PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3417 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 1
RSS

KS-3. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 20.01.2016
Opcje newsa
Komunikaty sekretariatu ZG PZK
news: pzk_new.jpg

 
KOMUNIKAT NR 3/2016 z dnia 20.01.2016 r.

Witam wszystkich słuchaczy oraz czytelników naszych komunikatów w pierwszym komunikacie 2016 roku. A oto najnowsze informacje:

1. Walne zebranie Skierniewickiego OT 24 PZK.
W dniu 14 lutego 2016 r. w Skierniewicach o godzinie 10.00 w pierwszym terminie i o godzinie 10.30 w drugim terminie odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo - wyborcze Skierniewickiego Oddziału Terenowego PZK (OT24).
VY73!
Sekretarz OT24
Andrzej SQ5FBI

2. Walne Zebranie Rybnickiego Oddziału Terenowego #31 Polskiego Związku Krótkofalowców.
W dniu 21 lutego 2016 r. (niedziela) o godzinie 10:00 (w drugim terminie o godz. 10:30) w nowej siedzibie Rybnickiego Oddziału Terenowego PZK w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie przy ul. Traugutta 1 odbędzie się Walne Zebranie sprawozdawczo wyborcze. Walne Zebranie członków Rybnickiego Oddziału Terenowego PZK nr 31 połączone będzie z wyborami do Zarządu Oddziału, Oddziałowej Komisji Rewizyjnej i delegatów oraz ich zastępców na Krajowe Zjazdy Delegatów PZK.
Zapraszam wszystkich członków naszego oddziału.
Vy 73! Prezes OT 31 – Hubert SP9MDY

3. Posiedzenie prezydium ZG PZK.
Najbliższe posiedzenie prezydium ZG PZK odbędzie się w piątek 22. stycznia br. o godz. 11.00 w siedzibie sekretariatu ZG PZK przy ul Modrzewiowej 25 w Bydgoszczy.
W porządku obrad sprawy finansowe, odznaczenia członków PZK, sprawy bieżące wniesione przez członków prezydium.
Piotr SP2JMR

4. Informacje z Dębicy - SP8KKM.
Jak co roku na początku stycznia odbyło się w naszym klubie spotkanie świąteczno-noworoczne. W tym roku, 9 stycznia, przybyli na nie niemal wszyscy członkowie klubu, jak również nowi adepci, którzy na wiosnę przystąpią do egzaminu na świadectwo uzdolnienia. Jeden z tegorocznych egzaminów zaplanowany jest na dzień 11.06.2016r. i odbędzie się podczas VI Galicyjskiego Spotkania Krótkofalowców w Głobikowej.
Spotkania opłatkowe w klubie SP8KKM mają już swoją wieloletnią tradycję i uroczystą oprawę. Na wstępie Prezes SKiR Delta kolega Jacek SQ8AQO przywitał wszystkich uczestników spotkania i złożył im oraz ich rodzinom życzenia świąteczno-noworoczne. W dalszej części wszyscy obecni składali sobie kolejno życzenia łamiąc się opłatkiem. Spotkanie przebiegło w miłej, rodzinnej atmosferze aż do późnych godzin wieczornych. Przygotowane przez organizatorów przekąski, przysmaki i napoje były dopełnieniem wielu poruszanych tematów związanych nie tylko z krótkofalarstwem.
Łącznie w spotkaniu noworocznym wzięło udział 26 osób. Cieszymy się, że jest nas coraz więcej i już dzisiaj zapraszamy wszystkich do naszego klubu na kolejne spotkania świąteczne oraz cotygodniowe "robocze" w każdy czwartek od godz. 18.00.
Rafał SQ8UPS

