PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3411 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 0
RSS

KS-11. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 16.03.2016
Opcje newsa
Komunikaty sekretariatu ZG PZK
news: pzk_new.jpg

 
KOMUNIKAT NR 11/2016 z dnia 16.03.2016 r.

Witam wszystkich słuchaczy oraz czytelników naszych komunikatów w kolejnym komunikacie. A oto najnowsze informacje:

1. Ognisko na Bemowie – korekta.
W moim sprawozdaniu z dnia 2016-03-09 "4. Ognisko w lasku na Bemowie 2016" zakradł się błąd. Mianowicie następujące zdanie: "Organizatorami tego spotkania są zarządy trzech oddziałów terenowych PZK z Warszawy, to jest Warszawski Oddział Terenowy PZK OT-25, Praski Oddział Terenowy PZK OT-37 i Wirtualny Oddział Terenowy PZK OT-73", powinno brzmieć: "Organizatorem tego spotkania jest Warszawski Oddział Terenowy PZK OT-25.". Najmocniej przepraszam organizatora, to jest Zarząd Oddziału Terenowego PZK OT-25 za pomyłkę.
73 Bogdan, SP3IQ

2. XXII Krajowy Zjazd Delegatów PZK.
Kończy się kampania wyborcza delegatów na XXII KZD. Zgodnie z ordynacją wyborczą uchwaloną w dniu 23 maja 2015 r. termin przesyłania materiałów po Walnych Zebraniach, na których dokonano wyboru delegatów na KZD mija 21. marca br. W dniu 22. marca zostaje zamknięta lista delegatów.
Zgodnie z uchwałą Zarządu Głównego PZK z dnia 4 marca 2016 roku najbliższy XXII KZD odbędzie się w dniach 21-22 maja br. w Ośrodku Sportowa Osada w Burzeninie.
SP2JMR

3. II. runda konsultacji w Ministerstwie Cyfryzacji.
W dniu 21 marca w Warszawie w Ministerstwie Cyfryzacji odbędzie się kolejne spotkanie konsultacyjne w sprawie zmian w aktach prawnych dotyczących służby radiokomunikacyjnej amatorskiej oraz zmian w obsłudze krótkofalowców przez urzędy.
W spotkaniu uczestniczą przedstawiciele Polskiego Związku Krótkofalowców w osobach Marka Ruszczaka SP5UAR i piszącego te słowa Piotra Skrzypczaka SP2JMR reprezentujący łącznie rzeszę ok. 5500 radioamatorów zrzeszonych w PZK oraz w 8. współpracujących z nami stowarzyszeniach, do których w ramach konsultacji wewnętrznych zostały wysłane przedstawione przez nas propozycje. Na spotkanie Ministerstwo Cyfryzacji zaprosiło także niektóre z mniejszych i lokalnych stowarzyszeń, które zajmują się między innymi krótkofalarstwem. Dla przypomnienia podam, że pierwsze spotkanie konsultacyjne miało miejsce w dniu 29. lutego br. z inicjatywy Fundacji OPOR.
Na portalu PZK można się zapoznać z większością materiałów, które Polski Związek Krótkofalowców złożył na ręce Pani Minister Anny Streżyńskiej. Z wstępnych rozmów wiemy, że spotkały się one ze zrozumieniem strony rządowej i będą brane pod uwagę przy opracowywaniu zmian w przepisach dotyczących naszej służby.

