PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3324 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 6
Użytkowników online: 0
RSS

KS-37. Komunikat sekretariau ZG PZK z dnia 16.09.2015
Opcje newsa
Komunikaty sekretariatu ZG PZKnews: pzk.png

 
KOMUNIKAT NR 37/2015 z dnia 16.09.2015 r.

Witam wszystkich słuchaczy oraz czytelników naszych komunikatów. A oto najnowsze informacje:

1. IX Zjazd Techniczny SP.

Zgodnie z zapowiedziami w dniach 11-13 września na terenie ośrodka "Sportowa Osada" w Burzeninie odbył się  kolejny 9. Zjazd Techniczny SP. Zjazd ten jest kontynuacją organizowanych przez Włodka SP5DDJ "Warsztatów QRP" i rozrósł się do rangi wielowątkowej imprezy nie tylko technicznej.
Tegoroczny Zjazd był rekordowy. Przez ośrodek przewinęło się ponad 400. uczestników.
Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Bardzo ciekawy konkurs na przydatne urządzenie krótkofalarskie czyli "Konkurs PUK", kilka prezentacji o charakterze technicznym, relacja z wyprawy DX-owo turystycznej Przemka SP7VC, a także dwa nie techniczne panele dyskusyjne. Pierwszy dwuczęściowy trwał łącznie ponad 5 godzin i dot. promocji krótkofalarstwa oraz pracy z młodzieżą prowadzony był przez animatora nr 1 "Radioreaktywacji" Pawła SP5STS i drugi dotyczący łączności kryzysowej "SP EmCom" prowadzony przez piszącego te słowa Piotra SP2JMR. Panel EmCom-owy z uwagi na trudne warunki lokalowe był dość krótki i jego zwieńczeniem było powołanie "Ogólnopolskiego Klubu Łączności Kryzysowej PZK - SP EmCom". Klub powołało 22 członków PZK. Wyłoniono także Komitet Założycielski w składzie:
1. Krzysztof Gaudnik SP7WME
2. Paweł Nowakowski SP1MPW
3. Piotr Skrzypczak SP2JMR
4. Tomasz Frankiewicz SP7V
5. Adam Kołakowski SQ7LRX
Komitet ten w najbliższym czasie podejmie stosowną uchwałę o wnioskowaniu do Prezydium ZG PZK o stwierdzenie  poprawności uchwał Grupy Inicjatywnej "Ogólnopolskiego Klubu Łączności Kryzysowej PZK - SP EmCom", a następnie wniesie o zatwierdzenie powołania Klubu Ogólnopolskiego PZK przez Zarząd Główny PZK.
Jedynym słabym punktem nie zależnym w pełni od organizatorów Zjazdu Technicznego okazała się skromna giełda.
Całość była sprawnie zorganizowana pomimo nadmiaru chętnych do prezentacji i konkursów i braku stosownych pomieszczeń w oczekiwanym czasie.
Więcej informacji oraz opisy urządzeń z konkursu PUK będzie zamieszczonych w kolejnych numerach "Świata Radio" do którego lektury zachęcam.
W imieniu prezydium ZG PZK podziękowania kierujemy do organizatorów Waldemara Sznajdera 3Z6AEF, Romana Bala SP9MRN, Ryszarda Banasiaka SP6IFN Jerzego Bartoszka SQ6BBA, Krzysztofa Pokorskiego SQ7IQA, Spike'a Rendchen'a SP9NJ,
Jarosława Trząsalskiego SP6MLF oraz Waldemara Wieczorka SP3NYR.
Jerzy SP7CBG & Piotr SP2JMR

2. 50 lat SP3KEY - po uroczystości.

