PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3424 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 0
RSS

CQ WW DX CW Contest 2016. Podkategorie ROOKIE i CLASSIC
Opcje newsa
ZawodyW imieniu Zarządu SP DX Clubu zapraszamy do udziału w telegraficznej części CQ WW DX Contest. CQWW
Tradycyjnie zawody odbywają się w ostatni pełny weekend listopada. 

Decyzją Zarządu Stowarzyszenia SPDXC w tym roku SP DX Club pragnie w szczególny sposób wyróżnić osiągnięcia polskich stacji w telegraficznej części CQ WW DX Contest w podkategoriach "CLASSIC"; oraz "ROOKIE";.

Doskonale znamy znaki i wyniki naszej contestowej czołówki. To są wyniki na światowym poziomie. Musimy jednak także patrzeć w przyszłość oraz w kierunku tych operatorów, którzy nie posiadają contestowych stacji lub nie są w stanie poświęcić na pracę w zawodach 48 godzin (ci, którzy mieli okazję przesiedzieć przy radiu dwie doby, wiedzą ile wymaga to samozaparcia, kondycji i determinacji).

Podkategorie "ROOKIE" i "CLASSIC" przewidziane przez organizatora zawodów są właśnie ukłonem w kierunku stacji o mniejszym potencjale i możliwościach (CLASSIC) oraz operatorów początkujących (ROOKIE). SP DX Club postanowił nagrodzić najlepsze wyniki polskich stacji w tych podkategoriach specjalnymi nagrodami, które zostaną ufundowane przez Stowarzyszenie. Podstawą przyznania nagród będą oficjalne wyniki zawodów.

Na stronie SPDXC opublikowany został materiał-przewodnik, opisujący podkategorie "CLASSIC" oraz "ROOKIE". Materiał (PDF) można pobrać z działu "Download": http://www.spdxc.org/index.php/sp-dx-club/spdxc-info-rozne/download/send/29-contest-artykuly/293-cqwwcw-2016

Bardzo prosimy o rozpropagowanie idei startu w zawodach i zgłaszania swojego wyniku do podkategorii "CLASSIC" i "ROOKIE". Na pewno wśród nas i naszych znajomych jest wiele osób, które z pewnością doskonale wpisują się zakres podkategorii "CLASSIC" lub "ROOKIE".

Ponadto warto wiedzieć, że na stronie SPDXC w zakładce [Poradnik operatora] > [Zawody krótkofalarskie] > [CQ WW DX Contest] > [Pytania i odpowiedzi] znaleźć można mały "pomocnik" w postaci odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Zapraszamy do udziału w zawodach CQ WW DX CW Contest 2016.


Tomek
SP5UAF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

70,325,859 Unikalnych wizyt