PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3298 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 1
Użytkowników online: 0
RSS

Konkurs RADAR
Opcje newsa
RadioreaktywacjaOgłoszony został regulamin zapowiadanego od dawna Konkursu "RADAR - Radio dla Radioreaktywacji".   KR-logo

Celem Konkursu im. Wacława Laskowskiego SP5JPB "RADAR - Radio dla Radioreaktywacjir" jest wyłonienie konstrukcji taniego urządzenia nadawczo-odbiorczego, przeznaczonego dla początkującego krótkofalowca. Konkurs jest organizowany przez Zespół Programu Radioreaktywacja wraz z przyjaciółmi Programu. W Konkursie może uczestniczyć każdy konstruktor lub zespół konstruktorów z Polski lub z zagranicy, który w terminie i miejscu pierwszego etapu dostarczy do Komisji Konkursowej projekt wraz z wymaganą dokumentacją.

Konkurs jest dwuetapowy - pierwszy etap ma być rozstrzygnięty w terminie Zjazdu Technicznego Krótkofalowców Burzenin 2016, natomiast drugi - na początku przyszłego 2017 roku. Nagroda główna 3000,- zł zostanie wręczona podczas spotkania krótkofalowców ŁOŚ 2017. Wymagania konkursowe kładą nacisk na koszty produkcyjnego wykonania transceivera, jakość dokumentacji oraz parametry techniczne - aby zapewnić osiągnięcie zamierzonego celu konkursu.

Gorąco zachęcamy wszystkich konstruktorów i zespoły, zarówno z Polski jak i zagranicy, do wzięcia udziału w tym konkursie. Naprawdę warto! Nie dla samej nagrody, która choć stosunkowo cenna, to znacznie cenniejsza jest idea wyłonienia konstrukcji taniego urządzenia nadawczo-odbiorczego, przeznaczonego dla początkującego krótkofalowca. Jeśli w tę ideę włączy się duża liczba konstruktorów i organizacje krótkofalarskie, to w powiązaniu z Programem Radioreaktywacja, będzie szansa na faktyczne ożywienie i intensyfikację szkoleń krótkofalarskich w klubach, szkołach i innych środowiskach.

Dla ufundowania głównej nagrody w konkursie, została ogłoszona internetowa zbiórka publiczna, z której środki mają być przeznaczone na nagrodę w Konkursie RADAR, jak również w kolejnej edycji Zawodów Radioreaktywacja. Zostało założone specjalne konto, na które można wpłacać dowolne kwoty, numer konta: 11 1140 2004 0000 3002 7606 4978 (eKonto - Radioreaktywacja).

Wszystkie szczegóły regulaminu konkursu RADAR - Radio dla Radioreaktywacji dostępne są na portalu Radioreaktywacji w zakładce Konkurs.

[info: Waldemar Sznajder, 3Z6AEF]Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,270,484 Unikalnych wizyt