Piotr SP2JMR

4. Posiedzenia ZG PZK oraz prezydium ZG PZK.
Najbliższe 2. tym roku posiedzenie prezydium ZG PZK odbędzie się w dniu 19.03.16 w Bydgoszczy w siedzibie sekretariatu ZG PZK.
Ostatnie przed KZD posiedzenie ZG PZK odbędzie się w dniu 9 kwietnia br. w Centrum Promocji Kultury dzielnicy Warszawa Praga Południe przy ul. Podskarbińskiej 2.
SP2JMR

5. SPDX Contest już za 3 tygodnie.

Koleżanki i Koledzy,
Za trzy tygodnie, najważniejsze zawody polskich krótkofalowców SP DX Contest. Część z Was zasiądzie przy radiu, a więc tym co jest dla nas najważniejsze. Mamy wtedy okazję poczuć, choćby w niewielkim stopniu smak pile-upu, podobnego do tego jakiego doznają operatorzy wypraw DX-owych, na "własnej skórze". Zawody zaczynają się w pierwszą sobotę kwietnia (2/IV) o 15.00 UTC i kończą w niedzielę (3/IV) o 15.00 UTC. Dzienniki, w formacie cabrillo wysyłamy do organizatora na adres:
spdxc-logs@pzk.org.pl, w nieprzekraczalnym terminie do końca kwietnia.
Niestety, mieliśmy poważne problemy organizacyjne, obiektywne i nie-obiektywne z zamknięciem zawodów 2015. Mam nadzieję jednak, że dyplomy nareszcie do wszystkich już docierają. W ostatnich tygodniach dokonaliśmy parę niezbędnych zmian w składzie komisji obecnych zawodów 2016 co, mam nadzieję pozwoli nam zgodnie z tradycja rozliczyć zawody jak należy.
Po bliższe informacje zapraszam na stronę SP DX Contestu - http://www.spdxcontest.pzk.org.pl/
Zapraszam do udziału w zawodach, które są naszym wielkim krótkofalarskim świętem.
Przy okazji, życzę wszystkim Wesołych Świąt Wielkanocnych i zaraz potem powodzenia w zawodach.
W imieniu Komisji Zawodów SP DX Contest - Tomek SP6T

6. Pomoc dla kolegi SQ9SHX.
Witam i od razu przejdę do rzeczy. A rzecz tyczy się naszego kolegi, którego z pewnością bywalcy przemiennika SR9P, z którego korzystają zarówno ślązacy jak i ci amatorzy z małopolski znają. Kolegi SQ9SHX - Kamila z Siemianowic. Kamil jeździ na wózku inwalidzkim, często jest nazywany "Strażnikiem Pawełka" (Pawełka - od SR9P, przyp. aut). Ostatnio na przemienniku coraz częściej niektórym mniej życzliwym kolegom przeszkadzają ciągłe wywołania ogólne SHXa, stawiają na nim nośną, nakładają się i bekają. Często też Kamil bezskutecznie woła ogólne... ale wszystkich już "zrobił". Kamilowi przydałoby się uruchomić na KFie. O ile transceiver ma, tak problem leży w antenie. A w zasadzie jej powieszeniu. I tu moja prośba do kolegów ze Śląska, lub mających możliwość pomocy "jednemu z najlepiej uziemionych krótkofalowców okręgu dziewiątego". Jeśli znaleźlibyście chwilę, by skoczyć do Kamila i zawiesić mu coś na dachu - albo wołajcie go i dogadujcie się z nim na SR9P, albo piszcie do mnie na adres wiktor@hackerspace-krk.pl (wtedy ja skoordynuję komunikację między Kamilem a zainteresowanym pomocą).
Tekst niniejszej wstawki do komunikatu piszę w nocy z poniedziałku na wtorek. Dziś (wtorek) Kamil ma urodziny. Zróbmy mu fajny prezent)
vy 73 de SQ9WTF, Pozdrawiam. Wiktor Przybylski

