PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3357 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 4
Użytkowników online: 1
RSS

Życzenia Prezesa PZK i SP-DX Contest 2015
Opcje newsa
SP-DX ContestKoleżanki i Koledzy

Jeszcze nie tak dawno składaliśmy sobie najlepsze życzenia noworoczne, a przed nami znów Święta. Tym razem są to Święta Wielkanocne. Korzystając z okazji wszystkim krótkofalowcom, ich rodzinom oraz sympatykom naszego hobby składam najlepsze życzenia zdrowych i wesołych Świąt oraz mokrego dyngusa.
Ale jest jeszcze jeden wątek związany z tymi świętami - to nasze, organizowane pod egidą PZK, zawody SP-DX Contest. Zdaję sobie sprawę, że przypadają one w tym roku właśnie w okresie świąt, kiedy chcemy spędzić swój czas w gronie rodzinnym lub z najbliższymi przyjaciółmi. Myślę jednak, że pomimo wszystko, spora grupa krótkofalowców zechce wziąć udział w tych zawodach. Zapraszam Was na stronę zawodów SP-DX Contest: http://spdxcontest.pzk.org.pl , aby przypomnieć sobie szczegółowy regulamin.
Przypominam, że zawody rozpoczynają się o godzinie 15:00 UTC w sobotę i trwają do 15:00 UTC w niedzielę. Stacje polskie nawiązują łączności wyłącznie z krótkofalowcami z innych krajów. Stacje polskie podają raport RS lub RST i jednoliterowy skrót województwa, stacje zagraniczne nadają raport RS(T) i kolejny numer łączności.

sp-dx contest 2015

Warto przypomnieć, że SP-DX Contest to jedne z najstarszych zawodów w historii krótkofalarstwa. Po raz pierwszy zostały zorganizowane w 1933 roku pod nazwą "I Międzynarodowe Zawody PZK.". Obecne zawody to kontynuacja tej tradycji. Są to zawody cieszące się bardzo dużą popularnością, skupiającą również wielu uczestników ze wszystkich stron świata. Stanowią one również okazję do uzyskania łączności umożliwiających zdobycie wielu dyplomów.
Wszystkim potencjalnym uczestnikom zawodów SP-DX Contest życzę najlepszych osiągnięć.

Jerzy Jakubowski SP7CBG
Prezes PZK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,466,278 Unikalnych wizyt