PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3646 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 1
Użytkowników online: 0
RSS

SN0HQ i IARU HF - 14-15.07.2018
Opcje newsa
SN0HQWielkimi krokami zbliża się tegoroczny termin zawodów IARU HF Championship w których jak co sn0hq mapkaroku wystartuje nasza narodowa drużyna SN0HQ reprezentująca Polski Związek Krótkofalowców.

Przygotowania do startu trwają już od dłuższego czasu, od momentu wyboru lokalizacji poszczególnych stacji głównych i rezerwowych, poprzez logistyczne i techniczne zabezpieczenie serwera służącego do komunikacji wzajemnej i logowania w sieci programem N1MM+. Od pewnego czasu trwają intensywne ćwiczenia mające na celu niezawodną pracę wszystkich stacji w sieci SN0HQ.

Nie jest to wbrew pozorom sprawa łatwa gdyż poszczególne stacje dysponują komputerami z różnymi systemami operacyjnymi, różnymi programami antywirusowymi i różnym dostępem do Internetu. Burze, jakie przeszły nad Polską kilkanaście dni temu dodatkowo poczyniły ogromne zniszczenia w niektórych lokalizacjach. Trwają gorączkowe prace nad przywróceniem pełnej funkcjonalności stacji. Wszystkie naprawy i przygotowania do startu w zawodach wykonywane są staraniem i na własny koszt właścicieli każdej ze stacji.

Aktualne lokalizacje stacji SN0HQ, wraz z mapką, można znaleźć na stronie:
http://sn0hq.org.pl/mapa.php

W związku z licznymi uwagami podjęto decyzję iż lokalizacja stacji SN0HQ na pasmach szczególnie trudnych do zrobienia przez stacje SP będzie się okresowo zmieniać, tak aby każdy okręg SP mógł stosunkowo łatwo się do nas dowołać.
Proszę śledzić aktualne częstotliwości pracy stacji SN0HQ na stronie:

oraz
https://pzk.org.pl/ - news będzie opublikowany w przeddzień zawodów.

Może okazać się, że szczególnie w nocy, stacja SN0HQ będzie łatwo osiągalna w pasmach 15m i 10m mimo teoretycznego braku propagacji w tym czasie.

Jeszcze raz zapraszam wszystkie stacje SP do licznego udziału w zawodach. Na końcowy wynik ma wpływ każda łączność rzeprowadzona w zawodach.
Mam nadzieję iż każda polska stacja nawiąże z nami łączność co w okresie słabej propagacji jest niezmiernie istotne dla osiągnięcia dobrego wyniku.
Zachęcamy do nawiązywania łączności nie tylko ze stacją SN0HQ, ale także z innymi uczestnikami zawodów.

W celu uatrakcyjnienia startu dla stacji polskich oprócz tradycyjnych koszulek Worked All Stations SN0HQ zostały dodatkowo ufundowane nagrody dla stacji SP - 2 analizatory antenowe Mini 60 (do rozlosowania wśród stacji, które przeprowadzą 12 QSO z SN0HQ) oraz 10 radiotelefonów BAOFENG UV 5R do rozlosowania wśród pierwszej setki stacji SP z największą ilością QSO z SN0HQ.

Zapraszam raz jeszcze do startu w zawodach.

73! Włodek SP6EQZ
Kapitan Zespołu SN0HQ

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,260,533 Unikalnych wizyt