7. Poszukujemy krótkofalowców do współpracy ze szkołami.
Uczniowie ze szkół w powiecie sławieńskim oraz z Wrocławia (Stare Miasto - Szczepin) pragną wziąć udział w programie ARISS.
Bardzo prosimy o kontakt krótkofalowców działających w tych rejonach.
Oczekujemy, że znajdą się osoby, które pomogą w zorganizowaniu tego niecodziennego wydarzenia, przybliżą młodym ludziom czym jest krótkofalarstwo,
jak wygląda praca na radiostacji KF/UKF, pokażą piękno naszego hobby. Jeżeli nie czujecie się na siłach, aby zorganizować bezpośrednią łączność z ISS, to nie ma problemu, ponieważ można zdecydować się na opcję łączności poprzez tzw. telemost, czyli jedną z dedykowanych radioamatorskich stacji naziemnych ARISS.
Koleżanki i koledzy z tych regionów, wykorzystajcie proszę potencjał szkoły chętnej do współpracy z krótkofalowcami.
Wolontariusze z Grupy ARISS w Polsce pomogą Wam w realizacji tego przedsięwzięcia.
Proszę pisać na adres: koordynator.ariss(at)gmail.com
Sławek SQ3OOK & Armand SP3QFE

8. 1050. lecie chrztu Polski.
Trwają przygotowania do akcji dyplomowej 1050-lecie Chrztu Polski. Portal akcji dyplomowej został przygotowany przez Romana SQ2RH. Portal jest dwujęzyczny: w języku polskim i angielskim. Roman SQ2RH "tradycyjnie" już zajmuje się portalami akcji okolicznościowych i specjalnych (Euro-2012, 85 lat PZK i 90 lat IARU).
Strona dyplomowa jest podłączona do banera znajdującego się w lewym MENU portalu PZK. Managerem dyplomu 1050-lat Chrztu Polski jest Hubert Marcinek SP9MDY.
W skrócie. O naszej akcji radiowej. Bardzo istotnym wydarzeniem w historii Polski był niewątpliwie fakt przyjęcia przez ówczesnego władcę Polski Księcia Mieszka I Chrztu w 966 r. Data ta uznawana jest za początek istnienia państwa polskiego. Mieszko I przyjmując chrzest w 966 r. zapewnił państwu polskiemu miejsce wśród państw chrześcijańskiej Europy, tym samym zabezpieczając je przed przymusową chrystianizacją, wydarzenie to przyczyniło się także do wewnętrznego zespolenia państwa.
Dla uczczenia tego wielkiego wydarzenia - w 1050. rocznicę Chrztu Polski grupa polskich krótkofalowców i Polskiego Związku Krótkofalowców - postanowiła zorganizować w dniach od 1 do 30 kwietnia 2016 roku akcję radiową w której to za przeprowadzenie łączności ze stacjami okolicznościowymi organizatora zdobyć będzie można pamiątkowy dyplom okolicznościowy.
Serdecznie zapraszamy międzynarodową społeczność krótkofalarską do udziału w naszej akcji radiowej.
Zespół organizacyjny akcji 1050-lecie Chrztu Polski
Info: SP5ELA

9. Walne zebranie sprawozdawczo – wyborcze OT PZK nr 27 Południowej Wielkopolski.
W dniu 13 marca 2016 w Ostrowie Wlkp. odbyło się Walne Zebranie OT nr 27. Miejscem spotkania była aula Zespołu Szkól Technicznych w którym siedzibę ma klub SP3POW. W zebraniu udział wzięło 46 osób, co stanowiło 39 % ogólnej liczby członków oddziału. Po przywitaniu zebranych przez ustępującego prezesa OT – Krzysztofa SP3FYX, przystąpiono do realizacji poszczególnych punktów porządku obrad. Były sprawozdania Zarządu i Oddziałowej Komisji Rewizyjnej, wybory komisji wyborczej, dyskusja nad ważnymi dla OT sprawami, oraz co najważniejsze, przeprowadzenie wyborów nowego Zarządu, OKR i delegatów na najbliższy Krajowy Zjazd.
Po przeprowadzeniu wyborów i ogłoszeniu wyników sytuacja w naszym oddziale przedstawia się następująco: Zarząd OT tworzą: Sławomir SQ3OOK – prezes, Wojciech SP3QFV – vice prezes, Zbigniew SQ3TGO – skarbnik, Grzegorz SP3RNZ – QSL i Award Manager, Zdzisław SP3GIL – sekretarz,
OKR: Sławomir SP3OKS – przewodniczący, Grzegorz SP3CSD – sekretarz, Dorota SQ3TGY – członek,
Delegaci na KZD: Zdzisław SP3GIL, Przemysław SP3SLO,
Zastępca delegata: Grzegorz SP3RNZ, Andrzej SP3UCA
W trakcie zebrania Jerzy SP3SLU – reprezentujący Prezydium Związku wspólnie z Krzysztofem SP3FYX wręczyli Złotą Odznakę Honorową Ryszardowi SP3BOL i Odznakę Honorową Stanisławowi SP3YM.
Po przegłosowaniu złożonych wniosków, wykonano wspólną fotografię i zakończono zebranie.
Spisał: Zdzisław SP3GIL

