PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3646 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 0
RSS

Spotkanie Zespołu SN0HQ przedkontestowe 2018
Opcje newsa
SN0HQSpotkanie SN0HQ 11 - 13 maja 2018 Burzenin   Flaga PL

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w miniony weekend w Ośrodku Wypoczynkowym Sportowa Osada w Burzeninie odbyło się coroczne przedkontestowe spotkanie członków zespołu SN0HQ. 
W spotkaniu uczestniczyło około 40 osób.

Spotkanie zaszczycili swą obecnością: 3Z6AEF Waldemar - Prezes PZK, SP9HQJ Tadeusz - Wiceprezes PZK oraz SP9NJ Grzegorz "SPIKE" - Koordynator PZK ds. Sportu.

SP9HQJ
Fotka 1. Wystąpienie wiceprezesa PZK Tadeusza SP9HQJ

W spotkaniu uczestniczyli szefowie i operatorzy stacji głównych i zapasowych SN0HQ z całego kraju. Zdecydowano, że podobnie jak w roku ubiegłym używany będzie program logujący N1MM+ wraz z raportowaniem bieżącego wyniku na stronę Live Score Contest Serwer co przyczyni się do większej mobilizacji zespołu i umożliwi bieżącą kontrolę wyników konkurentów.

W pierwszej części spotkania Jerzy SP6ZT omówił warstwę sieciową i programową operacji SN0HQ w roku 2018 oraz ustalił skróty logowania dla poszczególnych rodzajów stacji. Jako komunikator używany będzie w dalszym ciągu mIRC z ewentualnym dodatkową aplikacją na telefony komórkowe WhatsApp. Zostanie to potwierdzone po przeprowadzeniu prób na większej grupie użytkowników. Umówiono się na testy sieciowania na początku czerwca przy użyciu aktualnie działających serwerów i programowanie Open VPN.

Następnie SP6EQZ przeanalizował ubiegłoroczny start w zawodach IARU HF Contest porównując wyniki stacji SN0HQ z pierwszą dwudziestką stacji HQ na każdym z pasm z osobna. Z analizy zostały wyciągnięte wnioski, które pozwoliły na wybór tegorocznych lokalizacji pod kątem wykorzystania maksymalnego potencjału jakimi w tej chwili dysponujemy w SP.

Po długiej i burzliwej dyskusji zatwierdzono następujące lokalizacje stacji głównych i rezerwowych:

Pasmo Stacja Główna  QTH  Rezerwa 
160 CW SP6EQZ Wojkowice SP9ATE
160 SSB SQ8JLA Nisko SP3EPG
80 CW SQ7FPD Nisko SP2FAX
80 SSB SP9RCL Kielcza SP8K
40 CW SP4MPG Barczewo SP8CUR SP5ELA
40 SSB SP3GEM Siedlemin SP9QMP
20 CW SP7GIQ Kopyść SP6T
20 SSB SP2FAX Kołaczkowo SP6JIU
15 CW SP2XF Nowa Wieś SP4Z
15 SSB SP8CUR Albigowa SP4MPG
10 CW SP8CUR Albigowa SP6M
10 SSB SQ6NEJ Góra Wielka Sowa SP6ZT

Ponieważ do daty zawodów są jeszcze dwa miesiące, obsady poszczególnych pasm i emisji mogą ulec niewielkim zmianom. Wśród stacji głównych jest większość stacji zajmujących czołowe miejsca w zawodach światowych i w związku z tym liczymy na dobry wynik. W osiągnięciu rekordowego wyniku (SN0HQ kilkakrotnie zajmowało miejsca w pierwszej trójce klasyfikacji stacji HQ). Przy tegorocznym dołku propagacyjnym ogromne znaczenie będą miały łączności ze stacjami SP na jak największej ilości pasm. Oprócz tradycyjnych koszulek Worked All SN0HQ Stations przewidujemy jeszcze nagrody rzeczowe dla stacji SP. Szczegóły zostaną podane przed zawodami po zgromadzeniu odpowiednich funduszy i pozyskaniu sponsorów. Janusz SP6IXF przedstawił po raz pierwszy prezentacje audiowizualną ostatniej polskiej wyprawy na San Barths TO2SP oraz wyprawy z 2016 roku na San Andres 5J0P. Do późnego wieczora trwały wspomnienia minionych contestów i wypraw DX-owych oraz kolegów, którzy przez lata byli członkami Zespołu SN0HQ. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej koleżeńskiej atmosferze.

Włodek SP6EQZ
Kapitan Zespołu SN0HQ


SN0HQ - grupowe
Fotka 2. Zespół SN0HQ - obecni w Burzeninie. Skład niepełny - delegacja pod wodzą Prezesa PZK udała się do Łodzi na zebranie OT15.
Od lewej-górny rząd: SQ7FPD, SP2XF, SP6IXF, SP9JZU, SP5CJQ, SP3GEM, SP5CNA, SP8CUR, SP7AH, SP7LIE, SP7QHR, SP7GIQ, SP3EPG, SQ8JLA, SP2FAX, SP7IVO.
Dolny rząd - od lewej: SP9QMP, SP6EQZ, SP9HQJ, SP3J, SP9RCL.

SN0HQ - grupowe
Fotka 3. Od lewej-górny rząd: SQ9UM, SP9QMP, SQ7FPD, SP6IXF, SP2XF, SP9JZU, SP5CJQ, SP3GEM, SP5CNA, SP8CUR, SP7AH, SP7LIE, SP3EPG, SQ8JLA, SP7IVO.
Dolny rząd - od lewej: SP5ELA, SP6EQZ, SP9HQJ, SP9RCL.

Foto: SP5ELA i SP2FAX

Wersja dokumentu news: ikona_pdf.gif
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,260,300 Unikalnych wizyt