PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3342 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 0
RSS

P5/3Z9DX North Korea - ekspedycja uznana
Opcje newsa
Polskie ekspedycje DXP5/3Z9DX North Korea - ekspedycja uznana przez DXCC ARRL  
P5/3Z9DX project

Departament DXCC ARRL zatwierdził do DXCC nieoczekiwaną "pokazową" operację z Korei Północnej P5/3Z9DX Dominika Grzyba, która miała miejsce w grudniu ubiegłego roku. Nasz wspaniały podróżnik, polski ekspedycjoner i DX-man Dom Grzyb, 3Z9DX, powiedział, że spodziewa się być z powrotem w Korei Północnej - tym razem już "oficjalnie"  późnym latem tego roku.

3Z9DXP5/3Z9DX pojawił się na antenie z najbardziej poszukiwanego podmiotu DXCC w dniu 20 i 21 grudnia w celu przeprowadzenia pokazowej akcji demonstracji krótkofalarstwa dla urzędników z Korei Północnej. Podczas tej aktywacji - pierwszy raz od ponad dekady - P5/3Z9DX przeprowadził 785 kontaktów na SSB, większość z nich na 15 metrach. Prawie 600 z nich ze stacjami z Azji. Tylko i zaledwie 26 stacji w Ameryce Północnej zrobiło QSO z P5/3Z9DX. Elektroniczny dziennik stacji P5/3Z9DX został załadowany na Clublog.

Po zakończeniu dwudniowej akcji demonstracyjnej Dominika P5/3Z9DX w sieci Internet pojawiły się w okresie przedświątecznym fałszywe i bezpodstawne (pochodzące z EA - Hiszpania) oskarżenia, że P5/3Z9DX tak naprawdę nie nadawał z Korei Północnej. Oskarżenia te zostały odrzucone. Złożona w ARRL dokumentacja nie budziła wątpliwości.

W styczniu Dominik 3Z9DX skontaktował się z wydawcą The Daily DX Bernie McClenny, W3UR. Dom powiedział McClenny, że podczas swojej wizyty w Korei Północnej, władze były przyjazne i uprzejme, i że był zaskoczony, że pozwolił mu działać. Natomiast sama praca stacji P5/3Z9DX była bardzo poważnie utrudniona ze względu na nisko zainstalowaną antenę oraz bardzo wyskoki poziom zakłóceń na wszystkich pasmach, nie wspominając o burzy magnetycznej. Zakłócenia były takie, jak powiedział Dom, że prawie niemożliwy był odbiór sygnałów słabszych stacji w Phenianie. Dom powiedział, że kiedy powróci tego lata do KRLD, spodziewa się pracować ze znacznie spokojniejszego miejsce na obszarach wiejskich.

Wyposażenie stacji P5/3Z9DX zostało pozostawione w Phenianie, tak uzgodniono przed jego wizytą w grudniu. Aktywacja P5/3Z9DX była pierwszą pracą stacji amatorskiej z Korei Północnej od operacji 2001-2002 przez Eda Giorgadze, 4L4FN.

Źródła informacji:
ARRL Departament DXCC, The Daily DX oraz informacje własne.

73 ZYGI SP5ELA

P5/3Z9DX projectLogowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,417,982 Unikalnych wizyt