Zgodnie z zapowiedzią i zaproszeniami w dniu 12 września w sobotę w Tawernie Kapitańskiej w Nowej Soli odbyła się uroczystość z okazji 50. lecia Nowosolskiego Klubu Krótkofalowców SP3KEY.
Dla informacji dodam, że 50 lat temu pierwszą łączność z SP3KEY w dniu 17.09.1965, przeprowadził Zdzisław Jędrasiak (wtedy nasłuchowiec), a po dwóch miesiącach już SP3BLP, który także obchodzi 50 lecie pracy krótkofalarskiej- gratulujemy!
W tej bardzo udanej dwuczęściowej imprezie uczestniczyło łącznie ok. 50 osób jak przystało na 50. lecie zacnego klubu.
Imprezę zaszczycili swoją obecnością: Wadim Tyszkiewicz Prezydent Nowej Soli, Sławomir Ozgowicz Zca Komendanta PSP w Nowej Soli,  Krzysztof Dudzinkiewicz Dyr. Lubuskiej Delegatury UKE. Prezes Lubuskiego Zarządu LOK Maciej Szypuła odznaczył radioklub LOK SP3KEY Srebrnym Honorowym Medalem Ligi Obrony Kraju. Brązowymi medalami LOK zostali uhonorowani Marcin Nowobielski , Wiesław Wodecki, Stanisław Frackiewicz, Alfred Kowalik i Krzysztof Rutkowski.
Podczas uroczystości okazjonalny grawerton w imieniu Zarządu Głównego PZK wręczył prezesowi klubu Marek Kuliński SP3AMO prezes Lubuskiego OT PZK.
Na spotkaniu byli także obecni poza członkami radioklubu SP3KEY m.in.: Krzysztof SP7GIQ, Kazik SP2FAX, Jerzy SP3GEM, Bogdan SP5WA, Janusz SP6IXF.
Po części oficjalnej, odbyło się przyjacielskie spotkanie, gdzie poruszano tematy krótkofalarskie, contestowe, raczono się wspomnieniami i nie tylko wspomnieniami..
Przypominam, że z okazji jubileuszu 50. lecia SP3KEY organizowane są zawody, które odbędą się w dniu 17. września br. w godz. 15-17 UTC (17-19 czasu lokalnego). Pełny regulamin zawodów znajduje się na stronie:
http://sp3key.com/zawody/Regulamin_50lat_SP3KEY.pdf
W imieniu organizatorów i swoim własnym serdecznie zapraszam do udziału.
Zapraszam także potencjalnych sponsorów, którzy mogli by ufundować nagrody, rzeczowe, puchary lub tzw. deski dla uatrakcyjnienia tych zawodów.

Na podstawie informacji Jubilata Zdzisława SP3BLP (SQ3A) opracował Piotr SP2JMR

3. Ciekawostka satelitarna dla krótkofalowców.

Astronauta NASA Scott Kelly przebywający obecnie na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ang. ISS) kilka dni temu zamontował cztery satelity na Platformie MPEP w japońskim module JAXA. MPEP to platforma służąca do „wypuszczania” satelitów z pokładu ISS na niską orbitę okołoziemską. Pierwszy satelita ma być przeznaczony do obserwacji w ultrafiolecie już od październiku br. Drugi satelita jest sponsorowany przez rząd brazylijski i koncentruje się na zbieraniu danych meteorologicznych. Pierwszy satelita to prawdopodobnie S-CUBE i nie ma funkcji radioamatorskich, a drugi to SERPENS pracuje on także na pasmach amatorskich, prawdopodobnie 145.980 MHz 1k2 i 437.365MHz 9k6.
Opracowanie na podstawie informacji od Masa JN1GKZ z Tokyo w Japonii.
Armand SP3QFE

4. Skrócony spis treści Świata Radio 10/2015.
AKTUALNOŚCI: Wiadomości DX-owe dla krótkofalowców, Zawody
TEST: FDM-DUO – uniwersalny transceiver QRP
PREZENTACJA: Baofeng UV-5R, Kable koncentryczne RTV/SAT
ŁĄCZNOŚĆ: Nowości MSPO 2015
ŚWIAT KF/UKF: Z życia klubów i OT PZK
KONKURSY: Konkurs z nagrodami na 20-te urodziny Świata Radio, Odpowiedzi na pytania sprawdzianu z radiotechniki z ŚR 8/15
WYWIAD: Rekordowy zasięg APRS HF
HOBBY: Odbiornik Basia, Raspberry Pi w krótkofalarstwie, cz. 4
FORUM CZYTELNIKÓW: Porady, Współpracownicy ŚR
Listy
RYNEK I GIEŁDA

5. KRÓTKOFALOWIEC POLSKI 10/2015.
Druga część relacji z Ham Radio Friedrichshafen 2015
Spotkanie w Kruszwicy
Koniaków 2015-09-15
Silent Key's

6. „Krótkofalarska Jesień na Pogórzu” – 2015 - podsumowanie.

