PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3355 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 5
Użytkowników online: 0
RSS

15 sierpnia 97. rocznica "Cudu nad Wisłą"
Opcje newsa
Zawody SP15 sierpnia 2017 r. Zawody krótkofalarskie: "Bitwa Warszawska 1920" oraz Krajowe Zawody Wojskowe.

W 2017 r. obchodzimy 97. rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku stoczonej w dniach 13-25 sierpnia 1920 r. w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Określana cudem nad Wisłą, uznawana za 18. przełomową bitwę w historii świata zadecydowała o zachowaniu niepodległości przez Polskę i przekreśliła plany rozprzestrzenienia rewolucji na Europę Zachodnią. Warszawski Oddział Terenowy Polskiego Związku Krótkofalowców organizuje w dniu 15 sierpnia 2017 r. ogólnopolskie otwarte zawody krótkofalarskie o nazwie "Bitwa Warszawska 1920", uczestnicząc w utrwalaniu naszej Tożsamości Narodowej i chroniąc od zapomnienia zdarzenie, które zapewniło zachowanie niepodległości dla Polski. Zapraszam i zachęcam wszystkich krótkofalowców do udziału w zawodach akcentując swoim udziałem wdzięczność potomnym za wolną i niepodległa Polskę. W br. będziemy uczestniczyć w III edycji zawodów. W latach ubiegłych tj. w 2015 r. uczestniczyło 93. krótkofalowców, a w 2016 r. 131. W edycji 2017 r. dołączono grupę DIGI. Brak sponsorów umożliwia organizatorom na wyróżnienie laureatów od 1. do 3. miejsca dyplomem A4 z wizerunkiem obrazu Bitwy Warszawskiej 1920r. "Cud nad Wisłą" autorstwa Wojciecha Kossaka. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa w zawodach formatu A5, dyplomy wysłano uczestnikom zawodów pocztą polską. Regulamin zawodów znajduje się na stronie Warszawskiego Oddziału Terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców www.wotpzk.org.pl oraz www.ot25.pzk.org.pl. Miło będzie usłyszeć w zawodach zarówno początkujących jak i wytrawnych krótkofalowców. Warto wystartować w zawodach aby bohaterowie "Cudu nad Wisłą" pozostali w naszej pamięci na zawsze.

Do usłyszenia w zawodach.

Jurek sp5ssb
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Organizatorzy Krajowych Zawodów Wojskowych zapraszają także w dniu 15. sierpnia lecz wcześniej bo w godzinach od 5-6 UTC (7-8 czasu lokalnego) do udziału w kolejnej edycji Krajowych Zawodów Wojskowych organizowanych przez Przasnyski Klub Krótkofalowców SP5ZIM. Zawody te cieszą się także sporą popularnością, a w ubiegłym roku uczestniczyło w nich 90. uczestników.

Regulamin znajduje się https://pzk.org.pl/download/public/KZ/2017/SP-ARMY-C_2017.pdf oraz na stronie organizatora, a także na qrz.com.

Zapraszamy

Ryszard SP5KD
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,434,856 Unikalnych wizyt