 lipca 2018 (sobota, niedziela) na: XIII Piknik Eterowy SP, OK i OM - Koniaków 2018.
Miejsce: Gospoda i Dom Wypoczynkowy "Koronka" w Koniakowie, obok wzniesienia Koczy Zamek (wysokość 846 m n.p.m.) oraz punktu widokowego.

Szanowne Koleżanki i Koledzy krótkofalowcy, użytkownicy CB-radio oraz sympatycy naszego radiowego hobby.
Wszystkich zainteresowanych, którzy chcą spędzić mile czas w gronie koleżanek, kolegów i przyjaciół będących pasjonatami radia i fal eteru serdecznie zapraszamy do Koniakowa na trzynaste (sic!) już spotkanie krótkofalarskie.
Spotykamy się w Koniakowie od kilkunastu już lat w Domu Wypoczynkowym "Koronka"
we wspaniałym prawie rodzinnym gronie w otoczeniu uroczego beskidzkiego krajobrazu.
Piknik Eterowy jest zarazem imprezą towarzyszącą XXII Dniom Gminy Istebna.

Udział w imprezie jest bezpłatny, zarówno dla wystawców jak i odwiedzających.
Istnieje możliwość zorganizowania własnego stoiska dającego możliwość zaprezentowania swojego klubu, firmy handlującej sprzętem radiowo-krótkofalarskim,
zarówno nowym jak i używanym.
Oczekujemy również na dalsze ciekawe propozycje wykładów oraz prezentacji interesujących nasze krótkofalarskie środowisko takich jak:
wyprawy krótkofalarskie, praca w terenie, akcje dyplomowe.
Zachęcamy również do ekspozycji własnych konstrukcji amatorskiego sprzętu oraz anten.
Organizatorzy zapewniają: ekran, rzutnik oraz nagłośnienie.

Rejestracja i przywitanie pierwszych gości: sobota od godz. 9-tej. Każdy uczestnik otrzyma okolicznościowy identyfikator, będący niejako potwierdzeniem udziału w Pikniku. Startujemy o godz. 10-tej, pewnie jak zwykle hucznie. I tutaj szykuje się niespodzianka.
Ramowy program spotkania póki, co nie uległ zmianie.
Bliższe informacje dotyczące szczegółowego programu dostępne będą na stronie www.sp9psb.prv.pl oraz www.pzk.katowice.pl oraz na FB.

W sąsiedztwie parkingu udostępnione będą bezpłatne miejsca na przyczepy kempingowe oraz namioty. Impreza odbywa się prawie w całości pod dachem, więc aż tak nie jesteśmy uzależnieni od aktualnej pogody.

Ze względów organizacyjnych zachęcamy do rejestrowania się poprzez wysłanie maila potwierdzającego swoje uczestnictwo na adres organizatora: sp9fhz@gmail.com

Do kolejnego zobaczenia w Koniakowie, gdzie zaprasza w imieniu Śląskiego Oddziału Terenowego PZK oraz Żywieckiego Klubu Krótkofalowców SP9PSB:
Henryk SP9FHZ,
e-mail sp9fhz@gmail.com, tel. 502-286-600.

Koniaków, dnia 10.06.2018

3. ZLOT KRÓTKOFALOWCÓW "Pszczelnik 2018"

Myśliborski Klub łączności SP1PMY zaprasza Koleżanki i Kolegów w dniu 14 lipca 2018 r. do Myśliborza na VI ZLOT KRÓTKOFALOWCÓW "PSZCZELNIK 2018".
Tradycyjnie Zlot odbędzie się na terenie Ośrodka Harcerskiego przy ul. Szarych Szeregów (dojazd od ulicy Północnej).
OFICJALNE OTWARCIE ZLOTU 14.07.2017 r. godz. 10.00
W programie między innymi:

14.07.2018
- anteny i różne akcesoria - stoisko SP1BKS
- konkurs RufzXP - przygotowany przez Tadeusza SP1RKR
- pokazy, konkursy (np. wiedzy o krótkofalarstwie, dx-owy itp)
- rejs katamaranem po jeziorze (o ile pogoda pozwoli)
- grochówka i catering (grill, napoje)
- ognisko

15.07.2018
- udział w oficjalnych obchodach 85 rocznicy przelotu przez Atlantyk i tragicznej śmierci litewskich lotników Stasysa Girenasa i Steponasa Dariusa przy pomniku w lesie pszczelnickim.

14 lipca 2018 r. na częstotliwości 145.550 MHz będzie pracowała radiostacja zlotowa SN85LOT.
Aby ułatwić organizatorom życie prosimy o zgłoszenie na stronie www.sp1pmy.qrz.pl swego udziału w zlocie.

