PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3324 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 0
RSS

KS-7. Komunikaty sekretariatu ZG PZK z dnia 17.02.2016
Opcje newsa
Komunikaty sekretariatu ZG PZK
news: pzk_new.jpg

 
                    KOMUNIKAT NR 7/2016 z dnia 17.02.2016 r.

Witam wszystkich słuchaczy oraz czytelników naszych komunikatów w pierwszym komunikacie 2016 roku. A oto najnowsze informacje:

1. Drodzy Darczyńcy.

W imieniu Zarządu Głównego Polskiego Związku Krótkofalowców dziękuję Wam za przekazanie 1% od należnego podatku na rzecz PZK. Wasza życzliwość oraz kwoty, które dzięki niej trafiają na nasze konto pozwalają realizować liczne przedsięwzięcia, które bez tych środków nie byłyby możliwe. Na szczeblu centralnym jest to m.in. największa w SP otwarta impreza krótkofalarska ŁOŚ, która w tym roku obchodzić będzie jubileusz 10. lecia. Postaramy się, aby był on na odpowiednim poziomie.
Również z tych środków kupujemy sprzęt. W ub. roku zakupiliśmy dla naszych OT i klubów 5 urządzeń KF, 1 UKF, dipleksery do przemiennika, kilkanaście szt. wyposażenia do "transceiverów", 1 nowoczesny komputer, namiot niezbędny dla działalności związanej z łącznością antykryzysową i wiele innych elementów, bez których krótkofalarstwo nie mogłoby się rozwijać. W ramach puli przypisanej oddziałom terenowym i klubom dofinansowaliśmy kilkanaście ogólnodostępnych spotkań bardziej lub mniej środowiskowych, które w znaczący sposób przyczyniają się do promocji krótkofalarstwa. Dzięki wam walczymy także o czystość eteru i wpływamy na kształt przepisów dotyczących służby radiowej amatorskiej.
Również i w tym roku liczymy na pamięć o Polskim Związku Krótkofalowców, wiodącej i najliczniejszej w Polsce krótkofalarskiej organizacji, która reprezentuje nasze środowisko w kontaktach z partnerami zagranicznymi oraz krajowymi. Jego potrzeby mogą być choć w części spełnione dzięki Waszej życzliwości.
Raz jeszcze w imieniu naszych członków dziękuję Wam i życzę zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.

Jerzy Jakubowski SP7CBG prezes PZK

2. Informacje na temat statusu Organizacji Pożytku Publicznego, w tym szczegółowa informacja o możliwości odprowadzenia 1% podatku na rzecz PZK za rok 2015.
---
Aby przekazać 1% należnego podatku dla Polskiego Związku Krótkofalowców
jako organizacji pożytku publicznego wystarczy wpisać w odpowiednią rubrykę
rocznego zeznania podatkowego PIT 28, 36, 36L, 37, 38 i 39 numer KRS:
0000088401

1% podatku mogą przekazać:
• ryczałtowcy – PIT 28,
•przedsiębiorcy – PIT 36,
•przedsiębiorcy-liniowcy – PIT 36L,
•pracownicy – PIT 37,
•gracze giełdowi – PIT 38,
•osoby, które sprzedały nieruchomość – PIT 39.

W najczęściej stosowanych formularzach należy zrobić to wg poniższego zestawienia:

1. w PIT 28
Ѵ poz. 134 numer KRS,
Ѵ poz. 135 kwota,
Ѵ poz. 136 cel szczegółowy 1%,
Ѵ poz. 137 zgoda na przekazanie danych osobowych darczyńcy

2. w PIT 36
Ѵ poz. 323 numer KRS,
Ѵ poz. 324 kwota,
Ѵ poz. 325 cel szczegółowy 1%,
Ѵ poz. 326 zgoda na przekazanie danych osobowych darczyńcy

3. w PIT 36L
Ѵ poz. 94 numer KRS,
Ѵ poz. 95 kwota,
Ѵ poz. 96 cel szczegółowy 1%,
Ѵ poz. 97 zgoda na przekazanie danych osobowych darczyńcy
 
4. w PIT 37
Ѵ poz. 137 numer KRS,
Ѵ poz. 138 kwota,
Ѵ poz. 139 cel szczegółowy 1%,
Ѵ poz. 140 zgoda na przekazane danych osobowych darczyńcy

