PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3342 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 0
RSS

KS-4. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 27.01.2016
Opcje newsa
Komunikaty sekretariatu ZG PZK
news: pzk_new.jpg

 
KOMUNIKAT NR 4/2016 z dnia 27.01.2016 r.

Witam wszystkich słuchaczy oraz czytelników naszych komunikatów w pierwszym komunikacie 2016 roku. A oto najnowsze informacje:

1.    Radioreaktywacja zaprasza.
W imieniu organizatorów przesyłam zaproszenie skierowane do przedstawicieli wszystkich oddziałów terenowych Polskiego Związku Krótkofalowców do wzięcia udziału w spotkaniu szkoleniowym organizowanym 20. lutego 2016 w Warszawie - Międzylesiu. Spotkanie to jest efektem panelu dyskusyjnego poświęconego popularyzacji krótkofalarstwa i szkoleniu, który odbył się podczas Zjazdu Technicznego w Burzeninie we wrześniu 2015 roku.
Celem spotkania jest wymiana praktycznych doświadczeń pomiędzy osobami, które chciałyby prowadzić tego typu zajęcia w swoim środowisku, a tymi Koleżankami i Kolegami, którzy mają na koncie takie aktywności.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Za opłatą dostępne jest wyżywienie (obiad) na miejscu.
Prosimy Kolegów w oddziałach o przekazanie tej informacji wszystkim potencjalnie zainteresowanym wraz z linkiem do strony: http://reaktywacja.org.pl/miedzylesie-2016

Tam znajdują się bliższe informacje a także link do ankiety umożliwiającej rejestrację swojego udziału w spotkaniu. Zapisy trwają do 7 lutego włącznie lub do wyczerpania miejsc jeśli zainteresowanie będzie bardzo duże.

Tomek SP5XO

2.     Po posiedzeniu prezydium ZG PZK.
Posiedzenie odbyło się 22. stycznia br. w pomieszczeniach sekretariatu ZG PZK. Obecni: skład prezydium bez Jerzego Gomoliszewskiego SP3SLU (usprawiedliwiony), oraz GKR:  Henryk Jegła SP9FHZ przew. GKR, Zdzisław Sieradzki SP1II i Marcin Skóra SQ2BXI członkowie GKR, Sylwia Dąbrowska księgowa PZK.

1. Omówiono sytuację bieżącą finansową oraz po zakończeniu 2015 r.
Bieżąca sytuacja jest adekwatna do okresu składkowego tzn., że na koncie PZK w BGŻ BNP Paribas znajduje się ok. 140 tys. zł. Spływ składek przebiega zadowalająco. Wszelkie należności są uregulowane.
W kolejności prezydium przyjęło wstępną informację o realizacji budżetu za 2015. Pełna informacja będzie dostępna po opracowaniu bilansu za 2015 rok przez księgowość PZK.
Odrębnym tematem była analiza dokumentacji finansowej dotyczącej Obozu Szkoleniowego w Sportach Obronnych oraz Mistrzostw PZK w Amatorskiej Radiolokacji Sportowej w 2015 r., w której stwierdzono nieprawidłowości i są one przedmiotem szczegółowych wyjaśnień.


2. Po raz kolejny prezydium zajęło się projektem budżetu na 2016 rok. Do dnia 22.01.2016 r. nie wpłynęły opinie Komisji ds. Finansów. Zmodyfikowano projekt budżetu na 2016 rok, w oparciu o wnioski na dofinansowanie i przewidywane koszty. Ze względu na drastyczny wzrost kursu walut w stosunku do PLN prognozowana kwota w budżecie z tyt. składki do IARU wynosi 40.000 zł.

3. Podsumowano konkurs na odbiornik dla nasłuchowców ogłoszony w dniu 26.09.2016 r. Pomimo sporego zainteresowania konkursem w początkowym okresie po jego ogłoszeniu, do dnia posiedzenia prezydium nie wpłynęła żadna oferta.

4. Biorąc pod uwagę całokształt działalności społecznej w tym pracę przy organizacji Ogólnopolskich Spotkań Krótkofalowców "ŁOŚ", prezydium podjęło uchwałę o odznaczeniu Marka Czarneckiego SP9UO medalem im. Braci Odyńców za zasługi dla Rozwoju Krótkofalarstwa.

5.  Prezydium podjęło uchwałę, o ogłoszeniu o zamiarze odznaczenia Złotą Odznaką Honorową PZK Zdzisława Chyby SP3GIL na wniosek Zarządu OT PZK Południowej Wielkopolski.

6. Prezydium przyjęło informację Piotra SP2JMR o tym, że w planach jest zorganizowanie I. Zjazdu Ogólnopolskiego Klubu Łączności Kryzysowej – SP EmCom. Powinien on odbyć się w II połowie kwietnia 2016 r.

7. Omówiono różne aspekty organizacyjne Jubileuszowego X Ogólnopolskiego Spotkania Krótkofalowców ŁOŚ 2016 oraz udział w nim gości zagranicznych.
8. Ustalono kalendarium najważniejszych wydarzeń organizacyjnych w br. I tak, najbliższe posiedzenie Prezydium ZG PZK odbędzie się w dniu 19 marca br. Najbliższe posiedzenie ZG PZK prezydium zwołuje na 9. kwietnia br. Natomiast, jak już informowaliśmy, XXI. Krajowy Zjazd Delegatów PZK odbędzie się w Burzeninie w Ośrodku Sportowa Osada w dniach 21-22 maja 2016 r.