 
W dniach 11-12-13 września br, w miejscowości Jodłówka Tuchowska odbyło się 30. już Jubileuszowe spotkanie w tej lokalizacji. Jak wiadomo odbywa się ono w stałym terminie  w drugi pełny weekend września.
2015 rok jest również rokiem jubileuszowym 40. rocznicy powołania Oddziału Tarnowskiego PZK. 
Nie sposób nie wspomnieć, że 60 lat temu powołany został pierwszy na Ziemi Tarnowskiej klub radioamatorski - SP9KAO, i to na bazie jego członków powołany został OT PZK w Tarnowie. Więcej informacji o historii OT zawarte jest na naszej stronie - http://sp9pta.hamradio.pl/index.php/historia-ot/kfz-sp9nh/
Głównym celem „jodłówkowych” spotkań jest podsumowanie „zawodów tarnowskich” oraz spotkanie się osobiste Koleżanek i Kolegów, giełda sprzętu krótkofalarskiego i elektronicznego, a także chwila odpoczynku i relaksu. To wszystko od piątkowego popołudnia do niedzielnego poranka.
Część główna spotkania to sobotnie popołudnie, które rozpoczyna wspólne zdjęcie.
Po wspólnej tradycyjnej fotografii w programie jest obiad, a następnie od godziny 14.30 część oficjalna spotkania. Prezes OT 28 Janusz Banaś SP9LAS powitał zebranych oraz zaproszonych gości, przejmując kierownictwo spotkania przedstawił informację o celach jego celach. Do Prezydium zaprosił Wiceprezesa PZK – Jana 
Dąbrowskiego SP2JLR, Zastępcę Burmistrza Tuchowa Kazimierza Kurczaba oraz Zbigniewa Wilczyńskiego SP9IEK zasłużonego działacza krótkofalarskiego i wieloletniego prezes Tarnowskiego OT PZK. Po krótkim przemówieniu i gratulacjach, / Wiceprezes PZK Jan Dąbrowski SP2JLR, wręczył dwa grawertony z okazji 40-lecia działalności Tarnowskiego OT, Oddziałowi PZK w Tarnowie oraz Zbyszkowi Wilczyńskiemu – SP9IEK. Następnie Prezes Tarnowskiego OT Janusz Banaś SP9LAS, nagrodził grawertonami oraz dyplomami kolegów z OT, za zaangażowanie i pracę społeczną dla rozwoju Oddziału, oraz krótkofalarstwa na jego terenie, a także za pracę szkoleniową. Zebrani uczcili minutą ciszy pamięć Kolegów, którzy również mieli swój udział w rozwoju OT i krótkofalarstwa na Ziemi Tarnowskiej, a niestety nie ma ich już wśród nas. Na salę trafił także tort urodzinowy dla 60-cio latka – to najlepsze życzenia dla Klubu SP9KAO. Przyszedł również czas na zrealizowanie podstawowej funkcji spotkania – podsumowanie zawodów tarnowskich. Prezes OT Janusz SP9LAS wręczył zwycięzcom puchary, dyplomy i inne trofea, dziękując za liczny udział w zawodach pogratulował zwycięzcom, a przegranym życzył więcej szczęścia w następnych zawodach. Wielką frajdą spotkania była loteria fantowa. Między uczestników obecnych na sali rozlosowano gadżety ufundowane przez sponsorów. 
          W tegorocznym spotkaniu „Krótkofalarska Jesień na Pogórzu” wzięło udział około 350 osób. Wszystkim gościom, uczestnikom spotkania, serdecznie dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę. Uczestnikom Zawodów Tarnowskich gratulujemy wieloletniej wytrwałości w zmaganiach na falach radiowych. Dziękujemy sponsorom za sporą ilość gadżetów i pamiątek, które mogli otrzymać nasi goście.

