PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3381 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 12
Użytkowników online: 0
RSS

KS-13. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 1.04.2015
Opcje newsa
Komunikaty sekretariatu ZG PZKnews: pzk_new.jpg

 
KOMUNIKAT NR 13/2015 z dnia 01.04.2015 r.

Witamy wszystkich odbiorców naszych komunikatów.

Koleżanki i Koledzy,

Jeszcze nie tak dawno składaliśmy sobie najlepsze życzenia noworoczne, a przed nami znów Święta. Tym razem są to Święta Wielkanocne. Korzystając z okazji wszystkim krótkofalowcom, ich rodzinom oraz sympatykom naszego hobby składam najlepsze życzenia Zdrowych i Wesołych Świąt oraz mokrego dyngusa.
Ale jest jeszcze jeden wątek związany z tymi świętami – to nasze, organizowane pod egidą PZK, zawody SP-DX Contest. Zdaję sobie sprawę, że przypadają one w tym roku właśnie w okresie świąt, kiedy chcemy spędzić swój czas w gronie rodzinnym lub z najbliższymi przyjaciółmi. Myślę jednak, że pomimo wszystko, spora grupa krótkofalowców zechce wziąć udział w tych zawodach. Zapraszam Was na stronę zawodów SP-DX Contest: http://spdxcontest.pzk.org.pl, aby przypomnieć sobie szczegółowy regulamin.
Przypominam, że zawody rozpoczynają się o godzinie 15:00 UTC w sobotę i trwają do 15:00 UTC w niedzielę. Stacje polskie nawiązują łączności wyłącznie z krótkofalowcami z innych krajów. Stacje polskie podają raport RS lub RST i jednoliterowy skrót województwa, stacje zagraniczne nadają raport RS(T) i kolejny numer łączności.

 Warto przypomnieć, że SP-DX Contest to jedne z najstarszych zawodów w historii krótkofalarstwa. Po raz pierwszy zostały zorganizowane w 1933 roku pod nazwą
"I. Międzynarodowe Zawody PZK.". Obecne zawody to kontynuacja tej tradycji. Są to zawody cieszące się bardzo dużą popularnością, skupiającą również wielu uczestników ze wszystkich stron świata. Stanowią one również okazję do uzyskania łączności umożliwiających zdobycie wielu dyplomów.
Wszystkim potencjalnym uczestnikom zawodów SP-DX Contest życzę najlepszych osiągnięć.

Jerzy Jakubowski SP7CBG
Prezes PZK

A oto dalsze informacje:

1. Kwietniowe eMK QTC.

Numer kwietniowy przypomni naszym Czytelnikom ciekawą historię utworzenia Międzynarodowej Unii Radioamatorskiej (IARU). Piękny tekst z tego wydarzenia opublikował Stanisław Odyniec, jeden z bezpośrednich uczestników kongresu założycielskiego w Paryżu w 1925 roku. Ten materiał drukujemy w całości, bo jest tego naprawdę wart. Jubileusz 90-lecia IARU to także WARD czyli World Amateur Radio Day. Z tej okazji zorganizowane będą zawdy HF i wydany będzie pamiątkowy dyplom. O wszystkim tym, i o wielu jeszcze innych wydarzeniach przeczytacie w kwietniowym wydaniu eMK QTC. Skrócony spis wydania: - Kalendarz międzynarodowych zawodów HF i regulaminy zawodów, - Kalendarz krajowych zawodów HF & VHF+, - WARD 2015 Contest, - WARD 2015 Award, - Poszukiwane adresy, - QSL via, Polska wyprawa na Kretę SX9PL, - Victory Day, - Hi Signals Leniwego Papcia, - Technika (prosta antena pionowa), - Historia IARU wg St. Odyńca, - Zanim zwołano Kongres, - Kongres założycielski IARU, - Po kongresie, - SN0WFF klub entuzjastów SPFFs, - Galeria WWFF, - ŁOŚ 2015, Spotkanie w KPN, - DL9KCE gościem SP1JNY, - Annual School Club European Union Day, - Członkowie Klubu SP9KUP u Burmistrza, - Dyplomowi pasjonaci, - Może Marian Rejewski?, - Silent Keys, - Szczypta historii, - Akcja dyplomowa Wiosna z BEM-em, - King George Island dla Polski, - SX9PL polska wyprawa na Kretę, - DX0P z Pagasa Island, - FW1JG QRV z Wallis, - 3A90IARU w ramach Jubileuszu, - Czwarta aktywność PS70FEB, Ku pamięci ANZAZ, - Mistrzostwa HF Ukrainy, - CQ WPX SSB Contest (QSL via), - Dawnych reklam czar. Wydanie dostępne jest tylko dla uprawnionych subskrybentów Serwisu eQTC.
(sp2fap)

2. Zaproszenie do udziału w dniach aktywności.
Zarządy Oddziałów Terenowych PZK, Lubelskiego, Jarosławskiego, Podkarpackiego i Rzeszowskiego zapraszają do udziału w dniach aktywności okręgu 8. (SP8). Dni aktywności 2015 odbędą się w dniach 10 IV 2015 r. od godz. 18:00 do 12 IV 2015 r. godz. 18.00 czasu lokalnego.

