PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3644 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 4
Użytkowników online: 0
RSS

VIII edycja Konkursu Generalskiego
Opcje newsa
Konkursy radiowe SPVIII edycja Konkursu Generalskiego   KG 2018
W ramach tegorocznych obchodów 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz 95. rocznicy powstania Automobilklubu Wielkopolski na pasmach fal krótkich trwa, rozpoczęta 8 stycznia br., ósma już edycja Konkursu Generalskiego, impreza promująca postać i dokonania gen. broni Kazimierza Raszewskiego, Wielkopolanina, oficera Armii Wielkopolskiej i Wojska Polskiego okresu drugiej Rzeczypospolitej, kawalera Orderu Wojskowego Virtuti Militari za udział w wojnie polsko-bolszewickiej, dowódcy Okręgu Korpusu Nr VII z siedzibą w Poznaniu, pozostającego w czynnej służbie wojskowej do końca maja 1925 roku. Patron Konkursu był współzałożycielem i pierwszym prezesem powstałego 25 sierpnia 1923 roku Automobilklubu Wielkopolski. Aktualnie patronuje jednemu z poznańskich gimnazjów, a od 2015 roku także Szkolnemu Klubowi Krótkofalowców SP3PGR, pomysłodawcy i organizatorowi wszystkich edycji Konkursu. Tegoroczny Konkurs zakończy się w ostatnim dniu stycznia, a stacja klubowa Organizatora tradycyjnie słyszana jest na pasmach fal krótkich pod okolicznościowym znakiem wywoławczym SN0GKR, przyznając za każde QSO 20 pkt.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Konkursie, szczególnie operatorów stacji pracujących z terenu powiatów bezpośrednio związanych z życiorysem Generała Raszewskiego. Są to powiaty: miasto Poznań oznaczenie PX wg PGA, poznański (PO), kościański (ON), raciborski (RC), głubczycki (GY), nyski (NF), prudnicki (PJ), bolesławiecki (BE), lwówecki (LF), i oławski (OA). Nadawcy z tych powiatów, zgodnie z regulaminem Konkursu dostępnym na portalu qrz.com pod znakiem SP3PGR lub SN0GKR, przyznają 10 pkt. za każde QSO i mogą tworzyć odrębną grupę klasyfikacyjną. Także odrębną grupę klasyfikacyjną w tym Konkursie mogą tworzyć operatorzy zawodowo - aktualnie lub w przeszłości - związani z Siłami Zbrojnymi RP bądź innego państwa członkowskiego Sojuszu Północnoatlantyckiego. Jest to prawdopodobnie jedyne przedsięwzięcie w skali kraju, gdzie na pasmach krótkofalarskich mogą rywalizować, przyznając pozostałym uczestnikom Konkursu 5 pkt. za każde QSO aktualni i byli żołnierze i pracownicy cywilni resortu obrony narodowej, podający po raporcie RS dodatkowo literę Z.

Konkurs wspierają i patronatem honorowym objęły stowarzyszenia i instytucje związane z działalnością prowadzoną przed wieloma laty przez Generała Raszewskiego, a jego podsumowanie będzie częścią uroczystości szkolnej zaplanowanej w marcu br. na terenie Szkoły Podstawowej Nr 18 w Poznaniu, będącej siedzibą klubu SP3PGR.

Info: Jacek SQ3OPM

KG 2018
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,251,240 Unikalnych wizyt