PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3380 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 9
Użytkowników online: 0
RSS

KS-20. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 20.05.2015
Opcje newsa
Komunikaty sekretariatu ZG PZKnews: pzk_new.jpg

 
KOMUNIKAT NR 20/2015 z dnia20.05.2015 r.

Witamy wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

1.    ŁOŚ 2015 - Panel dyskusyjny SP EmCom.
Informujemy, że w ramach Ogólnopolskiego Spotkania Krótkofalowców ŁOŚ 2015 odbędzie się \"Panel dyskusyjny SP EmCom\" przeznaczony dla wszystkich osób zainteresowanych problematyką łączności kryzysowej, a w szczególności dla działaczy amatorskich sieci ratunkowych działających na obszarze Polski. Spotkanie odbędzie się w sobotę 30.05.2015 r. w specjalnym namiocie zlokalizowanym na terenie ŁOŚ 2015.

Szczegółowy harmonogram sobotnich wystąpień EMCOM w sobotę 30.05.2015 r. na terenie ŁOŚ 2015 znajduje się na stronie http://www.losnapograniczu.strefa.pl/.
 
W ramach \"Panelu SP EmCom\" przewidziane są następujące tematy:


1. Aktualny stan organizacyjny SP EmCom (SQ6IYR)
2. Współpraca PZK z administracją centralną (SP2JMR)
3. Podsumowanie ogólnopolskich ćwiczeń łączności kryzysowej \"ŚNIEŻYCA 2015\" (SQ6IYR)
4. Trzęsienie ziemi w Nepalu - działania krótkofalowców (SQ3TGV)
5. Wnioski i sugestie dot. funkcjonowania SP EmCom (SQ6IYR)
Więcej informacji SP EmCom pod adresem http://emcom.pzk.org.pl

Rafał Wolanowski SQ6IYR
EmCom Manager PZK

2.    SN0HQ. W dniach 15-17 Maja 2015 r. odbyło się organizacyjne spotkanie zespołu SN0HQ w Burzeninie. W pierwszej kolejności dokonano podziału pasm i emisji na poszczególne lokalizacje. Jak zwykle nie obeszło się bez problemów, gdyż przy konieczności powołania 12 różnych teamów (6 stacji CW i 6 stacji SSB) zawsze może się coś wydarzyć i jakaś stacja może wypaść. Na szczęście prowadzona od 2000 roku akcja organizacyjna SN0HQ uaktywniła powstanie nowych bądź rozbudowę i doskonalenie istniejących teamów contestowych w SP. Dzięki temu mamy „pod parą” więcej grup. W praktyce oznacza to, że każde pasmo/emisja może mieć swojego dublera. Tak więc w razie awarii, burzy, choroby itp. nie pozostajemy bez wsparcia. W tym roku większość stacji jest skonfigurowana podobnie jak w latach ubiegłych, ale pewne zmiany były nieuniknione. Staramy się też nie umieszczać w jednej lokalizacji kilku wariantów pracy gdyż każda awaria i inne problemy wywoływała by od razu potrzebę szukania kilku zastępstw. W tym roku nie mamy żadnej stacji w SP1 i SP4, a szkoda.
 
Foto. Uczestnicy spotkania zespołu SN0HQ w Burzeninie.

Przydało by się mieć stacje w każdym okręgu gdyż jak nie trudno przewidzieć wiele stacji polskich, chcących zaliczyć z nami QSO może mieć problemy z dowołaniem się, zwłaszcza na wyższych pasmach (15m i 10m) oraz w paśmie 160m. Zapraszamy na Łosia, gdzie będziemy informować szeroko o naszej pracy w zawodach IARU prosząc równocześnie o wsparcie zespołu SN0HQ poprzez robienie z nami jak największej liczby łączności.
Do usłyszenia w zawodach IARU Championship 2015 (11 Lipca 12.00 UTC/12 Lipca 12.00 UTC).