3. Brazylijskie zawody.
Organizator CQMM DX Contestu zaprasza do udziału w tegorocznej edycji tych zawodów.

Odbędą się one 18-19 kwietnia 2015. Są to zawody wyłącznie telegraficzne.
Termin ich początku pokrywa się z 90. rocznicą powstania IARU.

4. MP ARKiI.
Wydział Szkolenie i Sportów Łączności przy BZG LOK w Warszawie zaprasza do udziału w:
9. Otwartych Mistrzostwach Polski Amatorskich Radiostacji Klubowych i Indywidualnych.
Kolejna V Tura tych mistrzostw przeprowadzona zostanie w czwartek 02 kwietnia br.
- Część KF – DIGITAL (PSK63, RTTY, HELL) w godzinach od 17:00 do 19:00 czasu lokalnego.
- Część UKF – (SSB/CW/FM) w godzinach od 19:00 – 21:00 czasu lokalnego.
Logi w formacie (*.cbr)  lub (*.log) prosimy przesyłać w ciągu 5 dni od zakończenia kolejnej tury zawodów na adres poczty elektronicznej: sp2jnk@interia.pl.
Regulamin: http://www.sp5kcr.eu/regulaminy-zawodow/mp-arki.html
Vy73!
Organizator

5. Komunikat Award Managera jubileuszowego dyplomu 85 lat PZK i 90 lat IARU.

Do dnia 1 kwietnia br. wydałem 685 dyplomów. z czego 260 dla stacji SP. Dla członków PZK dyplomy zostały rozesłane wraz ze "Światem Radio" na adresy podane przez poszczególne Oddziały Terenowe PZK. W chwili obecnej oczekuje 37 zgłoszeń na realizację.
Niestety na wysyłkę czekają dyplomy dla nast. stacji:
SP9ZPS, SP5ZHJ, SP5IS, SP9ODI, SP5EAF, SQ9RQO, SP5ITS, SQ9PXG, SP7TEC, SQ6LAP, SP5SC. Osoby zainteresowane otrzymaniem tych dyplomów proszone są o przesłanie na adres sekretariatu ZG PZK ul. Modrzewiowa 25 85-635 Bydgoszcz ofrankowanej koperty zwrotnej formatu C4.

Ponadto z Brazylii nadeszły okolicznościowe dyplomy* z okazji 80. lecia istnienia "The Liga de Amatores de Radio Emisao"- LABRE.

Dyplomy dla członków PZK zostały większości wysłane do OT. Natomiast na opłatę zwrotną z zaadresowana kopertą oczekują dyplomy dla: SP6CYN, SP5OQ, SQ9OUD, SQ9KWS, SQ6KXX, SQ5OQW, SQ4CTK, SQ3MVD, SQ2IIV, SP9RRL, SP9MOR, SP9CCD, SP8HNR, SP8GVY, SP6NIC, SP2THQP.

*Skan dyplomu w załączniku Nr 2.

Do usłyszenia w SP-DX Contest!
Piotr SP2JMR

Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Sekretariat ZG PZK


TNX, TNX, TNX
Prezydium ZG PZK dziękuje za dostarczoną korespondencję oraz informacje: Pawłowi SP7TEV, Andrzejowi SQ8MFE, Wojtkowi SP2ALT, Zarządowi Klubu SP9KUP w Andrychowie Zbyszkowi SP8AUP.

Materiały do Komunikatu Sekretariatu ZG PZK prosimy nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, admin@pzk.org.pl. Materiały do komunikatu na kolejną środę powinny być przesłane do wtorku, godz. 21:00. Materiały przesłane później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie czyli za tydzień. Materiały wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być przesłane przynajmniej 24 godziny wcześniej, czyli do poniedziałku, godz. 21:00. Redakcja komunikatów: Piotr SP2JMR i Zygmunt SP5ELA. Komunikaty sekretariatu ZG PZK są nadawane w każdą środę o godzinie 18:00 czasu lokalnego na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM.