9. Prezydium przyjęło rezygnację Dionizego Studzińskigo SP6IEQ z członka Komisji Statutowej PZK. Prezydium dziękuje Kol. Dionizemu SP6IEQ za znaczący wkład  pracy w działalność komisji.
10. Prezydium przyjęło rezygnację Michała Piórczyńskiego SP5DLX z funkcji foto-reportażysty PZK. Prezydium dziękuję Kol. Michałowi Piórczyńskiemu za wkład pracy w dokumentowanie najważniejszych wydarzeń w PZK.

11. Prezydium dokonało wyboru miejsca VI Konferencji ARISS, która odbędzie się w Ostrowie Wlkp. Decyzję prezydium podjęło uwzględniając pozytywne opinie na temat organizacji IV i V konferencji ARISS, zorganizowanej przez klub SP3POW w Ostrowie Wlkp.
12. 60 lecie Klubu Sportów Łączności LOK SP9KAG w Gliwicach. Prezydium w uznaniu owocnej działalności klubu na rzecz rozwoju krótkofalarstwa funduje okolicznościowy grawerton dla upamiętnienia 60. lecia jego istnienia.
13. Prezydium z radością przyjęło uniwersalny klucz telegraficzny z monitorem nadawania ofiarowany przez Zdzisława Sieradzkiego SP1II jako podarunek dla ZG PZK. Klucz ten będzie wykorzystywany w działalności szkoleniowej PZK.
Piotr SP2JMR

3. Dokumentacja finansowa PZK.
Po raz kolejny, tym razem w Komunikacie zwracamy uwagę na poprawność dokumentacji przesyłanej przez Oddziały Terenowe PZK.
a)    Dokumentacja transakcji bankowych musi być sporządzana w oparciu o „wyciąg bankowy”. Jeśli nie było w danym miesiącu operacji na koncie wówczas wysyłamy raport bankowy tzw. „zerowy” bez wyciągu bo go bank nie generuje.
b)    Do raportów bankowych załączamy oprócz wyciągów bankowych oryginały dokumentów czyli faktur, rachunków, umów, delegacji, etc. Muszą one znajdować się w miejscu prowadzenia księgowości czyli w księgowości PZK. W oddziałach mogą być wyłącznie kopie faktur i rachunków.
c)    Nie stosowanie się do powyższego maksymalnie utrudnia i opóźnia prowadzenie księgowości, sprawozdawczości finansowej i zabiera czas, który mógłby być z lepszym skutkiem wykorzystany.

Sylwia Dąbrowska księgowa PZK & Piotr Skrzypczak SP2JMR wiceprezes PZK

4. Walne Zebranie Bydgoskiego OT PZK (OT04).
W dniu 13 lutego 2016 roku o godzinie 10.00 (drugi termin godzina 10.15) odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze członków Bydgoskiego Oddziału Terenowego PZK. Zebranie odbędzie się w auli im. prof. Antoniego Zabłudowskiego (aula A1) - budynek 2.1 Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy przy ul. prof. Sylwestra Kaliskiego 7.

Daniel SQ2KLU

5. Walne Zebranie Śląskiego OT PZK (OT06).
 W dniu 13 lutego 2016 r. (sobota) o godzinie 10:00 (w drugim terminie o godz. 10:30) w siedzibie Śląskiego Oddziału Terenowego PZK w Domu Kultury „ Chemik”  w Siemianowicach Śląskich ul. Niepodległości 51, odbędzie się Walne Zebranie Członków Śląskiego Oddziału Terenowego PZK.
Tematy zabrania:
1.    Sprawozdanie z działalności Zarządu Śl. OT PZK.
2.    Ustalenie wysokości składki oddziałowej.
3.    Wybór delegatów OT-06 na Krajowy Zjazd Delegatów PZK.
Zapraszam wszystkich członków naszego oddziału.

Vy 73! Prezes OT-06 Marek SP9HTY

SP3FUK/DJ0MAQ s.k.

Informuję, że pogrzeb ś.p. Czesia SP3FUK/DJ0MAQ  odbędzie się w sobotę 30.01.2016.
Uroczystość pogrzebowa w Kościele Parafialnym we Włoszakowicach o godz. 11.00
Ryszard SP3CUG


TNX, TNX, TNX
Redakcja komunikatu dziękuje za dostarczoną korespondencję oraz informacje: Sylwii Dąbrowskiej, Danielowi SQ2KLU, Markowi SP6HTY, Tomkowi SP5XO, Ryszardowi SP3CUG.

Materiały do Komunikatu Sekretariatu ZG PZK prosimy nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, admin@pzk.org.pl. Materiały do komunikatu na kolejną środę powinny być przesłane do wtorku, godz. 21:00. Materiały przesłane później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie czyli za tydzień. Materiały wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być przesłane przynajmniej 24 godziny wcześniej, czyli do poniedziałku, godz. 21:00. Redakcja komunikatów: Piotr SP2JMR i Zygmunt SP5ELA. Komunikaty sekretariatu ZG PZK są nadawane w każdą środę o godzinie 18:00 czasu lokalnego na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM.
                                                                 
Piotr SP2JMR                        Zygi SP5ELA                 Jurek SP3SLU – nadający komunikaty środowe PZK

news: Ikonka_PDF_50px.jpg Komunikaty KS 2016


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,415,322 Unikalnych wizyt