Tomek SP6T

3.    ZAPROSZENIE NA CZANTORIĘ. Zapraszamy na coroczne spotkanie na górze Czantoria 995 m n.p.m. w Ustroniu / miejsce zainstalowania przemiennika SR9S RX-145,775 TX 145,175, JN99JQ/ w dniu 14 czerwca 2015 r. Dojazd samochodem, autobusem lub pociągiem do miejscowości Ustroń-Polana gdzie znajduje się dolna stacja wyciągu krzesełkowego. Planowany wyjazd wyciągiem na górę Polana Stokłosica około godz. 10:00,następnie wyjście piechotą na szczyt góry Czantorii gdzie można podziwiać panoramę Beskidów z wieży widokowej. W dalszej kolejności przejście do schroniska polskiego lub czeskiego, gdzie w miłej rodzinnej atmosferze można spędzić kilka godzin na łonie natury. Na miejscu istnieje możliwość zakupu posiłku, upieczenia kiełbasy, itp. Uwaga w schronisku jest zasilanie sieciowe 220 V można podłączyć radio wystarczy kilka metrów przedłużacza i popracować zarówno z SPFF i OKFF. Późnym popołudniem powrót (dla odważnych na piechotę szlakiem turystycznym około 2 godz.) lub wyciągiem krzesełkowym do Ustronia Polany.
Organizatorzy: SP9WIV Robert, SQ9DXT Janek
4.    Skrócony spis treści Świata Radio 6/2015.
AKTUALNOŚCI, Wiadomości DX-owe dla krótkofalowców, Zawody
ANTENY: Anteny samochodowe VHF/UHF
PREZENTACJA: Nowości w ID-51 Plus i ID-5100, Nowe radiotelefony morskie Icom z wbudowanym odbiornikiem GPS
ŁĄCZNOŚĆ: Nowości EUROPOLTECH 2015
ŚWIAT KF/UKF: Z życia klubów i OT PZK
WYWIAD: Puchar Warszawy dla SP5FHF
HOBBY: Lokalne radiopowiadomienie, Zabawy z TX433N, Raspberry Pi w krótkofalarstwie, cz. 2.
DIGEST: Wzmacniacze mocy i transceivery
DYPLOMY: Dwa programy dyplomowe
FORUM CZYTELNIKÓW: Porady, Listy
RYNEK I GIEŁDA

SP5AHT

5.    KRÓTKOFALOWIEC POLSKI 6/2015

Nagroda dla "Świata Radio"
Polska wyprawa DX-owa na…
Spotkanie w Skorzęcinie
Sprawozdanie z Konferencji R1 IARU cz 1.

SP2JMR

6.    RBI -serwis
Zapraszam do zapoznania się z Majowym Serwisem Informacyjnym RBI na dzień 17 maja 2015 r.
Serwis stanowi załącznik nr 1 do niniejszego Komunikatu.

Jerzy SP5BLD

7.    OT PZK nr 28 w Tarnowie informuje że: 
W związku z koniecznością zmiany sposobu rozliczania Zawodów Tarnowskich z powodów technicznych, nastąpiła konieczność zmiany adresu i terminu wysyłania logów za zawody.
Wracamy do poprzedniej metody, czyli rozliczamy zawody sami, programem Marka SP7DQR. To powoduje zmianę adresu i terminu wysyłania logów.
Adres przyjmowania logów:  - sp9pta@onet.eu
Termin; -  7 dni od zakończenia zawodów.
 
Pozostała część regulaminu bez zmian.
 
Poprawione regulaminy dostępne na naszej stronie: 
http://ot28.pzk.org.pl  lub  http://sp9pta.hamradio.pl
także na stronie ZG PZK w kalendarzu zawodów - https://pzk.org.pl/readarticle.php?article_id=171
 
Przepraszamy za to zamieszanie i prosimy o zapoznanie się z regulaminami ponownie.

Vy 73. Stanisław sq9aor
 

 TNX, TNX, TNX
Prezydium ZG PZK dziękuje za dostarczoną korespondencję oraz informacje:
Andrzejowi SP5AHT, Krzysztofowi SP5KP, Pawłowi SQ9MUX, Leszkowi SP6CIK, Armandowi SP3QFE, Markowi SP3AMO, Radzie Starszych Zespołu SN0HQ.

