PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3355 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 0
RSS

Biuletyn Informacyjny PZK
Opcje newsa
Komunikaty PZKSytuacja finansowa PZK
Stan środków finansowych PZK na dzień 12 października 2016 r. przedstawia się następująco: konto główne ZG PZK: 1077,08 zł, konta oddziałowe: 143415,37 zł, dotacje: UM Bydgoszcz: 4000 zł, zbiórka publiczna Burzenin: 1773,82 zł, IBM: (minus) 17485,73 zł (dług ZG wobec OT-01). Środki 1 % OPP: rok 2016: 56975,66 zł, lata poprzednie: (minus) 80 tys. zł (dług ZG wobec oddziałów).
[info: SP5LS]

Udostępnienie środków
W związku z trudną sytuacją finansową budżetu centralnego ZG PZK, Prezes PZK w uzgodnieniu ze Skarbnikiem PZK, zwrócił się do Zarządów niektórych oddziałów terenowych o czasowe udostępnienie środków statutowych znajdujących się na subkontach oddziałowych PZK, będących w dyspozycji Zarządów OT, na konto ZG PZK - tytułem zasilenia rachunku dla spłaty bieżących, wymagalnych zobowiązań. Oddziały OT-01, OT-50 oraz OT-73 odpowiedziały na apel, podejmując odpowiednie uchwały i dysponując środki na ograniczony okres (do końca roku 2016) na konto centralne ZG PZK. Umożliwi to spłatę zobowiązań i normalne funkcjonowanie Związku do końca bieżącego roku.
[info: 3Z6AEF]

Posiedzenie Komisji Finansów i Skarbnika PZK
Zgodnie z harmonogramem przygotowywania preliminarza budżetowego PZK na rok 2017, do końca września Skarbnik PZK zbierał wnioski Klubów i Oddziałów Terenowych, a do 15 października wnioski funkcyjnych i Prezydium ZG. Na 28 października br. wyznaczone zostało spotkanie Komisji Finansowej przy ZG PZK, Skarbnika PZK i Prezesa PZK w sprawie konsultacji preliminarza. Spotkanie odbędzie się w Mokronosie Górnym (woj. dolnośląskie).
[info: SP5LS]

Rozwiązanie umowy PZK z RF Poland
Dnia 30 września 2016 r. podpisany został aneks do „Umowy najmu na instalację teleinformatyczną” z dnia 20.03.2009 r. pomiędzy PZK i firmą RF Poland, rozwiązujący tę umowę. Jednocześnie prowadzone są negocjacje dla ustalenia warunków i treści nowej umowy, zapewniającej ograniczoną czasowo administrację zasobami informatycznymi niezbędnymi dla udziału reprezentacji PZK w zawodach IARU oraz przestrzeni dyskowej 8 TB (8000 gigabajtów) wraz z niezbędnym oprogramowaniem dla obsługi zasobów Cyfrowego Archiwum Krótkofalarstwa Polskiego.
[info: SP5ELA]

Zmiana koordynatora Zespołu ds Informacji i Promocji PZK
W związku z rezygnacją (02.10.2016) Kol. Andrzeja Chałubca SP9ENO z funkcji lidera (managera) Zespołu ds Informacji i Promocji PZK, obowiązki koordynatora przejął Kol. Remigiusz Neumann SQ7AN. Formalne zatwierdzenie przez Prezydium ZG PZK nastąpi w najbliższym czasie, uchwałą w drodze głosowania elektronicznego. Dziękujemy Kol. Andrzejowi SP9ENO za dotychczasowe działania, wyrażając nadzieję że nadal będzie brał udział w pracach zespołu.
[info: SQ7AN]

Informacja publiczna PZK
Do czasu zakończenia prac koncepcyjnych i wdrożeniowych Zespołu ds Informatyzacji PZK, dotyczących uruchomienia Biuletynu Informacji Publicznej PZK, rolę tę pełni Portal PZK, a podstawowe dokumenty związane z udzielaniem odpowiedzi na zapytania kierowane do Prezesa PZK w trybie Ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej, są zamieszczane w dziale Download na Portalu PZK, w sekcji dostępnej publicznie, pod adresem: https://pzk.org.pl/download.php?action=subcat&id=265. Obecnie przygotowywane są odpowiedzi na kolejne zapytania i będą sukcesywnie publikowane.
[info: 3Z6AEF]

Udział PZK w Forum Organizacji Pozarządowych
W dniach 20-23 października w Gdyni odbędzie się VII Forum Organizacji Pozarządowych, którego głównym celem jest stworzenie możliwości wymiany myśli i doświadczeń wynikających ze współpracy wojska z organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz obronności państwa. Polski Związek Krótkofalowców będą reprezentowali: Piotr Skrzypczak SP2JMR oraz  Krzysztof Gaudnik SP7WME. Przewidywane jest wystąpienie i prezentacja PZK w trakcie obrad Forum.
[info: SP7WME]

Rozprawy sądowe
1. Termin rozprawy sądowej w sprawie oskarżonego Zbigniewa M. został wyznaczony na 4 listopada 2016 r. godz. 11:30 sala 125 w Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy. Polski Związek Krótkofalowców występuje jako pokrzywdzony.
2. Termin rozprawy sądowej sądowej z powództwa Wiesława P. przeciwko Polskiemu Związkowi Krótkofalowców o ochronę praw autorskich został wyznaczony na 2 grudnia 2016 r. o godz. 10:00 sala 212 w Sądzie Okręgowym w Warszawie. Polski Związek Krótkofalowców będzie reprezentowany przez pełnomocnika.
[info: Sądy w Bydgoszczy i w Warszawie]

Klub SP UKF
Dokumenty związane z powołaniem dnia 1 października br. w Rybnicy Leśnej k/Wałbrzycha (woj. dolnośląskie) przez 18-osobową Grupę Inicjatywną członków PZK, nowego klubu ogólnopolskiego PZK „SP UKF Klub”, dotarły w ubiegłym tygodniu do Sekretariatu ZG PZK. Wniosek Komitetu Założycielskiego został sprawdzony pod względem formalnym przez Sekretarza PZK oraz przekazany do wiadomości członkom Prezydium ZG i GKR PZK. Tym samym rozpoczęła się procedura rejestracji Klubu Ogólnopolskiego PZK, zgodnie ze Statutem PZK.
[info: SP2JMR]

Protokół ze Zjazdu PK UKF
Na stronie Stowarzyszenia PK UKF ukazał się 11.10 br. protokół i uchwały ostatniego Walnego Zjazdu, który odbył się 13 sierpnia br. w Morawie k/Stronia Śl. (woj. dolnośląskie). Prezes PZK, który odwiedził Zjazd i wypowiadał się w kilku kwestiach, zgłosił zastrzeżenia co do zgodności protokołu w zakresie zaprotokołowanych treści swoich wypowiedzi. Podjęto próbę uzgodnienia wspólnego komunikatu PZK i PK UKF.
[info: 3Z6AEF]

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,434,784 Unikalnych wizyt