PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3298 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat PZK nr 14/2018 z dnia 04.04.2018
Opcje newsa
Komunikaty PZK K-PZK
KOMUNIKAT Polskiego Związku Krótkofalowców
NR 14/2018 z dnia 4 kwietnia 2018 r.

Witamy wszystkich Słuchaczy i Odbiorców naszych cotygodniowych komunikatów. Poniżej informacje i ciekawostki z ostatniego okresu:

1. SP DX Contest 2018

Koleżanki i Koledzy,
Już w ten weekend (7-8 kwietnia) startujemy z kolejną edycją największego, dorocznego wydarzenia w polskim krótkofalarstwie - SP DX Contest.

To zawody, w których każdy rodzimy krótkofalowiec powinien wziąć udział przynajmniej kilka razy.

SP DX Contest jest imprezą międzynarodową, przyjazną formą współzawodnictwa w Polsce, przy wydatnym udziale reszty świata.
Takim meczem towarzyskim.
Nie chodzi w nim o to, żeby za wszelką cenę zwyciężyć, tylko by dobrze się bawić.

Ale przecież zabawa jest znacznie lepsza, kiedy się wygrywa!

Zwłaszcza w zawodach jubileuszowych - w tym roku przypada 85-lecie SP DX Contestu, po raz pierwszy zorganizowanego w 1933 roku.
Co więcej, jubileusz jest podwójny, ponieważ obchodzimy też stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
To nadaje nowego wymiaru międzynarodowego zawodom: mamy doskonałe historyczne przykłady, że kiedy trzeba, jednoczymy się i wygrywamy. Z każdym.

Tym bardziej, że spodziewamy się silnej reprezentacji zagranicznej. Nasz Contest cieszy się wśród krótkofalowców z całego świata renomą, jest lubiany i ceniony. Ta renoma wzrośnie, jeżeli wystartujemy licznie i zadziałamy aktywnie.

Nieważne więc, czy jeszcze nigdy nie startowałeś, czy jesteś weteranem imprezy. W tej edycji najważniejszego święta polskich krótkofalowców po prostu nie może Cię zabraknąć.

Potrzebujesz dodatkowej motywacji? Mamy dla Ciebie zawody w zawodach. Każdy, kto podczas SP DX Contest zrobi minimum 200 łączności w kategorii All Band lub Three Band, będzie miał szanse zdobyć nagrodę rzeczową - na liście nagród są m. in. zasilacze, multimetry cyfrowe, mostki LRC, mapy krótkofalarskie, stacje lutownicze, mierniki. SWR. A pula nagród cały czas rośnie. Aktualna lista znajduje się w serwisie SP DX Contest.
Po więcej informacji zapraszamy na stronę zawodów pod adresem: http://spdxcontest.pzk.org.pl

Uczcij z nami obie rocznice - zawodów i niepodległości - na nasz sposób: uczestnicząc w SP DX Contest, dobrze się bawiąc i podnosząc rangę polskiego krótkofalarstwa na świecie!

73! Komisja Zawodów

2. ŁOŚ 2018 pod patronatem medialnym

Informuję, że staraniem organizatorów tegoroczna edycja naszej największej imprezy będzie miała zapewniony wyjątkowy przekaz medialny. Będzie tak ponieważ uzyskaliśmy patronaty medialne dwóch stacji telewizyjnych są to:

TVP PR3- Oddział TVP S.A. w Katowicach
TVP PR3 Oddziału TVP S.A. w Opolu


Spodziewamy się także relacjonowania naszej imprezy przez przedstawicieli mediów centralnych. Nasze wysiłki powinny przełożyć się na pełniejszą informację o nas oraz na lepsze zrozumienie krótkofalowców w szerszych kręgach społecznych, co powinno skutkować poprawą relacji np. sąsiedzi - krótkofalowiec.

Info. SP2JMR

3. Podsumowanie Zawodów Jarosławskich 2018

W załączniku do niniejszego Komunikatu PZK znajduje się Komunikat Klasyfikacyjny tegorocznych Zawodów krótkofalarskich o "Puchar Burmistrza Miasta Jarosławia" zorganizowanych przez Międzyzakładowy Klub PZK przy Burmistrzu Miasta Jarosławia SP8PEF. Po za sportową rywalizacją celem tych zawodów było jak co roku, złożenie hołdu tym, którzy brali udział w wyzwoleniu Jarosławia w dniu 27 lipca 1944 r. oraz tym, którzy walczyli i polegli na wszystkich frontach II wojny światowej, abyśmy mogli żyć i pracować w pokoju.

Zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje a wszystkim dziękujemy za udział w naszych zawodach.

W imieniu organizatorów Zbyszek SP8AUP

4. HST i kolejny sukces Janusza SQ6JAN

Kolejny sukces Janusza KOŁODZIEJA SQ6JAN z Piastowskiego Klubu Krótkofalowców SP6PAZ-SN6O z Opola. Informujemy, że nasz klubowy Kolega 28 lutego 2018 został przyjęty w szeregi elitarnego klubu EHSC ( Radio Telegraphy Extremely High Speed Club ) z numerem 114. Jest to w chwili obecnej najwyższe wyróżnienie dla krótkofalowca posługującego się szybką telegrafia w trakcie prowadzonych połączeń radiowych na pasmach amatorskich. Poprzednio SQ6JAN zdobywał kolejno: HSC # 1942 , VHSC # 426 , SHSC- # 186. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w szybkiej telegrafii.

Tekst Krzysztof SP6DVP-3Z6V
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SP3EWP s.k.

Z wielką przykrością informuję, że zmarł nasz Kolega Włodzimierz Moczyński SP3EWP. Pogrzeb odbędzie się w czwartek 5 kwietnia 2018 roku. Msza święta zostanie odprawiona o godz. 9:30 w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Kaliszu.

Pozdrawiam - Sławek SQ3OOK
Prezes OT-27 PZK, Koordynator PZK ds. ARISS, ARISS SSTV Award Manager
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SP3SBQ s. k.

W świąteczny poniedziałek w godzinach porannych odszedł nasz bliski kolega Kazimierz SP3SBQ. Wieloletni dyrektor Świebodzińskiego Domu Kultury w którym od powstania działa nasz klub SP3PLD. Zasłużony działacz kultury i animator wielu przedsięwzięć kulturalnych. Autor pięciu książek o Świebodzinie, jego mieszkańcach, zabytkach oraz najbliższej nam historii. Radny miejski i Honorowy Obywatel Gminy Świebodzin. Kolega który zawsze aktywnie uczestniczył w działaniach klubu, wspierał nas, oraz podsuwał ciekawe pomysły.
Kaziu będzie na Ciebie brakowało.
Pogrzeb odbędzie się 6 kwietnia 2018 r. (piątek) w Świebodzinie.
Msza Święta o godz. 13:00 w kościele Świętego Michała, kondukt żałobny spod głównej bramy cmentarza ok. godz.14:00.

Członkowie klubu SP3PLD, info. Czesław SP3IBM
____________________________________________________________________
Redakcja dziękuje za przesłane informacje: Zbyszkowi SP8AUP, Sławkowi SQ3OOK, Krzysztofowi SP6DVP, Czesławowi SP3IBM, Komisji SP DX Contestu

Materiały do komunikatu na kolejną środę powinny być przesłane nie później niż do wtorku, godz. 15:00. Prosimy je nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, sp9mrn@pzk.org.pl, tk-redakcja@pzk.org.pl.

W przypadku przesłania później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie czyli za tydzień.
Teksty wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być dostarczone przynajmniej 24 godziny wcześniej, czyli do poniedziałku, godz. 15:00.
________________________________________
Uwaga! Dostarczane do publikacji w "Propagacja MK" zdjęcia muszą mieć opisy oraz informację dotyczącą praw autorskich. W przypadku wizerunku osób małoletnich wymagana jest zgoda opiekunów ustawowych. Materiał fotograficzny należy dostarczać w postaci plików graficznych niezależnych od opisu tekstowego (osobne pliki).

Autor przekazując swój materiał do publikacji przenosi na Polski Związek Krótkofalowców (zwanego dalej Wydawcą) prawa autorskie do publikacji utworu w formie pisanej oraz jego rozpowszechniania za pomocą innych mediów, np. takich jak poczta elektroniczna i Internet. Tekstów nadesłanych nie zwracamy. Nadesłanie tekstu nie jest równoznaczne z jego opublikowaniem.
Komunikaty PZK są nadawane w każdą środę o godzinie 18:00 czasu lokalnego na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM., a materiał w nich zawarty jest wykorzystywany przez redakcje: " Krótkofalowca Polskiego" oraz "Propagacji MK".