Materiały do Komunikatu Sekretariatu ZG PZK prosimy nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, admin@pzk.org.pl. Materiały do komunikatu na kolejną środę powinny być przesłane do wtorku, godz. 21:00. Materiały przesłane później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie czyli za tydzień. Materiały wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być przesłane przynajmniej 24 godziny wcześniej, czyli do poniedziałku, godz. 21:00. Redakcja komunikatów: Piotr SP2JMR i Zygmunt SP5ELA. Komunikaty sekretariatu ZG PZK są nadawane w każdą środę o godzinie 18:00 czasu lokalnego na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM.

news: ikona_pdf.gif Komunikaty KS 2015


Załącznik nr 1
Majowy Serwis Informacyjny RBI na dzień 17 maja 2015 r.

Jubileusz 40 lat Klubu Krótkofalarskiego SP1KRF z Barlinka. Redakcja Radiowego Biuletynu Informacyjnego otrzymała informację na temat jubileuszu 40-lecia klubu SP1KRF. Spotkanie jubileuszowe odbędzie się 13 czerwca br. w Barlineckim Ośrodku Kultury, ul. Podwale 9, o godz. 11.00. Redakcja RBI została zaproszona, do udziału w obchodach tego jubileuszu. Na pewno, będzie tam z kamerą i mikrofonami. Natomiast od dnia 01.01.2015 r.  Barlinecki Klub Krótkofalowców pracuje pod znakiem okolicznościowym SN40KRF z okazji 40-lecia istnienia Klubu Krótkofalowców SP1KRF. Stacja będzie aktywna do 30.06.2015r. Członkowie klubu zapraszają do łączności.
A oto krótka historia Klubu SP1KRF. Główny pomysłodawca Jan Augustyniak szef wydziału łączności LOK w Szczecinie  zaproponował Stanisławowi Smoleniowi (radiotelegrafiście z wojska) założenie klubu. W grudniu 1974 Stanisław Smoleń zdał egzaminy na licencję nadawczą. Dnia 10.01.1975 odbyło się pierwsze zebranie założycielskie klubu Łączności Ligi Obrony Kraju przy ZUO BOMET. Pomimo braku licencji klub rozpoczął swoją działalność, otrzymując pomieszczenie w Zakładowym Domu Kultury „Panorama” (ul. Podwale 9), gdzie jesteśmy do dnia dzisiejszego. Z biegiem lat pojawiały się kolejne licencje nadawcze. Przez długi okres czasu pracowaliśmy na radiostacji RBM-1, która miała moc wyjściową 1 W oraz antena LW. Po upływie roku prezes klubu dobudował wzmacniacz oparty na lampie 6P36S (50 W). Podczas zmiany województw w Polsce znaleźliśmy się w woj. Gorzowskim zmienił się nasz znak SP1KRF na SP3KRF.  Nasz klub reprezentował woj. gorzowskie w zawodach: SP-K, Łowy na lisa, Wielobój łączności oraz w zawodach w szybkiej telegrafii. Pomimo najlepszych osiągnięć LOK nie wspierał klubu pod względem sprzętowym.  Na pocz. 1998 roku Marek Marchwicki SP3IOX zaproponował załatwienie kupna fabrycznego urządzenia nadawczego pod warunkiem zerwania przynależności do LOK. 1 lutego 1998 „Klub Łączności LOK SP3KRF” odszedł od Ligi Obrony Kraju i stał się niezależny i funkcjonował pod nazwą „Barlinecki Klub Krótkofalowców SP3KRF. I tak jak obiecał Marek Marchwicki otrzymaliśmy nowy sprzęt,  na którym pracujemy do dziś, a jest to KENWOOD TS 450S.  W 1999 ponownie nastąpiła zmiana województw i klub otrzymał znów znak SP1KRF.  Klub bez przerwy uczestniczy w różnego typu zawodach i otrzymuje duże osiągnięcia do dziś.
Info: Klub SP1KRF

