PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3380 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 12
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat PZK nr 1/2018 z dnia 03.01.2018
Opcje newsa
Komunikaty PZK K-PZK
KOMUNIKAT Polskiego Związku Krótkofalowców
NR 01/2018 z dnia 3. stycznia 2018 r.


W pierwszym w tym roku Komunikacie witamy wszystkich Słuchaczy i Odbiorców naszych cotygodniowych komunikatów. Poniżej najistotniejsze informacje z ostatniego okresu:

1. Zaproszenie do udziału w litewskich zawodach

Organizator "Vytautas Magnus University Radio Club - VMU RC"zaprasza polskich krótkofalowców do udziału w zawodach "Vytautas Magnus Trophy" contest czyli zawody na cześć Wielkiego Księcia Witolda znanego nam z Bitwy pod Grunwaldem. Zawody odbędą się w pierwszą niedzielę Nowego Roku czyli 7. stycznia 2018 r. w godz. 07.00 do 08.00 UTC.

Pasma: 80m i 2m.
Częstotliwości i emisje:
CW: 3510-3600 kHz, 144035-144135 kHz
SSB: 3600-3700 kHz, 144165-144360 kHz
FM: 145400-145550 kHz
Link do regulaminu zawodów: http://rk.vdu.lt/en/vytautas-magnus-trophy/76-vmt-varyb-nuostatai/118-qvytautas-magnus-trophyq-nuostatai
 
Bronius Sriubas LY5O

2. Aktywność SP1PMY i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z Myśliborza

Od 1 do 15 stycznia 2018 roku radiostacja Myśliborskiego Klubu Łączności SP1PMY będzie pracowała pod znakiem okolicznościowym SN1WOSP.
W dniu 14 stycznia planujemy naszą mobilna stację postawić na placu przed ratuszem w Myśliborzu, skąd łączności będą przeprowadzać wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i nie tylko oni.
Do usłyszenia. - SIEMA!!!

Stefan SP1JJY

3. Walne Zebranie Zachodniopomorskiego OT PZK

Zarząd Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego PZK zaprasza członków oddziału na Walne Zebranie Sprawozdawcze które odbędzie się w Szczecinie w dniu 20 stycznia 2018r. o godz.10.00 w przypadku braku kworum w drugim terminie w dniu 20 stycznia 2018r. o godz.10.20. Zebranie odbędzie się w sali Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technicznego w Szczecinie przy ul. Słowackiego 17 /dawna Akademia Rolnicza/ Wydział Kształtowania Środowiska wejście od ul. Kasprowicza.

Info Janusz SP1TMN

4. Zaproszenie do korzystania z e-QTC

eQTC to specjalistyczny Serwis Krótkofalarski dedykowany licencjonowanym nadawcom i nasłuchowcom. Obejmuje: Codzienny Serwis eQTC, eArchiwum, eGalerie, Pobieranię itd. Publikowane wiadomości, a także zasoby archiwalne Serwisu są pożytecznym narzędziem przede wszystkim dla czynnych w eterze radiooperatorów. eQTC preferuje contesting, DX-ing, informacje na temat dyplomów krótkofalarskich i różnego rodzaju współzawodnictwa. Nie brakuje tematyki historycznej, techniki i radiowego humoru. Unikatową zaletą Serwisu jest fakt, że jest on współredagowany z innymi OPs, którzy sami określają jego zawartość. Dzięki temu powstały takie programy wyczynowe jak: PGA-PZK, PGA-Zawody, SPFF, SPCWC, SPCC. Mając swobodny dostęp do Serwisu eQTC nie trzeba samemu tracić czasu na poszukiwania w Internecie. Tu wszystko jest już opracowane lub przetłumaczone. Dzięki temu zaoszczędzony czas można poświęcić na pracę na pasmach radiowych. h-k1979 SP2FAP - qtc@post.pl

info. za stroną MK QTC- Sylwester SP2FAP
________________________________________________________________________
SP3WBQ s.k.

Z przykrością informujemy, że w dniu 22.12.2017 zmarł nasz długoletni kolega i przyjaciel Konrad Perz (SP3WBQ). Konrad był członkiem zarządu i współzałożycielem Stowarzyszenia Radioamatorów i Miłośników Nowych Technologii SP3YEE i członkiem PZK. Zmarł po ciężkiej chorobie. Pogrzeb odbył się dnia 29.12.2017 roku na cmentarzu parafialnym w Kiekrzu (ul. Chojnicka).

Pozdrawiam
Artur SP3VSS
______________________________________________________________________

Redakcja dziękuję za przesłaną informację: Broniusowi LY5O, Sylwestrowi SP2FAP, Stefanowi SP1JNY, Arturowi SP3VSS, Januszowi SP1TMN

Materiały do komunikatu na kolejną środę powinny być przesłane nie później niż do wtorku, godz. 15:00. Prosimy je nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, tk@pzk.org.pl, sp9mrn@pzk.org.pl . W przypadku przesłania później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie czyli za tydzień.
Teksty wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być dostarczone przynajmniej 24 godziny wcześniej, czyli do poniedziałku, godz. 15:00.

Uwaga! Dostarczane do publikacji w rTygodniku Krótkofalowcar1; zdjęcia muszą mieć opisy oraz informację dotyczącą praw autorskich. W przypadku wizerunku osób małoletnich wymagana jest zgoda opiekunów ustawowych. Materiał fotograficzny należy dostarczać w postaci plików graficznych niezależnych od opisu tekstowego (osobne pliki).

Autor przekazując swój materiał do publikacji przenosi na Polski Związek Krótkofalowców (zwanego dalej Wydawcą) prawa autorskie do publikacji utworu w formie pisanej oraz jego rozpowszechniania za pomocą innych mediów, np. takich jak poczta elektroniczna i Internet. Tekstów nadesłanych nie zwracamy. Nadesłanie tekstu nie jest równoznaczne z jego opublikowaniem.
Komunikaty PZK są nadawane w każdą środę o godzinie 18:00 czasu lokalnego na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM., a materiał w nich zawarty jest wykorzystywany przez redakcje: "Tygodnika Krótkofalowca" oraz "Krótkofalowca Polskiego"

Redakcja: Piotr SP2JMR, Jurek SP3SLU - także nadający komunikaty środowe PZK.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,589,196 Unikalnych wizyt