5. w PIT 38
Ѵ poz. 57 numer KRS,
Ѵ poz. 58 kwota,
Ѵ poz. 59 cel szczegółowy 1%,
Ѵ poz. 60 zgoda na przekazane danych osobowych darczyńcy

6. w PIT 39
Ѵ poz. 51 numer KRS,
Ѵ poz. 52 kwota,
Ѵ poz. 53 cel szczegółowy 1%,
Ѵ poz. 54 zgoda na przekazane danych osobowych darczyńcy
Sylwia Dąbrowska Księgowa PZK

3. Rekrutacja na obóz YOTA 2016!
Tegoroczny międzynarodowy obóz młodych krótkofalowców YOTA (Youngsters on the Air) odbędzie się w Austrii w górskiej miejscowości Wagrain, w terminie 16 - 23 lipca 2016 r.Organizatorzy: IARU R1 i OeVSV po raz czwarty zapraszają reprezentację młodzieżową Polskiego Związku Krótkofalowców na tę prestiżową imprezę. Dysponujemy miejscami dla trojga młodych krótkofalowców i opiekuna. Podobne reprezentacje przybędą do Austrii aż z 27 krajów. Poniżej załączamy tabelę informującą o krajach i stowarzyszeniach krótkofalarskich zrzeszonych w IARU, uczestniczących w tegorocznym obozie YOTA. Jeżeli chcesz uczestniczyć w YOTA 2016 i jesteś krótkofalowcem spełniającym kryteria :
- wiek 15 - 25 lat,
- należysz do PZK,
- znasz język angielski na poziomie komunikatywnym,
- chcesz aktywnie uczestniczyć w zajęciach i warsztatach wielonarodowych,
- wykonasz i udostępnisz zdjęcia, filmy z wydarzeń YOTA,
- napiszesz po powrocie reportaż z YOTA,
- podzielisz się wrażeniami i doświadczeniami w gronie klubu, szkoły, lokalnego środowiska.
Jeśli tak to prześlij w terminie do 26 lutego 2016 zgłoszenie na adres: sp3slu@pzk.org.pl
W zgłoszeniu krótko opisz swój dotychczasowy staż krótkofalarski, osiągnięcia, szczególne zainteresowania. O ile to możliwe, podaj do jakiego klubu krótkofalowców należysz oraz kontakt do Twojego instruktora, nauczyciela. Wyboru kandydatów, na podstawie analizy zgłoszeń, dokona komisja pod przewodnictwem Prezesa Polskiego Związku Krótkofalowców. W przypadku zakwalifikowania na obóz, opłata od uczestnika wynosi 50 Euro. Koszty pobytu, wyżywienia, podróży i ubezpieczenia pokrywają organizatorzy z wykorzystaniem budżetu IARU R1 na cele młodzieżowe i PZK.

Info: Jerzy SP3SLU Zastępca Prezesa PZK ds. młodzieży i szkolenia.

Poniżej zamieszczamy informację o krajach z których młodzież weźmie udział w tegorocznej YOTA.

4. X. Jubileuszowy ŁOŚ.
Tradycyjnie w ostatni weekend maja 26-29.05.16 już po raz dziesiąty odbędzie się Ogólnopolskie Spotkanie krótkofalowców ŁOŚ na granicy SP6,SP7 i SP9. Ta jubileuszowa impreza zyskuje znakomitą oprawę bo zaangażowanych w jej organizację jest kilka firm i trzy sąsiadujące starostwa powiatowe.
Od dłuższego czasu pracują też i to na pełnych obrotach członkowie klubów SP9KDA i SP7KED od początku organizatorzy wszystkich edycji.
Kolejny raz swoje uczestnictwo zapowiedziała węgierska firma Anico i jej słowackie przedstawicielstwo pod kierownictwem Imiego OM8KD która pokaże nowości wyprodukowane dla krótkofalowców przez światowych potentatów w tej dziedzinie.
Jak zwykle na miejscu dostępny będzie katering z atrakcyjnymi daniami i ulubionymi przez nas napojami czynny już od piątku do niedzieli. Oczywistym jest też że każdy uczestnik potrzebujący noclegu otrzyma go bez problemu bo zadbają o to organizatorzy.
W związku z nowo zakupionym od prywatnego właściciela i już zagospodarowanym gruntem nastąpią duże zmiany w ustawieniach poszczególnych stanowisk. Prosimy wszystkich wystawców o wzięcie tego pod uwagę i wcześniejsze zgłoszenia swojego uczestnictwa.
Szczegółowe informacje są na stronie www.losnapograniczu.strefa.pl
Wszystkich miłośników radia serdecznie zapraszamy i życzymy przyjemnego pobytu.
Zespół SP9KDA/SP7KED