Akcja dyplomowa „Tytus, Romek i A’ Tomek”. Od 7 czerwca 2015 r. rusza akcja dyplomowa "Tytus, Romek i A' Tomek", której pomysłodawcą jest Sławek Kuchowicz SQ1KSM, który jest wielkim fanem komiksu "Tytus, Romek i A' Tomek" oraz jego autora Henryka Jerzego Chmielewskiego - polskiego grafika, rysownika i krótkofalowca (SP5LP), urodzonego 7 czerwca 1923 r.
W trakcie rozmów z przyjaciółmi powstał pomysł, aby uczcić rocznicę urodzin autora komiksu radiową akcją dyplomową. Już od 7 czerwca w eterze pojawią się znaki wywoławcze mające w sufiksie imiona bohaterów popularnego komiksu. Również dwóch członków naszego klubu weźmie udział w akcji. Stefan SP1JJY będzie używał znaku HF1PAPCIO, a Mirek SQ1SNU będzie słyszany jako HF1TALENT.
Akcja trwa od 7 do 30 czerwca 2015 r.
Czwarte Spotkanie Krótkofalowców w Kampinoskim Parku Narodowym odbędzie się w dniu 6 czerwca 2015. Rozpocznie się o godzinie 10:00.
Niniejszym serdecznie zapraszamy na czwarte już Spotkanie Krótkofalowców w Kampinoskim Parku Narodowym,  które odbędzie się w dniu 6 czerwca 2015 r. o godzinie 10:00  na Polanie Jakubów w Izabelinie. Dołożymy wszelkich starań, aby i tym razem nie zabrakło atrakcji dla uczestników i żeby w programie spotkania każdy znalazł coś dla siebie. Impreza w Kampinosie to, przede wszystkim,  jej wspaniali goście.  A więc i tym razem mocno liczymy na Waszą obecność.
Info:  Organizatorzy Spotkania krótkofalowców w KPN

Obchody 50-lecia Bieszczadzkiego Klubu Krótkofalowców SP8PAB.
Serdecznie zapraszamy na uroczystości 50 Rocznicy Założenia Bieszczadzkiego Klubu Krótkofalowców przy SDK które odbędą się w sobotę 6 czerwca 2015 roku w Sanockim Domu Kultury przy ul. Mickiewicza 24. Uroczystości zostały objęte patronatem honorowym przez Burmistrza Miasta Sanok Pana Tadeusza Pióro.
50-lecia Bieszczadzkiego Klubu Krótkofalowców SP8PAB w okresie od 01-03-2015 do 31-08-2015 pracować będzie stacja pod znakiem okolicznościowym  SP50PAB.
Na stronie internetowej klubu można zapoznać się z jego historią. Zachęcamy do łączności ze stacją okolicznościową, a szanownym jubilatom gratulujemy pięknej rocznicy i życzymy dalszych owocnych lat działalności oraz wielu sukcesów
Info: OT 05

 ŁOŚ 2015. Serdecznie zapraszamy na IX plenerowe spotkanie krótkofalowców „ŁOŚ 2015” w Jaworznie koło Wielunia, które odbędzie się w dniach 28-31 maja 2015 r. na granicy SP6, SP7 oraz SP9. Spotkanie ŁOŚ to największa w centralnej Europie impreza dla krótkofalowców, którą corocznie odwiedza około 1500 osób z EU i nie tylko. W tracie spotkania można zaprezentować swoją firmę, pokazać swoje osiągnięcia. Kontakt z organizatorami oraz informacje znajdują się na stronie  internetowej:  www.losnapograniczu.strefa.pl
Organizatorami zlotu są: Klub Krótkofalowców SP7KED przy Wieluńskim Domu Kultury oraz Oleski Klub Krótkofalowców SP9KDA. Serdecznie zapraszamy.
Info: Team SP9KDA/SP7KED

