PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3298 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat PZK nr 11/2018 z dnia 14.03.2018
Opcje newsa
Komunikaty PZK K-PZK
KOMUNIKAT Polskiego Związku Krótkofalowców
Nr 11/2018 z dnia 14 marca 2018 r.


Witamy wszystkich Słuchaczy i Odbiorców naszych cotygodniowych komunikatów. Poniżej informacje i ciekawostki z ostatniego okresu:

1. Krótkofalowiec Polski

Prezydium ZG PZK poszukuje osoby chętnej do redagowania Krótkofalowca Polskiego. Być może koncepcja naszego organu statutowego powinna być zmieniona. Jesteśmy otwarci na propozycje oraz osoby chętne do ich realizacji. Deklarujemy pomoc i współpracę. Kontakt e-mailowy prezydium@pzk.org.pl, hqpzk@pzk.org.pl lub tel. 602-248-182, 784-479-407.
Poniżej podajemy spis treści numeru 4/2018 "Krótkofalowca Polskiego".

1% dla PZK
85. SP DX Contest 2018
XXIII Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Delegatów PZK
ŁOŚ 2018- program
Krótkofalowcy a historia "L'Hermione"
SP9KDA-spotkania nie tylko w eterze
Silent Key's

Prezydium ZG PZK

2. SP DX Contest coraz bliżej

Wraz ze zbliżaniem się tegorocznej edycji SP DX Contestu przybywa informacji na temat różnych aktywności z nim związanych. Poniżej podaję informację otrzymaną od Wiesława SP1EG.
Sześciu członków grupy kontestowej "SEDINA" (SP1O, SP1IT, SP1MVG, SP1IKK, SP1QY oraz SP1EG) będzie uczestniczyło w tegorocznych zawodach SP DX Contest ze stacji kontestowej LY2W pod okolicznościowym znakiem LY18SP. Stacja zlokalizowana jest w okolicach Kowna.
Więcej informacji na ten temat wkrótce na www.sp1pkw.eu Zapraszamy do łączności.
SEDINA - Team

3. Akcja Dyplomowa
"Droga do Niepodległości 1918"


Akcja Dyplomowa "Droga do Niepodległości 1918" jest lekcją historii o wydarzeniach z przed 100 lat, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości a jednocześnie oddaniem hołdu ludziom, którzy się do tego przyczynili.
Wydawcą dyplomów jest SP OTC pod patronatem Zarządu Głównego Polskiego Związku Krótkofalowców przy współudziale Wydziału Łączności ZG LOK.
Akcja polega na nawiązaniu łączności z następującymi stacjami okolicznościowymi w okresie od 01.09.2018 r. do 11.11.2018 r.
SN100L - Wymarsz Pierwszej Kompanii Kadrowej
SN100JH - Błękitna Armia gen. Józefa Hallera
SN100S - Kryzys przysięgowy Szczypiorno
SN100RD - Traktat Wersalski
SN100RB - Układ Ryski
SN100JP - Przyjazd Józefa Piłsudskiego do Warszawy
SN100IP - Przyjazd Ignacego Paderewskiego do Poznania
SN100PW - Powstanie Wielkopolskie
SN100PS - Powstania Śląskie I, II, III
SN100ID - Utworzenie Tymczasowego Rządu Republiki Polskiej przez Ignacego
Daszyńskiego.

Dla stacji SP przynajmniej trzy łączności różnymi emisjami (AM, CW, SSB, PSK, RTTY) lub na różnych pasmach KF. Dla stacji poza SP przynajmniej dwóch łączności. Nie będą zaliczane łączności typu "cross band" i "cross mode". Łącznie w akcji można zdobyć 10 dyplomów. Dyplom specjalny jest przewidziany dla zdobywców wszystkich 10 dyplomów. Dyplomy do wydruku w formacie PDF są dostępne na pod adresem:
https://logsp.pzk.org.pl/
 
Stacje okolicznościowe będą aktywne na pasmach w okresie od 1 września do 4 listopada 2018 r. przez trzy tygodnie każda wg harmonogramu ogłoszonego przez organizatora. Dodatkowo wszystkie stacje aktywne będą ostatnim tygodniu tj od 5 do 11 listopada 2018 r.
Przyjmowanie zgłoszeń ostatecznie upływa po roku od zakończeniu akcji, w dniu 11 listopada 2019 r.

Bogdan SP3LD
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SP2HGV s.k.

Z ogromnym żalem i smutkiem informuję, że w dniu 11 marca br. w sposób nagły i dramatyczny dla najbliższej rodziny szeregi toruńskich krótkofalowców opuścił Gerard SP2HGV. Gieruś jako wieloletni członek oddziału PZK w Toruniu, członek klubu SP2TMT był pasjonatem zawodów krótkofalarskich. Był bardzo dobrym operatorem, co potwierdzały wysokie lokaty w bardzo wielu zawodach. W regionie znany był również jako krótkofalowiec i kolega, który nikomu nie odmówił pomocy w sprawach technicznych. Wielu z nas przewinęło się przez jego pomieszczenie radiowo-warsztatowe, znajdujące się w piwnicy bloku w którym mieszkał. Kolejny, wspaniały krótkofalowiec, kolega i przyjaciel przeniósł się do krainy wiecznych DX, gdzie spotkał się z Naszymi koleżankami i kolegami po radiu.
Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w czwartek 15 marca br. mszą o godz.10.00 w Kościele Świętego Jakuba przy Rynku Nowomiejskim w Toruniu. Następnie urna z prochami śp. Gerarda SP2HGV przewieziona zostanie na Cmentarz Komunalny w Toruniu, gdzie prochy zostaną złożone do grobu.

Będzie Nam brakowało charakterystycznego głosu Gerarda z jego wywołaniem "Stefan Paweł 2 Henryk Gustaw Violetta w zawodach".

Mariusz SQ2BNM
_______________________________________________________________________

Redakcja dziękuje za przesłane informacje: Wiesławowi SP1EG, Bogdanowi SP3LD, Mariuszowi SQ2BNM,

Materiały do komunikatu na kolejną środę powinny być przesłane nie później niż do wtorku, godz. 15:00. Prosimy je nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl , tk@pzk.org.pl, sp9mrn@pzk.org.pl . W przypadku przesłania później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie czyli za tydzień.
Teksty wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być dostarczone przynajmniej 24 godziny wcześniej, czyli do poniedziałku, godz. 15:00.
________________________________________
Uwaga! Dostarczane do publikacji w "Propagacja MK" zdjęcia muszą mieć opisy oraz informację dotyczącą praw autorskich. W przypadku wizerunku osób małoletnich wymagana jest zgoda opiekunów ustawowych. Materiał fotograficzny należy dostarczać w postaci plików graficznych niezależnych od opisu tekstowego (osobne pliki).

Autor przekazując swój materiał do publikacji przenosi na Polski Związek Krótkofalowców (zwanego dalej Wydawcą) prawa autorskie do publikacji utworu w formie pisanej oraz jego rozpowszechniania za pomocą innych mediów, np. takich jak poczta elektroniczna i Internet. Tekstów nadesłanych nie zwracamy. Nadesłanie tekstu nie jest równoznaczne z jego opublikowaniem.
Komunikaty PZK są nadawane w każdą środę o godzinie 18:00 czasu lokalnego na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM., a materiał w nich zawarty jest wykorzystywany przez redakcje: " Krótkofalowca Polskiego" oraz "Propagacji MK".

Redakcja: Piotr Skrzypczak SP2JMR oraz Jerzy Gomoliszewski SP3SLU także czytający Komunikaty.Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,269,583 Unikalnych wizyt