5. W1AW. 80 lat temu 17 lutego 1936 r. w wieku 66. lat zmarł Hiram Percy Maxim - W1AW. amerykański pionier radia, wynalazca i współzałożyciel amerykańskiego związku krótkofalowców ARRL, który powstał w 1914 roku. W1AW był następnie jego długoletnim prezesem. Był również głównym pomysłodawcą założenia międzynarodowego związku krótkofalowców IARU, co jak wiemy nastąpiło 18 kwietnia1925 r. w Paryżu. Został On jego pierwszym prezesem i tą funkcję pełnił przez 11 lat tj. do chwili niespodziewanego odejścia. Mimo pełnienia tych absorbujących funkcji Hiram Percy Maxim W1AW był aktywnym krótkofalowcem. Początkowo używał znaku: SNY, 1WH, 1ZM. Natomiast po I wojnie światowej 1AW, a później W1AW. Znak ten jest obecnie znakiem wywoławczym stacji głównej ARRL. Jako ciekawostka to jego ojciec Sir Hiram Stevens Maxim był wynalazcą słynnego karabinu maszynowego "MAXIM", który zrewolucjonizował broń palną i doczekał się wielu wersji.
Info - Jerzy/SP8TK

6. Najstarszy "hamsiak" świata.
Ktoś na jednym forum dla krótkofalowców napisał:
Najstarszy krótkofalowiec świata to Charles “Charlie” Hellman W2RP. W2RP ma w tej chwili 106 lat i jest najstarszym żyjącym radiooperatorem w USA i prawdopodobnie na świecie.
Ale okazuje się, że nie.. Dr Harry Wolf W6NKT jest starszy o rok i ma teraz 107 lat! W6NKT jest ciągle aktywny w eterze, pracuje telegrafią na 40 M codziennie. W2RP ma natomiast licencję dłużej niż W6NKT. W6NKT pierwsze “radio” zbudował w roku 1922, licencję z tym samym znakiem (cały czas ten sam) ma od roku 1936.
Czy ktoś wie, kto jest najstarszym polskim krótkofalowcem?

Info: SP3SUX, SP5ELA

*W trakcie łączności pokomunikatowych SP0PZK prowadzonych przez Jurka SP3SLU w dniu 17.02.2017 r. zgłosił się kol. Kazimierz SP6QNK z Wrocławia i podał, że ma 94 lata. I rzeczywiście, rok urodzenia 1922! Gratulujemy!

7. Podsumowanie akcji dyplomowej 85. lecie powstania PZK, 90. lecie powstania IARU.
W ubiegłym tygodniu zakończyłem wydawanie dyplomów z okazji dwóch wymienionych w tytule ważnych dla nas rocznic. Ogółem wydałem 1304 papierowe oryginalne dyplomy, które w większości rozeszły się via biura QSL. Dla Stacji SP zostały one rozesłane do oddziałów terenowych PZK wraz z egzemplarzami "Świata Radio", a za granicę poprzez CB QSL stowarzyszeń należących do IARU. Przypomnę, że jednym z celów akcji była promocja członkowstwa w stowarzyszeniach członkowskich IARU w tym PZK.
Była to największa w historii PZK akcja dyplomowa, a 12 stacji okolicznościowych przeprowadziło łącznie 163056 QSO's. Szczegóły znajdują się na portalu PZK na głównej partycji pod ikoną:

Współzawodnictwo TOP100 wygrały następujące stacje: SP3PWL - najlepsza polska stacja, UR5IKN - najlepsza europejska stacja oraz K4DY najlepsza stacja DX'owa. Zwycięzcom gratulujemy! Do laureatów w ub. tygodniu zostały wysłane specjalne grawertony.