II Międzyoddziałowe Spotkanie Krótkofalowców Bachorze 20-21 czerwca 2015 r.
(ex Międzyoddziałowe Spotkanie Krótkofalowców Chojnice – Krojanty). Ponieważ komentarze po zeszłorocznym spotkaniu w Krojantach były bardzo pochlebne dla organizatorów, postanowiono na spotkaniu podsumowującym w październiku 2014 r. powtórzyć spotkanie. Po pierwsze, ustaliliśmy nowy termin. Po drugie, wychodząc z założenia, że kierowca też człowiek, pewnie też chciałby napić się piwa, postanowiliśmy zrobić spotkanie dwudniowe z odpłatnością za noclegi. Jeżeli ktoś chce przyjechać na jeden dzień, bez noclegu – też oczywiście może! Dla przypomnienia organizatorami są OT04, OT09, OT16, OT22, OT23 i OT26.
Koordynatorem przygotowań jest SP2LQP wespół z SP2ALT i z nami można się kontaktować. W związku z decyzją o dwudniowym spotkaniu odbędzie się ono w ośrodku wypoczynkowym „Natura” w Bachorzu. Oficjalnie spotykamy się w sobotę i niedzielę 20-21 czerwca 2015 r. Jednak dla zainteresowanych jest możliwość przyjazdu już w piątek w godzinach popołudniowych.  Co do programu spotkania, to jego szczegółowe punkty zostaną podane w połowie maja. Zaczniemy oficjalnie o 1000. W programie sobotnim będą dwa bloki, nazwijmy to ogólnie z prelekcjami. Pierwszy skończy się o 1400, drugi 1530 – 1800. O 2100 zapłonie ognisko. W niedzielę od 1030 do 1400 trzeci, ostatni blok, z prelekcjami. Ponieważ spotkanie jest weekendowe, okolice u nas ładne, zakładamy, że koledzy krótkofalowcy przywiozą swoje panie, a koleżanki swoich panów, może też dzieci. Dlatego, poza prelekcjami z tematyką dla krótkofalowców, organizujemy w sobotę imprezy towarzyszące. Będą spotkania o tematyce – nazwijmy – babskiej, wycieczka do Parku Narodowego „Bory Tucholskie” oraz zajęcia dla dzieci (konkursy, gry i zabawy, itp.).  Ponieważ spotkanie jest weekendowe, okolice u nas ładne, zakładamy, że koledzy krótkofalowcy przywiozą swoje panie, a koleżanki swoich panów, może też dzieci. Dlatego poza prelekcjami z tematyką dla krótkofalowców organizujemy w sobotę imprezy towarzyszące. Będą spotkania o tematyce – nazwijmy – babskiej, wycieczka do Parku Narodowego „Bory Tucholskie” oraz zajęcia dla dzieci (konkursy, gry i zabawy, itp.). okazania w sprawie wystarczające.
Odpłatność za osobę dorosłą kształtuje się następująco:
•    Nocleg z soboty na niedzielę, z pełnym wyżywieniem  (obiad i kolacja oraz ognisko w sobotę, śniadanie w niedzielę) – 100 zł.
•    Nocleg z piątku (bez kolacji!!!) na sobotę ze śniadaniem – 70 zł  (65 zł, jeżeli osoba nocuje również z soboty na niedzielę).
•    Obiad „dodatkowy” w sobotę dla tych, co nie nocują, a przyjadą tylko na jeden dzień i chcą zjeść obiad, oraz w niedzielę, jeżeli ktoś chce wyjechać po tym posiłku – 20 zł za posiłek.
Dzieci do lat 4 – bezpłatnie, do lat 12 – ½ podanych cen,
Jest możliwość przygotowania posiłków jarskich dla ideologicznych mięso-niejadków. Na miejscu w ośrodku można kupić piwo. W pokojach nie wolno palić i używać czajników (są w budynkach miejsca wydzielone do zrobienia kawy czy herbaty). Do stołówki pójdziemy w następujących godzinach:
w sobotę
•    śniadanie od 800 do 900
•    obiad od 1400 do 1500
•    kolacja od 1800 do 1900
•    ognisko/grill od 2100 - do np. 2400
w niedzielę:
•    śniadanie od 900 do 1000
•    obiad o 1400
 Ze względów organizacyjnych, aby sobie i pracownikom ośrodka nie robić problemów, innych opcji z noclegami i posiłkami nie przewidujemy. Wpłaty będą dokonywane bezpośrednio na konto ośrodka. Jego numer oraz sposób dokonywania wpłat podamy w połowie maja. Termin ostateczny ich przyjmowania będzie najprawdopodobniej do 5 czerwca.
Info: Organizatorzy Spotkania