Redakcja: Piotr Skrzypczak SP2JMR oraz Jerzy Gomoliszewski SP3SLU także czytający Komunikaty.

Załącznik


POLSKI ZWIĄZEK KRÓTKOFALOWCÓW
MIĘDZYZAKŁADOWY KLUB SP 8 PEF PRZY BURMISTRZU MIASTA JAROSŁAWIA
Protokół Klasyfikacyjny

Zawodów krótkofalarskich o "Puchar Burmistrza Miasta Jarosławia" zorganizowanych przez Międzyzakładowy Klub PZK przy Burmistrzu Miasta Jarosławia dla złożenia hołdu tym, którzy brali udział w wyzwoleniu Jarosławia w dniu 27 lipca 1944 roku, oraz tym, którzy walczyli i polegli na wszystkich frontach II wojny światowej, abyśmy mogli żyć i pracować w pokoju.

Komisja w składzie:
Przewodniczący - Zbigniew Guzowski SP8AUP
      członkowie  -Tadeusz Lewko SP8IE
                       - Benedykt Brodowicz SP8IQQ
dokonała sprawdzenia nadesłanych zgłoszeń z zawodów odbytych w dniu 11 marca 2018 roku i ustaliła następujące wyniki w poszczególnych grupach.

GRUPA- A - Radiostacje indywidualne - posiadacze Medalu i Dyplomu "JAROSŁAW"
1. SQ4G 7854 pkt.                                    9. SP9IQO 1540 pkt.
2. SO5MAX 7200 pkt.                                10. SP2REC 1512 pkt
3. SP4HHI 5220 pkt                                   11. SP4AAZ 1218 Pkt.
4. SP7FGA 5160 pkt.                                 12 DG0DRF 1050 pkt.
5. SP9WZO 4563 pkt.                                13 SP8IE 1183 pkt.
6. SQ9DXT 4200 pkt.                                 14 SP8IQQ 493 pkt.
7. SP8TK 2556 pkt.                                    15. SP8AUP 483 pkt.
8. SP2JMR 2414 pkt.                                  16. UR5WHQ 222 pkt.


GRUPA - B -Pozostałe radiostacje indywidualne .
1. SP9S 8262 pkt.                                      15. SQ9IAB 3069 pkt.
2. SQ7CGN 7644 pkt.                                  16 SP4W 2496 pkt.
3. SP4AWE 7450 pkt.                                  17 SP6RTV 2436 pkt.
4. SP7Z 5734 pkt.                                       18 SP7MFU 2352 pkt.
5. SP1GA 5322 pkt.                                     18. SP8AB 2352 pkt.
6. SN7X 5040 pkt.                                       19. SP3MKS 2280 pkt.
7. SP5X 5002 pkt.                                        20. SP3FTA 2130 pkt.
8. SP3P 4914 pkt.                                        21. SP8AJB 1534 pkt.
9. SP4JSJ 4720 pkt.                                      21. SQ8AL 1534 pkt.
10. SQ5CQ 4160 pkt.                                    22. SQ5AKY 1484 pkt.
11. SQ2DYF 4128 pkt.                                   23. HF0DKI 1060 pkt.
12. LY2MM 3914 pkt.                                    24. SQ8W 1020 pkt.
13. SP9NLU 3627 pkt.                                   25. DL/SP7JC 817 pkt.
14. SQ4JUM 3456 pkt.                                   26. SQ5WH 640 pkt.
14 SP2XX 3456 pkt.

GRUPA- C -Radiostacje Klubowe.

1. SP4KHM 7200 pkt.                                      4. SP3PJY 4995 pkt.
2. SP9PYL 6072 pkt.                                       5. SP8ZIV 1825 pkt.
3. SP5PAT 5166 pkt.                                       6. SP6PWS 1080 pkt.

GRUPA- D - Najaktywniejsza radiostacja zagraniczna - LY2MM

GRUPA - E - Najaktywniejsza radiostacja organizatora zawodów -: SP2JMR ; SP8IE

Zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje a wszystkim dziękujemy za udział w naszych zawodach.

VY-73!!

ORGANIZATORZY

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,269,501 Unikalnych wizyt