PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3324 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 0
RSS

KS-32. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 12.08.2015
Opcje newsa
Komunikaty sekretariatu ZG PZKnews: pzk_new.jpg

 
KOMUNIKAT NR 32/2015 z dnia 12.08. 2015 r.
Siódmy komunikat wakacyjny 2015 r.

Witamy wszystkich odbiorców naszych komunikatów.
Informujemy, że w okresie pomiędzy 1. lipca, a 31. sierpnia 2015 r. komunikaty mogą ukazywać się nieregularnie oraz niekiedy mogą docierać do adresatów wyłącznie drogą elektroniczną oraz poprzez publikację na portalu PZK.
Piotr SP2JMR
A oto informacje siódmego wakacyjnego komunikatu nadawanego również drogą radiową w paśmie 80 metrów:

1.    Konta PZK w PKO BP.
W dniu 17. sierpnia przestają funkcjonować konta PZK w PKO BP. W związku z tym proszę skarbników i sekretarzy OT PZK o zmianę numerów kont na swoich stronach internetowych OT PZK oraz na portalu PZK w "OT PZK on-line".
Na dzień 17. sierpnia konta powinny mieć stan zerowy. Jeśli jakieś środki pozostaną na kontach wówczas Bank PKO BP powinien je automatycznie przelać na konto w BGŻ.
Piotr SP2JMR

    2. Bitwa Warszawska.
15. sierpnia 2015 (sobota) odbędzie się pierwsza edycja Krajowych Zawodów „Bitwa Warszawska 1920 r.” organizowanych przez Warszawski Oddział Terenowy Polskiego  Związku Krótkofalowców w godz. od 15:00 do 17:00 UTC. Celem zawodów jest uczczenie 95 rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. określanej „ Cudem nad Wisłą ” oraz doskonalenie umiejętności operatorskich stacji indywidualnych, klubowych, nasłuchowych. Bitwa Warszawska została uznana za 18 przełomową bitwę w historii świata. Zadecydowała o zachowaniu niepodległości przez Polskę i zatrzymała marsz rewolucji bolszewickiej na Europę Zachodnią. Regulamin zawodów dostępny jest na stronie WOT PZK http://www.ot25.pzk.org.pl/PW2015/bitwa%201920.pdf
http://www.wotpzk.org.pl/PW2015/bitwa%201920.pdf
Laureaci otrzymają wydrukowane dyplomy, wszyscy uczestnicy zawodów dyplomy w postaci PDF.
Do udziału w zawodach zapraszam szczególnie krótkofalowców z Warszawy, którzy w łącznościach będą przydzielać największą ilość punktów. Do usłyszenia w zawodach.
Jurek SP5SSB Prezes WOT

3.    Weekend Latarniany już za chwilę.

SP1KNM zaprasza do łączności z latarni w Darłowie. Zgodnie z tradycją klubowicze SP1KNM w składzie SP1RKT Janusz, SP1NQN Tadeusz, SQ2PHG Hubert, SP1GZF Piotr, SP1CUP Andrzej oraz SQ2PHI Paweł wezmą udział w Międzynarodowym Weekendzie Latarnianym. Od 14 do 16 sierpnia będziemy pracować z latarni w Darłowie (PL 0020), nadając na większości pasm KF w emisjach SSB i CW. Zapraszamy do łączności!

Więcej informacji o tym wydarzeniu na http://www.illw.net/
Info: Paweł SQ2PHI

4.    Po Obozie Szkoleniowym PZK w Sportach Obronnych.

Redakcja Radiowego Biuletynu Informacyjnego i Telewizji Internetowej Krótkofalowców przedstawia drugą część reportażu filmowego pt. "Obóz Szkoleniowy w Sportach Obronnych - część druga". W reportażu dwa tematy: szkolenie oraz odpoczynek po zajęciach.
 
https://www.youtube.com/watch?t=32&v=ICqBBdvhLSo

Jurek SP5BLD Redaktor Naczelny RBI

5.    Sponsorzy Zjazdu Technicznego SP 2015 w Burzeninie.

W wyniku uzgodnień i akceptacji Prezesa PZK w prawym panelu portalu PZK pojawiło się logo nowego sponsora PZK. Jest to firma Helion.
Patronem medialnym Zjazdu Technicznego SP 2015 w Burzeninie jest Świat Radio - magazyn wszystkich użytkowników eteru.
Sponsorami są (konkurs PUK): Wydawnictwo AVT, Księgarnia internetowa Helion, Firma Piekarz - części elektroniczne.
Info: SP5ELA

6.    Walne zebranie Gliwickiego  OT PZK (OT50).

Zarząd Oddziału PZK w Gliwicach, zwołuje  Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Oddziału w dniu 19 września 2015. Zebranie odbędzie się  w Gliwicach, ul. Kochanowskiego 37, o godz. 10:00 w pierwszym terminie lub o 10:15 w drugim terminie.
Sekretariat Zjazdu czynny będzie od godz. 9:30.
 
Sekretarz Gliwickiego Oddziału Terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców
Andrzej Chałubiec SP9ENO
 
7.    IC-271E - instrukcja.

Zwracam się do wszystkich z uprzejmą prośbą o pomoc w znalezieniu możliwości otrzymania - kupienia przetłumaczonej na j. polski instrukcji Transceivera IC-271 E.
Wszelkie informacje proszę kierować na adresy ot35@o2.pl;  sp8aup@o2.pl lub mój telefon 603600388.
Proszę bardzo o przekazanie mojej prośby wśród Członków Waszych Oddziałów.
Za wszelką pomoc w imieniu Zarządu Klubu SP8PEF oraz własnym z góry serdecznie dziękuję.
VY-73! Zbyszek SP8AUP

8.    Zawody na kluczach sztorcowych.
Na miesiąc przed terminem informujemy, że 11 września 2015 r. odbędą się reaktywowane po kilkuletniej przerwie „Zawody na kluczach sztorcowych”. Reaktywacja tej ciekawej imprezy operatorskiej nastąpiła z inicjatywy kolegów z Łódzkiego Oddziału Terenowego PZK (OT-15). Regulamin zawodów dostępny jest na stronach PZK i OT-15, ukaże się też w Świecie Radio. Zachęcamy do odkurzenia kluczy telegraficznych „sztorcowych” i podszlifowania umiejętności posługiwania się tymi przyrządami.

Info: SP7FP i SP3SLU

 TNX TNX TNX!
Prezydium ZG PZK dziękuje za dostarczoną korespondencję oraz informacje: Tadeuszowi SP7FP, Zygmuntowi SP5ELA, Jurkowi SP5BLD, Pawłowi SQ2PHI, Andrzejowi SP9ENO.

Materiały do Komunikatu Sekretariatu ZG PZK prosimy nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, admin@pzk.org.pl. Materiały do komunikatu na kolejną środę powinny być przesłane do wtorku, godz. 21:00. Materiały przesłane później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie czyli za tydzień. Materiały wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być przesłane przynajmniej 24 godziny wcześniej, czyli do poniedziałku, godz. 21:00. Redakcja komunikatów: Piotr SP2JMR i Zygmunt SP5ELA. Komunikaty sekretariatu ZG PZK są nadawane w każdą środę o godzinie 18:00 czasu lokalnego na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM.


news: Ikonka_PDF_50px.jpg Komunikaty KS 2015
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

68,483,034 Unikalnych wizyt