V Galicyjskie Spotkanie Krótkofalowców GŁOBIKOWA 12 - 13. 06. 2015.
Spotkanie odbędzie się tradycyjnie na terenie schroniska w Głobikowej, które zyskało nowe zagospodarowanie terenu. Mieszkańcy, jak i turyści mogą korzystać z nowego parkingu oraz chodników. Głównym punktem części rekreacyjnej jest wiata grillowa. Zostały także zainstalowane ławki i wykonane zasadzenia krzewów, a cały teren został ogrodzony i oświetlony.
PROGRAM SPOTKANIA: Ciągle aktualizowany
PIĄTEK 12.04.2015
Organizacja miejsca, zagospodarowanie schroniska
Przyjazd zaproszonych gości
Instalacja sprzętu
SOBOTA 13.06.2015
8:00 Rozpoczęcie pracy sekretariatu przy schronisku
Rejestracja uczestników, identyfikatory, pamiątki
10:00 Rozpoczęcie EGZAMINU - w budynku szkoły
12:00 Część oficjalna, przemówienia zaproszonych gości
Pamiątkowe zdjęcie "pod dinozaurem"
13:30 Konkurs antenowy <regulamin wkrótce>
14:00 Terenowe zawody telegraficzne
16:00 Turniej strzelecki o puchar prezesa SK i R DELTA
17:00 Podsumowanie zawodów telegraficznych i strzeleckich
18:00 Wspólne ognisko, biesiadowanie
ATRAKCJE W CIĄGU DNIA:
Star 660 i R-140
Bufet: Grill, kiełbaski, karkówka
Przy sprzyjającej pogodzie pokazy paralotniarzy
Prezentacje tematyczne i pokazy sprzętu
UWAGA!
Przypominamy, że sprawy wiązane z egzaminem załatwiamy wg procedur UKE
Wszystkich zdających prosimy o wcześniejsze przybycie na miejsce (przynajmniej 30 min.)
Pozdrawiam VY 73 Jacek Kotowski SQ8AQO Prezes S K i R "Delta"
PS. Więcej informacji już wkrótce na naszej stronie www.krotkofalowcy.org
Info: Jacek SQ8AQO

Kruszwickie spotkania krótkofalarskie 2015 . W dniach od 04 do 05 lipca 2015 odbędzie się kolejne spotkanie krótkofalarskie, na które serdecznie zapraszamy.
Spotkanie odbędzie się w miejscowości Kruszwica na terenie Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia w bezpośrednim sąsiedztwie. Zamku Kruszwica (Mysia wieża). Przy ośrodku żeglarskim "POPIEL" ul. Żeglarska 1.
WAŻNE: Spotkanie nie ma charakteru komercyjnego a jest imprezą rodzinną. Nie zbieramy żadnych opłat, wszystkie opłaty (wynajęcie domku, rozbicie namiotu, wynajęcie kajaka, itp.) robimy na miejscu u przemiłej właścicielki ośrodka Pani Kasi.
Na terenie ośrodka jest możliwość wynajęcia domku w cenie 120 zł za domek 6 osobowy.
Dla chętnych istnieje możliwość rozbicia namiotu w cenie 25 zł + 5zł od osoby w namiocie za dobę.
W sprawie innych form noclegów na terenie ośrodka (spanie na trawie, pod gołym niebem, spanie w samochodzie itp.) proszę o uzgodnienie tego wcześniej z ośrodkiem, aby nie było niedomówień. Ośrodek po godzinie 22 jest ośrodkiem zamkniętym i mogą na nim przebywać tylko osoby zakwaterowane.
Rezerwacje noclegów z listy wyłącznie u kolegi Zbigniewa SQ2ETN e-mail kruszwica@sp2kcw.pl
Istnieje możliwość indywidualnej rezerwacji domków w ośrodku oddalonym 300m od naszego ośrodka. Rezerwacja telefoniczna lub e-mail http://www.domkinadgoplem.pl/
Zapraszamy również do przyjazdu wszystkich tych, którzy nie planują noclegu a zechcą się spotkać, pogadać i popracować z QTH lokatora Kruszwica.
Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa wyłącznie w celach organizacyjnych ułatwi nam to organizację spotkania, wydrukowanie identyfikatorów itp.
Zgłoszenia do kolegi Romana SP2GTJ e-mail sp2gtj@wp.pl
Wzorem ubiegłych lat, w ramach sobotniego programu uwzględniliśmy panel tematyczny.            W związku z tym zachęcamy uczestników spotkania do zaprezentowania ciekawych zagadnień z szeroko rozumianej działalności krótkofalarskiej. Propozycje tematów prosimy nadsyłać do Kol. Zbigniewa SQ2ETN e-mail: sq2etn@wp.pl do dnia 15 czerwca br.
Co zabieramy na spotkanie:
1. Dobry humor, chęć dobrej zabawy i pogadania na tematy nie tylko krótkofalarskie.
2. Identyfikator abyśmy byli rozpoznawalni ( koszulkę, czapeczkę, zawieszkę z własnym znakiem), Kto zapomni to w pierwszej kolejności po przybyciu zgłosi się do organizatorów po identyfikator
3. Coś do jedzenia (o piciu nie wspomnę najbliższy sklep 300m można zawsze uzupełnić zapasy.
4. Możliwość zorganizowania mini giełdy a więc kto co ma zbędnego może zahandlować wymienić.
PROGRAM SPOTKANIA:
02-03 lipiec -czwartek - piątek
12:00 - przyjazd organizatorów i chętnych uczestników - przygotowania stanowisk, stawianie anten
04 lipiec - sobota
10:00 - rozpoczęcie spotkania
- rozpoczęcie pracy operatorskiej HF- VHF- UHV- DV
- prezentacje tematyczne wg. zgłoszeń uczestników spotkania
- prezentacja sprzętu do pracy terenowej
- łączności na falach krótkich
- łączności lokalne analogowe i cyfrowe