Po raz kolejny dziękuję operatorom stacji okolicznościowych w osobach:
Krzysztofa SP1MGM, Krzysztofa SP6JIU, Tadeusza SP9HQJ, Pawła SP7AH, Romualda SP4JCP, operatorom stacji klubowych SP6PYP, SP7PGK, SP3POW, SP3KWA, SP1PMY, SP7PTM oraz operatorom Stacji Zarządu Głównego PZK SP0PZK: Zygmuntowi SP5ELA, Andrzejowi SP9KR, Bogdanowi SP5WA, Danielowi SQ2KLU, Piotrowi SQ5JUP, Tomkowi SP5UAF, Irkowi SP2DKI, Zbyszkowi SP2JNK, Januszowi SP2IJ oraz Romanowi SQ2RH.
Specjalne podziękowania przekazuję na ręce Romana Henninga SQ2RH za opracowanie i prowadzenie profesjonalnej obsługi informatycznej naszej akcji jubileuszowej.

Piotr Skrzypczak SP2JMR operator stacji SP85PZK (SP0PZK), award manager dyplomu jubileuszowego.

8. Audycja w PR III Polskiego Radia.

Dzisiaj tj. 17 lutego br. w porannym bloku audycji "Zapraszamy do Trójki" usłyszeliśmy zachętę i pochwałę krótkofalarstwa w postaci szczególnej, to jest kontaktów poprzez radiostację amatorską między młodzieżą szkolną, a kosmonautami ze stacji orbitalnej ISS. Czyli była to audycja o programie ARISS, który stanowi współczesny klucz krótkofalowców do młodych umysłów oraz do drzwi szkół.
Tuż po godzinie 07.00 reporter Kuba Strzyczkowski, w miniaturze przybliżył radiosłuchaczom ten temat ciekawy nawet dla niewtajemniczonych. Jego rozmówcami byli Grzegorz Woźniak - Centrum Astronomiczne UW im. Mikołaja Kopernika
Armand Budzianowski SP3QFE mentor ARISS z regionu europejskiego.
Sławomir Szymanowski SQ3OOK nauczyciel z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim
Błażej Busza SQ3TGV - uczestnik programu
Dorota Skowronek SQ3TGY - uczestnik programu.
Info. Armand SP3QFE & Jurek SP3SLU

9. Zaproszenie na ognisko.
Warszawski Oddział Terenowy Polskiego Związku Krótkofalowców OT-25 organizuje spotkanie integracyjne Warszawskich Oddziałów Terenowych Okręgu SP5 pod nazwą "Ognisko w Lasku na Bemowie 2016". Jest to XXXV spotkanie na które serdecznie zapraszamy Koleżanki i Kolegów wraz z rodzinami z Oddziałów Terenowych PZK OT-25, OT-37, OT-73 oraz sympatyków krótkofalarstwa. Termin pierwszy weekend marca, 5 marca 2016 r. - sobota godzina 10:00 (w stałym miejscu, ul. Gen. Tadeusza Kutrzeby w Warszawie).
Jerzy Szawarski SP5SSB prezes WOT

10. Walne Zebranie OT21.
Walne Zebranie Członków Olsztyńskiego Oddziału PZK odbędzie się dnia 6 marca 2016 r. tradycyjnie w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie przy ulicy Bałtyckiej 37A.
Zebranie rozpocznie się o godzinie 10:00 w pierwszym terminie, lub w drugim terminie o godzinie 10:15.
Proponowany porządek obrad:
1.    Wybór protokolantów.
2.    Wybór Komisji Skrutacyjnej.
3.    Wybór komisji Uchwał i Wniosków.
4.    Stwierdzenie ważności zebrania.
5.    Wybór Delegatów na Krajowy Zjazd Delegatów PZK.
6.    Sprawozdanie Zarządu Oddziału.
7.    Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej.
8.    Wręczenie Odznak Honorowych PZK.
9.    Przerwa.
10.     Dyskusja i wolne wnioski.
11.     Zakończenie zebrania.

