PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3633 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikaty, tygodnik, biuletyn, newsletter... PZK
Opcje newsa
Komunikaty PZKKomunikaty, tygodnik, biuletyn, newsletter... PZK

W ostatnich tygodniach nastąpiły pewne zmiany w formach i sposobach funkcjonowania kanałów informacyjnych PZK i niektórzy odbiorcy (czytelnicy) mogą być nieco zdezorientowani... Spróbujmy to uporządkować:

1. Krótkofalowiec Polski

Miesięcznik wydawany w wersji papierowej (ISSN 1230-9990) jako czterostronicowa (obecnie) wkładka do Świata Radio oraz w wersji elektronicznej na Portalu PZK. Z racji swojego ogólnopolskiego zasięgu, w KP mają się ukazywać informacje dla wszystkich, zarówno krótkofalowców, ale także dla osób, które nie uprawiają krótkofalarskiego hobby, a są zainteresowane radiotechniką, radiokomunikacją, radiem. Redaktorem naczelnym KP jest Remigiusz Neumann SQ7AN.
Informacje do Krótkofalowca Polskiego należy przesyłać na adresy: sq7an@pzk.org.pl oraz sp2jmr@pzk.org.pl

2. Tygodnik Krótkofalowca (dawniej Komunikat PZK, jeszcze dawniej Komunikat Sekretariatu PZK)

Wydawane od kilkunastu lat Komunikaty Sekretariatu PZK, które w ubiegłym roku zmieniły nazwę na Komunikaty PZK, obecnie gruntownie zmieniły formę i zamiast nich występuje Tygodnik Krótkofalowca. Aby podkreślić ciągłość, pierwszy numer 001 Tygodnika jest sygnowany jako Tydzień 7/2017. Tygodnik ukazuje w czwartki w postaci wyłącznie elektronicznej (plik .pdf) i jest bezpłatnie rozsyłany do subskrybentów. Zawartość Tygodnika Krótkofalowca obejmuje wszystkie tematy, które mogą zainteresować ogół krótkofalowców polskich, nie tylko członków PZK. Osobą, która koordynuje ukazywanie się Tygodnika Krótkofalowca jest Remigiusz Neumann SQ7AN.
Dostawę Tygodnika Krótkofalowca można zamówić, wysyłając mail na adres ks@pzk.org.pl z tekstem subscribe w tytule maila. Kontakt z redakcją: tk-redakcja@pzk.org.pl
Informacje do zamieszczenia w Tygodniku Krótkofalowca można przesyłać na adresy:
tk-redakcja@pzk.org.pl lub sq7an@pzk.org.pl oraz sp2jmr@pzk.org.pl

3. Biuletyn Informacyjny PZK (newsletter)

Jest to typowy newsletter organizacyjny, ukazuje się nieregularnie i jest nieodpłatnie rozsyłany do subskrybentów. Zawiera wyłącznie informacje organizacyjne PZK, tzn. dotyczące działalności władz PZK: Zarządu Głównego, prezydium ZG, GKR, zarządów oddziałów terenowych. Przeznaczony jest głównie dla członków PZK, chociaż również każda zainteresowana osoba/organizacja/firma może zamówić dostawę Biuletynu. Informacje pojawiające się w Biuletynie Informacyjnym PZK są skrótowe i zwykle odwołują się do materiałów na Portalu PZK, stronach oddziałowych lub dokumentów organizacyjnych.
Biuletyn Informacyjny PZK można zamówić, wysyłając mail na adres newsletter@pzk.org.pl z tekstem subscribe w tytule maila, natomiast kontakt z osobą redagującą i publikującą wiadomości w BI można uzyskać pod adresem: newsletter-redakcja@pzk.org.pl.

4. Komunikat Radiowy PZK

Był, jest i nadal będzie nadawany przez stację SP0PZK w każdą środę o godz. 18:00 na częstotliwości 3702,5 kHz (z dokładnością do QRM). Materiały do komunikatu radiowego pochodzą z różnych źródeł (sekretariat PZK, TK, BI PZK, KP, informacje klubowe i indywidualne itd), a ich prezentacja i dobór leży w gestii wygłaszającego komunikat radiowy; obecnie od kilku lat jest to Jurek Gomoliszewski SP3SLU. Wszelkie uwagi i dodatkowe informacje można zgłaszać w pokomunikatowych łącznościach ze stacją SP0PZK.
Informacje do Komunikatu Radiowego PZK można przesyłać na adres sekretariatu ZG PZK: sp2jmr@pzk.org.pl
Informacje o zawodach i zaproszenia do udziału mogą być zamieszczane oprócz wersji czytanej komunikatu także w Tygodniku Krótkofalowca, jednakże pod warunkiem przesłania newsa od organizatorów danych zawodów zwierającego najważniejsze informacje o nich np. krótką ich historię, informacje o ilości uczestników w poprzednich edycjach, informacje o sponsorach oraz działający link do aktualnego regulaminu zawodów.
Informacje należy przesyłać na adres sp2jmr@pzk.org.pl oraz tk-redakcja@pzk.org.pl

5. Portal PZK

Portal PZK pod adresem https://pzk.org.pl/ jest głównym nośnikiem informacji o Polskim Związku Krótkofalowców. Zawartość informacyjna portalu jest bardzo szeroka (chyba nawet za szeroka...). Informacje (news) na portalu może zamieszczać każdy zarejestrowany użytkownik, ale są one (obecnie) zatwierdzane do publikacji przez uprawnionych moderatorów. Trwają obecnie prace nad całkowitą modernizacją głównej strony internetowej PZK i powinny być zakończone w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy.

O innych mediach PZK: RBI PZK, Facebook PZK, Forum PZK, stronach internetowych OT - w kolejnej informacji...

[info: SP2JMR]

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,224,257 Unikalnych wizyt