10. Po Walnym Zebraniu Lubelskiego OT PZK.
W dniu 13 marca 2016 roku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Lubelskiego Oddziału Terenowego PZK (OT20). Zebranie odbyło się w II terminie. Celem zebrania było sprawozdanie z działalności Zarządu OT 20 PZK w trakcie kadencji oraz wybór delegatów na XXII Krajowy Zjazd Delegatów PZK.
Z ramienia prezydium ZG PZK W zebraniu uczestniczył Sekretarz Generalny PZK – Kol. Tadeusz Pamięta SP9HQJ.
W wyniku wyborów dokonanych w tajnym głosowaniu, delegatami z OT 20 PZK na XXII Krajowy Zjazd Delegatów zostali wybrani:
SP8AB – Andrzej Bojan
SQ8MXS – Marek Sikora
Na zastępców delegatów zostali wybrani:
SP8LBK – Andrzej Dzierzkowski
SP8ONZ – Ryszard Winiarski.

W trakcie obrad Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze OT 20 PZK podjęło m.in. następujące uchwały:
Uchwała nr 2
Zobowiązuje się Delegatów OT 20 na KZD PZK do zgłoszenia wniosku na XXII. Krajowym Zjeździe Delegatów PZK o utworzenie Komisji Historycznej PZK przez Zarząd Główny PZK.
Uchwała nr 3
Walne zebranie członków OT 20 PZK zobowiązuje Delegatów OT 20 do prezentowania na XXII. Krajowym Zjeździe Delegatów PZK stanowiska Lubelskiego Oddziału Terenowego PZK, że Polski Związek Krótkofalowców „jest stowarzyszeniem osób fizycznych, posiadającym osobowość prawną”, zgodnie z dotychczasowym Statutem PZK przyjętym i zatwierdzonym przez XX Nadzwyczajny Krajowy Zajazd Delegatów PZK 15 października 2011 roku w Warszawie.
Uchwała nr 4
Walne zebranie członków OT 20 PZK stoi na stanowisku, że oddziały terenowe PZK mogą uzyskać osobowość prawną wyłącznie, gdy będą utworzone na bazie Statutu PZK.
Uchwała nr 5
Walne zebranie członków OT 20 PZK jest przeciwne nadawaniu osobowości prawnej klubom terenowym PZK
Uchwała nr 6
 Walne zebranie członków OT 20 PZK stoi na stanowisku, by Polski Związek Krótkofalowców nie przystępował do Federacji Stowarzyszeń Proobronnych.
Uchwała nr 7
Zobowiązuje się Delegatów OT 20 na KZD PZK zgłoszenie wniosku na Krajowym Zjeździe Delegatów PZK dot. opracowania przez Zarząd Główny PZK pytań egzaminacyjnych na świadectwo operatorskie, wraz z odpowiedziami, uwzględniającymi kwalifikacje operatorskie, jakim powinien odpowiadać kandydat na świadectwo operatorskie odpowiedniej klasy, z uwzględnieniem obowiązujących norm i zasad łączności radiowej w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej oraz przepisów służby radioamatorskiej zgodnie z zaleceniami IARU.