 Prezes Olsztyńskiego Oddziału PZK
Andrzej Korczin SP4KA

11. Po Walnym Zebraniu OT04.

Zgodnie z zapowiedziami w dniu 13 lutego br. w Auli nr 1 Uniwersytetu Technologiczno Przyrodniczego w Bydgoszczy odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Bydgoskiego Oddziału Terenowego PZK. Po za sprawozdaniami Zarządu Oddziału oraz Oddziałowej Komisji Rewizyjnej zebrani wysłuchali informacji o sprawach związanych z nowelizacją Ustawy prawo o stowarzyszeniach i wiążących się z nimi możliwych zmianach w Statucie PZK. Była także krótka dyskusja na ten temat.
W czasie zebrania wręczyłem dyplomy z podziękowaniami za zaangażowanie w promocję krótkofalarstwa w kraju i na świecie z okazji ubiegłorocznego jubileuszu 90. lecia powstania IARU oraz 85. lecia powstania PZK. Na wniosek Zarządu Bydgoskiego Oddziału Terenowego PZK okolicznościowe dyplomy otrzymały kluby działające w ramach OT04:

Inowrocławski Klub Krótkofalowców - SP2KCW
Pałucki Klub Krótkofalowców - SP2KPD
Klub Krótkofalowców - SP2PAQ
Bydgoski Klub Krótkofalowców - SP2PBY
Regionalny klub krótkofalowców Pomorza i Kujaw - SP2PIK
Akademicki Klub Krótkofalowców przy UTP w Bydgoszczy - SP2PUT
Harcerski Klub Krótkofalowców "Dromader" - SP2ZAO
Harcerski Klub Krótkofalowców "Emiter" - SP2ZCI
Harcerski Klub Łączności "Ferryt" - SP2ZCH

Indywidualni krótkofalowcy:
Bolesław Krzymin - SP2ESH
Ryszard Czerwiński - SP2IW
Edward Mańkowski - SP2JL
Andrzej Gaca - SP2BLC
Marek Sierocki - SP2QG
Krzysztof Mateusiak - SP2FCR
Leszek Bielewicz - SP2WKB
Marek Garwoliński - SQ2GXO
Janusz Mazany - SP2IJ
 
Z okazji ubiegłorocznego jubileuszu 90-lecia powstania IARU oraz 85 -lecia powstania PZK, za zaangażowanie w promocję krótkofalarstwa oraz wspieranie lokalnych środowisk krótkofalowców zostały także wyróżnione osoby z po za naszego środowiska. Byli to:

Pani Agnieszka Chrząszcz - Naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej UM Inowrocławia
Pan Marek Trojan - Kierownik Klubu Inspektoratu Wsparcia SZ RP w Bydgoszczy
Pan Jerzy Śniadecki - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu w Żninie
Pan Dariusz Makowski - właściciel firmy MAX FLY

Ponadto dyplomy otrzymali Zbigniew Nawrot SQ2ETN prezes Bydgoskiego OT PZK za całokształt działalności społecznej oraz Kazimierz Drzewiecki SP2FAX za wybitne osiągnięcia sportowe.

Walne Zebranie dokonało wyboru delegatów i ich zastępców na KZD reprezentujących Bydgoski OT PZK. Delegatami zostali Zbigniew SQ2ETN i Daniel SQ2KLU, zastępcami Kazik SP2FAX oraz Piotr SQ2LQP.
Łącznie na 154 członków Oddziału Bydgoskiego PZK w zebraniu uczestniczyło 39, a więc frekwencja wyniosła ok. 25%.
W zebraniu uczestniczyłem w podwójnej roli tzn. jako członek OT 04 oraz reprezentant prezydium ZG PZK. Na funkcję delegata na KZD nie kandydowałem.
Piotr SP2JMR wiceprezes PZK
 