Szczególne podziękowania kierujemy do gospodarzy tj. Dyrekcji DWD oraz Dyrekcji Zespołu Szkół w Jodłówce Tuchowskiej, którzy od wielu lat udzielają nam  swojej gościnności.
Więcej informacji oraz dokumentację foto,  znaleźć można na naszej stronie  http://sp9pta.hamradio.pl/
Zapraszamy znowu za rok. Do zobaczenia!
Stanisław sq9aor

7. JW/SQ5BPF Svalbard.
Jacek SQ5BPF będzie aktywny z Polskiej Stacji Polarnej zlokalizowanej w Hornsund na Svalbard (Spitzbergen) i będzie pracował pod znakiem JW/SQ5BPF pomiędzy 19-27.09.2015. Prawdopodobnie głównie na telegrafii (CW). Praca będzie odbywała się w wolnym czasie od obowiązków służbowych na stacji na pasmach KF. QSL via SQ5BPF przez biuro - OT-73.
W chwili obecnej Jacek wraz z ekipą ekspedycyjną przebywa na statku płynącym na JW i można go usłyszeć na pasmach pod znakiem SQ5BPF/MM na telegrafii, pasma 7 i 14 MHz.

Info: SP5ELA

8. Zjazd SPDXC. W dniach 18-20.09.2015 w hotelu "Kinga" w miejscowości Żarki Letnisko będzie miał miejsce zjazd SPDXC Stowarzyszenia Miłośników Dalekosiężnych Łączności Radiowych. Z tej okazji od dnia 12.09.2015 do 20.09.2015 czynna jest stacja SP0DXC. Miejscowość Żarki Letnisko znajduje się na terenie powiatu myszkowskiego. Gmina MS05. W uzupełnieniu i dla ułatwienia - operatorzy podali częstotliwości pracy: 3523, 7023, 10123, 14023 KHz.

Zjazd towarzyski SPDXC. Stowarzyszenia Miłośników Dalekosiężnych Łączności Radiowych. Żarki, Hotel „Kinga”. 18–20.09.2015 r.

I piątek 18.09.2015 r.
Zebranie zarządu SPDXC, dla pozostałych uczestników czas wolny.

II sobota i niedziela 19 i 20.09.2015 r.
1. Otwarcie zjazdu (09.30)
- minuta ciszy
- powitanie i wystąpienia Gości zjazdu (SP7CBG, PK UKF?..).
2. Wybór komisji uchwał i wniosków.
3. Prezentacje:
- DL7DF Sigi,
- DL7VOG Gerd,
- SP5EAQ & SP5ES  Tokelau i Western Samoa,
- SP5WK – Radiofonia cyfrowa – DAB+,
- SP6EQZ &Co VK9XSP i S79SP,
- SP7VC &Co,
- Po każdym wystąpieniu pytania, dyskusja.
4. Ogłoszenie wyników SPDX Contest 2015.
5. Ogłoszenie wyników Intercontest.
6. Głosowanie uchwały zjazdowej jeśli taka konieczność nastąpi.
7. Zamknięcie zjazdu.

O przerwach na obiad będziemy informować na bieżąco. W sobotę uroczysta kolacja.
III niedziela po śniadaniu do godziny ~11.00/12.00 rezerwa na punkty programu, które nie zmieszczą się w sobotę.

Zarząd SPDXC

9. ZAPROSZENIE DO TYRY.
Już po raz 22 Janek OK2BIQ oraz Krótkofalowcy Księstwa Cieszyńskiego serdecznie zapraszają na międzynarodowe spotkanie "SANBESKIDO 2015"..Spotkanie to odbędzie się w sobotę 10 października 2015 w gospodzie "U Liberdy" w miejscowości Tyra w okolicy miasta Trzyniec na trasie z Czeskiego Cieszyna do Jabłonkowa w Czechach. Początek spotkania o godzina 10:00. Dojazd z Czeskiego Cieszyna drogą E75 na Jabłonków - zjazd do Tyry w Oldrzychowicach.
Na stronie www.mapy.cz należy wpisać Tyra 72 i zostanie pokazana lokalizacja gospody na mapie.
Adresy kontaktowe:
SQ9DXT tel. +48606292114; sq9dxt@wp.pl; skype sq9dxt1; gg 5810425,
OK2BIQ tel. +420558348633; ok2biq@email.cz; skype ok2biq.