Zlot jest ważną imprezą podkreślającą dobre relacje Litwy i Polski. Uczestniczyć w niej będą także krótkofalowcy litewscy, a w części oficjalnej prominentne osoby reprezentujące Litwę.

Info. Stefan SP1JJY organizator

4. DYPLOM "LITUANICA flight 85 years"

Litewski "Vytatuas Magnus University Radio Club" z Kowna i Myśliborski Klub Łączności SP1PMY w 85 rocznicę lotu samolotu Lituanica wydają dyplom "LITUANICA flight 85 years".
Aby go zdobyć należy spełnić następujące warunki:

Stacje z Europy - muszą przeprowadzić 5 łączności ze specjalnymi stacjami LY85DG i SN85LOT. Łączności mogą być powtarzane na różnych pasmach i różnymi rodzajami emisji. Obowiązkowo trzeba przeprowadzić co najmniej jedną łączność ze stacją LY85DG i jedną łączność ze stacją SN85LOT. Łącznie musi być 5 łączności.

Stacje DX - musza przeprowadzić 3 łączności ze stacjami LY85DG i SN85LOT. Łączności mogą być powtarzane na różnych pasmach i różnymi rodzajami emisji. Obowiązkowo trzeba przeprowadzić co najmniej jedną łączność ze stacją LY85DG i jedną łączność ze stacją SN85LOT. Łącznie musi być 3 łączności.

Okolicznościowe stacje LY85DG i SN85LOT będą aktywne od 1 do 31 lipca 2018 r.
Zgłoszenia na dyplom nalezy przesłać do 31.12.2018 r na adres e-mail: ly85dg@gmail.com

Dyplom jest bezpłatny. Wydawany wyłącznie elektronicznie w formacie pdf lub jpg.

Info. Stefan SP1JJY

5. HF0STO

"Stacja Okolicznościowa HF0STO 100-lecie odzyskania niepodległości

Od 5 do 18 listopada 2018 r. będzie pracować stacja okolicznościowa HF0STO z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

Stacja okolicznościowa będzie pracowała na wielu pasmach i wieloma emisjami. Wszystkie QSO ze stacjami zostaną potwierdzone specjalnymi kartami QSL via Biuro. Bardzo mile widziane są karty QSL od stacji, które nawiążą łączność z HF0STO.

Więcej informacji na https://www.qrz.com/db/hf0sto

Wojtek SQ8W

6. SP2PBM na III Bydgoskim Pikniku Organizacji Pozarządowych

Zgodnie z zapowiedzią w dniu 17 czerwca na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy odbył się kolejny III Piknik Organizacji Pozarządowych. Stoisk było ponad 50 czyli znacznie więcej niż w latach ubiegłych. Pomimo upału frekwencja mieszkańców Bydgoszczy i gości dopisała. Krótkofalowców łatwo było poznać po górującej nad terenem pionowej delcie zamocowanej na podstawie trzymanej przez samochód Krzysztofa SQ2JK. Obsadę naszego stanowiska stanowili: Agata SP2BA, Daniel SQ2KLU, Krzysztof SQ2JK , Marek SP2BM oraz Asia jeszcze bez znaku. Zainteresowanie było dość spore, a więc co chwilkę ktoś z nas wyjaśniał zainteresowanym istotę krótkofalarstwa lub przeprowadzał demonstracyjne QSO.
Dodatkową atrakcją były butony oraz cukierki z logo PZK rozdawane naszym gościom.
Nasza aktywność została zauważona przez władze. Otrzymaliśmy jako Polski Związek Krótkofalowców list z podziękowaniem od Pana Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego. Kilka zdjęć z Pikniku w najbliższym numerze "Krótkofalowca Polskiego".

Info. SP2JMR

7. ZAPROSZENIE

Andrzej SP9KR pisze: Po powrocie z Niemiec z WRTC do Krakowa przyjeżdżają ze mną koledzy z USA i będą mieszkali u mnie. Moi goście to:
K1CC - Ryszard
W1UE - Denis. autor popularnej YCCC skrzynki sterującej dla systemu SO2R (lub nawet SO4R), więc jeśli ktoś ma taką, to Denis z pewnością będzie mógł odpowiedzieć na każde pytanie w tym temacie.
W1VE - Gerald (wspaniała historia jego startów w zawodach. Polecam przeczytać jego opis na qrz.com),
K1VR - Fred. Prawnik z wyksztalcenia. Wspaniały contest operator. To będzie jego druga wizyta u mnie.
NJ1F - XYL - Brian wraz z żoną.
VE4EA + XYL - Cary z żoną Marion. To będzie już ich trzecia wizyta w Krakowie.
Razem stanowimy 8 osobową grupę krótkofalowców gotowych do wymiany doświadczeń oraz dyskusji o naszym pięknym hobby.