Załącznik Nr 1:

P O L S K I   Z W I Ą Z E K   K R Ó T K O F A L O W C Ó W

J A R O S Ł A W S K I   O D D Z I A Ł   T E R E N O W Y
K R O S N I E Ń S K I    O D D Z I A Ł   T E R E N O W Y
L U E L S K I    O D D Z I A Ł   T E R E N O W Y   
R Z E S Z O W S K I   O D D Z I A Ł   T E R E N O W Y

O R G A N I Z U J Ą
"Dni Aktywności Okręgu SP8 - 2015" 
R E G U L A M I N
1.  Celem organizowanego Maratonu jest uaktywnienie krótkofalowców z SP8 oraz promocja terenów Lubelszczyzny i Podkarpacia.
2.  Organizatorzy: Zarządy Oddziałów Terenowych PZK z terenu województw Lubelskiego i Podkarpackiego – OT w Jarosławiu; OT w Krośnie; OT w Lublinie; i OT w Rzeszowie.
3 .  Współzawodnictwo stacji okręgu ósmego polega na nawiązaniu jak największej ilości łączności w dniach aktywności  przez stacje pracujące z terenu Województw Lubelskiego i Podkarpacia o znakach SP8.. i SQ8.. ze stacjami krajowymi. (nie zalicza się łączności prowadzonych w czasie zawodów w trakcie trwania maratonu).
4.  Termin: 10 IV 2015 r. godz. 16:00 do 12 IV 2015 r. godz. 18.00 czasu lokalnego.
5.  Pasmo: 3,5 MHz – SSB.
6.  Klasyfikacja:
A - stacje indywidualne YL-ek z terenu okręgu ósmego o znakach SP8-SQ8 (województwo lubelskie i podkarpackie).
B - stacje indywidualne z terenu okręgu ósmego o znakach  SP8.. – SQ8..  (województwo lubelskie i podkarpackie).
C - stacje klubowe z terenu okręgu SP8..-  SQ8..  (województwo lubelskie i podkarpackie)
D –najaktywniejsze stacje  indywidualne o znakach SP8.. – SQ8..  z województwa lubelskiego.
E -  najaktywniejsze stacje  indywidualne o znakach SP8.. – SQ8..  z województwa podkarpackiego.
7.  Punktacja:
- QSO z terenu własnego województwa - 1 pkt.
- QSO z poza terenu własnego województwa – 2 pkt.
8.  Wynik końcowy: to suma zdobytych punktów pomnożona przez ilość łączności.                                                                                                     
9. Uczestnicy maratonu proszeni są o przesłanie w terminie 10 dni od zakończenia maratonu czytelnego zestawienia przeprowadzonych łączności  które winno zawierać: imię i nazwisko  adres pocztowy (województwo), znak wywoławczy, grupę klasyfikacyjną oraz wykaz stacji z którymi przeprowadzono łączności  wraz z jej QTH oraz imieniem Korespondenta, skrótem województwa, datę, czas łączności, raport nadany i odebrany oraz wpisaną punktację. (1 pkt lub 2 pkt).
10.  Powyższe zestawienie w wersji papierowej należy przesłać na adres: OT PZK.  37-500 JAROSŁAW  Skr. Poczt. 127.z dopiskiem na kopercie "Dni aktywności SP8” lub elektronicznie na adres: ot35@o2.pl.              
11.  Współzawodnictwo prowadzone jest tylko dla stacji z terenu Województw  Lubelskiego i Podkarpackiego  o znakach SP8.. i  SQ8.. Pozostałe stacje z poza okręgu ósmego  otrzymają dyplomy za udział  pod warunkiem przeprowadzenia łączności  w dniach aktywności z minimum 10 stacjami z terenu SP8. Obowiązuje wyciąg  z dziennika przesłany na adres organizatorów, ich  weryfikacja nastąpi na podstawie logów stacji z SP8). Najaktywniejsza stacja maratonu z poza okręgu ósmego otrzyma okolicznościowy GRAWERTON  lub PUCHAR.
12.  Nagrody:
a/ za zajęcie I-go miejsca w poszczególnych grupach - GRAWERTON  lub PUCHAR                                                                                                           
b/ za zajęcie od I-go do III-go miejsca w każdej grupie  - DYPLOM
- Grawertony lub puchary i dyplomy ufundowane zostały przez Kolegę Wiceprezesa  PZK Piotra Skrzypczaka SP2JMR Honorowego Członka OT PZK w Jarosławiu oraz przez Prezesów Oddziałów Terenowych z terenu Okręgu SP8 – Kol. Kol.  Zbyszka SP 8 AUP, Bogdana SP 8 BRE, Jurka SP 8 HPW, oraz Wieśka SP 8 NFZ.
13.  Decyzje komisji są ostateczne.
Komisja w składzie – SP8LNO, SP8IE, SP8IQQ.
Wyniki ogłoszone zostaną w terminie 3-ch miesięcy od zakończenia maratonu i podane do wiadomości w środkach przekazu PZK a Puchary i Dyplomy wręczone zostaną na planowanym spotkaniu lub wysłane zostaną bezpośrednio do zwycięzców Maratonu. 
                                                                     VY-73!         KOMISJA  MARATONU

Załącznik Nr 2:
 

news: ikona_pdf.gif Komunikaty sekretariatu ZG PZK 2015
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,710,721 Unikalnych wizyt