W trakcie zebrania zostały złożone sprawozdania Zarządu OT 20 PZK, skarbnika OT 20 PZK oraz Oddziałowej Komisji Rewizyjnej PZK. Prezes PZK – Kol. Jerzy Jakubowski SP7CBG na wniosek Prezesa OT 20 PZK – Jerzego SP8HPW przyznał dyplomy uznania koleżankom i kolegom za dotychczasową pracę na rzecz PZK i oddziału. Dyplomy wręczył Sekretarz Generalny PZK- Kol. Tadeusz Pamięta SP9HQJ. W trakcie przerwy w obradach dyskutowano o bieżących problemach PZK, QSL Manager przekazał karty QSL, wspominano różne wydarzenia z życia oddziału.
W czasie Walnego Zebrania wyróżnienia w formie specjalnych dyplomów z okazji ubiegłorocznego jubileuszu 85. lecia powstania PZK i 90. lecia IARU za wkład pracy w działania krótkofalowców, a w szczególności Lubelskiego Oddziału Terenowego PZK (OT 20) otrzymali:
Jerzy Kowalski SP8HPW - prezes Lubelskiego Oddziału Terenowego PZK za całokształt pracy społecznej na rzecz rozwoju polskiego krótkofalarstwa, a OT 20 w szczególności. (na wniosek prezesa PZK).
Anna Malinowska – Dyrektor Wojewódzkiej Organizacji LOK w Lublinie za wieloletnie wspieranie ruchu krótkofalarskiego, pomoc organizacyjną integrację środowiska krótkofalowców Lubelszczyzny.
Władysław Zwierzchowski SP8DXO – Dyrektor Delegatury UKE w Lublinie Za aktywną współpracę ze środowiskiem krótkofalowców z województwa lubelskiego, otwartość na problemy środowiska i pomoc w ich rozwiązaniu w ramach obowiązujących przepisów prawnych.
SP8ONZ Ryszard Winiarski- Skarbnik OT 20 PZK
Za wieloletnie nienaganne działania jako skarbnik OT 20, wzorową administrację systemu OSEC dla OT20, zaangażowanie w prace organizacyjne Lubelskiego Oddziału Terenowego PZK (OT20).
SP8TK Jerzy Miśkiewicz
Za wieloletnie działania społeczne na rzecz PZK, integrację środowiska krótkofalowców, wspieranie inicjatyw i aktywne uczestnictwo w działaniach PZK oraz Lubelskiego Oddziału Terenowego PZK.
SP8AB Andrzej Bojan – Sekretarz OT 20 PZK
Za bardzo dobrą administrację strony internetowej OT 20 PZK, rozliczanie zawodów LM UKF, aktywne uczestnictwo w pracach Zarządu OT 20 PZK.
SP5KP Krzysztof Patkowski
Za zaangażowanie w przedsięwzięcie PGA, stworzenie i wieloletnią organizację zawodów ogólnopolskich Quo Vadis, integrację środowiska krótkofalowców, bardzo owocną współpracę z samorządem terenowym oraz z Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.
SP5IKO Andrzej Białach
Za wieloletnie wsparcie organizacyjne spotkań krótkofalowców w Woli Okrzejskiej.
SQ8JCB Mariusz Ciszak
Za wieloletnie wsparcie organizacji zawodów Quo Vadis, aktywację wielu gmin i obszarów chronionych Flora i Fauna.
SP8DIP Tadeusz Pawłasek
Za wieloletnią działalność na polu konstruktorskim, organizację i kierowanie grupą krótkofalowców utrzymujących w sprawności stacje bezobsługowe (przemienniki)w Lublinie, rozbudowę sieci przemienników w Lublinie, pomoc techniczna krótkofalowcom w zakresie konstruowania różnych urządzeń.
SP8ISJ Stanisław Juńczuk- za pomoc w organizacji comiesięcznych spotkań Lubelskiego Oddziału Terenowego PZK.
SQ8MXS Marek Sikora - za udział w wielu wyprawach na zamki, do gmin i obszarów chronionych. Za stworzenie serwisu internetowego i integrację środowiska krótkofalowców wokół klubu SP8PRL w Chełmie.
SQ8MXN Sylwia Sikora- za bardzo dobrą organizację prac klubu SP8PRL jako prezes tego klubu, za udział w wielu wyprawach na zamki, do gmin i obszarów chronionych.
SQ8MFB Zbigniew Ulanowski za wspieranie prac zarządu OT 20, działalność konstruktorską oraz wybitne osiągnięcia sportowe w zakresie QRP.
SP8UFT Tomasz Kopacz- QSL Manager OT 20 PZK
Za zaangażowanie w prowadzenie biura QSL i zaangażowanie w prace organizacyjne w OT 20.