W godzinach rannych dnia 21 lipca będziemy zwiedzać Kraków, a potem po wycieczce zapraszamy chętnych na spotkanie z nami tego samego dnia to jest w sobotę 21 lipca o godz. 17:00 w restauracji Hawełka przy Rynku Głównym na rogu Św. Anny i Wiślnej.
Chcemy poprostu posiedzieć i pogadać przy piwku.

Zaproszenie drugie.

Zapraszam wszystkich chętnych następnego dnia to jest w niedziele 22 lipca na godz. 18:00 na grilla z nami w mojej posiadłości w Nieporazie, ul. Sąsiedzka 1. Tel 600 414 173
Jeśli chcesz się dołożyć z kiełbaską, karkówką lub z czymkolwiek innym, będzie to mile widziane. Trunki też na własny koszt. Praca z mojej stacji możliwa dla chętnych.

Proszę o zgłoszenia na mój adres mailowy: sp9kr@wp.pl

Żony lub osoby towarzyszące mile widziane.

Pozdrawiam
Andrzej SP9KR

8. Zmiana kont bankowych Oddziałów PZK - kolejny etap za nami

Miło mi jest poinformować, że konta bankowe w mBank zostały otwarte dla ZG (konto główne oraz wydzielone konto dla OPP) oraz wszystkich OT bez osobowości prawnej.
Numery kont prześlę Prezesom i Skarbnikom OT w osobnych mailach.
Czekamy jeszcze na zakończenie procedury generowania identyfikatorów oraz nadawania uprawnień osobom zgłoszonym z OT.
Po otrzymaniu identyfikatora będzie można rozpocząć procedurę rejestracji w aplikacji mobilnej (nie dotyczy osób, które będą miały standardowe tokeny), a tym samym po zakończeniu rejestracji będzie można rozpocząć korzystanie z nowych kont bankowych w mBank.

Pozdrawiam, Marek Suwalski SP5LS skarbnik PZK

________________________________________________________________________
SP6QKJ s.k.
W dniu 28 czerwca 2018 roku - w wieku 68 lat zmarł kol. Wiesław Papirkowski SP6QKJ, mieszkaniec Jeżowa Sudeckiego koło Jeleniej Góry. Śp.kol Wiesław był długoletnim operatorem i doskonałym znawcą techniki Packet Radio i APRS.
Śp.Wiesław sprawował opiekę nad działalnością digipiterów zainstalowanych na terenie Kotliny Jeleniogórskiej którymi opiekował się nimi - do końca ich bytu. Śp. Wiesław zmarł na męcząca Go od wielu lat chorobę związaną z układem oddechowym.
Cześć Jego pamięci!

W imieniu członków Sudeckiego OT - Stanisław SP6BGF
________________________________________________________________________

Redakcja Komunikatów dziękuję za przekazane materiały: Staszkowi SP6BGF, Markowi SP5LS, Andrzejowi SP9KR, Wojtkowi SQ8W, Stefanowi SP1JJY, Henrykowi SP9FHZ.


Materiały do komunikatu na kolejną środę powinny być przesłane nie później niż do wtorku, godz. 15:00. Prosimy je nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl , sp9mrn@pzk.org.pl, tk-redakcja@pzk.org.pl.

W przypadku przesłania później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie czyli za tydzień.
Teksty wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być dostarczone przynajmniej 24 godziny wcześniej, czyli do poniedziałku, godz. 15:00.
________________________________________
Uwaga! Dostarczane do publikacji w "Propagacja MK" zdjęcia muszą mieć opisy oraz informację dotyczącą praw autorskich. W przypadku wizerunku osób małoletnich wymagana jest zgoda opiekunów ustawowych. Materiał fotograficzny należy dostarczać w postaci plików graficznych niezależnych od opisu tekstowego (osobne pliki).

Autor przekazując swój materiał do publikacji przenosi na Polski Związek Krótkofalowców (zwanego dalej Wydawcą) prawa autorskie do publikacji utworu w formie pisanej oraz jego rozpowszechniania za pomocą innych mediów, np. takich jak poczta elektroniczna i Internet. Tekstów nadesłanych nie zwracamy. Nadesłanie tekstu nie jest równoznaczne z jego opublikowaniem.
Komunikaty PZK są nadawane w każdą środę o godzinie 18:00 czasu lokalnego na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM., a materiał w nich zawarty jest wykorzystywany przez redakcje: " Krótkofalowca Polskiego" oraz "Propagacji MK".

Redakcja: Piotr Skrzypczak SP2JMR oraz Jerzy Gomoliszewski SP3SLU także czytający Komunikaty.


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,287,389 Unikalnych wizyt