12. Po Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym OT05.
Zgodnie z zapowiedzią w dniu 14 lutego 2016 r. w Sali Konferencyjnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr.5 w Krośnie odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Oddziału Podkarpackiego PZK OT05.
Zebranie odbyło się o godz. 10:30 /drugi termin/ ze względu na brak quorum Walne Zebranie miało za istotny punkt wybór władz na nową kadencję, oraz delegatów na XXII KZD PZK. W zebraniu uczestniczyło 41 na 105 członków Oddziału Podkarpackiego co stanowiło 39,05%.
Po przedstawieniu sprawozdań przez prezesa zarządu OT05, skarbnika, oraz Oddziałowej Komisji Rewizyjnej ogłoszono dyskusję nad sprawozdaniami. Dyskusja przebiegała w owocnej i miłej atmosferze.
Kolega Wojtek SP8MI zwrócił uwagę na małe zainteresowanie Naszym Oddziałem ze strony ZG PZK, a walne zebranie wyraża dezaprobatę dla ZG ze względu na brak przedstawiciela na Podkarpaciu.
Nie było zastrzeżeń do sprawozdań i jednogłośnie zostały przyjęte i udzielono absolutorium dla ustępującego Zarządu.

Wybrano Zarząd OT05 w składzie:
Prezes Wiesław Such SP8NFZ
Skarbnik Marek Biały SP8NFX
Sekretarz Łukasz Gonet SP8EFJ
Członek zarządu Mariusz Miazga SP8UEL
Członek zarządu Grzegorz Salabura SP8LOK

Komisja Rewizyjna ukonstytuowała się w składzie:
Przewodniczący Wojciech Geło SP8MI
Sekretarz Adam Baniak SP8TJK
Członek Janusz Olearczyk SP8NFP

Zjazd wybrał delegatów na Zjazd Krajowy PZK w następującym składzie:
1. Jan Wójtowicz SP8BPX
2. Witold Onaczyszyn SP9MRO
zastępcy delegatów:
Wiesław Such SP8NFZ
Wiesław Brągiel SP9ODY

Drugim dodatkowym punktem zebrania na wniosek Zarządu OT05 było wręczenie z okazji Jubileuszu 40-lecia Oddziału Podkarpackiego PZK okolicznościowych pamiątkowych grawertonów dla wyróżniających się w pracy społecznej, oraz zaangażowanie w promocję Ziemi Podkarpackiej oraz krótkofalarstwa w kraju i zagranicą.
Wyróżnieni zostali: SP8TJK, SP8MI, SP8ASP, SP8NFX, SP8HDP, SP8EFJ,
SQ8SR, SQ8ERB, SQ8GBE, SQ8X, SP9IQO oraz Pan Marek Kubit Dyrektor ZSP Nr.5.

Na zakończenie walnego zebrania była prezentacja kol. Stanisława SQ8X z wyprawy DX-owej na ZL9A, która odbyła się styczniu 2016 r.
Zebranie przebiegło w miłej atmosferze, a bardzo sprawnie przeprowadził Ryszard SP8JPR.
Info. SP8NFZ

13. Po Walnym Zebraniu OT06.

W dniu 13 lutego 2016 r. (sobota) o godzinie 10:30 (w drugim terminie) w siedzibie Śląskiego Oddziału Terenowego PZK w Domu Kultury „ Chemik” w Siemianowicach Śląskich ul. Niepodległości 51, odbyło się Walne Zebranie Członków Śląskiego Oddziału Terenowego PZK. Tematy zabrania to:
1.    Sprawozdanie z działalności Zarządu Śl. OT PZK.
2.    Ustalenie wysokości składki oddziałowej.
3.    Wybór delegatów OT-06 na Krajowy Zjazd Delegatów PZK.

Uprawnionych do głosowania 223, stan obecnych 34, co stanowi 15 %
członków OT-06.
Zarząd OT-06 przedstawił zgromadzonym członkom OT-06 sprawozdanie ze swojej dotychczasowej działalności.
Została uchwalona nowa wysokość składki oddziałowej na kwotę 30,00 PLN.
Nowa składka będzie obowiązywać od 01 stycznia 2017 roku.
Na delegatów na Krajowy Zjazd Delegatów PZK zostali wybrani Kol.:
SP9FHZ, SP9HTY, SQ9BDB. Na zastępców delegatów na Krajowy Zjazd Delegatów PZK zostali wybrani kol: SP9HQJ, SP9JCN, SP9-06-110.
Wybranym Delegatom oraz zastępcom Delegatów serdecznie gratuluje.
Marek SP9HTY prezes OT-06