Jerzy Kowalski, SP8HPW Prezes Zarządu OT 20 PZK

11. Po walnym zebraniu OT12 PZK.
W dniu 12.03.2016r.w Krakowie odbyło się Walne, Nadzwyczajne Zebranie OT-12
Zebranie było owocne a rezultatem jego to:
- wybór Delegatów i ich zastępców na Krajowy Zjazd Delegatów PZK są nimi
 1. Jan Szostak SP9BRP- delegat
 2. Michał Wilczyński SP9XWM - delegat
 3. Wiesław Kujałowicz SP9CUZ - zastępca delegata
 4. Andrzej Filipski SP9AF - zastępca delegata
- dokooptowanie do zarządu
 1. Michał Wilczyński SP9XWM - członek zarządu ds. EmCom
 2. Wiktor Przybylski SQ9WTF - członek zarządu ds. PR
W nowym składzie Zarząd od "JUŻ" wznawia działanie.
Serdecznie pozdrawiamy
Za Zarząd OT12
Wiesław Kujałowicz SP9CUZ sekretarz

12. Komunikat organizacyjny po WZC OT73 13.03.2016 r. Nowe Władze OT73.

Zarząd - prezes SP5ELA, wiceprezes ds. techn. SP3SWJ, skarbnik SP5ELW, sekretarz SP5DDF, członek SP5UAF, członek SP5CIB, członek SP5AUY, członek SQ5KWJ.
OKR przewodniczący SP5AUC, członek SQ5OUO, członek SP5IOU.
Delegat na KZD PZK: SP5ELA, zastępca SP5ELW.
W WZC OT73 udział wzięło 24 członków oddziału, co stanowi 27% ogółu członków (89 członków).
73 Zygmunt Szumski SP5ELA