SQ9DXT Jan Madecki

10. PZK i LoTW.
PZK podjęło prace informatyczne zmierzające do uporządkowania sprawy logów centralnej stacji PZK - SP0PZK. Również innych używanych na przestrzeni lat znaków, np. SP85PZK, HF85PZK, itd. Z upoważnienia wiceprezesa PZK wystąpiłem do Administracji LoTW ARRL o rejestrację w systemie LoTW i certyfikat. Certyfikat został dla PZK wystawiony. Obecnie trwają prace nad przetwarzaniem logów stacji SP0PZK za lata 2000-2015. Wszystkie posiadane logi za łączności przeprowadzone przez SP2JMR z lokalizacji Bydgoszcz zostały załadowane na serwer LoTW. Jeżeli ktoś posiada jeszcze jakieś logi centralnej stacji PZK z dowolnego okresu – proszę o kontakt.
Sprawa ma charakter także historyczny, bo jak wiedzą starsi stażem krótkofalowcy centralna radiostacja PZK w latach 60., 70. i 80. używała znaku SP5PZK, a po roku 1992 do 2000 - SP3PZK.

Administrator portalu PZK
Zygmunt Szumski SP5ELA

11. Kolejne zawody miłośników QRP przed nami.
Spotkamy się już po raz 13-ty. Niech to będzie prawdziwe święto Małych Mocy. Każde QSO się liczy, gdyż praca na QRP wymaga trochę cierpliwości, wyczucia propagacji i sprytu. Takie spotkanie w eterze może być także świetnym sprawdzianem działania urządzenia własnej konstrukcji, czy też nowej lub prowizorycznie powieszonej anteny.
A tych, którzy po raz pierwszy planują udział w zawodach zapraszam do przejrzenia linków z poprzednich edycji na www.sp5ddj.pl.
Wszystkich więc serdecznie zapraszam do udziału w zawodach i życzę dobrej propagacji i wspaniałych emocji!
73 Włodek SP5DDJ

 TNX TNX TNX!
Prezydium ZG PZK dziękuje za dostarczoną korespondencję oraz informacje: Armandowi SP3QFE, Pawłowi SP7TEV, Andrzejowi SP5AHT, Staszkowi SQ9AOR, Zygmuntowi SP5ELA, Jankowi SQ9DXT, Zarządowi SPDXC, Włodkowi SP5DDJ.

Materiały do Komunikatu Sekretariatu ZG PZK prosimy nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, admin@pzk.org.pl. Materiały do komunikatu na kolejną środę powinny być przesłane do wtorku, godz. 21:00. Materiały przesłane później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie czyli za tydzień. Materiały wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być przesłane przynajmniej 24 godziny wcześniej, czyli do poniedziałku, godz. 21:00. Redakcja komunikatów: Piotr SP2JMR i Zygmunt SP5ELA. Komunikaty sekretariatu ZG PZK są nadawane w każdą środę o godzinie 18:00 czasu lokalnego na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM.
                                   
 Piotr SP2JMR   Zygi SP5ELA        Jurek SP3SLU – nadający komunikaty środowe PZK

news: ikona_pdf.gif Komunikaty KS 2015


Załącznik.