14. Po Walnym Zebraniu OT24.
W dniu 14.02.2016 roku odbyło się walne sprawozdawczo-wyborcze zebranie Oddziału Terenowego 24 PZK. Zebranie odbyło się w Skierniewicach, w Klubie „OAZA” przy ul. Iwaszkiewicza 13.
Zgodnie ze Statutem PZK wybrano:

Zarząd OT24 w następującym składzie:
Prezes: Andrzej SQ5FBI
Sekretarz: Stefan SP7ER
Skarbnik: Edward SP7VH
Członek: Artur SP5QIR
Członek: Przemek SQ5PTN

Komisję rewizyjną w następującym składzie:
Przewodniczący: Konstanty SP7LIK
Zastępca przewodniczącego: Włodek SP7NWM
Członek: Cezary SP7MJX
Członek: Stanisław SP7MJL
Członek: Grzegorz SP7MJR

Delegata Oddziału OT24 na Krajowy Zjazd Delegatów:
Andrzeja SQ5FBI oraz zastępcę Artura SP5QIR

VY 73! Prezes OT24 Andrzej SQ5FBI

15. Skrócony spis treści Świata Radio 3/2016.
AKTUALNOŚCI: Wiadomości DX-owe dla krótkofalowców, Zawody
ANTENY: Antena magnetyczna i rotor antenowy
TEST: System Fusion - C4FM
PREZENTACJA: Cyfrowe modulatory DVB-T, Radio PMR Midland GB1, Odbiorniki pomiarowe EMC, Radiotelefony TYT i Tytera
ŁĄCZNOŚĆ: Polska sieć SP-DMR, HamNet i WinLink 2000, Radiotelefony (transceivery) UKF
ŚWIAT KF/UKF: Z życia klubów i OT PZK
WYWIAD: Radio w historii kultury
HOBBY: Przystawka do pomiaru indukcyjności, Filtry pasmowe dużej mocy
DIGEST: Przyrządy i mierniki w.cz.
FORUM CZYTELNIKÓW: Porady, Listy
RYNEK I GIEŁDA

Andrzej SP5AHT

16. KRÓTKOFALOWIEC POLSKI 3/2016.
Podsumowanie akcji "Marian Rejewski na Falach Eteru" w UM Bydgoszczy
Międzynarodowe spotkanie UR/SP w Jarosławiu
Reportaż z Walnego Zebrania Zachodniopomorskiego OT PZK
PZK w oczach "biurokraty"
Po posiedzeniu prezydium 22.01.16
Silent key's
Info: Piotr SP2JMR

17. HURAGAN 2016. Ogólnopolskie ćwiczenia łączności kryzysowej.
      20.02.2016 r. (14:00 - 18:00 czasu lokalnego).
Informujemy, że 20.02.2016 r. (14:00 - 18:00 czasu lokalnego) Ogólnopolskie ćwiczenia łączności kryzysowej pod kryptonimem HURAGAN 2016. Harmonogram ćwiczeń znajduje się na portalu EMCOM – LINK. Do usłyszenia w ćwiczeniach!

Rafał Wolanowski SQ6IYR
EmCom Manager PZK

18. Dyplom elektroniczny HF31ROT.
20 LAT RYBNICKIEGO 31. ODDZIAŁU TERENOWEGO PZK.
Regulamin Dyplomu elektronicznego.
1. Stacja okolicznościowa HF31ROT będzie pracowała z okazji 20-lecia Rybnickiego Oddziału Terenowego.
2. Termin pracy radiostacji: 14.02-26.03.2016 oraz 4-5.11.2016 (pierwszy okres od zebrania założycielskiego do uzyskania potwierdzenia z PZK o założeniu Oddziału, zaokrąglony do pełnych tygodni, a drugi to Dni Aktywności ROP).
3. Radiostację okolicznościową będą obsługiwać operatorzy związani z ROT, podający po raporcie swoje imię lub znak wywoławczy.
4. Za przeprowadzenie określonej liczby QSO z różnymi operatorami HF31ROT i wysłaniu wyciągu z logu w postaci pliku cabrillo na adres: sp9kju@o2.pl przewidziano Dyplom elektroniczny.
5. Wymagana liczba QSO dla stacji SP; 5, innych EU; 3, DX ; 2 QSO.
6. Stacja SP, która przeprowadzi największą liczbę łączności otrzyma nagrodę rzeczową.
7. Menedżerem Dyplomu jest Hubert SP9MDY.
Lista zdobywców będzie umieszczona na stronie www.sp9kju.org
73 Hubert SP9MDY

