PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3644 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat PZK nr 37/2017 z dnia 22.11.2017
Opcje newsa
Komunikaty PZK K-PZKKOMUNIKAT Polskiego Związku Krótkofalowców
Nr 37/2017 z dnia 22. listopada 2017 r.
Witamy wszystkich Słuchaczy naszych cotygodniowych komunikatów. Poniżej najistotniejsze informacje z ostatniego okresu:

1. 60 lat istnienia Bydgoskiego Oddziału Terenowego PZK (OT04)

Rozpoczęła się akcja dyplomowa Jubileuszu 60 lat Bydgoskiego oddziału terenowego OT04 PZK.
Organizatorem jubileuszowych obchodów jest ,,Komitet Organizacyjny" składający się z przedstawicieli Oddziałów Terenowych PZK: OT-04,OT-26,.
Celem obchodów jest przybliżenie uczestnikom historii krótkofalarstwa na Ziemi Kujaw i Pomorza.
Dyplom wydawany jest za przeprowadzone łączności (nasłuchy) ze stacjami z Oddziałów OT04, i OT 26 ( byłe województwo bydgoskie) .
Do dyplomu zaliczane są łączności (nasłuchy) przeprowadzone w dniach od 17.11.2017 do 17.12 2017r na dowolnym paśmie i dowolną emisją.
Regulamin DYPLOMU jest zamieszczony na stronie OT 04 - www.ot04.pl i OT 26 - www.otpzk26.org

Tomek SP2JAR

2. Po Walnym Zebraniu Oddziału Nadnoteckiego PZK (OT23)

Zgodnie z zapowiedzią w dniu 19. listopada br. w Ujściu koło Piły odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo wyborcze OT 23. Walne Zebranie było połączone z podsumowaniem Jubileuszu 40. lecia istnienia OT23 PZK.
W części uroczystej uczestniczyli Pan Eligiusz Komarowski Starosta powiatu pilskiego oraz przedstawiciel Spółdzielni Mieszkaniowej, w zasobach której OT23 ma swoją siedzibę.
Zebranie rozpoczęło się od podsumowania akcji dyplomowej z okazji 40. rocznicy powstania OT 23. Rozdano grawertony i dyplomy wyróżniającym się stacjom. Grawerton za najaktywniejszy udział w akcji otrzymał Marek SP2MKO znany UKF-owiec SP.
Korzystając z uroczystej okazji Odznaki Honorowe PZK otrzymali: Wiesław SP3UY, Marek SP3TUT oraz Mirek SP3NX.
Był także czas na wręczenie grawertonów i dyplomów ufundowanych przez Zarząd Główny PZK dla najbardziej zasłużonych członków Nadnoteckiego OT PZK. Grawertony otrzymali Adam SP3EA QSL manager SP 3 oraz OT 23, Wiesław SP3UY wieloletni skarbnik OT23, Jarek SP3CGK sekretarz OT23 oraz Wojtek SP3BTK. Prezes OT23 oraz OT23 otrzymali okolicznościowe dyplomy.
Po wystąpieniu przedstawiciela ZG PZK w mojej osobie odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze OT 23.
Zebrani z uwagą wysłuchali sprawozdań członków władz ON PZK oraz OKR OT23. Zebrani jednogłośnie udzielili absolutorium ustępującemu zarządowi.
Wybrano nowe władze w składzie: Mirosław SP3EPG prezes, Marek SP3TUT skarbnik, Marek SQ3LVN sekretarz oraz dwóch członków zarządu Tadeusz SP3NNP oraz Mariusz SP3DVO.
Zebranie odbyło się w bardzo miłej koleżeńskiej atmosferze, a stawiane wnioski i projekty uchwał miały bardzo konstruktywny charakter.
Uczestniczyło w nim 33. na 89. członków OT 23, a wiąc frekwencja wyniosła 33%.

Info: Piotr SP2JMR

3. Walne Zebranie Sprawozdawcze OT28

Zarząd Oddziału Polskiego Związku Krótkofalowców w Tarnowie zwołuje Walne Zebranie Sprawozdawcze na dzień 10. grudnia 2017 r. w lokalu LOK przy ul. Krzyskiej 17. Pierwszy termin godz.09.00, drugi godz. 09.30.

Janusz SP9LAS prezes OT28

Redakcja dziękuje za przesłane materiały: Januszowi SP9LAS i Tomkowi SP2JAR.

Materiały do komunikatu na kolejną środę powinny być przesłane nie później niż do wtorku, godz. 15:00. Prosimy je nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, sq7an@pzk.org.pl . W przypadku przesłania później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie czyli za tydzień.
Teksty wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być dostarczone przynajmniej 24 godziny wcześniej, czyli do poniedziałku, godz. 15:00.

Uwaga! Dostarczane do publikacji w "Tygodniku Krótkofalowca" zdjęcia muszą mieć opisy oraz informację dotyczącą praw autorskich. W przypadku wizerunku osób małoletnich wymagana jest zgoda opiekunów ustawowych. Materiał fotograficzny należy dostarczać w postaci plików graficznych niezależnych od opisu tekstowego (osobne pliki).

Autor przekazując swój materiał do publikacji przenosi na Polski Związek Krótkofalowców (zwanego dalej Wydawcą) prawa autorskie do publikacji utworu w formie pisanej oraz jego rozpowszechniania za pomocą innych mediów, np. takich jak poczta elektroniczna i Internet. Tekstów nadesłanych nie zwracamy. Nadesłanie tekstu nie jest równoznaczne z jego opublikowaniem.
Komunikaty sekretariatu ZG PZK są nadawane w każdą środę o godzinie 18:00 czasu lokalnego na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM., a materiał w nich zawarty jest wykorzystywany przez redakcję "Krótkofalowca Polskiego".


Redakcja: Piotr SP2JMR, Jurek SP3SLU - nadający komunikaty środowe PZK.

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,250,243 Unikalnych wizyt