MK QTC 3/16

Ukazało się kolejne wydanie Magazynu Krótkofalowców QTC. Numer jak zwykle
obfituje w wiadomości dla każdego wymagającego radiooperatora. Sporo miejsca
poświęcono DX-ingowi, dyplomom i zawodom czyli temu wszystkiemu, czym
interesuje się wytrawny krótkofalowiec. Do tego jeszcze spora porcja dobrych
informacji historycznych i rozmaitości. Razem 60 stron! Marcowe wydanie eQTC
zawiera m.in.: - Grawertony i plakietki, - 65 Lat HSC, - GPS najlepszy, -
Regulaminy międzynarodowych zawodów HF na marzec, - Kalendarz zawodów
międzynarodowych, - Kalendarz zawodów krajowych HF & VHF, - Nowi członkowie
SP-CFF, - Dzień kobiet, - Rok Mariana Rejewskiego, - Radioreaktywacja w
Międzyrzeczu, - SP2JMR informuje, - Rekrutacja na obóz YOTA-2016, - Wyniki
SP-Contest-Maraton 2015, - Konkurs fotograficzny SPFF-FK, - Zmiany w
Centrali WWFF, - Park To Park Award, - DL2ND najlepszy SPFFs Hunter, -
E51XYZ Rarotonga Island, - VP8DXU & VP8DRC & VP8KVA, - XU7AKC Koh Rong
Sanloem Island, - CY9C Saint Paul Island, - Guadeloupe na HF i EME, - 82.847
QSOs wyprawy VP8SGI, - Antarctic Activity Week, - Krótko z Martinique Island
, - Poszukiwane adresy, - QSL via, - Współzawodnictwo Tabela 9 Pasm, -
Regulamin współzawodnictwa SPDXC, - ARRL challenge Award 2014, - Wyniki DXCC
Challenge wg stanu na luty 2016, - Fotorelacja SP5ES z Gwadelupy i Martyniki,
 - Światowy Dzień Radia, - RYE 2016 Award, - Dyplom 85 lat lotnictwa
arktycznego, - YL European Activity for the Women's Day 2016, - Algerian
Lighthouse Award, - Russian DX Contest 2016, - Hi Signals SP5LP, - 40 Lat
Klubu Seniorów SPOTC, - YAGI-UDA ma 90 lat, - ŁOŚ-2016, - TOR Award
(hiszpański dyplom dla telegrafistów), - 100 lat Dabrowy Górniczej
(regulamin dyplomu okolicznościowego), - 23. urodziny RCC; - Wyprawa na
AS-142 & WFF-0186, - Zawody okolicznościowe z okazji 55. rocznicy pierwszego
lotu w kosmos, - S79C dobry przykład sponsorowanej wyprawy, - 4L9PL Polska
wyprawa do Gruzji.
Sylwester SP2FAP

14. Info. z Charzyna od SP1ZES.
W imieniu Teamu SP1ZES chciałbym Cie zaprosić na "roczek" komunikatu radiowego, który chcemy świętować przy wspólnym stole jedząc ciasto i pijąc kawę. Będzie to okazja do wspólnego prowadzenia naszego komunikatu na żywo. Przemiennik SR1KG
Istnieje również możliwość via-echolink..
http://youtu.be/4bfZeMRAqJ4
Do usłyszenia
Termin 01.04.2016 /piątek/, Miejsce Charzyno, godzina 20.00
Kuba SP1APK

SP4HXZ s.k.
CzesławAndrzejewskiSP4HXZ S.K. W dniu 9 marca 2016 roku po długiej i ciężkiej chorobie odszedł od nas w wieku 71 lat Czesław Andrzejewski SP4HXZ.
Pogrzeb Czesława odbył się w dniu 11 marca 2016 roku na cmentarzu Farnym w Białymstoku. W ostatniej drodze towarzyszyła mu grupa białostockich krótkofalowców.
Czesławie spoczywaj w pokoju.
TadeuszSP4GFG

TNX. TNX. TNX. Redakcja komunikatu dziękuje za dostarczoną korespondencję oraz informacje: Tomkowi SP6T, Wiktorowi SQ9WTF, Armandowi SP3QFE, Sławkowi SQ3OOK, Tadeuszowi SP4GFG, Kubie SP1APK, Wiesławowi SP9CUZ, Jurkowi SP8HPW, Zdzisławowi SP3GIL, Sylwestrowi SP2FAP.

Materiały do Komunikatu Sekretariatu ZG PZK prosimy nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, admin@pzk.org.pl. Materiały do komunikatu na kolejną środę powinny być przesłane do wtorku, godz. 21:00. Materiały przesłane później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie czyli za tydzień. Materiały wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być przesłane przynajmniej 24 godziny wcześniej, czyli do poniedziałku, godz. 21:00. Redakcja komunikatów: Piotr SP2JMR i Zygmunt SP5ELA. Komunikaty sekretariatu ZG PZK są nadawane w każdą środę o godzinie 18:00 czasu lokalnego na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM.

Piotr SP2JMR, Zygi SP5ELA, Jurek SP3SLU – nadający komunikaty środowe PZK

news: Ikonka_PDF_50px.jpg Komunikaty KS 2016


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

70,672,414 Unikalnych wizyt