19. Podsumowanie współzawodnictwa w zawodach krajowych SP Contest Maraton 2015 (SPCM).
W zakładce Współzawodnictwa, zamieszczono ostateczne wyniki. Współzawodnictwo prowadzone jest pod patronatem zastępcy Prezesa ds. sportowych PZK Zbigniewa SP2JNK, wg regulaminu zamieszczonego w wyżej podanym miejscu. Komisja SPCM dziękuje wszystkim uczestnikom zawodów oraz gratuluje zajętych miejsc. Szczególne uznanie należą się stacją, które startowały w większości zawodów (nie tylko ujętych na liście SPCM) oraz zwycięzcą w poszczególnych kategoriach. W zawodach wystąpiły 765 różne znaki. Pierwsze miejsca zajęli (w nawiasie, kolejno ilość stacji w danej kategorii/ ilość stacji sklasyfikowanych wg regulaminu):
SO CW – SP4W (163/43), SO MIX – SQ9E (226/18), SO SSB – SP9IEK (391/62), SO/MO QRP MIX – SQ2DYF (132/20), MO CW – SP7PKI (44/5), MO MIX – SP3KWA (98/15), MO SSB – SP4KHM (88/8).
Wśród oddziałów terenowych PZK, pierwsze miejsce zajął Olsztyński OT-21.
Nagrody zostaną wysłane na przełomie lutego i marca br.
Zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznej edycji SP Contest Maraton.

W imieniu Komisji SPCM Kazik SP9GFI

Janek SP1JKF S.K.
Z wielkim żalem zawiadamiamy, że w dniu 14 lutego br. odszedł od nas do krainy wiecznych DX-ów kol. Jan Ławieński SP1JKF z Ustki. Zasłużony krótkofalowiec i doskonały telegrafista.
W latach 70-tych był operatorem SP1PGM przy Centrum Szkolenia Specjalistów
M.W. w Ustce. Inicjator założenia w roku 1980 klubu SP1KVM przy S.M. Korab w
Ustce. Przez wiele lat był aktywnym członkiem Koła Krótkofalowców BŁYSKAWICA
Klubu 3. Flotylli Okrętów. W ostatnich latach ze względów zdrowotnych
aktywny tylko na UKF. Przekazywał nam systematycznie komunikaty meteo.
Informował o zagrożeniach pogodowych.
Spoczywaj w pokoju Kolego.

Jurek SQ2NIA, Andrzej SQ2RSG

TNX, TNX, TNX
Redakcja komunikatu dziękuje za dostarczoną korespondencję oraz informacje: Sylwii Dąbrowskiej, Jurkowi SP8TK, Armandowi SP3QFE, Kazikowi SP9GFI, Jurkowi SQ2NIA, Hubertowi SP9MDY, Rafałowi SQ6IYR, Hubertowi SP9MDY, Andrzejowi SQ5FBI, Wiesławowi SP8NFZ, Markowi SP6HTY, Andrzejowi SP4KA, Jurkowi SP5SSB, Andrzejowi SP5AHT, Irkowi SP3SUX, Markowi SQ5BPM.

Materiały do Komunikatu Sekretariatu ZG PZK prosimy nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, admin@pzk.org.pl. Materiały do komunikatu na kolejną środę powinny być przesłane do wtorku, godz. 21:00. Materiały przesłane później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie czyli za tydzień. Materiały wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być przesłane przynajmniej 24 godziny wcześniej, czyli do poniedziałku, godz. 21:00. Redakcja komunikatów: Piotr SP2JMR i Zygmunt SP5ELA. Komunikaty sekretariatu ZG PZK są nadawane w każdą środę o godzinie 18:00 czasu lokalnego na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM.
              
Piotr SP2JMR   Zygi SP5ELA    Jurek SP3SLU – nadający komunikaty środowe PZK

news: Ikonka_PDF_50px.jpg Komunikaty KS 2016


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

68,557,403 Unikalnych wizyt