5. Tydzień aktywności i zawody SPOTC.
 W dniu 25 stycznia 2016 r. Klub Seniorów Polskiego Związku Krótkofalowców SPOTC, zrzeszający grupę nestorów naszego krótkofalarstwa oraz nadawców ze znacznym stażem pracy na falach eteru i bogatą wiedzą oraz doświadczeniem, obchodzi swoją czterdziestą rocznicę powstania.
Można powiedzieć „czterdzieści lat minęło”, a dla wielu z nas te słowa odnoszą się do okresu własnej pracy na pasmach.
Z okazji tej okrągłej rocznicy, trzeci tydzień stycznia 2016 r. (od dnia 18 do 24) jest ogłoszony tygodniem aktywności członków SP OTC. Tydzień ten zaowocuje zwiększoną aktywnością członków Klubu na wszystkich dostępnych pasmach i emisjach. Celem aktywności jest umożliwienie radiowego kontaktu z nestorami polskiego krótkofalarstwa, członkami SPOTC. Jest nim również przypomnienie tych wielkich naszych Kolegów, którzy tworzyli Polski Związek Krótkofalowców, lecz już ich między nami nie ma. SPOTC to wyjątkowy Klub, z którego składu bardzo szybko ubywa ludzi i to nie z własnej woli a z racji wieku. Tydzień ten będzie więc okazją do nawiązania łączności z tą specjalną grupą naszych Kolegów. W czasie prowadzonych łączności członkowie Klubu będą podawali swój klubowy numer członkowski.
Uwieńczeniem tygodnia aktywności i obchodów rocznicowych będą Zawody SPOTC 2016, które odbędą się niedzielę 24. stycznia 2016 r. Są one oczywiście przeznaczone dla wszystkich miłośników zawodów, niezależnie od wieku i stażu operatorskiego. Regulamin zawodów jest dostępny pod linkiem: http://spotc.pzk.org.pl/zawody-spotc oraz na stronie www.pzk.org.pl w zakładce Zawody, a także w Świecie Radio 1/2016.
Zarówno tydzień aktywności jak i Zawody stanowić będą doskonałą okazję do przeprowadzenia niekiedy unikalnej łączności, ale również umożliwią spełnienie warunków Dyplomu SPOTC, którego regulamin znajduje się pod linkiem: http://spotc.pzk.org.pl/award-spotc.
Tydzień aktywności członków SPOTC będzie powtarzany w trzecim tygodniu stycznia każdego kolejnego roku.
Zachęcamy również innych Kolegów i Koleżanki mających znaczny staż operatorski do wstępowania w szeregi tego unikalnego Klubu. Równie chętnie dzielimy się wiedzą i tradycją z młodszymi pokoleniami ludzi amatorskiej anteny.
 
Zapraszamy! Regulamin Klubu Seniorów znajduje się pod linkiem: http://spotc.pzk.org.pl/regulamin-spotc.
Zarząd SPOTC

6. Zapraszamy do korzystania z archiwum wydań biuletynu "DX Serwis".          
Z biuletynu korzysta wiele indywidualnych osób i oddziałów PZK. Wielu administratorów oddziałowych stron internetowych umieszcza na swoich stronach pliki biuletynu do pobrania. W efekcie ten sam plik zostaje umieszczony w wielu różnych miejscach, a nie zapominajmy, że w większości wypadków oddziały wykorzystują zasoby serwerowe PZK. W efekcie niepotrzebnie serwer zapełnia się poprzez wielokrotne umieszczenie tego samego pliku.
Obecnie archiwum DXSerwisu znajduje się na dedykowanym portalu pod adresem: https://dxserwis.pzk.org.pl. Kolejne wydania "DX Serwisu" będą na bieżąco umieszczane w niniejszym archiwum. Bardzo prosimy administratorów oddziałowych stron internetowych, aby informując o nowym wydaniu biuletynu podawali link do wydania, zamiast kopiowania pliku z biuletynem i umieszczania go na serwerze.
Przypominamy także, że podstawową formą udostępniania biuletynu jest jego rozsyłanie poprzez listę e-mail. Każda zainteresowana osoba może zapisać się na listę wysyłkową. Szczegółowe informacje, dotyczące zapisywania są opisane na stronie głównej biuletynu: http://www.dxserwis.info/
Krótka historia DXSerwisu. Biuletyn DX Serwis jest regularnie wydawany od połowy 1997 roku. Jednak już przed tym terminem pojawiły się pierwsze biuletyny, jeszcze nie oznaczone kolejnymi numerami. Przez wiele lat biuletyn funkcjonował tylko w wersji HTML. Później przez wiele lat jako biuletyn HTML dostępny na stronie WWW i jednocześnie rozsyłany w postaci tekstowej via e-mail. Obecnie biuletyn publikujemy tylko w postaci PDF - w takiej formie jest rozsyłany do osób, zapisanych na listę dystrybucyjną. W tej chwili trwają także prace nad uruchomieniem i udostępnieniem archiwalnych wydań biuletynu.
Biuletyn jest przygotowywany i rozsyłany z częstotliwością dwóch lub trzech wydań w miesiącu. Zamieszczane w DX Serwisie informacje są przełożoną na język polski kompilacją wiadomości z różnych dostępnych w Internecie biuletynów oraz informacji z list dyskusyjnych o tematyce DX. Niektóre wiadomości trafiają do nas także bezpośrednio od uczestników DXpedycji.
Korzystanie z Listy Dystrybucyjnej DX Serwis jest dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Jest to lista dystrybucyjna, co oznacza, że wysyłanie wiadomości jest dostępne tylko dla jej administratorów. Pozostali zapisani mogą jedynie odbierać wiadomości. Celem listy nie jest stworzenie kolejnego forum dyskusyjnego, ale stworzenie możliwości rozsyłania zainteresowanym kolejnych biuletynów z informacjami o DXpedycjach.
Info: Tomek SP5UAF, Zygi SP5ELA