16:00 - wspólne pamiątkowe zdjęcie
17:00 - wspólne ognisko, grochówka wojskowa i kiełbaski (zapewniają organizatorzy )
DX do białego rana sprawdzanie mocy lamp GU50, dyskusje

06 lipiec - niedziela

10:00 - wyprawa po Gople - kajak, rower wodny, można wpław
13:00 - zakończenie pracy operatorskiej HF- VHF- UHV- DV
14:00 - zakończenie spotkania, wyjazdy.

Program spotkania jest tylko propozycją i może ulec zmianie w zależności od nastrojów i chęci uczestników spotkania.
Oczekujemy ciekawych propozycji od uczestników spotkania. Zapewniamy że w miarę naszych możliwości nie pozostaną bez odpowiedzi.

Praca naszych stacji

QTH locator JO92DQ

Program dyplomowy "Zamki w Polsce" http://zamkisp.pl/
Zamek Kruszwica - PIN03

Program dyplomowy "Polskie gminy Award" http://www.pga.pzk.pl/
Gmina Kruszwica - IN06

Program dyplomowy "SP-Powiat Award" http://www.sppa.pzk.org.pl/
Powiat Inowrocław - PIN

Program dyplomowy Polskiego Klubu Flora Fauna (SP-CFF) http://spff.eham.pl/
Park Krajobrazowy Nadgoplański Park Tysiąclecia - SPFF 092.

Praca stacji radiooperatorskich trwa nieprzerwanie od dnia 02 lipca od godziny 17:00 do dnia 05 lipca do godziny 13:00.
Z okazji spotkania dostępne będą karty QSL NO NAME które można będzie otrzymać na podstawie logu za łączności z QTH Kruszwica.
Info: Bydgoski OT PZK
Kolega Augustyn SP6BOW nowym  IOTA Checkpoint. Z wielką przyjemnością mam zaszczyt poinformować, że nasz Kolega Augustyn SP6BOW został mianowany na IOTA Checkpoint.  Augustyn będzie sprawdzał osiągnięcia w programie IOTA dla uczestników programu z Polski, Estonii, Litwy i Łotwy. Swoje obowiązki obejmie z dniem 9 maja 2015 roku. Należy stwierdzić, że powierzenie przez RSGB  IOTA  Management tak odpowiedzialnego zadania Augustynowi jest wyrazem zaufania do jego kompetencji oraz wielu cech charakteru, które są niezbędne do właściwego wypełniania obowiązków IOTA Checkpoint. Augustyn jest pierwszym Polakiem w historii, który obejmie to stanowisko. W imieniu Zarządu OT 11 serdecznie gratuluję Augustynowi i życzę bezproblemowych aplikacji. Leszek SP6CIK.
 Info:  OT 11
Serwis Informacyjny RBI na dzień 17.05.2015 r. opracował Jerzy Kucharski SP5BLD


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,610,039 Unikalnych wizyt