PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3309 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 6
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat PZK nr 42/2017 z dnia 27.12.2017
Opcje newsa
Komunikaty PZK K-PZK
KOMUNIKAT Polskiego Związku Krótkofalowców
NR 42/2017 z dnia 27. grudnia 2017 r.


Witamy wszystkich Słuchaczy i Odbiorców naszych cotygodniowych komunikatów. Poniżej najistotniejsze informacje z ostatniego okresu:

Drodzy Słuchacze i Odbiorcy Komunikatów PZK, Koleżanki i Koledzy Krótkofalowcy,

Z okazji zbliżającego się szybkimi krokami Nowego Roku 2018. Redakcja Komunikatów Polskiego Związku Krótkofalowców życzy Wam zdrowia, wszelkiej pomyślności i sukcesów we wszystkich dziedzinach życia, które są Waszym udziałem. W szczególności życzymy Wam akceptacji w rodzinach, zrozumienia w środowisku w którym działacie, DX-ów, wygranych zawodów i działających wykonanych własnymi rękami konstrukcji oraz dobrze strojących się anten czyli sukcesów w uprawianiu naszego pięknego hobby, jakim jest krótkofalarstwo.
Do usłyszenia już w 2018 roku!

Redakcja Komunikatów PZK

1. "Gazeta Wyborcza" z 17 grudnia 2017 r.

W wydaniu "Gazety Wyborczej" z dnia 17 grudnia 2017 r. znajduje się artykuł o działaniach nie żyjącego już Kolegi Zbyszka SP2AVE. Artykuł opisuje nieznany większości epizod z Grudnia 1970, gdy Zbyszek SP2AVE przekazał ze swojej radiostacji, za granicę informacje o wydarzeniach grudniowych, o rozgrywającej się masakrze na ulicach Gdyni.
[Info: SP3SLU na podstawie Forum SP7PKI]

2. Aktywność C56VC i J5/SP7VC

W okresie Sylwestrowo-Noworocznym tj. 29.12.2017- 06.01.2018 przebywam z Kasią w Afryce Zachodniej. W wolnym czasie będę aktywny SSB i FT8 160-15m.
Będę aktywny pod znakami C56VC i J5/SP7VC. Senegal - 6W w programie tylko zwiedzanie.
Zabieram IC-7300 + PA 4XGU50, Verticale, Inverted-L 80&160m.

Pomyślności w Nowym 2018 Roku!

Przemek SP7VC

3. Komunikaty PZK - logistyka

W 2018 r. "Komunikaty PZK" będą co tydzień, jak dotychczas czytane we środy o godz. 18.00 czasu lokalnego w pasmie 80 m na qrg 3702,5 KHz +- QRM. Dzień później będą one zamieszczane jako newsy na głównej partycji portalu PZK.
Ponieważ po zaprzestaniu cotygodniowego wydawania i rozsyłania "Tygodnika Krótkofalowca" oraz przy braku "Biuletynu PZK" powstała w naszym stowarzyszeniu pewna luka informacyjna, "Komunikaty PZK" będą do czasu wznowienia w. wym. wydawnictw elektronicznych rozsyłane na adresy internetowe Prezesów OT PZK oraz na adresy internetowe OT.
W dalszym ciągu prosimy o nadsyłanie wszelkich informacji ogólnych oraz organizacyjnych przeznaczonych zarówno dla Komunikatów, Tygodnika Krótkofalowca, Biuletynu PZK oraz Krótkofalowca Polskiego na adres sp2jmr@pzk.org.pl jako adres sekretariatu ZG PZK, który w tym przypadku pełni funkcję kolektora informacji. Aktualne pozostają podane poniżej adresy redakcji Tygodnika Krótkofalowca.
[Info. SP2JMR]

Redakcja dziękuje za przesłaną informację: Przemkowi SP7VC
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Materiały do komunikatu na kolejną środę powinny być przesłane nie później niż do wtorku, godz. 15:00. Prosimy je nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, tk@pzk.org.pl, sp9mrn@pzk.org.pl . W przypadku przesłania później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie czyli za tydzień.
Teksty wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być dostarczone przynajmniej 24 godziny wcześniej, czyli do poniedziałku, godz. 15:00.

Uwaga! Dostarczane do publikacji w "Tygodniku Krótkofalowca" zdjęcia muszą mieć opisy oraz informację dotyczącą praw autorskich. W przypadku wizerunku osób małoletnich wymagana jest zgoda opiekunów ustawowych. Materiał fotograficzny należy dostarczać w postaci plików graficznych niezależnych od opisu tekstowego (osobne pliki).

Autor przekazując swój materiał do publikacji przenosi na Polski Związek Krótkofalowców (zwanego dalej Wydawcą) prawa autorskie do publikacji utworu w formie pisanej oraz jego rozpowszechniania za pomocą innych mediów, np. takich jak poczta elektroniczna i Internet. Tekstów nadesłanych nie zwracamy. Nadesłanie tekstu nie jest równoznaczne z jego opublikowaniem.
Komunikaty PZK są nadawane w każdą środę o godzinie 18:00 czasu lokalnego na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM., a materiał w nich zawarty jest wykorzystywany przez redakcje "Tygodnika Krótkofalowca" oraz "Krótkofalowca Polskiego"


Redakcja: Piotr SP2JMR, Jurek SP3SLU - także nadający komunikaty środowe PZK.

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,287,571 Unikalnych wizyt