SP2PI s.k.
W dniu 17.01.2016r w Toruniu odszedł z naszego grona Kol. Jerzy H. Wojniusz SP2PI. Kolega Jerzy znany był między innymi Jako ten, który założył klub szybkiej telegrafu w ramach PZK i działalność tą propagował prowadząc ją w kolejnych latach.
W latach 2000-2004 był wiceprezesem ds. organizacyjnych PZK. W 2001 roku zainicjował powstanie "OT PZK im Mikołaja Kopernika" (OT49), a do roku 2000  prowadził biuro QSL nr 49.
Organizowane przez Niego w klubie "Kameleon" w Toruniu spotkania krótkofalowców gromadziły wielką ilość zainteresowanych. Był aktywnym członkiem SPDX Klubu nr członkowski 100 z potwierdzonymi ponad 300 podmiotami DXCC, był również członkiem SPOTC z numerem 197. W ostatnich latach przejawiał ograniczone zainteresowanie sprawami organizacyjnymi i sportowymi ze względu na pogarszający się stan zdrowia.
Msza św. odbędzie się 21 stycznia br. o godz. 12.30 w kościele Najświętszej MP przy Rynku Staromiejskim w Toruniu, a pogrzeb o godz. 13.00 na cmentarzu przy ul. Gałczyńskiego w Toruniu - po drugiej stronie tej samej ulicy znajduje się klub SP2PMK.
Żegnamy Ciebie Jurku i przyrzekamy, że nigdy o Tobie nie zapomnimy.

Ryszard SP2IW & SP2JMR


TNX, TNX, TNX
Redakcja komunikatu dziękuje za dostarczoną korespondencję oraz informacje: Rafałowi SQ8UPS, Andrzejowi SQ5FBI, Hubertowi SP9MDY, Ryszardowi SP2IW, Zarządowi SPOTC, Tomkowi SP5UAF.

Materiały do Komunikatu Sekretariatu ZG PZK prosimy nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, admin@pzk.org.pl. Materiały do komunikatu na kolejną środę powinny być przesłane do wtorku, godz. 21:00. Materiały przesłane później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie czyli za tydzień. Materiały wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być przesłane przynajmniej 24 godziny wcześniej, czyli do poniedziałku, godz. 21:00. Redakcja komunikatów: Piotr SP2JMR i Zygmunt SP5ELA. Komunikaty sekretariatu ZG PZK są nadawane w każdą środę o godzinie 18:00 czasu lokalnego na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM.
                                                                  
Piotr SP2JMR Zygi SP5ELA Jurek SP3SLU – nadający komunikaty środowe PZK

news: Ikonka_PDF_50px.jpg Komunikaty KS 2016


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

70,319,744 Unikalnych wizyt