PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3355 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat GKR
Opcje newsa
GKR PZKKomunikat Głównej Komisji Rewizyjnej Polskiego Związku Krótkofalowców
z dnia 5 października 2017 roku

Główna Komisja Rewizyjna Polskiego Związku Krótkofalowców przypomina, że zgodnie z §24 Statutu Polskiego Związku Krótkofalowców prawo do reprezentowania Związku wobec zewnętrznych osób prawnych i fizycznych mają tylko członkowie Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Krótkofalowców uwidocznieni w Krajowym Rejestrze Sądowym.
Uprawnień takich nie posiadają władze oddziałów terenowych nie posiadających osobowości prawnej.

W związku z tym Główna Komisja Rewizyjna Polskiego Związku Krótkofalowców informuje:

1. Porozumienia zawierane przez Polski Związek Krótkofalowców, podpisane przez inne osoby niż wymienione we wpisie do Krajowego Rejestru Sądowego, są nieważne i nie powodują żadnych skutków prawnych ani majątkowych.

2. Porozumienia (umowy) które nie powodują skutków finansowych mogą być podpisywane przez jednego członka Prezydium ZG PZK. Porozumienie takie powinno zawierać zapis np. rUmowa (porozumienie) nie powoduje skutków finansowychr1;.

3. Porozumienia lub umowy powodujące skutki finansowe dla Polskiego Związku Krótkofalowców muszą być podpisane przez dwóch członków Prezydium ZG PZK w tym obowiązkowo przez Skarbnika PZK.

4. Zgodnie z treścią §38 ust. 1 lit. j) Statutu do obowiązków oddziału terenowego PZK należy m.in.
"współdziałanie z organizacjami i jednostkami terenowymi tych organizacji zajmującymi się krótkofalarstwem i dziedzinami pokrewnymi realizującymi swoje zadania i cele na terenie działania Oddziału Terenowego PZK"

Oznacza to, że oddziały terenowe realizują na swoim terenie porozumienia o współpracy z innymi organizacjami zawarte przez Polski Związek Krótkofalowców i podpisywane w imieniu Polskiego Związku Krótkofalowców, zgodnie z zasadami reprezentacji wymienionymi w punktach 1 i 2 niniejszego komunikatu. Oddziały terenowe nie posiadające osobowości prawnej nie mogą być stroną umów.

5. Zawieranie porozumień przez zarządy oddziałów terenowych z pominięciem Prezydium ZG PZK jest jaskrawym złamaniem obowiązującego Statutu PZK i przekroczeniem uprawnień przyznanych zarządom oddziałów terenowych przez Statut Polskiego związku Krótkofalowców, a porozumienie takie nie jest wiążące dla Polskiego Związku Krótkofalowców.
Stwierdzenie takich praktyk spowoduje natychmiastową reakcję organów kontroli i nadzoru Polskiego Związku Krótkofalowców i wnioski dyscyplinarne do organów Związku.

W imieniu Głównej Komisji Rewizyjnej
Polskiego Związku Krótkofalowców
Przewodniczący GKR PZK
Jerzy Najda
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,434,656 Unikalnych wizyt