PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3309 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 7
Użytkowników online: 0
RSS

Posiedzenie prezydium ZG PZK - 31.03.2017
Opcje newsa
Komunikaty PZK

Pierwsze w roku 2017 posiedzenie prezydium Zarządu Głównego PZK odbyło się 31 marca w Bydgoszczy. W posiedzeniu, oprócz członków prezydium ZG PZK w pełnym składzie, wzięli również udział członkowie Głównej Komisji Rewizyjnej: Jerzy Jakubowski SP7CBG oraz Jan Ćwikła SP2X. W trakcie 6-godzinnego spotkania rozpatrzono bieżące sprawy funkcjonowania Związku, między innymi:

Sprawy organizacyjne

 • Omówiono aktualną sytuację finansową Związku, którą przedstawił Skarbnik PZK. Na koncie centralnym PZK jest obecnie niespełna 200 tys. zł (razem ze wszystkimi środkami z odpisów 1%), zaś na kontach OT ponad 70 tys. zł. Wydatki centralne w pierwszym półroczu wyniosły prawie 140 tys. zł, ale obejmowały wszystkie duże, coroczne płatności (ubezpieczenie członków i klubów PZK, składka do IARU, opłata za utrzymanie przemienników na obiektach EMITEL) oraz zwrot pożyczki zaciągniętej w listopadzie 2016 przez budżet centralny w oddziałach OT-01, OT-50 i OT-73.

 • Dokonano korekt preliminarza budżetowego oraz omówiono propozycje Skarbnika PZK dotyczące zmian sposobu wydatkowania środków z odpisów 1% oraz podniesienia składki członkowskiej od 2018 roku – decyzje w tych sprawach zapadną na majowym posiedzeniu Zarządu Głównego PZK w Warszawie

 • Podjęto uchwałę o zwołaniu posiedzenia ZG PZK na 13 maja 2017 r. w Warszawie (Centrum Promocji Kultury Warszawa Praga Południe).

 • Omówiono nieprawidłowości w przeprowadzeniu ogłoszonej w styczniu inwentaryzacji PZK, w tym brak spisów z oddziałów OT18, OT20, OT29, OT32 oraz błędy w zarządzeniu prezesa o inwentaryzacji.

 • Omówiono stan współpracy Prezydium ZG PZK z GKR PZK, wraz z zastrzeżeniami i pytaniami, które zgłosili przedstawiciele GKR. Sprawy te będą wyjaśniane w najbliższym czasie i przedstawione szczegółowo na posiedzeniu ZG PZK.


Sprawy osobowe

 • Prezydium ZG PZK podjęło uchwałę o ogłoszeniu zamiaru odznaczenia Złotą Odznaką Honorową PZK Kolegów:

 1. Stanisława Smolenia SP1IVL, z wniosku Zarządu OT 14

 2. Radosława Soroki SP1O ex SP1EOM, z wniosku Zarządu OT 14

 3. Jarosława Hołubowskiego SP3CMA, z wniosku Zarządu OT23

 4. Czesława Hajduka SP3EOL, z wniosku Zarządu OT23

 5. Andrzeja Sobieli SP4ETO, z wniosku Zarządu OT21

 6. Bolesława Koniecznego SP6CCI, z wniosku Zarządu OT01

 7. Tomasza Wizy SP7BCA, z wniosku Zarządu OT24

 8. Michała Zaręby SP7VH, z wniosku Zarządu OT24

 • Prezydium ZG PZK podjęło uchwałę o odznaczeniu Medalem im. Braci Odyńców Pana Zenona Kozłowskiego zastępcę Dyrektora Szczecińskiego Urzędu Morskiego ds. Oznakowania Nawigacyjnego, za współpracę ze środowiskiem krótkofalowców, w tym umożliwienie pracy z licznych obiektów nawigacyjnych.

 • W związku z rezygnacją Kol. Leszka Przybylaka SP6CIK oraz Kol. Romana Bala SP9MRN w Komisji Finansowej, prezydium ZG PZK ogłasza nabór osób chętnych do pracy w Komisji Finansowej. Komisja Finansowa stanowi ciało doradcze dla Skarbnika PZK, z którym współpracuje przy ustalaniu preliminarza budżetu PZK oraz w innych sprawach związanych z finansami Związku.


Sprawy działalności statutowej

 • Omówiono i przedyskutowano między innymi projekty, które będą przedmiotem zatwierdzenia na posiedzeniu ZG PZK w Warszawie:

  1. działań związanych z obchodami 100-lecia niepodległości Polski w 2018 roku,

  2. wdrożenia tzw. „Pakietu Startowego” dla nowych członków PZK, przygotowanego przez Zespół ds Informacji i Promocji PZK.

 • Stwierdzono, że w związku z sytuacją powstałą po rezygnacji firmy RF-Poland z obsługi PZK w zakresie informatyki, należy niezwłocznie ogłosić konkurs ofert na obsługę systemów informatycznych PZK – natychmiast po uściśleniu specyfikacji warunków zamówienia, w terminie do 7 dni.

Więcej szczegółów z posiedzenia prezydium ZG PZK - w protokole (ukaże się w ciągu kilku dni na portalu PZK) oraz w osobnych informacjach, które sukcesywnie będą ukazywały się zarówno na stronie internetowej (portalu) PZK oraz w Biuletynie Informacyjnym PZK.

[info: 3Z6AEF]

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,285,918 Unikalnych wizyt