PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3637 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 4
Użytkowników online: 0
RSS

Spotkanie Zespołu SN0HQ-dzień drugi
Opcje newsa
SN0HQSpotkanie zespołu SN0HQ- dzień drugi

Dzień drugi rozpoczął się oficjalnym posiedzeniem Komisji Statutowej PZK. Po za tematami podanymi w informacji Grzegorza SP9NJ, podczas posiedzenia dyskutowano nad terminem oraz ewentualnym porządkiem obrad XXII NKZD.
O godz.11.00 rozpoczęły się właściwe obrady Zespołu SN0HQ czyli reprezentacji PZK w Mistrzostwach Świata IARU.
W spotkaniu uczestniczyło ponad 30. członków SN0HQ oraz przedstawiciele ZG PZK w osobach prezesa Waldemara 3Z6AEF, sekretarza Piotra SP2JMR, skarbnika Marka SP5LS. Po 18. latach kierowania Zespołem do dymisji podał się Tomek SP6T. Uczestnicy gromkimi brawami nagrodzili Jego długoletnią owocną pracę. Za ciężką pracę społeczną podziękował Tomkowi Prezes PZK Waldemar 3Z6AEF, wręczając okazały kryształowy puchar będący wyrazem uznania jego trudu i osiągnięć w integracji środowiska "contestowego" w SP oraz znaczących sukcesów reprezentacji PZK w minionym okresie.

Nowym kapitanem Zespołu wybrany został Włodek SP6EQZ, a koordynatorem do spraw sportowych Kazik SP2FAX. Długo dyskutowano o przyczynach zajmowania przez SN0HQ coraz to dalszych lokat w klasyfikacji ekip narodowych HQ, szukając przyczyn i omawiając strategię pracy w okresie niskiej aktywności słońca. Z powodu zapisów regulaminowych oraz lokalizacji Polski (SP) poza obszarem dobrej propagacji jako cel w 2018 roku postawiono sobie powrót do pierwszej dziesiątki w klasyfikacji zespołów narodowych stacji HQ. Wstępnie wybrano lokalizacje głównych stacji "run" na pasmach decydujących w największym stopniu o wyniku końcowym Zespołu.

Z wielkim zadowoleniem zebrani przyjęli powrót do zespołu 3. czołowych stacji SP. Z kwestii technicznych najistotniejszym ustaleniem była decyzja o pozostaniu przy programie logującym N1MM i tegorocznym sposobie sieciowania, który mimo krótkiego czasu implementacji sprawdził się znakomicie. Z przykrością zauważyliśmy brak nowych osób zainteresowanych pracą w Zespole HQ.

W drugiej Części spotkania Wiesiek SP4Z przedstawił sesję fotograficzno - filmową z Jego wizyt na czołowych stacjach USA i VE podczas pobytu na WRTC 2014. Z kolei Włodek SP6EQZ zaprezentował relację z ubiegłorocznej ekspedycji 8Q7SP i odpowiedział na liczne pytania dotyczące zbliżającej się wyprawy na St. Barthelemy Isl. (NA-146), która będzie pracowała pod znakiem TO2SP. Pytania zadawano w związku ze zniszczeniami poczynionymi na Wyspach Karaibskich przez huragany i trudnościami transportowymi z powodu odwoływania lotów.

Na następne spotkanie Zespołu SN0HQ umówiono się na wiosnę przyszłego roku.

Włodek SP6EQZ kapitan zespołu SN0HQ
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,232,026 Unikalnych wizyt