PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
90 YEARS OF PZK
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3489 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 7
Użytkowników online: 0
RSS

SP EmCom Kujawy - szkolenie dla jednostek Urzędu Miasta
Opcje newsa
SP EmComSP EmCom Kujawy na szkoleniu dla jednostek organizacyjnych Urzędu Miasta Inowrocławia

W piątek 20 października, na zaproszenie Biura Ochrony Informacji Niejawnych, Obrony Cywilnej i Spraw Wojskowych, SP EmCom Kujawy przeprowadził dla miejskich jednostek organizacyjnych szkolenie z zakresu organizacji zapasowej łączności radiowej. Na szkolenie przybyli przedstawiciele m.in.: Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Zakładu Energetyki Cieplnej, Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, Ośrodka Sportu i Rekreacji, oraz szkół i przedszkoli.

Ze względu na umowę zawartą pomiędzy Prezydentem Miasta Inowrocławia a PZK, SP EmCom Kujawy w sytuacjach kryzysowych organizuje zapasową łączność radiową na potrzeby Urzędu Miasta nie tylko z Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego, ale także z jednostkami podległymi Miastu, które w sytuacjach kryzysowych pełnią kluczową rolę w organizacji i przeprowadzaniu działań związanych z przeciwdziałaniem i likwidacją szkód.

Osoby odpowiedzialne za sprawy kryzysowe w swoich zakładach pracy zostały zapoznane z podstawowymi informacjami dotyczącymi funkcjonowania Sieci Łączności Kryzysowej SP EmCom Kujawy, jak i jej współpracy z Urzędem Miasta Inowrocławia. Przedstawione zostały mechanizmy organizacji zapasowej łączności radiowej pomiędzy urzędami oraz Urzędem Miasta a wcześniej wspomnianymi jednostkami.

Przez zainteresowanie tematem i chęć podjęcia współpracy miejskich jednostek organizacyjnych, SP EmCom Kujawy dopisze do harmonogramu działań, ćwiczenia z zakresu organizacji zapasowej łączności radiowej pomiędzy stanowiskiem kierowania Prezydenta Miasta Inowrocławia, a jednostkami biorącymi udział w symulowanym zagrożeniu.

Najbardziej cieszy nas pogłębiająca się świadomość mieszkańców Kujaw na temat potrzeby łączności kryzysowej organizowanej przez krótkofalowców. Słyszymy coraz więcej słów uznania dla tej niby amatorskiej, ale w profesjonalnym stylu wykonywanej służby, co potwierdza fakt, iż nasze kolejne inicjatywy popierane i wspierane są przez administrację samorządową Miasta Inowrocławia.

Info: Wojtek SQ2WSZ
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
PITax.pl
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna - RF POLAND ENT. |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

51,208,290 Unikalnych wizyt