XIII Krajowe zawody QRP pod patronatem Prezesa PZK
SP-QRP Contest
Regulamin

1. Organizatorzy: Włodek  SP5DDJ z Grupą SP-QRP, przy wsparciu  Prezesa PZK i Redaktora Naczelnego czasopisma MK QTC.
2. Cel zawodów: Popularyzacja pracy małą mocą emisjami CW i SSB wśród stacji polskich, ze
szczególnym wyróżnieniem operatorów pracujących na urządzeniach skonstruowanych samodzielnie.
Zapraszamy do udziału w zawodach także stacje zagraniczne.
3. Termin i czas trwania: sobota - 26 września 2015 r. od 05:00 do 06:00 czasu UTC.
4. Pasmo i emisje: 3,5 MHz - w segmentach CW i SSB przeznaczonych dla zawodów.
Maksymalna moc wyjściowa: na CW = 5W, a na SSB = 10W.
Wywołanie w zawodach: CQ QRP na CW i Wywołanie w zawodach QRP na SSB
5. Klasyfikacje:
Grupa A - stacje QRP pracujące na sprzęcie fabrycznym emisją CW.
Grupa B - stacje QRP pracujące na sprzęcie fabrycznym emisją SSB.
Grupa C - stacje QRP pracujące na sprzęcie fabrycznym emisjami CW i SSB (łączności na CW można powtarzać na SSB).
Grupa D - stacje QRP pracujące na sprzęcie  „ Home Made ” emisją CW.
Grupa E - stacje QRP pracujące na sprzęcie  „ Home Made ” emisją SSB.
Grupa F - stacje QRP pracujące na sprzęcie  „ Home Made „  emisjami CW i SSB (łączności na CW można powtarzać na SSB).
Grupa G -  Stacje SWL
6. Wymiana raportów:
Grupa A  -  RST +  F 
Grupa B   - RS   +  F 
Grupa C   -  raporty jak w grupach A i B.
Grupa D  -  RST +  HM 
Grupa E   - RS   +  HM 
Grupa F   -  raporty jak w grupach D i E.
Grupa G - obowiązuje odebranie znaków i raportów obu korespondentów.  Znak stacji odebranej lub stacji korespondenta nie może występować w kolejnych nasłuchach. Przerwa minimum 5 SWL.
UWAGA: Raporty w zawodach QRP mają szczególne znaczenie, gdyż odzwierciedlają faktyczna siłę sygnału i są doskonałą informacją dla oceny propagacji, skuteczności anteny i jakości sygnału.
 Prosimy więc o podawanie faktycznych raportów zamiast „contestowego” 59 lub 599.
7. Punktacja:
Za QSO  na SSB - 1 pkt, 
Za QSO  na CW - 2 pkt, 
Za nasłuch łączności dwóch stacji QRP - 1 pkt bez względu na emisję.
Mnożnik -  1 + ilość stacji „Home Made” bez względu na emisję.
8. Wynik końcowy: Suma punktów za QSO lub nasłuchy x mnożnik.
Ponieważ zawody rozliczane będą elektronicznie, wynik oblicza Komisja Zawodów.
9. Nagrody  wyróżnienia:
* Dla zwycięzcy w grupie A   - Upominek ufundowany przez sponsora
* Dla zwycięzcy w grupie B   - Upominek ufundowany przez sponsora
* Dla zwycięzcy w grupie C   - Upominek ufundowany przez sponsora
* Dla zwycięzcy w grupie D   - Puchar ufundowany przez MK QTC.
* Dla zwycięzcy w grupie E   - Puchar ufundowany przez Prezesa PZK
* Dla zwycięzcy w grupie F   -  Puchar ufundowany przez SP5DDJ.
* Dla zwycięzcy w grupie G   - Upominek ufundowany przez sponsora.
* Przewidywane są także inne nagrody rzeczowe oraz dyplomy, których ilość uzależniona jest od ilości Darczyńców.
10. Dzienniki zawodów:
Logowanie musi być w czasie UTC. Dzienniki zawodów w formacie Cabrillo wersja 2.0 (!) lub jako pliki tekstowe należy przesłać w terminie 14 dni na adres elektroniczny:  sp5ddj@wa.home.pl.
W nagłówku poczty prosimy wpisywać TYLKO swój ZNAK WYWOŁAWCZY.
11.Wyniki:
Wyniki zawodów opublikowane zostaną na stronach  www.sp5ddj.pl , www.sp-qrp.pl, ZG PZK i w czasopismach Świat Radio i MKQTC. Nagrody zostaną rozesłane do wyróżnionych stacji w grudniu 2015 r.
Uwagi:
1. Do dziennika zawodów należy dołączyć oświadczenie uczestnika o przestrzeganiu mocy wyjściowej nadajnika oraz opis sprzętu i anteny.
2. Wszelkie komentarze, sugestie, wrażenia, zdjęcia sprzętu QRP itp. bardzo mile widziane.
3. Stacja SP5DDJ weźmie udział w zawodach, jednakże dziennik  wykorzystany zostanie do kontroli.
4. Decyzje Komisji Zawodów są ostateczne.
Serdecznie zapraszamy do udziału w zawodach i życzymy przyjemnego spędzenia czasu podczas pracy QRP.

Za Komisję Zawodów
Włodzimierz Salwa SP5DDJLogowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

68,487,468 Unikalnych wizyt